אזהרה מפני משווקים ונותני שרות עלומים

פורומים פורום CPAP ישראל אזהרה מפני משווקים ונותני שרות עלומים

מוצגות 13 תגובות – 1 עד 13 (מתוך 13 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 79
    • תגובות 660
    • פעילות 739

לאחרונה מקודמים בגוגל אתרי סיפאפ ישראלים שמשווקים מוצרים או שרות, חלקם פתרונות קסם של ממש להפסקת נחירות או לטיפול בדום נשימה בשינה. לרוב האתרים אין כתובת או בעלים, אלא רק ציון מספר טלפון. לעיתים אף הכתובת קיימת לזמן קצר ואז מוסרת מהאתר. אותם משווקים שולחים מוצר בדואר או אפילו מגיעים אלינו הביתה. אנחנו עלולים לעמוד בפני משווק שאין לנו מושג מיהו, מי נותן את השרות ומי נותן אחריות על המכשיר. לפעמים לא ברור אם אותו משווק ישרוד בשוק לאורך זמן ויהיה עדיין פעיל בעת שנידרש לו, לקיום האחריות או חלילה בעת גרימת נזק. ואז – למי נוכל לפנות? אחד הסימנים הראשונים שאני בודק הוא סמל המנעול בשורה העליונה, אך לא די בכך. לפני רכישה או תחילת הטיפול במכשיר, רצוי מאוד להתייעץ עם גורמים מקצועיים בתחום ולחקור באופן עצמאי באינטרנט. לצערי הרב אנשים פונים אלי בשאלות רק לאחר שהחלו את הטיפול או ביצעו רכישה ושילמו ממיטב כספם. ואז – אין כבר באמת עם מי לדבר (אולי ללאמפה…)
    יצר המחקר וההרפתקנות שלי גורם לי הרבה פעמים "ליפול". לפעמים ביודעין. מסכות בד שונות ומשונות שלא התאימו לי ונשארו יתומות, מוצצים למיניהם, סדים וקשירות לסגירת הפה בזמן שינה שלא מביאים תועלת מלבד הפרעה לשינה. בשוק קיימות מדבקות חיצוניות לאף או מתקן שמורכב על האף. ואפילו, לא תאמינו – מתקן מנירוסטה המוחדר עמוק לתוך הנחיריים! כן, אני ניסיתי את המתקן והוא לא היה יעיל עבורי. כל זה לא קרה ביום אחד, אלא במשך שנים ארוכות ( 30 שנה, אני כבר לא ממש זוכר מתי התחלתי להשתמש בסיפאפ)
    גם אם המכשיר מוכר ומומלץ תמיד כדאי ורצוי להשוות מחירים, בארץ ובחו"ל (ותמיד לבקש הנחה!) בכל מקרה, אף פעם אל תרכשו ממקום לא מזוהה, כפי שציינתי למעלה. לצערי, רבים מאתרים אלו חולפים, חסרי אמינות וזהות, והם מלווים את המוצר עם תגובות "מפוברקות" שנכתבות בידי אנשים וחברים שמתבקשים לרשום תגובה אוהדת. תמיד בידקו מי מממן את הפורום, גם אם הוא רופא או פרופסור, לא כולם מקפידים על שקיפות באשר לאינטרס הכלכלי. בידקו מי הגוף העומד מאחורי הפורום ומהם השיקולים הכלכליים שלו. ברגע שמצורף לכל הודעה מספר טלפון להתקשרות, לדעתי, זהו סימן ברור שמישהו מעוניין למכור לכם משהו.

בעבר הייתי בפורום CPAP ותיק שהוקם בהתנדבות, הפורום נרכש על ידי סוחר בלי ידיעת המשתתפים, סוחר זה דאג שיהיו הרבה המלצות בפורום עם שמו מבלי שהמשתתפים ידעו שהוא בעליו. בנוסף בעל הפורום דאג לצנזר את אלו שכתבו משהו שלא מוצא חן בעיניו או מתחרה בו. האתר בעצם היה פלטפורמה לשיווק מבלי ליידע על כך את המשתתפים בפורום. גם אני נפלתי במלכודת זאת עד שראיתי כי הרבה אנשים מצומזרים או נמחקים ואני ביניהם. לדעתי חוסר הגינות ושקיפות, גובל בהטעייה.
    מומלץ מאוד לשאול את החברים בפורום זה לפני שנופלים כי אז כבר מאוחר. לחברי הפורום יש ניסיון רב וכדאי תמיד לשמוע דעה נוספת.
    אתם מוזמנים לכתוב על חוויותיכם והתנסותכם בנושא.
    אבי

• הדיון הזה עודכן לפני 2 years, 2 חודשים ע״יAvis.
    • הדיון הזה עודכן לפני 2 years, 2 חודשים ע״יAvis.
    • הדיון הזה עודכן לפני 2 years, 1 חודשים ע״יAvis.
    irity
    משתתף
    • נושאים 18
    • תגובות 80
    • פעילות 98

הי אבי

ממש דוקטורט כתבת כאן… אני רק רוצה להעיר שכאשר אנחנו חדשים בתחום כלשהוא, בעיקר כאשר מקבלים "בשורה" לא נעימה מהרופא, אז אנחנו פגיעים ושבירים, וכמעט לא מסוגלים לנהל ביעילות את העניינים שלנו עם הידע המוגבל שהצלחנו לאסוף באותה נקודת זמן התחלתית. הרופא שלי הודה בפני שהוא אינו מבין דבר בנושא הסיפאפ, מה שחייב אותי לחפש את המידע לבד, להזמין תורים, לריב עם הקופה על קידום תורים וכו'. דברים מעצבנים כאלו שכל אחד נתקל בהם. ואז כשהתלוננתי בפני הרופא שלי שהוא אינו עוזר לי, הוא אמר לי שכל אחד צריך לנהל את המחלה שלו לבד. הייתי קצת בהלם אבל הבנתי שבמהפיכת המידע הנגיש שאנו עדים לה היום, זה די נכון.

לפני רכישת הסיפאפ שלי ניגשתי לאינטרנט. המשווק הראשון שענה לי והגיע עוד באותו יום אלי הביתה עם מכשיר ומסיכה להתנסות, היה זה שבסופו של דבר רכשתי אצלו את מכשיר הסיפאפ שלי. הוא נתן לי פתרון מיידי, עטף אותי בדאגה, סיפק מידע  – כך שלא חיפשתי יותר. רק אחרי שרכשתי, התחלתי ללמוד את התחום יותר לעומק. למשל -שאפשר לרכוש בחו"ל (לא מכשיר ראשון, ואצלי זהו מכשיר ראשון) שאפשר לעמוד על המיקח, שאפשר לקחת מכמה משווקים מכשירים ומסיכות, להתנסות ולהשוות ביניהם, ועוד.

בשורה התחתונה אני מרוצה מהמכשיר שלי עם המסיכה שרכשתי יותר מאוחר אצל משווק אחר. מה שלוקה בחסר אצל המשווק שאצלו רכשתי הוא מחסור בתמיכה ובעזרה בנוגע לפתרון בעיות טכניות של תוכנה וכאלו, או בפריקת נתונים והבנתם (את פריקת הנתונים למדתי לנתח לבד) עוד דבר שהייתי עושה אחרת הוא לא לרכוש אצל משווק שנמצא בעיר אחרת ממקום המגורים שלי. להתרוצץ עם מכשיר מעיר לעיר זה לא כיף גדול בלשון המעטה, או לחילופין לשלם על ביקור בית של טכנאי כי לא מתחשק לך להתרוצץ עם המכשיר מעיר לעיר – כנ"ל.

ידע הוא כוח. וזה נכון לכל תחום בחיים.

yrnkrn
    משתתף
    • נושאים 2
    • תגובות 27
    • פעילות 29

צינור בנחיריים – אתה מתכוון לסטנט שמגיע עד מאחורי החך הרך? משהו כמו ה AlaxoStent ?
    דווקא מעניין אותי לנסות. מאיפה השגת אותו ומי הרופא המעורב (אם יש)?

• התגובה הזו עודכנה לפני לפני 2 years, 2 חודשים ע"י yrnkrn.
    Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 79
    • תגובות 660
    • פעילות 739

ברוכים הבאים

פעם ראשונה שאני שומע את השם הזה,  לכן חיפשתי ומצאתי ואני מביא את התוצאה כדי שהמשתתפים יבינו במה מדובר בקישור https://youtu.be/2Z-SqfJ_u0E

כמובן שזה לא הפריט שרכשתי מאנגליה. רכשתי משהו מעט דומה לסרט, חוט תיל מניירוסטה בצורת  U אשר מחדירים לאף, חודר רק עד לחלק העליון של האף ומרחיב אותו. ברור שזה לא עזר. בעבר התיעצתי עם רופא אאג מומחה והוא אמר לי שזה לא פשוט כי המחסום יכול להיות במספר מקומות, זה מעט עצר אותי, אבל לא לגמרי.

לפני כשנה, שנתיים, עלה לי רעיון דומה מאוד למוצג בסרט (בחיים לא ראיתי לפני כן את הסרט) בצעתי ללא רופא כמובן, ניסוי דומה על עצמי. השתמשתי בחומר פלסטי גמיש באותה צורה, מצאתי שהגוף שלי דחה את זה ולא יכולתי לסבול זאת ליותר מדקות ספורות. זכור לי שהרגישות הייתה בעיקר בנקודה החדירה לחלל הפה. התיאשתי ועזבתי את זה. אבל לא הפסקתי לחשוב על פתרון פשוט וזול. אני יודע שרופא אאג נוהג להחדיר מצלמה דרך הנחיר אבל הוא מורח חומר מרדים כדי שלא נחוש את זה.

יש לי רעיון די פשוט שאיני יכול לישם ללא עזרת אנשים מקצועיים יותר ממני ולווי רופא, גם דורש גיוס תקציב לא קטן. בקרוב אני פורש ואולי יהיה לי זמן לנהל את זה. אל תעצרו נשמתכם עד שזה יקרה.

יצחק
    מנהל בפורום
    • נושאים 20
    • תגובות 270
    • פעילות 290

לצערנו אכן אנו מוקפים בפרסומות על מוצרי קסם כאלה או אחרים

הפיתרון של ה CPAP הוא עדיין, לצערי, הפיתרון הרפואי היעיל ביותר לטיפול בהפסקות נישימה בשינה.

עם זאת יש פתרונות מלאים או חלקיים נוספים תלוי בחומרת הבעיה:

1. הורדת משקל. לאלו בנינו הסובלים מעודף משקל. הורדה משמעותית במשקל יכולה להקל ואולי אפילו לפתור לחלוטין את הבעיה. כתלות בחומרתה.

2. התקן דנטלי איכותי המותקן אצל רופא שיניים מומחה. אני אישית משתמש בכזה בנסיעות לחו"ל. מכיוון שאני סובל ברמה קשה הוא רק מפחית לי את הפסקות הנשימה לרמה נסבלת ( מ- 34 ל- 10) אבל זה בהחלט מספיק לנסיעות לחו"ל.

3. שיטת בוטייקו ???. אני שם בסימן שאלה היו דיווחים על הקלה אבל אין מידע מספיק

4. הדבקת פלסתר על הפה??? שמעת דיווח על מישהי שזה פתר לה את הבעיה שנבעה בעיקרה משינה בפה פתוח. לא הייתי מנסה לבד בלי התייעצות עם רופא מומחה.

בכל מקרה אני בטוח שבעתיד יהיו פתרונות קלים ונוחים יותר. הטכנולוגיה מתפתחת במהירות האור.

הכותב אינו רופא והייעוץ אינו ייעוץ רפואי ואינו תחליף לייעוץ רפואי

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 79
    • תגובות 660
    • פעילות 739

מצורף קובץ המתאר את אחד האביזרים שרכשתי ולא עזרו לי

• התגובה הזו עודכנה לפני לפני 2 years, 1 חודשים ע"י Avis.
    מצורפים:
    yrnkrn
    משתתף
    • נושאים 2
    • תגובות 27
    • פעילות 29

איך רואים את הקובץ המצורף?

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 79
    • תגובות 660
    • פעילות 739

סליחה, צורף

מצורפים:
    rafoa
    משתתף
    • נושאים 1
    • תגובות 2
    • פעילות 3

אבי שלום

אני  ותיקה מאוד בפורום  הסיפאפ.  יצאתי מהפורום …ועוד רבים מהוותיקים עזבו אחדי  ..עזבנו   את הפורום  הישן .שהיה יקר  לנו  מאוד.  התברר לכל הוותיקים   אשר יעצו  לחדשים  בהתנדבות מלאה …. שהפורום  שלנו  הפך   לפורום  המספק  דברי הלל למשווק אחד אשר מימן את הפורום

אתה הזכרת את הנושא בשרשור הראשון שכתבת. בדבריך הבאת אותי חזרה לפורום.

תודה לך על הדברים.

אנסה ליצור קשר עם הוותיקים אשר עזבו כמוני.

כל הכבוד ליצחק מנהל הפורום  אשר הרים פורום נקי ממשווקים .אין   מקום לפרסומם האישי  .כל שווק יבוא רק בהצהרה על כך….יצחק כל הכבוד ..

תודה

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 79
    • תגובות 660
    • פעילות 739

ברוכה הבאה,

נכון, בקודם לא היה גילוי נאות שהוא סוחר והפורום שלו. גם אני שם הטעיתי אחרים ובתמימותי המלצתי עליו למרות שלא קיבלתי כל שרות ממנו ולא הכרתיו לפני כן.

צחי החליט לנהל את הפורום בהתנדבות מלאה וכרגיל עושה חייל. אני רק מימנתי את רכישת הדומיין, בניית האתר וקידומו בגוגל. בגיל 71 החלטתי לעשות משהו קטן לטובת הקהילה. צחי הוא המנהל, רשאי וחייב להתיחס לפוסטים שלי כמו כל משתתף אחר.

בהצלחה לכולנו,

יצחק
    מנהל בפורום
    • נושאים 20
    • תגובות 270
    • פעילות 290

אבי שלום אני ותיקה מאוד בפורום הסיפאפ. יצאתי מהפורום …ועוד רבים מהוותיקים עזבו אחדי ..עזבנו את הפורום הישן .שהיה יקר לנו מאוד. התברר לכל הוותיקים אשר יעצו לחדשים בהתנדבות מלאה …. שהפורום שלנו הפך לפורום המספק דברי הלל למשווק אחד אשר מימן את הפורום אתה הזכרת את הנושא בשרשור הראשון שכתבת. בדבריך הבאת אותי חזרה לפורום. תודה לך על הדברים. אנסה ליצור קשר עם הוותיקים אשר עזבו כמוני. כל הכבוד ליצחק מנהל הפורום אשר הרים פורום נקי ממשווקים .אין מקום לפרסומם האישי .כל שווק יבוא רק בהצהרה על כך….יצחק כל הכבוד .. תודה

היי

אני שמח מאד ראות אותך כאן (אגב אשמח לשמך לפחות בפורום הישן)

גם לי הפורום הישן היה יקר מאד אבל לצערי הוא אכן התקלקל ולא יכול היה להיות יותר הבית שלנו

אבי השקיע מכספו וממרצו להקים את הפורום הזה ואני והאחרים מאד אסירי תודה לו על כך.

אני תקווה שהפורום החדש הזה יהיה הבית של כולנו, נקי מאינטרסים ומשיקולים זרים

תודה רבה

הכותב אינו רופא והייעוץ אינו ייעוץ רפואי ואינו תחליף לייעוץ רפואי

Mazal
    משתתף
    • נושאים 0
    • תגובות 2
    • פעילות 2

אשמח להתיעץ בפרטי עם אבי מנהל הפורום , אנא צור עימי קשר ב 054-5422114

Mazal
    משתתף
    • נושאים 0
    • תגובות 2
    • פעילות 2

אשמח להתיעץ בפרטי עם אבי מנהל הפורום או עם יצחק , אנא צרו עימי קשר ב 054-5422114

מוצגות 13 תגובות – 1 עד 13 (מתוך 13 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.