אמ״ר / אישור משרד בריאות לשחרור מכס

פורומים פורום CPAP ישראל אמ״ר / אישור משרד בריאות לשחרור מכס

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 16 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    ys
    משתתף
    • נושאים 2
    • תגובות 7
    • פעילות 9

היי! מקווה שלמישהו כאן יש נסיון עם מקרה דומה – אשמח לעצות או טיפים!

הזמנתי מסכה מ-1800cpap.com ומשלוח פדקס מהיר (הדואר באזור שלי לא חזק עם חבילות אז היה לי חשוב לעבוד עם חברת שליחויות אמיתית). יצא משהו כמו $190 כולל משלוח, ותיארתי לעצמי שיהיה קצת מע״מ ועמלת טיפול. אבל אז הגיעה דרישת התשלום.

היות והמסכה מוגדרת ציוד רפואי, צוות המכס של פדקס דואר אישור משרד הבריאות (אמ״ר), ואת התשלומים הבאים:

הוצאת אישור משרד הבריאות 200 ש"ח – לפני מע״מ
    עמילות מכס 277 ש"ח – לפני מע״מ (העמלה לרוב נמוכה יותר אך היות ונדרש אישור של משרד ממשלתי קיבלתי שדרוג)
    … ועוד קצת זוטות כגון דמי אחסון יומיים (לא מתחייבים על מחיר אבל כסף קטן), עמלת שימוש במחשב, והובלה מהמטוס למחסן (!)
    המע״מ אגב יצא 115 ש״ח.

בקיצור כמעט 600 שקל עבור מסכה שעולה קצת פחות מזה.

למישהו יצא להתנסות במשהו דומה? האם יש סיכוי לשכנע אותם לוותר על האישור?

האפשרויות שלי די מוגבלות – אם החנות תסכים לקבל את המסכה בחזרה, אצטרך לשלם משלוח. ולא בא לי לשלם את כפל הקנסות הזה. האפשרות הנוספת שנתנו לי היא לנטוש את המסכה במכס ללא עלות (לפחות זה).

עצות מבעלי נסיון יתקבלו בשמחה!

• הדיון הזה עודכן לפני 1 חודשים, 3 שבועות ע״יys.
    Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 61
    • תגובות 478
    • פעילות 539

בקש את המייל של עמיל המכס תכתוב ותסביר שזו מסכת סיפאפ לשימוש אישי ואינה דורשת כל אישור של משרד הבריאות ולא מכס, צרף את הלינק של המסכה. בקש לדעת למי אוכל לערער על החלטה לא נכונה שלהם ותשלח העתק לשרות לקוחות.

תמשיך לעדכן,  בהצלחה

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 61
    • תגובות 478
    • פעילות 539

עדיף תמיד להביא באמצעות  USPS. מכל הבחינות עלות משלוח ושחרור מהמכס. בד"כ לוקח שבועיים להגיע.

לאחרונה הבאתי מסכה עם מדבקות בעלות 239$ כולל משלוח. שלמתי רק מע"מ

ys
    משתתף
    • נושאים 2
    • תגובות 7
    • פעילות 9

תודה AVIS!

אני מתכתב עם עמיל המכס, והוא זה שדרש את אישור משרד הבריאות גם עבור מסכה לשימוש אישי.

האם יש איזה מקור שאתה מכיר שיכול לחזק את הטענה שלנו, לפיה סוג כזה של ציוד לא דורש אישור? (ניסיתי את האתר של המכס ושל משרד הבריאות אבל לא מצאתי משהו עדיין… ממשיך לחפש)

USPS – למדתי את הלקח לפעם הבאה 🙂

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 61
    • תגובות 478
    • פעילות 539

כנס לאפליקציה " תעריף המכס הישראלי"

כנס ל- מכס – יבוא אישי – הגשת שאילתה לגבי מיסי יבוא

תגיע לעמוד בקובץ המצורף

אפשרות נוספת להתייעץ עם עמיל מכס כלשהו או של חברות  DHL TNT ולבקש מהם HS code עבור המסכה ציין שזה יבוא אישי

ys
    משתתף
    • נושאים 2
    • תגובות 7
    • פעילות 9

תודה! מנסה את מזלי (כמובן שהאימייל שמופיע באתר gov.il לא קיים ומחזיר הודעת שגיאה אבל ננסה בטלפון)

Talbavi
    משתתף
    • נושאים 0
    • תגובות 17
    • פעילות 17

אני מציע שתודיע להם שאתה רוצה לשחרר את החבילה באופן אישי.

אני מצפה שהתגובה שלהם תהיה מקילה.

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 61
    • תגובות 478
    • פעילות 539

להלן קישור אשר תוכל לבקש מהם אישור או מסמך:

https://www.gov.il/he/Departments/Units/medical_equipment_unit

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 61
    • תגובות 478
    • פעילות 539

להלן מייל ששלחתי לכתובת הנ"ל:

לכבוד – אגף ציוד רפואי – אמ"ר

א.ג.נ

שלום,

אני משתמש במכשיר CPAP קרוב ל- 30 שנה. רכשתי מחו"ל מסכה חדשה, אחת בלבד לשימוש אישי כמובן, עמיל המכס מבקש אישור של משרד הבריאות (אמ"ר) עבור המסכה.

פעם בשנה נהגתי לרכוש מחו"ל מסכה מבלי שביקשו אישור כזה, זו הפעם הראשונה שמבקשים ממני אישור.

אבקש את עזרתכם באישור למסכה הבאה:

https://www.1800cpap.com/bleep-dreamport-sleep-solution-cpap-interface-starter-kit

האם מטרת עמיל המכס להוציא לנו את הנשמה ולסחוט מאיתנו כספים כל פעם שנרכוש מסכה למכשיר CPAP ?

בברכה ותודה,

(מציע לשלוח העתק לעמיל המכס!)

אלמוני
    • נושאים 1
    • תגובות 6
    • פעילות 7

עדיף שתקנ  מספק בארץ עם החשר מהקופה

ys
    משתתף
    • נושאים 2
    • תגובות 7
    • פעילות 9

תודה רבה לעונים!

בינתיים פניתי למכס וקיבלתי תשובה חד משמעית שנדרש אמ"ר גם עבור מסכות –

https://shaarolami-query.customs.mof.gov.il/CustomspilotWeb/he/CustomsBook/Import/ImportCustomsItemDetails?customsItemId=18247

הגשתי בקשה לאמ"ר למשרד הבריאות – במכס אמרו שזה תהליך סטנדרטי שיקח יום-יומיים ללא עלות. אם זה יצליח אנסה לשכנע את עמיל המכס לקחת את העמלה הרגילה של פדקס (כמה עשרות שקלים) במקום את העמלה המיוחדת כאשר נדרש אישור ממשלתי (277 + מע"מ – לא כולל את העלויות להוצאת האישור כמובן). אם זה לא יעבוד נחזיר לשולח וננסה שוב עם USPS.

לגבי קניה בארץ – הייתי שמח מאוד לעשות זאת (וגם מובטח החזר מהקופה, הבנתי שעל קניות בחו"ל צריך להתמקח ולא מקבלים בחזרה מע"מ או משלוח) אבל אין את הדגם הזה בארץ לצערי.

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 61
    • תגובות 478
    • פעילות 539

YS

איך נגמר הנושא? שוחרר? תוך כמה זמן ענו לך אמ"ר? כמה שלמת? תכתוב בבקשה שנדע,

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 61
    • תגובות 478
    • פעילות 539

להלן תשובת אמ"ר שהגיע אלי לאחר כ-3 שבועות למייל הבא ששלחתי:

לכבוד – אגף ציוד רפואי – אמ"ר א.ג.נ שלום,

אני משתמש במכשיר CPAP קרוב ל- 30 שנה. רכשתי מחו"ל מסכה חדשה, אחת בלבד לשימוש אישי כמובן, עמיל המכס מבקש אישור של משרד הבריאות (אמ"ר) עבור המסכה. פעם בשנה נהגתי לרכוש מחו"ל מסכה מבלי שביקשו אישור כזה, זו הפעם הראשונה שמבקשים ממני אישור. אבקש את עזרתכם באישור למסכה הבאה: https://WWW.1800CPAP.COM/BLEEP-DREAMPORT-SLEEP-SOLUTION-CPAP-INTERFACE-STARTER-KIT האם מטרת עמיל המכס להוציא לנו את הנשמה ולסחוט מאיתנו כספים כל פעם שנרכוש מסכה למכשיר CPAP ? בברכה ותודה,

(מציע לשלוח העתק לעמיל המכס!)

From: קול הבריאות [mailto:Call.Habriut@MOH.GOV.IL]
    Sent: Sunday, August 16, 2020 6:11 AM
    To: 'Avi Sadeh – RFAR'
    Subject: RE: יבוא אישי למסכת סיפאפ – SOS לעזרה

שלום רב,    <u>הנדון: אישור אמ"ר חד פעמי</u>

אנו מאשרים את קבלת פנייתך במוקד "קול הבריאות".  עקב עומסים רבים  בנושא הקורונה , אנו מתנצלים על העיכוב במענה לפנייתך.

לצורך קבלת אישור אמ"ר חד פעמי יש להגיש את הבקשה באמצעות פקס: 02-5655943.

*חשוב שבפקס יהיה פקס להחזרת תשובה .

*זמני טיפול – 10 ימים.

מצ"ב קישור למידע מאתר משרד הבריאות להגשת הבקשה :

https://www.health.gov.il/Services/ImportAndBusinessLicensing/AMR/Import/Pages/default.aspx

אנו עומדים לשירותך בכל עת .

בברכה ,

מצורפים:
    ys
    משתתף
    • נושאים 2
    • תגובות 7
    • פעילות 9

מעדכן, באיחור גדול… הגשתי בקשה לאמ"ר וקיבלתי אישור (בחינם) יום למחרת – מצרף הנחיות בתחתית, למקרה שמישהו כאן יזדקק לזה. שלחתי את האישור לפדקס והם אכן ויתרו על עמלת אמ"ר (200 ש"ח + מע"מ) אבל עדיין דרשו דמי שחרור גבוהים במיוחד עבור "משלוח הנדרש לחוקיות יבוא מעל $75". בסוף שילמתי משהו כמו 300 ש"ח עמלת שחרור ו-100 ש"ח מע"מ וקיבלתי את המסכה תוך יום. יצא יקר ומתסכל אבל המסכה פנטסטית! אכתוב עליה ביקורת קצרה בקרוב.

לסיכום:

• לפי המכס, מסכות חייבות באמ"ר. כנראה שהם עובדים מדגמית אבל אם מבקשים מכם זה די פשוט להוציא, ובחינם.
    • איך מוציאים?
      • בקשו צילום של מסמכי החבילה מחברת המשלוחים – תעודת משלוח וחשבונית, לדעתי הם מחוייבים לתת לכם את זה
      • פתחו בקשה במערכת מסלו"ל (לחצו כאן)
      • בחרו "יבוא חד-פעמי"; שם היבואן = השם שלכם; מספר היבואן = מספר תעודת הזהות
      • חשבון ספק = מספר המשלוח, כפי שמופיע בתעודת המשלוח
      • פרט מכס = 9019200000/9, כמות = 1 ק"ג (זה עבור מסכות. לציוד אחר יש פרט מכס שונה כמובן)
      • בסעיף "צרופות", להוסיף מכתב חתום עם הצהרה שהטובין המיובאים מיועדים לשימושכם האישי בלבד, והשימוש בהם ייעשה על אחריותכם
      • להמתין! כאמור לי לקח יום וזה עבד חלק. מקבלים את האישור במייל
      • מעבירים את האישור לחברת המשלוח, משלמים את עלויות השחרור הנוספות, ומתחדשים
    • טיפ נוסף: בדקו את העמלות של חברת המשלוחים לפני שאתם מזמינים. לפי חברי הפורום, USPS ודואר ישראל הכי זולים, ומנסיוני פדקס יקרים משמעותית מהתחרות. יש לי נסיון טוב עם DHL, והמחירים שלהם הרבה יותר שפויים משל פדקס.

תודה רבה לחברי הפורום על העזרה!

CP781
    משתתף
    • נושאים 1
    • תגובות 6
    • פעילות 7

באיזה שלב צריך לבקש את אישור משרד הבריאות – לפני הקנייה, אחרי הקנייה או רק כשמגיע לארץ?

כמה זמן בערך אמור לקחת משלוח מ-cpap.com?

האם יש התאמה למתח רשת בארץ (230V) או שצריך מתאם?

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 16 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.