מענה ל־מכשירי שמיעה

פורומים פורום CPAP ישראל מכשירי שמיעה מענה ל־מכשירי שמיעה

Avis
מנהל בפורום
  • נושאים 93
  • תגובות 859
  • פעילות 952

הי עירית,

יש חשיבות, האם זה מכשיר ראשון? בתשובתי אתיחס לזה כמשיר ראשון. נגעת בנקודה כואבת, לדעתי גם כאן הסוכנים מנצלים את המצב. כאן רק להם יש את התוכנה לכוון ואינך יכול לעשות את זה לבד. עברתי את שלב הלימוד על בשרי, ואני עדיין לומד.

ע"פ החוק, מעל גיל 65 אתה זכאי למכשיר חינם. מכשיר בסיסי. את המכשיר הראשון קבלתי מחברה שעבדה בהסכם עם קופת החולים. למזלי קבלתי מכשיר קטן פשוט באיכות סבירה מחברה שהיום לא עובדת יותר עם קופ"ח. 2 מכשירים יכולים להראות זהים אבל הבפנוכו חשוב. יש פיסית דרגות שונות של טיפול בגלי הקול, דרגה אחת ודרגה 4 יכולים להיות באותה אריזה. ככל שיש יותר דרגות עבוד קול המכשיר טוב יותר. המכשיר הבסיסי הוא עם דרגה 1. במכשיר שקבלתי המשתמש יכול לבחור מצב סביבה שתוכנת מראש, על ידי לחיצה, מצב נהיגה, תאטרון, מסעדה וכד' ויש כמובן ווליום.

הכוון הראשוני של המכשיר נעשה ע"פ תוצאות בדיקת השמיעה שקבלת מקלינאית התקשורת. תאמת מכשיר שמיעה דורש מספר סיבובי בקור רב אצל טכנאי טוב, עד שמתחילים להגיע לתוצאות בכוון המכשיר, כאן אין אפשרות לנתח תוצאות כמו בסיפאפ, אתה צריך לדעת להסביר לטכנאי את הבעיה במילים, הטכנאי לא יצליח להגיע לתוצאות בלי עזרתך, רעש של רוח בזמן הליכה, הד, שמיעה לא ברורה בסביבתה רועש, פידבק, שומע חזק בגבוהים, שומע חלש כשמדברים איתי וכד'. אם לא הסברת ברור הטכנאי לא יכול לתקן, התעסקות כל מספר ימים, ניקוי החלפת סוללות כל 10 ימים תלי במכשיר וזמן שימוש.

לכן את המכשיר הראשון לרכוש בארץ כדי ללמוד ולהכיר במה זה כרוך. מהקופה מקבלים רשימת סניפים קרובים שאליהם ניתן לגשת ולקבל מכשיר חינם, מתחילים מהסניף הקרוב ביותר רואים מה שיש לו להציע, לא להתפתות לקחת מכשיר משודרג בתוספת מחיר, אלא לבקש את הביסיסי, אתה רשאי לנסות את המכשיר לתקופה של 3 בועות בערך, כל פעם להגיע לסניף ולבקש לכוון ע"פ הבעיה שמפריעה לך, לאחר סיום תקופת הבדיקה, לומר שלא החלטתם אם זה מתאים לך ורוצים לחשוב. לגשת לסניף אחר מעט יותר רחוק ולעשות את אותו הסיבוב כמו בראשון, כל הלאה עד לסניף האחרון. בתהליך זה אתה מקבל מושג איזה מכשיר מתאים יותר מבחינת שמיעה ואסטתית, איכות השרות ומהירות קבלת תור והמתנה. רק בסוף להחליט. זה בדיוק מה שעשיתי. למזלי ברחובות 4 החברות שהופיעו ברשימה היו קרובות אלי במרחק הליכה ורק מהאחרונה קבלתי מכשיר שהתאים לי. קטן, נסתר ואיכות סבירה. חשוב שנותן השרות יהיה במרחק סביר ונוח ככל האפשר. אנשים מבוגרים לא תמיד יש להם את הידע לטפל במכשיר וצריכים לקבל שרות, ניקוי או בעיות באםון תדיר.

במכשיר השני אני כבר הייתי יותר מנוסה וידעתי בדיוק מה אני רוצה, לכן הזמנתי אותו מחו"ל וחסכתי מעל 1000$ בהשוואה לארץ לאחר הנחת הקופה! לזה צריך פרק נפרד.