מענה ל־ חברת פיליפס מזהירה לא להשתמש ב CPAP שלה ????

פורומים פורום CPAP ישראל חברת פיליפס מזהירה לא להשתמש ב CPAP שלה ???? מענה ל־ חברת פיליפס מזהירה לא להשתמש ב CPAP שלה ????

DRM
משתתף
  • נושאים 3
  • תגובות 4
  • פעילות 7

בעניין מכשירי נשימה של חב' פיליפס.

אכן בעולם יש ריקול של מכשירי נשימה של פיליפס [מרבית מכשירי הנשימה שלהם].  הם גילו שהספוג האקוסטי במכשירים שלהם "מתפורר" או מתפרק בדרך אחרת במשך הזמן.  חומרי הפירוק עלולים להיות מסוכנים לבריאות.

מקריאה בין השורות אני מסיק [פיליפס אינם אומרים זאת רשמית.  אך בהיותי מהנדס כימאי ותיק מאד אני מבין משהו בעניינים אלה] שהבעיה נגרמת בעיקר עקב שימוש בתכשירים או תערובות המכילים אוזוןן דבר הנעשה לצורך חיטוי בדרך כלל.  עם הפופולריות העולה של נושא החיטוי התפתחה כאן בעיה שלא הייתה ידועה לפני שנים כאשר אושר החומר ממנו מייצרים עבור פיליפס את הספוג האקוסטי.

פיליפס מחפשים פיתרון אך עדיין אין להם.  בינתיים הם ממליצים להפסיק שימוש במכשירים שברשימה שלהם [מרבית הציוד המשמש את אנשי ה CPAP].  כמובן מתוך דאגה ללקוחות אך גם,לדעתי, מתוך חשש לתביעות משפטיות, בעיקר בארהב.

באופן לא רשמי, פיתרון ביניים ש"הולך" בארהב הוא שימוש במסנן בקטריאלי על הצינור המזין אויר אל המסכה.  הרציונל כאן הוא שהמסנן מסוגל לחסום חיידקים [בקטריות] ולכן יחסום גם חלקי ספוג אקוסטי אשר התפרקו.  יפה, אך לא מספיק.  כרגע לא ידוע לי על מידע גלוי המאשר שתוצרי פירוק הספוג האקוסטי הם רק מוצקים [שהמסנן יעצור ברוב המקרים] ואינם גם גזים שהמסנן לא עוצר.

מה עושים?  לדעתי.  (א) להפסיק שימוש באוזון ובתכשירים המייצרים אותו לטיפול בציוד של פיליפס.  [אוזון הוא גז שאיננו יציב ומתפרק די מהר (אינני זוכר כמה מהר) ולכן כשצריך אותו בד"כ מייצרים אותו במקום השימוש].  (ב) מי שיכול להפסיק שימוש במכשירי נשימה של פיליפס – שיפסיק [המלצה של פיליפס].  (ג) מי שממשיך להשתמש [חייב או רוצה], שיתקין מסנן בקטריות [אשר קיים בשוק החופשי כבר שנים רבות ויש ממנו כמה דגמים שמתאימים לצנרת המקובלת של מכשירי הנשימה] וימשיך לעקוב אחרי ההתפתחויות באינטרנט, גם אצל הסוכן בארץ וכמובן גם באתר הזה.  (ד) מי, שכמוני, חשב על החלפת מכשיר [מכל מיני סיבות], שיזרז את תהליך ההחלטה ולא ישתמש במוצר של פיליפס עד אשר יהיה פיתרון שיהיה מקובל גם על FDA בארהב [לדעתי זה תהליך שלא יהיה מהיר].

מסנן נגד בקטריות: [זה שמוכר לי] יצרן HUDSON RCL בארהב, דגם המסנן 1605.  נמצא לרוב אצל ספקי ציוד רפואי לנשימה, אני רכשתי בזמנו מארהב דרך האינטרנט.  לא בדקתי אם יש גם בארץ; לפני שנים חיפשתי ולא מצאתי.  היום ראיתי באמזון אך יש מגבלות על המשלוח לארץ.  אני נוהג להחליף מסנן בערך כל חודש. אני משתמש בו לתפוש אבק.

בהצלחה לכולנו.