מענה ל־איזה מספר ahi נקרא תקין

פורומים פורום CPAP ישראל איזה מספר ahi נקרא תקין מענה ל־איזה מספר ahi נקרא תקין

#690
irity
משתתף
  • נושאים 18
  • תגובות 80
  • פעילות 98

הי לואיס

AHI 21 אינו ערך תקין בשימוש בסיפאפ

אני מסכימה עם העצות הטובות שנתנו לך כאן. יש לבדוק את תקינות המכשיר, לבדוק שהלחצים מתאימים לבעיה שלך, יש לבדוק תקינות המסיכה ואת כמות הדליפות ממנה (יש ערך דליפה מסוים שהוא תקין, צריך לברר אצל המשווק שרכשת אצלו את המסיכה)

בדיקת שינה. לעבור עליה שוב ולבדוק שהמכשיר מטפל בבעיות השינה שלך. רופא כללי לא יודע לטפל בבעיה כזאת, הכי טוב לפנות למומחה בתחום או לפחות לפנות לטכנאי שינה עם ניסיון וידע.

כמו שכתבו לך, ערך עד 5 AHI נחשב תקין גם אצל אנשים שלא משתמשים בסיפאפ. למשתמשים בסיפאפ קורה גם שה-AHI עולה מעבר ל-5. צריך לבדוק את הישנות המקרים האלו, ואת תדירותם – אם זה קורה אחת לחודש באופן מקרי, זה לא משמעותי. אם זה קורה מדי לילה, ומתחילת השימוש במכשיר, משהו לא תקין לחלוטין במכשיר ו/או במסיכה.

סיבות שעלולות להעלות AHI מדי פעם:

דליפה מהמסיכה (כאמור יש לבדוק את המסיכה  ואת כמות הדליפה ממנה)

לילה מתוח במיוחד. סטרס ולחץ מפריעים לשינה שלווה, גם אם משתמשים במכשיר והדבר יתבטא בנתוני השינה.

רצוי מאוד לא לאכול לפני השינה לפחות שעתיים שלוש. לא לשתות קפה אם הוא מעורר אותך, לא לשתות אלכוהול, לא לאכול ארוחה כבדה עם בשר בערב (לגוף לוקח כ-6 שעות לעכל חלבון, והוא עובד מאוד קשה על פירוק החלבון הזה)

לא ללכת לישון אם נסערים מאוד נפשית, לנסות להרגע עוד לפני הכניסה למיטה. אני מתחברת למכשיר בישיבה ואז גולשת למצב שכיבה באיטיות, מסדרת קצת את המסיכה שתשב טוב גם במצב שכיבה, חושבת על דברים טובים בלבד, מדמיינת חוף ים עם חול זהוב ועם ים טורקיז במלדיביים, וככה נרדמת…

לדאוג לסביבת שינה מיטבית, לא לישון עם אור בחדר השינה או סמוך אליו… חושך משרה שינה ומפעיל את הורמון השינה – מלטונין

טוב, חפרתי 🙂  העיקר שיהיה לך בהצלחה רבה, ותחזור לעדכן