מענה ל־אין לי כבר כח. לא יודעת מה לעשות

פורומים פורום CPAP ישראל אין לי כבר כח. לא יודעת מה לעשות מענה ל־אין לי כבר כח. לא יודעת מה לעשות

Avis
מנהל בפורום
  • נושאים 93
  • תגובות 862
  • פעילות 955

לדעתי, המסכה הכי נוחה ויציבה היא נחירונים, שטח המגע באפון הוא הכי קטן ולכן יהיו פחות בעיות דליפה. עדיף עבורך P10 FOR HER, כיון שיש בה מידה XS (אקסטרה סמול) וגם ניתן לרכוש בכל המידות. ראי תמונה מצורפת, עם קצת סבלנות תוכלי להתרגל אליה, נסי את הצעדים הבאים:

1. למרוח טיפת וזלין או משהו דומה, באף בחלק שבא במגע עם ה"אפון" באף, רק טיפה. אני מרחתי בזמנו משהו בריח מנטול שהיה לי נעים, עד שהתרגלתי למסכה והפסקתי למרוח.

2. כל נחיר מורכב מסיליקון בצורת אקורדיון, בימים הראשונים הידוק המסכה לא צריך למעוך את האקורדיון יותר מדי, במשך הזמן אם עדיין יש בריחת אוויר אפשר להדק יותר אבל אף פעם לא חזק מידי. ההדוק צריך להיות שווה משני הצדדים.

3. את הצינור להעביר ולהצמיד ולמתוח עם מהדק לחזה. המתיחה צריכה לאפשר הרמת הראש כלפי מעלה ולצדדים ללא משיכת האפונים.

4. לתת לזה סיכוי במשך שבועיים, בימים הראשונים לנסות אותה במשך היום למשך חצי שעה בשכיבה, בזמן זה לנסות לשפר את מה שמפריע, להתאים לפנים ככל שאפשר. אם יש בעיה בלילה, במקום להתיאש, לנסות לחשוב מה בדיוק מפריע והיכן הבעיה. למחרת בבוקר לשפר זאת ברוגע. עם קצת סבלנות אין אדם שאי אפשר להתאים לו מסכה.

במשך הזמן תשכחי מבעיות ההתחלה, ותוכלי לשפר כל פעם למסכה יותר נוחה.

זו דעתי, אך את תעשי מה שנוח לך. איני רופא וזה לא העיסוק שלי, רק משתמש עם 30 שנות ניסיון.

בהצלחה

מצורפים: