ביטוח לאומ אי הכרה בבדיקת שינה ביתית

פורומים פורום CPAP ישראל ביטוח לאומ אי הכרה בבדיקת שינה ביתית

מוצגות 7 תגובות – 1 עד 7 (מתוך 7 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    Channa
    משתתף
    • נושאים 3
    • תגובות 7
    • פעילות 10

ערב טוב

לאחרונה שמעתי ( וזה מאומת)  שהמוסד לביטוח לאומי לא מכיר באבחנה של דום נשימה כאשר מבוצעת  בדיקת  מעבדת שינה ביתית.  האם זה מוכר לכם ? מאד חורה לי משום שיש כאן חשד שווא באנשים שבאמת סובלים.  מישהו נתקל בזה ?

Benzi
    משתתף
    • נושאים 5
    • תגובות 72
    • פעילות 77

מה פירוש הכרה של ביטוח לאומי? לצורך מה?

CHAI
    משתתף
    • נושאים 1
    • תגובות 41
    • פעילות 42

דום נשימה היא מחלה מוכרת ויש לה טיפול מומלץ.

הטיפול ממומן כמעט כולו דרך קופות החולים.

לא ברור למה צריך לערב את ביטוח לאומי.

SILVIA
    משתתף
    • נושאים 13
    • תגובות 101
    • פעילות 114

כי אפשר לקבל הכרת נכות עם גמלה

הששאלה כמה אחוזים מכירים

יש רשימה בביטוח הלאומי על כל הסעיפי מחלות המוכרים

יצחק
    מנהל בפורום
    • נושאים 20
    • תגובות 315
    • פעילות 335

להבנתי קשה מאד לקבל אחוזי נכות משמעותיים (כאלה המזכים בקצבה) רק בגלל הפסקות נשימה בשינה

בכדי לקבל משהו יש להוכיח מחלות/בעיות נלוות נוספות

הכותב אינו רופא והייעוץ אינו ייעוץ רפואי ואינו תחליף לייעוץ רפואי

Polaris
    משתתף
    • נושאים 3
    • תגובות 37
    • פעילות 40

המטרה של השואל היא לקבל אחוזי נכות מביטוח לאומי.

אם לא מדובר בחומרה קשה ומעלה, או חלק מליקויים בריאותיים משמעותיים נוספים, הסיכוי לזכות בקצבה קלוש.

לגבי ההכרה בבדיקה ביתית- זה נכון. הבדיקה הביתית מאוד חובבנית ויש בה מעט מאוד פרמטרים.

אני יכול לומר לך שבבדיקה בייתית אמרו לי שאני סובל מבעיה בחומרה קלה והציעו לי לתפור כיס לכדור טניס בחולצת שינה, כדי שלא אשן על הגב.

מכיוון שהייתי מתעורר בחנק עשרות פעמים בליחה, ביקשתי בדיקה בבית חולים, ושם נמצא שאני סובל מהבעיה בחומרה קשה.

כך שאי הסתמכות על בדיקה ביתית, היא לאו דווקא לרעתך. בכל מקרה, זו בדיקה הרבה הרבה יותר מדוייקת. לצערי יש מי שמציגים את הבדיקה הביתית כאמינה, מסיבות מסחריות. היא רק נותנת אינדיקציה מאוד ראשונית אם ישנה בעיה.

ayb
    משתתף
    • נושאים 6
    • תגובות 42
    • פעילות 48

אוסיף על התגובה המעולה של POLARIS

המוסד לביטוח לאומי קובע אחוזי נכות בהתאם לתקנות מוסדרות. הוא מכיר בדום נשימה בשינה כליקוי.
    הכרה מלאה של המוסד לביטוח לאומי בדום נשימה בהתאם לתיעוד הרפואי מתקימת אך ורק כאשר הבדיקה לקיום הליקוי מתקימת במרפאת שינה מסודרת.
    עם זאת, הביטוח הלאומי יכיר חלקית בליקוי בהתאם לבדיקת שינה ביתית אך לא באותה רמה חומרה הקימת בתיעוד הרפואי.

על מנת לקבל קצבת נכות יש צורך באחוזי נכות רפואית שיהיה קשה לקבלם על סמך הבדיקה הביתית. אך במידה וישנם ליקויים נוספים ייתכן וליקוי זה יגרום למעבר הסף הנדרש. כל זה יתאים גם לגבי קביעת אבדן כושר העבודה (לפחות 60 אחוז) הנדרשת לצורך קבלת קצבת נכות

מוצגות 7 תגובות – 1 עד 7 (מתוך 7 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.