מענה ל־מכשיר לניטור רמת חמצן

פורומים פורום CPAP ישראל מכשיר לניטור רמת חמצן מענה ל־מכשיר לניטור רמת חמצן

יצחק
מנהל בפורום
  • נושאים 21
  • תגובות 348
  • פעילות 369

שלום בבדיקת השינה שבה המליצו לי על CPAP התגלו התוצאות (שכמובן לא הייתי מודע אליהן לפני כן) : משך הבדיקה: 6 שעות 57 דקות. אובחנו 101 הפסקות נשימה מלאות.ו­ 38 הפסקות נשימה חלקיות .צפיפות הפסקות נשימה 20 אירועים לשעה. נרשמו 100 ירידות ברמת ריווי החמצן בדם מרמה בסיסית של %94 עד למינימום של % 80 .ריווי החמצן היה מתחת ל­ %90 במשך % 3 מזמן השינה. במשך % 1 מהלילה נשמעה נחירה. לאור מה שקראת בפורום יש לי כמה החלטות , בבקשה – תתנו הערות : 1- לקחת מה שאני מקבל מהקופה עם השתתפות עצמית נמוכה (למשל BMC) 2- לקנות מכשיר oximeter שנוח ללבישה ורצוי ללא כבל , אלא בשימוש ב bluetooth להתחבר ליחידה המרכזית ההנחה שלי שהסנכרון בין שני המכשירים לא כל כך חשוב (אפשר תמיד להסתנכרן בערך לפי הזמן בדוחות) – כיוון שמטרת השימוש ב oximeter היא : -לזהות מצב של ירידת סטורציה -לגרום לרעידות באצבע שינסו להעיר אותי ולשנות תנוחה -להסתכל מידי בוקר על תוצאות הסטורציה ואם ישנה ירידה משמעותית – לבדוק את הדו"ח מה cpap ולראות מה אפשר לשפר (למשל במיקום המסיכה , שימוש במגביר לחות וכו') יש לכם הערות למסקנות שלי ? האם יש לכם המלצה ברורה לרכוש את ה o2ring לעומת מכשירים אחרים בעלי bluetooth , ואם אתם חושבים שה o2ring עדיף – מאיזה מקור כדאי לקנות ( כרגע ב amazon הוא לא זמין ) תודה

שלום לך וברוך הבא

חבל שאתה לא פותח פוסט חדש אלא מגיב לפוסט קודם

לא ברורה לי דרך ההחלטה שלך אתה מתתלבט בין לקנות מכשיר CPAP מתוצרת BMC לבין רכישת מכשיר לבדיקת סטורציה

ראשית בעיקרון מכשיר CPAP שעושה את העבודה אמור למנוע לחלוטין את תופעת ירידת החמצן בדם. אני אישית משתמש ב CPAP מעל 12 שנה ומעולם לא רכשתי מכשיר סטורציה. זה לא חובה חובה לבדוק את יעילות המכשיר.

גם מכשיר איכותי פחות "יעשה את העבודה" ההבדלים הם בעיקר בנוחות השימוש, באיכות הצג, ברעש, בחיבוריות לאינטרנט וכו'.

הפיתרון שלך למשהו שיעיר אותך אם הסטורציה תרד לא יעזור. זה בדיוק מה שקורה בהפסקות נשימה בשינה המוח שלך מעיר אותך כי הוא מרגיש שרמת החמצן ירדה. בגלל זה נשארים עייפים כי יש המון הפסקות שינה

הכותב אינו רופא והייעוץ אינו ייעוץ רפואי ואינו תחליף לייעוץ רפואי