מענה ל־הזמנה של ביפאפ מחו"ל

פורומים פורום CPAP ישראל הזמנה של ביפאפ מחו"ל מענה ל־הזמנה של ביפאפ מחו"ל

Polaris
משתתף
  • נושאים 3
  • תגובות 38
  • פעילות 41

אני רכשתי לפני שנה מכשיר BiPAP של Philips Respironics. אבל לא מדובר בדגם רגיל, אלא בדגם AutoASV.
המכשיר מאוד יקר. כ 2800$ בארה"ב, אבל מצאתי אותו באיביי בשליש מחיר (לפני מיסים ומשלוח באמצעות שירות כתובת בארה"ב).

רכשתי את המכשיר לאחר שהיה לי CPAP Auto של Respironics למשך שנתיים וחצי. לקח לי זמן, אבל התרגלתי בסוף ל CPAP.

יש הבדל בנשימה בין CPAP ל BiPAP, אבל אני לא בטוח שפער המחיר משתלם למשתמש הממוצע, מה גם שיש רופרים שטוענים שעבור דום נשימה בשינה, CPAP עדיף (אתייחס לזה בהמשך).

הסיבה שאהי רכשתי את ה BiPAP AutoASV היא שהייתי עדיין מאוד עייף למחרת למרות ה CiPAP, בהיותי מי שסובל מדום נשימה בשינה בחומרה קשה (60 הפסקות בשעה, סטורציה מינימלית של 79%).

אני יכול לומר שה BiPAP AutoASV הוריד לי את אירועי הדום נשימה מממוצע 12 לשעה שהיה לי ב CPAP עם הגדרת לחץ מקסימלית 10 (שזה הלחץ המקסימלי שיכולתי לעמוד בו בלי לקבל כאבי בטן למחרת כתוצאה מכניסת אוויר למערכת העיכול במקום לריאות). עם ה BiPAP AitoASV מס' החסימות ירד לממוצע של 5.

כדי לקבל אישור ל CPAP אתה חייב סטורציה של פחות 80% במינימום, למיטב ידיעתי. בדיקה ביתית רינה אמינה (לי בבדיקה ביתית אמרו שיש לי דום נדימה קל, ולאחר בדיקת מעבדת שינה לילית בבית חולים, מצאו שהיא חמורה ורק אז אישרו CPAP).

ל BiPAP אתה חייב אישור מיוחד מראש שקשה מאוד םהשיג. דרוש אישור רופא ריאות או אף אוזן גרון שאומר ש BiPAP יועיל לך יותר מ CPAP. זו טענה קצת בעייתית למי שלא ניסה אפילו םהסתגל ל CPAP. דאג לקבל את האישור מראש.

לכן הדרך הנכטנה לפעול היא לוודא מראש שיאשרו לך החזר BiPAP על בסיס תקרת האישור ל CPAP, וזאת לאור ההמלצה שתשיג מראש מרופא שיסכים להמליץ לך טיפול עם BiPAP.

לגבי מעשיר בלחות- הוא לא מאושר ע"י הקוםה אם הוא נקנה בנפרד, אבל ב Respironics הוא כבר כלול בערכה ולכן פשוט אל תתייחס לזה. לארץ מביאים כנראה מכשירים ומפרקים את המעשיר ומוכרים בנפרד.

לסיכום, היתרון הגדול שחוויתי עם ה BiPAP הוא בעיקר בהורדת מס' אירועי הדום נשימה בלחצים נמוכים יותר. הוא יותר נוח קצת לנשימה בפליטת אוויר. היתרון הגדול של הדגם שלי בהשוואה ל BiPAP רגיל, הוא שהוא לומד את הנשימות שלי ומכניס לחץ אוייר חזק יותר אם אני לא מושך אוויר בעצמי לפי קצה הנשימה שהמכשיר עוקב אחריו כל הזמן. במידה של הפסקת חשמל או הפסקת השימה ארוכה, הוא גם משמיע צפצוף התראה.

• התגובה הזו עודכנה לפני לפני 1 year, 2 חודשים ע"י Polaris.
  • התגובה הזו עודכנה לפני לפני 1 year, 2 חודשים ע"י Polaris.