איזה מספר ahi נקרא תקין

פורומים פורום CPAP ישראל איזה מספר ahi נקרא תקין

מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    Luis
    משתתף
    • נושאים 2
    • תגובות 2
    • פעילות 4

אני משתמש ב cpap resmed s9 לאחרונה מרגיש שמשהו בשינה לא תקין . כאילו המכשיר שינה פרמטרים אבל מרגיש שמשהו לא תקין. האם יש מכשיר מדידה שיכול לבדוק את המכשיר שלי ? מספר ה ahi 21 .

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 98
    • תגובות 885
    • פעילות 983

מצב תקין נחשב עד 5, אצלך זה 21 לא נראה לי תקין. יש לי הרבה שאלות,  האם רכשת את המכשיר חדש, היכן ומתי רכשת את המכשיר? מתי עשית מעבדת שינה ומה הלחצים שנקבעו לך והאם המכשיר מכוון ללחצים אלו ? בדקת דילפות בצנרת, מסכה ומכשיר?

אני לא רופא ואסור לי ליעץ לך, אתה צריך להתייעץ עם רופא מייד ולגשת למי שמכר לך את המכשיר. בהנחה שהמכשיר תקין נראה שיצא מכוון. אני מניח שיכוונו לך את המכשיר מ 4 עד 20 יבקשו ממך לישון איתו לילה ולמחרת יפרקו נתונים לראות את הלחצים הנדרשים לך.

לכן אני ישן ללא הגבלת לחץ מירבי, כלומר המכשיר שלי מכוון מ 4 עד 20 שזה כל תחום המכשיר, ומוריד נתונים למחרת.

שתף אותנו בכל צעד שתעשה עד שהבעיה תפתר.

בהצלחה

Luis
    משתתף
    • נושאים 2
    • תגובות 2
    • פעילות 4

אלך היום לרופא .תודה.

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 98
    • תגובות 885
    • פעילות 983

בהצלחה,

מצורף דוח יומי לדוגמה

יצחק
    מנהל בפורום
    • נושאים 21
    • תגובות 359
    • פעילות 380

שלום LUIS וברוך הבא.

המכשיר שברשותך הוא משוכלל וניתן לבצע בו קריאה של הפעילות בממוצע חודשי וזאת על צג המכשיר.

בנוסף ניתן להוציא את כרטיס ה SD בגב המכשיר ולחבר למחשב וכך להוציא בעזרת תוכנה ייעודית קריאה מפורטת של הנתונים

אתצה יכול להוציא באינטרנט המון סרטונים המתארים איך עושים זאת.

בנוסף אתה יכול לבקש בקופת החולים שלך בדיקת שינה במעבדת שינה (או ביתית) המבצעת ביחד עם מכשיר ה CPAP כך מגלים ב 100% אם המכשיר עובד טוב או לא.

כמובן שכדאי גם להתייעץ עם רופא מעבדת שינה מומחה.

בהצלחה ותעדכן

הכותב אינו רופא והייעוץ אינו ייעוץ רפואי ואינו תחליף לייעוץ רפואי

irity
    משתתף
    • נושאים 18
    • תגובות 80
    • פעילות 98

הי לואיס

AHI 21 אינו ערך תקין בשימוש בסיפאפ

אני מסכימה עם העצות הטובות שנתנו לך כאן. יש לבדוק את תקינות המכשיר, לבדוק שהלחצים מתאימים לבעיה שלך, יש לבדוק תקינות המסיכה ואת כמות הדליפות ממנה (יש ערך דליפה מסוים שהוא תקין, צריך לברר אצל המשווק שרכשת אצלו את המסיכה)

בדיקת שינה. לעבור עליה שוב ולבדוק שהמכשיר מטפל בבעיות השינה שלך. רופא כללי לא יודע לטפל בבעיה כזאת, הכי טוב לפנות למומחה בתחום או לפחות לפנות לטכנאי שינה עם ניסיון וידע.

כמו שכתבו לך, ערך עד 5 AHI נחשב תקין גם אצל אנשים שלא משתמשים בסיפאפ. למשתמשים בסיפאפ קורה גם שה-AHI עולה מעבר ל-5. צריך לבדוק את הישנות המקרים האלו, ואת תדירותם – אם זה קורה אחת לחודש באופן מקרי, זה לא משמעותי. אם זה קורה מדי לילה, ומתחילת השימוש במכשיר, משהו לא תקין לחלוטין במכשיר ו/או במסיכה.

סיבות שעלולות להעלות AHI מדי פעם:

דליפה מהמסיכה (כאמור יש לבדוק את המסיכה  ואת כמות הדליפה ממנה)

לילה מתוח במיוחד. סטרס ולחץ מפריעים לשינה שלווה, גם אם משתמשים במכשיר והדבר יתבטא בנתוני השינה.

רצוי מאוד לא לאכול לפני השינה לפחות שעתיים שלוש. לא לשתות קפה אם הוא מעורר אותך, לא לשתות אלכוהול, לא לאכול ארוחה כבדה עם בשר בערב (לגוף לוקח כ-6 שעות לעכל חלבון, והוא עובד מאוד קשה על פירוק החלבון הזה)

לא ללכת לישון אם נסערים מאוד נפשית, לנסות להרגע עוד לפני הכניסה למיטה. אני מתחברת למכשיר בישיבה ואז גולשת למצב שכיבה באיטיות, מסדרת קצת את המסיכה שתשב טוב גם במצב שכיבה, חושבת על דברים טובים בלבד, מדמיינת חוף ים עם חול זהוב ועם ים טורקיז במלדיביים, וככה נרדמת…

לדאוג לסביבת שינה מיטבית, לא לישון עם אור בחדר השינה או סמוך אליו… חושך משרה שינה ומפעיל את הורמון השינה – מלטונין

טוב, חפרתי 🙂  העיקר שיהיה לך בהצלחה רבה, ותחזור לעדכן

מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.