מענה ל־הזמנה של ביפאפ מחו"ל

פורומים פורום CPAP ישראל הזמנה של ביפאפ מחו"ל מענה ל־הזמנה של ביפאפ מחו"ל

יצחק
מנהל בפורום
  • נושאים 21
  • תגובות 348
  • פעילות 369

היי, בעיקרון UARS זה כאשר יש AHI <5 אבל RDI מוגבר בדרך כלל גדול מ15, זאת אומרת מאמץ נשימתי גדול בשינה מה שגורם בדרך כלל להתעוררויות חוזרות ונשנות, בעיקרון לבעיה הזאת אין כל כך טיפול ברפואה הציבורית לכן לא קיבלתי סיפאפ, בהתחלה אובחנתי עם דום נשימה קל 13 הפסקות נשימה, עברתי ניתוח מחיצות באף ולאחר מכן נבדקתי שוב עם UARS, לאחר בדיקה שלישית קיבלתי שוב תוצאה של דום נשימה קל על גבול הבינוני עם 14 הפסקות נשימה, כעת אני עושה בדיקה רביעית שתקבע חד משמעית האם אני זקוק לסיפאפ או לא. שאלתי על מכשיר ביפאפ כי שמעתי על אנשים שהטיפול בביפאפ עזר להם מאוד ושקל יותר להתרגל לביפאפ מאשר לסיפאפ בגלל הלחץ הנמוך בזמן הנשיפה, לא קיבלתי המלצה מאף רופא על זה בארץ ואני מניח שזה גם יהיה קשה לקבל אם כי בארה"ב זה טיפול נפוץ יחסית והרופאים בדרך כלל מאשרים ביפאפ גם לדום נשימה בשינה למי שאינו מצליח להסתגל לסיפאפ או שסובל מCentral Apnea's כתוצאה מהסיפאפ. אם בבדיקה הקרובה אקבל אבחנה של דום נשימה שוב כנראה שאתחיל עם סיפאפ כי אני ישן גרוע כבר יותר מדי זמן ואני חייב לטפל בבעיה. כנראה שאקנה סיפאפ של Philips Respironics כי יש לו את ה C-Flex ככה שיותר קל לנשוף החוצה (זאת הסיבה בגללה רציתי ביפאפ, שסיכויי ההסתגלות יהיו גבוהים יותר), ראיתי שהמחירים בארץ ממש יקרים לכן אני אשקול הזמנה של המכשיר מחו"ל, פערי המחירים מגיעים לפי 2.5 ואפילו כמעט פי 3 שזה הזוי לחלוטין מבחינתי.

שלום לך חלק ממה שכתבת לא מדוייק אז אנסה לעזור
מכשיר ביפאפ  פועל בצורה דומה למכשיר הסיפאפ, באמצעות הזרמת אוויר בלחץ חיובי דרך מסיכה לדרכי הנשימה של המטופל. ההבדל העיקרי בין שני סוגי המכשירים הוא שמכשיר ביפאפ מייצר שתי רמות של לחץ חיובי: לחץ חיובי גבוה בשלב השאיפה (יכול להגיע ללחצים הרבה יותר גבוהים מסיפאפ למשל לחץ 35 בעוד סיפאפ מגיע רק ל 20) ולחץ חיובי נמוך באופן משמעותי בשלב הנשיפה.מכשיר זה מיועד עבור חולים במחלות ריאה חסימתיות דוגמת COPD, ותפקידו הוא לדחוף לחץ אוויר גבוה יותר לריאה, לגרום לאיוורור גדול יותר ולהוצאת נוזלים החוצה מן הריאה. לשימוש במכשיר כזה צריך אישור מיוחד מרופא מומחה.

בכמעט בכל מכשירי הסיפאפ שיש היום בשוק יש מנגנון הפחתת לחץ בנשיפה (לא רק בפיליפס כמו שאתה כותב) כך שיש לך לא מעט אפשרויות בחירה

מכשיר בחו"ל הרבה יותר זול מאשר בארץ בזה אין ספק אבל בקנייה ראשונה הייתי ממליץ לקבל שירות ואחריות מספק בארץ

• התגובה הזו עודכנה לפני לפני 1 year, 2 חודשים ע"י יצחק.

הכותב אינו רופא והייעוץ אינו ייעוץ רפואי ואינו תחליף לייעוץ רפואי