בחינה של ה AIRMINI

פורומים פורום CPAP ישראל בחינה של ה AIRMINI

הדיון הזה מכיל 14 תגובות, ויש לו 5 משתתפים, והוא עודכן לאחרונה ע״י  יצחק לפני 3 שבועות, 6 ימים.

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 15 סה״כ)
  • מאת
    תגובות

Amos
    משתתף
    • נושאים 1
    • תגובות 5
    • פעילות 6
    רכשתי את ה AIRMINI וכן סוללה נטענת בקלינטיקה, מפרץ חיפה, אצל מירי בלנגה. בחנתי אותו ככל יכולתי כמו שעשיתי בעבר להרבה מכשירים. מכיוון שאני יזמתי וניהלתי את פורום פורטן לפני כ 10 שנים, נתבקשתי על ידי המוכרים לכתוב את רשמי מהמכשיר. הודעתי להם שבכל מקרה אביע את דעתי הכנה והאמתית לפי העובדות והממצאים בשטח.

קודם כל למען ההגינות אני חייב לומר כדלקמן:
    1. ניסיתי הרבה מאד מכשירים בכל התקופות. אני משתמש במכשירי RESMED למעלה מ 20 שנה. כרגע כ4 שנים ב 1 S10 .מעולם לא הייתה לי כל תקלה או תלונה על המכשירים האלו. הם תמיד עבדו לשביעות רצוני. בשקט בהתאמה מלאה, קמתי תמיד עם הרגשה טובה. כל שאלה שהייתה לי נענתה מצד קלינטיקה והשתמשתי גם בניסיונו של דן בר אור שנתן לי עצות טובות.
    2. בניהולי את הפורום הזה הקפדתי שלא יכתב בו שום דבר שיש בו פרסומת לכל מוצר שהוא. גם היום נהגתי כך.
    3. כמסכה בS10 אני משתשמש בנחירונים MEDIUM. המכשיר מפעיל את עצמו באמצעות הנשימה. הוא איננו מפסיק לבד כשמסירים את המסיכה.

המוטיבציה לרכישת CPAP זעיר באה מתוך הצרכים הבאים:
    1. בנסיעות ארוכות בחו"ל בין שאני נוהג וגם שאינני נוהג, אני מרגיש צורך לישון באמצע הדרך. אני יכול לעצור בצד ולחטוף תנומה,או שאשתי ממשיכה לנהוג ואני ישן. כשעשיתי את זה ללא CPAP, הייתי ישן תוך סיוטים, עצירות נשימה, חניקה, כאבי ראש וסחרחורת. קמתי הפוך לגמרי ולקח לי המון זמן להתאושש.
    2. חיפשתי תמיד מכשיר קטן לנסיעות לחול, לשינה בטיסה. הסוללה מאפשרת הפעלת ה CPAP עד 8 שעות.
    3. נסיעות ושינה מחוץ לבית: חיפשתי מכשיר קל נוח ונייד.
    4. לצערי אני חולה בסרטן מסוג מיאלומה, זה כשנה וחצי. המחלה גורמת לי עייפות ואני נזקק להרבה שינה. לפעמים 3 פעמים ביום. עם זאת, אני שואף להיות עצמאי ולנהוג לבד בלי להיות תלוי באף אחד.

כשראיתי את המכשיר, החלטתי לנסות אותו. מראש לקחתי את קפסולות האפורות (פלוס) שהם מעשירות את האוויר הנכנס ביותר לחות.

ניסוי ראשון:
    ניסיתי את המכשיר לילה אחד בבית במקום ה S10. כשקמתי בבוקר לא הרגשתי בשום שינוי. ישנתי טוב מאוד ללא חניקות ודום נשימה. מה שהפריע לי היה שהפה שלי היה יבש יותר מאשר כשישנתי עם ה S10. לא שמעתי בכלל שום רעש. למען ההגינות צריך לציין שיש לי ליקויי שמעה באוזניים ואני משתמש במכשירי שמיעה. כדי לשמוע רעש בזמן פעולת המכשיר צריך להצמיד את האוזן למכשיר ואז שומעים את הנשימות. גם אשתי דווחה לי שלא שמעה שום רעש.

ניסוי שני:
    אשתי נהגה מנהריה עד חבצלת השרון. אני ישנתי עם המכשיר והסוללה במושב שליד הנהג. הCPAP הופעל באמצעות הסוללה. התוצאה הייתה שישנתי מצוין. התעוררתי בלי בעיה, עירני ללא תקלות.

ניסוי שלישי:
    ישנתי שינה אחרי הצהרים אצל קרובים. השתמשתי במכשיר לשינה של שעה המתח מהשקע החשמלי בבית. ישנתי מצוין, ללא התעוררויות . קמתי רענן לחלוטין.

מסקנות:
    1.מכשיר המיני הוא פתרון מצוין לשינה מחוץ לבית, באוטו, בטיסה , בחו"ל. כתוב בקטלוג המצורף שאפשר להשתמש בו בטיסה 115v' 400Hz'0.4A. במטוסים עד 200 איש אין שום שקעים ליד הנוסעים. כאן אפשר להשתמש בסוללה. לא ניסיתי את הסוללה אלא לזמן קצר.

2. בזמן שמשתמשים בבית עם הs10 (או s9?), אפשר להטעין את הסוללה אם יש הפסקת חשמל הסוללה נכנסת מיד לעבודה וזה גיבוי מצוין.

3. לא ברור מדוע היצרן בחר להשתמש ב 24v. אולי זה בחירה נכונה ליצרו אבל לא ללקוח. היה אפשר להשתמש ב 12v. ולהפעיל את המיני משקע המצת ברכב. זה היה חוסך סוללה וממיר מ12v של הרכב ל 24v של המיני ומאפשר להפעיל את המיני ישרות ממצבר המכונית. כעת צריך ממיר שהוא כמעט בלתי אפשרי להשגה, אלא בהזמנה מיוחדת.

4. מעשיר הלחות של המיני נחמד מאוד, חוסך מקום ומונע את המזיגה של מים למיכל ה S10. לצערי פתרון המיכל מאפשר עדיין הכנסת לחות בכמות פחותה מזו של המיני.
    5. השתמשתי בנחירונים. כאן יש צורך להפעיל ידנית את המכשיר. כ 5-10 שניות לאחר הסרת המסיכה, המכשיר מפסיק לעבוד.
    חסרונות:

סיכום:
    ה AIRMINI הוא פתרון מצוין למכשיר שני בבית, לטיולים, נסיעות ולחו"ל. עדיין יש מספר ליקויים שאני מקווה שיתוקנו בדגמים הבאים. מי שחושב לרכוש את המכשיר כמכשיר יחיד צריך לשקול אם הוא יכול להתעלם מהחסרונות שציינתי. זה עדיין פתרון אפשרי.

• הדיון הזה עודכן לפני 1 חודש ע״י Amos.
    • הדיון הזה עודכן לפני 1 חודש ע״י Amos.

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 29
    • תגובות 187
    • פעילות 216

עמוס פורת, ברוך הבא לפורום שלנו,

מאחל לך אריכות ימים במחלה הארורה הזו שאני מכיר היטב מקרוב מאישתי. אנחנו מתייעצים בכל שלב של המחלה עם פרופסור דינה בן יהודה בהדסה.

תמיד הייתה עבורנו מודל לחיקוי והשראה, הגינות וכנות, צחי וכולנו נשמח אם תכבד אותנו בתפקיד מנהל כבוד בפורום, נשמח לשמוע את דעותיך וללמוד מניסיונך, בפורום זה אנו שומרים על גילוי נאות, ללא צנזורה על דעות ומחיקת שמות של משתתפים שמביעים דעה או מספקים אינפורמציה כל עוד היא נכונה ולא פרסומת, פורום זה מנוהל על ידי צחי (יצחק) ואתם מכירים הרבה זמן.

יש לי את המיני ומחזק את כל מה שכתבת על המכשיר, רק אצלי במסכת נחירונים חיישן המסכה עובד ללא דופי בהפעלה והפסקה. (M או L), אוסיף שבאחת הטיסות לסין היה שקע (סיני) ליד כל נוסע וחיברתי אליו את ספק המכשיר ללא צורך במתאם, עבד נפלא.

תודה על הכבוד שהענקת לנו והרבה בריאות לכולנו

אבי שדה
    AirMini™ AutoSet™ Travel CPAP ResMed
    TAP® PAP Nasal Pillow Mask with Mouthpiece and Headgear
    054-9989515
    avi-sadeh@rfar.com

I.K
    משתתף
    • נושאים 4
    • תגובות 2
    • פעילות 6

שלום ובוקר טוב לחברי הפורום,  אני טירון פה בפורום, רק שבועיים, אבל כבר כשהתודעתי לנושא (בלית ברירה היה ברור לי שאצטרך לרכוש גם מכשיר נוסף לנסיעות לחול ( אני יוצא פעמיים עד שלוש פעמים בשנה ) וגם העליתי את הנושא בפורום.

אני מוכרח לציין שלא קיבלתי תשובה חד ערכית או המלצה  על מה ללכת, ולו רק מתוך התפיסה שלא לעשות פרסומת.

ראיתי את ה-AIRMINI ראיתי את המכשיר בפרסומות של החברה, אבל לא הייתה לי אינדיקציה של מישהו שאכן השתמש במכשיר למטרתו האמיתית ובמגוון כזה של נסיונות.

אני רוצה להודות לך עמוס על חווד מרשימה ממצה והחלטית, כך שמי שרוצה וצריך, יכול לרכוש כזה מכשיר ללא התלבטויות.

אני אמור לרכוש את המכשיר הקבוע שלי בשבוע שבועיים הקרובים, וכנראה ארכוש איתו גם מכשיר נוסף לנסיעות, וייתכן ורכישת שניים ביחד תביא להנחה מסויימת ( אני מקווה)

שוב תודה  ושבת שלום

Amos
    משתתף
    • נושאים 1
    • תגובות 5
    • פעילות 6

תודה לאבי ואיציק. ברכה לפורום החדש. קיום של שני פורומים אולי יגדיל את המידע לטובת משתמשי ה CPAP

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 29
    • תגובות 187
    • פעילות 216

עמוס תודה,

מניסיונינו, אנחנו לא מתייחסים לכל פורום אחר של סוחרים, כל עוד אין בהם גילוי נאות מי בעל הפורום ומה האינטרס שלו.

ניסינו פורומים אחרים ומחקו אותנו כי הבענו דעה לא נוחה לסוחרים.

בריאות ואושר

אבי שדה
    054-9989515
    avi-sadeh@rfar.com

יצחק
    מנהל בפורום
    • נושאים 14
    • תגובות 78
    • פעילות 92

שלום לך עמוס היקר

שמח מאד על הצטרפותך לפורום שלנו

אנו נאלצנו לנטוש את הפורום האחר (שאתה הקמת בזמנו) לאור כך שלא היה יכול יותר לשמש לנו בית.

זה הבית החדש שלנו שאבי בנדיבותו הקים.

מאד אשמח למעורבות פעילה שלך בפורום החדש שלנו.

נסיונך העשיר במכשירי CPAP יכול להוות השראה לכולנו

מאחל לך רק בריאות

הכותב אינו רופא והייעוץ אינו ייעוץ רפואי ואינו תחליף לייעוץ רפואי

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 29
    • תגובות 187
    • פעילות 216

פורת,

נסה להזכיר את הפורום החדש שלנו  http://www.forumcpap.co.il  בפורום הישן ונראה כמה זמן הפוסט ישאר שם. למרות שציינת אותו בפוסט אצלנו מנהל הפורום לא מחק אותך.

מניסיוני, וכנראה שגם אתה יודע, יש באינטרנט סוחרים שמקימים פורומים במסווה של פורום תמים כאשר הפורום משמש אותם כמלכודת דבש, אנשים חסרי ניסיון לרוב מבוהלים נכנסים לפורום ומייד מקבלים טלפון מהסוחר.

אבי שדה
    054-9989515
    avi-sadeh@rfar.com

yrnkrn
    משתתף
    • נושאים 2
    • תגובות 24
    • פעילות 26

עמוס שלום, מאחל בריאות טובה.

לגבי מתח הפעולה של מכשירי רסמד, זאת החלטה מכוונת של היצרן כדי למנוע פעולה מספק 12V סטנדרטי וחבל. לכן גם בחרו תקע משוגע שקשה להשיג. מכשירי סיפאפ אחרים עובדים מ 12V בחיבור סטנדרטי ללא שום בעיות. למשל למכשיר של דה-וילביס יש גם חיבור 220V וגם חיבור 12V ואפשר לחבר את שניהם בו זמנית כך שהמכשיר יעבור ל 12V אם אין 220V. כמה פשוט ויעיל!

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 29
    • תגובות 187
    • פעילות 216

YRNKRN

לא הייתי ממהר להגיע למסקנות נחרצות בנושא המתחים,

ידוע שהטכנולוגיה של RESMED היא טכנולוגית עילית שמשתמשת בחיישנים ורכיבים רגישים ואמינים במיוחד, לכן הספק הוא רכיב חשוב מאוד לאמינותו של המכשיר,

בזמנו בדקתי ומצאתי כי הספקים של RESMED לא מספקים רק מתח יחיד ראשי אלא מספקים מתח נוסף נמוך (BIAS) לגששים וחישנים לפעילותו התקינה של המכשיר. כלומר אם נספק מתח ראשי בלבד נפגום בעבודת המכשיר. לכן גם המחברים הם מיוחדים "משונים" כדי למנוע פגיעה במכשיר באספקת מתחים לא נכונים.

עבודה עם מתח 24V במקום 12V דורשת זרם נמוך יותר עבור אותו הספק, זרם נמוך אמור להאריך את חייה הרכיבים במכשיר.

המכשיר הראשון שלי היה של פיליפס (אז היה RESPERONICS) ולא הייה חיישן הפעלה והפסקה למסכה, נאלצתי לנתק ולחבר לחשמל כל פעם מחדש. בזמן חיבור למתח הייתה צריכת ראשונית גבוהה במיוחד וזה גרם לשריפת הספק, כמובן שרכשתי ספק חדש ממד טכניקה.

לכן לדעתי, יש יתרונות וחסרונות לכל ספק אם זה 12V או 24V.

אבי שדה
    054-9989515
    avi-sadeh@rfar.com

Amos
    משתתף
    • נושאים 1
    • תגובות 5
    • פעילות 6

כדי להשלים את התמונה, RESMED מייצרת ממיר מ 12VDC של שקע המצית ברכב לתקע הכניסה של ה AIRMINI מחירו באמזון 125$.
    (לפני יומיים היה 110$..) החיסרון שלו הוא כפי שתראו בתמונה, כבל קצר. מאחר שהשימוש בשקע המצית נחסם, אמרו לי (תבדקו בבקשה) שאפשר לרכוש בארץ מאריך שמכיל גם שקע כניסה למצית וגם תקעים למילוי סוגים שונים של טלפונים. למי שיש מצלמת דרך, חלק מהחברות משתמשות בשקע המצית למצלמה.
    https://www.amazon.com/gp/offer-listing/B07KM9LNWD

מי שלא צריך את הסוללה שמשמשת גיבוי חשמלי ל סיפאפ S10 והפעלה ישירה של ה AIRMINI (מחירה בארץ 1600 שקל), יכול לרכוש  את הממיר ב 125$ + דמי משלוח שזה יותר זול בהרבה מהסוללה ומאפשר לישון ברכב (רצוי עם כבל מאריך)

• התגובה הזו עודכנה לפני לפני 4 שבועות, 1 יום ע"י  Amos.

יצחק
    מנהל בפורום
    • נושאים 14
    • תגובות 78
    • פעילות 92

מי ישן ברכב עם CPAP????

Amos
    משתתף
    • נושאים 1
    • תגובות 5
    • פעילות 6

היום קיבלתי טיפול בעירוי ביולוגי במשך 9 שעות בהמטולוגיה רמב"ם. במשך הטיפול נרדמתי כמה פעמים וישנתי שינה מצוינת! כל הכבוד למכשיר. אין לי מלים. נכון שיש קצת רעש אבל פשוט הורדתי את מכשירי השמיעה. במקום יש רעש כתוצאה מעבודת הצוות וצפצוף מכשירי ספירת הטיפות. רעש המיני בטל בששים. גם תוך כדי נסיעה יש רעש מהכביש. המכשיר פשוט קומפקטי, קל, נוח, קל מאוד לתפעל. בשבילי, בכל הכנות זה הצלה ואיכות חיים. ראיתי בחוברת שאפשר לקחת אותו לטיסות. המתח 110V 400Hz לא ראיתי בשום מטוס שקע כזה. אולי במטוסים הגדולים. אפשר להשתמש בסוללה אבל היא מוגבלת ל 8 שעות.

• התגובה הזו עודכנה לפני לפני 3 שבועות, 6 ימים ע"י  Amos.

Amos
    משתתף
    • נושאים 1
    • תגובות 5
    • פעילות 6

מצ"ב דף המפרט האלקטרוני של ה AIRMINI.

Amos
    משתתף
    • נושאים 1
    • תגובות 5
    • פעילות 6

ידידי הצעיר יצחק. בנסיעות ארוכות אתה לא מתעייף ורוצה לחטוף תנומה קלה? מה אתה עושה בחו"ל? כל חיי עשיתי נסיעות כאלו בחול. לאחר מאות קילומטרים של נהיגה ישנתי. כעת כשאני חולה זה קורה לי הרבה. אשתי ממשיכה לנהוג ואני ישן. מעתה

יצחק
    מנהל בפורום
    • נושאים 14
    • תגובות 78
    • פעילות 92

טוב, יכול להיות שגם אני עוד אשן באוטו עם ה CPAP

ימים יגידו…..

מאחל לך רק בריאות עמוס היקר

• התגובה הזו עודכנה לפני לפני 3 שבועות, 6 ימים ע"י  יצחק.

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 15 סה״כ)

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.