מענה ל־מכשירי שמיעה

פורומים פורום CPAP ישראל מכשירי שמיעה מענה ל־מכשירי שמיעה

Avis
מנהל בפורום
  • נושאים 97
  • תגובות 884
  • פעילות 981

בנושא מכשירי שמיעה, אני מתלבטת אם לרכוש בחו"ל כי עדיין לא מגיע לי מכשירים חדשים ומכשיר אחד מאלה שקניתי לפני שנה אבד. המכשירים מבוטחים אבל לא ממש נותנים מענה לשמיעה שלי. אני מניחה שעל מכשיר מחו"ל לא נותנים החזר.

רותי,

בהמשך לצ'אט בינינו, מכשיר שמיעה מחזיק מעמד 3 עד 5 שנים, בכללית מאפשרים רכישה כל 3 שנים אם אני לא טועה. בתשובה לשאלתך יש מספר גורמים שאותם יש לקחת בחשבון:

1. תלוי במחיר המכשיר! ברכישה מחו"ל ניתן לחסוך כ-50% מעלות המכשיר. לכן אם זוג מכשירים עולה בארץ עד 8000 ש"ח ואני לא איש טכני לא הייתי טורח לרכוש בחול, כיוון שלכוון מרחוק באמצעות הרשת והמחשב נדרש לרכוש מכשיר מיוחד לבצוע הכוון מרחוק, מחירו כ-100$-150$. אבל לעומת זה אם המכשיר יקר החסכון מפתה וכדאי לעשות מאמץ לרכוש מחו"ל. רוב המכשירים מהחברות המובילות באים עם אפשרויות מעבר למספר תוכניות (כלומר מצב נסיעה, קונצרט, מסעדה TV וכדומה) וכוון עוצמת שמע. כמוכן באותו מבנה (מארז) ניתן לשים ממספר דרגות פענוח (1 עד 4 דרגות אם אני לא טועה) כל דרגה מעלה את איכות המכשיר והמחיר כמובן. בהתאם לתוצאות בדיקת השמיעה האודיולוג יכול להמליץ על מספר הדרגות המינימלי הרצוי, המכסימלי יקבע הכיס שלך.

2. יש יתרון למשתמש ותיק על פני חדש, את יודעת מה את רוצה וההנחיות שלך לאודיולוג שמכוון יקבעו את מספר הפגישות ביניכם. יש להניח שמספר הפגישות יהיה קטן וקצר ולא תצטרכי שרות בהמשך. הסוכנים בארץ לא מוכנים לתת שרות למכשיר שלא נרכש אצלהם אפילו אם יש לך אחריות עולמית מיצרן המכשיר. אומנם ניתן לפנות לעצמאיים שיכולים לתת שרות תמורת תשלום מתאים (אני קורא להם חאפרים) אך המחירים שלהם יכולים להיות לא הגיוניים.

3. מומלץ תמיד לעשות ולהגיע עם בדיקת שמיעה חדשה אם עברה שנה מאז הבדיקה האחרונה. מעבר לזה קשה לייעץ לך מה לעשות ואת היא שתצטרכי לקבל את ההחלטה הקשה. אני רק יכול לספר לך מה אני עשיתי לאחרונה.

בגיל 65 קבלתי זוג מכשירים (OTICON) מהקופה חינם, עליהם התאמנתי ולמדתי. כ-3 שנים אחרי, המכשיר שאחריו כבר ידעתי שאני לא מסתפק בפשוט וידעתי מה אני רוצה. המכשיר אחריו שהיה לי עד לפני חודשיים בערך, היו זוג מכשירי OTICON שנטענים ( B90R לא צריך להחליף סוללות) באיכות הטובה ביותר (מספר דרגות מכסימלי) והחדיש ביותר שהיה בזמן הרכישה בשוק. יחד איתם רכשתי, מכשיר לכוון מרחוק בו השתמשתי פעם אחת בתחילה, לכוון מרחוק מארה"ב לארץ. בנוסף מכשיר שנתלה בצוואר השולט על האוזניות ומקשר לטלפון הנייד או למכשיר הטלוויזיה, מכשיר BT המחבר בין השמע בטלוויזיה לשלט על הצוואר. לפני כחודשיים המכשיר השמאלי הפסיק לעבוד. בארץ לא הסכימו לתת שרות גם תמורת תשלום. לכן שלחתי אותם לסוכן בקפריסין שבדק ואמר כי לא ניתן לתיקון ועבור שמאלי חדש הוא דרש מחיר כמו זוג חדש! נראה לי שהסוכנים כולם עושים יד אחת. מי אמר שהחיים משעממים, ההרפתקה לא הסתיימה. בינתיים יצא החודש שעבר מכשיר חדיש של חברת PHONAK השוויצרית, חברה מובילה, המכשיר נטען ועם יכולת חיבור ישיר ל-BT ללא אביזרים נוספים.

תוך כדי חיפוש באינטרנט ואיביי מצאתי שיש אודיולוג בלארנקה (עם סניף בלימסול), הוא הציע לי את המכשיר של PHONAK -Audeo Marvel 90RT במחיר 2350 אירו עבור זוג כולל בדיקה, מייד שלמתי לו, הזמין אתם וברגע שהיו אצלו קבעתי איתו וטסתי אליו. מייד אסף אותי מהמלון לקליניקה שלו, בצע בדיקה וכוון לי את המכשיר כפי שהיה נוח לי. הסביר לי כיצד לשלוט על המכשיר עם האפליקציה, המכשיר מגיע כבר עם 6 תוכניות שמזהות ועוברות אוטומטית למצב שאתה נמצא בו. למחרת חזרתי לארץ.

נדרש לי יותר מחודש להתרגל אליהם, להבין איך זה עובד ולנצל את כל הפונקציות הרצויות לי. בפועל רק היום אני נהנה מהם. אם חלילה תהיה לי בעיה, אוכל לשלוח לו אותם לבדיקה או תיקון וכמובן תמיד אוכל לקפוץ לשם.

לאלו שתוהים אם היה כדאי לי כל זה אומר, שהמחיר כולל טיסה ומלון עלו לי חצי מהמחיר בארץ. מחיר המכשיר בארץ הוא כ-24 אלף ש"ח, לא הייתי עושה זאת אם היו עולים בארץ 15 אךף ש"ח. אגב אם צחי יסכים ואקבל רשות מהאודיולוג, אפרסם את פרטין בפורום. בינתיים מי שרוצה יכול לכתוב לי במייל.

אין לראות במקרה שלי כהמלצה לעשות כמוני. כל אחד יעשה את שקול הדעת ויראה מה הכי מתאים לו.