בקשה להכוונה ראשונית

פורומים פורום CPAP ישראל בקשה להכוונה ראשונית

מוצגות 10 תגובות – 1 עד 10 (מתוך 10 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    yaniv5
    משתתף
    • נושאים 5
    • תגובות 5
    • פעילות 10

מבקש קצת עזרה:

הזמנתי מכשיר סיפאפ מחברת השכרה – אמרו שנציג יתאם לי מסיכה בביתי שאותה אני מקבל בסופו של דבר (אחרת לא הייתי שוכר בכזה מחיר)

הנציג (שהוא מסתבר גם מנהל החברה) הגיע עם מסיכה אחת, שאלתי "מה עם התאמת מסיכה?" ואמר שהיא מצויינת, ואח"כ אמר שאחרי חודש שכירות הוא יבוא עם עוד מסיכות להתאמה.

אחרי כמה ימים התקשרתי לשאול על בריחת אויר מהמסיכה – והנציג (היינו הבעלים של החברה) אמר לי "למה לא אמרת ביום הראשון?!" (אני אפילו לא ידעתי שבריחת אויר זו בעיה) ופתאום הוסיף שאם אקנה את המכשיר הוא יתאים לי מסיכה.

עכשיו אני שואל – האם התאמת המסיכה בביתי אינה תהליך מתבקש ושגרתי שככל הנראה "הוחמץ" ע"י הנציג הנ"ל (שאולי כנראה שכח להביא עוד מסיכות לבדיקה)

איך בכלל מתקדמים בצורה כזו שכל צעד עולה כ"כ הרבה כסף (בקופת החולים בתחילה אמרו שאני חייב סיפאפ, אח"כ אמרו שלא, וכו' וכו' ובנתיים אני לא מתפקד, חי חצי מחיי במיטה תשוש כולי, עד שהחלטתי להתקדם עצמאית)

אשמח להכוונה – תודה

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 98
    • תגובות 885
    • פעילות 983

יניב, שוב ברוך הבא.

אם הספקת לקרוא דיונים בפורום זה, היית מבין כי שוק המכירות מתנהל ללא כל רשיונות או הסמכות מדינה או משרד הבריאות. היחידים שמפקחים ומאשרים את הספקים אלו הן קופות החולים,  וזה מתנהל ע"פ מגבלות תקציב. אנחנו משתדלים להזהיר מחאפרים וכל אלו שלא קשורים או מאושרים ע"י הקופות מנועות להשתתף בפורום. בפוסטים הנעוצים יש רשימת משווקים כאלו שמאושרים ו/או הסכימו לשתף פעולה עם פורום, תוך שמירת על אמנת שרות הוגנת שמוכתבת ע"י הקופות. אלו מאושרים להשתתף, לענות ולתת שרות בפורום. כפי שאולי הבנת, אין פרסומות גלויות או סמויות של אף גורם בפורום.

אנו מקווים שפנית למשווק שמופיע אצלנו בנעוצים, אם כן, אתה יכול לכתוב להם ישירת באמצעות הפורום ולקבל שרות שמוכתב על ידי הקופה שלך. אם פנית לסוחר "חאפר" אתה תלוי בחסדיו,  והשליטה על השרות שלהם היא מועטה באמצעות המועצה לצרכנות.

כמוכן, אנו ממליצים לחברים לא לציין מספרי טלפון או פרטים אישיים שיכולים לגרום לחאפרים להתקשר בטלפון ונצל את תמימותם של חסרי ניסיון.

למיטב הבנתי, בזמן השכרה הייתה צריך לוודא בהסכם שהספק מתחייב לספק מספר מסכות מסויים בכל תקופת השכירות. בדרך כלל, יש לספקים מספר מסכות משומשות לניסויים, מסכות אלו עוברות עיקור לפני העברה ממשתמש למשתמש.

מומלץ להשיג אישור רכישת מכשיר מהקופה ואז נותן השרות מחוייב לתנאי הקופה ואז גם לך כלקוח יש יכולת להתלונן לקופה.

בהצלחה

yaniv5
    משתתף
    • נושאים 5
    • תגובות 5
    • פעילות 10

קודם כל המון תודה, זה חסד עצום, ממש אין מילים לתאר!!!

דבר ראשון – אני עובד עצמאית ולא דרך קופה, כי בקופה כל הזמן מעבירים אותי מאחד לשני בדיון גבי הסיפאפ, ואני החלטתי להתקדם לבד. (אחרי שנים של חוסר תפקוד נוראי)
    החברה שממנה השכרתי את המכשיר נקראת "מדיקל" מוכר לכם?
    כעת פנו אלי גבי המשך השירות, והתחילו להתחמק מכל עניין המסכה, חזרו שוב על הטענה שהייתי צריך להודיע אחרי היום הראשון, טענו שאם הטכנאי אמר שהמסיכה (היחידה שהביא איתו) מתאימה אז זה אמור להספיק (אפילו שבאותו שבוע הודעתי שיש בריחות אויר) וכו' וכו'..
    עוד נקודה רציתי לשאול – יש רושם שנחירונים יותר מתאים לאדם עם שפם כמוני, כי בפועל אזור השפם לא מפסיק להיות מגורה אצלי – זה נכון?
    אם לא אז איך אני זוכה לאתר את המסיכה המוצלחת עבורי – וכנ"ל לגבי מכשיר – האם יש כזה פער משמעותי בין המכשירים, הרי על פניו זה רק מזרים אויר?
    ושוב המון המון תודה!!!
    yaniv5
    משתתף
    • נושאים 5
    • תגובות 5
    • פעילות 10

עוד שאלה

בקופת החולים לא מכירים בי כמי שצריך סיפאפ.

בעבר עשיתי בדיקה של דום נשימה ואמרו שיש רמה גבוהה של דום נשימה – אבל לא הצלחתי לישון עם המכשיר והעסק נדחה,

אח"כ ביקשתי בכל אופן מכשיר עשו לי עוד בדיקות שינה (אבל לא עם מכשיר סיפאפ כמו שעשו פעם ראשונה) ואמרו שהכל בסדר ולא אישרו מכשיר

בפועל אני מרגיש שלא נכנס לי אויר לאף (בניגוד לדעת הרופא אא"ג) ושם לב שכשאני ישן במקומות עם הרבה אויר, ובפרט אויר קר – אני זוכה לערנות משהו (ומידי פעם אני נמצא בחו"ל במקום של שלגים – וזה נותן לי כוחות לעוד כמה חודשים אח"כ)

עכשיו שכרתי סיפאפ באופן עצמאי – וזה מזה שנים שאני קם ערני, עדיין יש מאבקים עם המסיכה שנראה שאינה מתאימה – אבל אעפ"כ הרבה יותר ערני

כעת השאלה – האם יש מה לעשות מול קופת החולים שאומרת שהכל בסדר (למרות שהתפקוד הרגיל שלי זה ברמת נכות מרוב עייפות)?

תודה רבה

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 98
    • תגובות 885
    • פעילות 983

יניב,

אני שמח לשמוע שהחברה נותנת לך שרות, יתכן שמישהו טעה שם, טוב שהתרצו ומתקנים את הגישה. אם הייתה נופל לידי חאפר לא בטוח שלא היה גובה כסף ממך על כל בקור, כמו שעשו לידידתי עירית.

בנושא המסכה, לדעתי נחיריים נחשבת יותר נוחה אבל יש כאלו שלוקח להם זמן להתרגל אליה בגלל רגישות במגע עם הנחיריים, (יתכן שבתחילה מריחת טיפה וזלין תקל) אתה תדע אחרי שתנסה. אגב, אם אתה נושם דרך הפה תידרש למסכת פנים מלאה. רק אתה יודע מה הכי נוח לך, נסה מספר מסכות.

אפשר להגיד שכל המכשירים המוצעים ע"י המשווקים האמינים עושים את העבודה. בדומה לרכב חדש, גם עם דאצ'ה ומרצדס תגיע למחוז חפצך. אתה תחליט עם מה לנסוע.

אני לא יודע איזה קופה אתה אבל אתה חייב לבקש הפנייה למעבדת שינה וללכת לפי הפרוצדורה שלהם. תתעקש ואל תרפה מהם! אצלי בכללית א.א.ג מפנה ללא בעיות. זה שהרופא חושב שיש זרימת אוויר תקינה אצלך, זה לא אומר שבזמן שינה זה כך, והבעיה יכולה להיות מצניחת לשון. שוב, אל תרפה מהם.

לפי היוזמה וההתמדה שאתה מפגין, אני בטוח שתצליח ללא ספק, צריך לעבור תהליך התחלתי שכולנו עברנו ולהתרגל, לא תתחרט. אני לא יכול בלי מכשיר.

בהצלחה ועדכן אותנו שגם אנחנו נלמד!

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 98
    • תגובות 885
    • פעילות 983

בנצי, ברשותך, ריכזתי הכל במקום אחד.

מי שהשכיר לך לא נשמע אמין. החברות שעובדות עם קופות החולים אמנם שוחטים עם המחירים אבל בדרך כלל עושות את העבודה. ברור שהתאמת מסיכה היא חלק מהתהליך ולא תוספת

yaniv5
    משתתף
    • נושאים 5
    • תגובות 5
    • פעילות 10

שוב תודה

עכשיו איך אני למעשה מתקדם?

מכל מה שאני מתרשם נחירונים זה הכי טוב בשבילי בגלל שהאף שלי אפילו עם סיפאפ הרבה פעמים חסום כמעט לחלוטין, ואני מניח שנחירונים יפטור את העניין

א. איך אני יכול לבחור בצורה מסודרת מתוך כמה אופציות בלי הפאניקה של הוצאות גבוהות בין כל חיפוש לחיפוש – הרי אחרי הכל, צריך קצת לישון עם המסיכה כדי להרגיש התאמה?

ב. לגבי קופת חולים – אישרו לי כמה פעמים מעבדת שינה – אבל רק שישנתי עם סיפאפ אז ראו בנתונים שיש לי דום נשימה בשינה, אבל באופני בדיקות אחרות של שינה, כגון בדיקת חמצן וכדו' טענו לי שלא רואים בעיה, כאשר בפועל אפילו היום שאני ישן עם סיפאפ שהמסיכה לא מפסיקה לעשות בעיות – אני כבר מרגיש שיפור בשינה ובערנות?

המון תודה

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 98
    • תגובות 885
    • פעילות 983

יניב,

ראה אולי וידיאו זה יכול לעזור,

https://youtu.be/zipxlErxzy4

אם יותר נוח לך, יש אפשרות לתרגם כתוביות עברית במחשב – על ידי לחיצה על אייקון הגדרות שנמצא בתמונה בצד ימין למטה (דמוי גלגל שיניים) ואז לבחור "כתוביות" ואז לבחור "תרגום אוטומטי" לבחור שפה. יתקבל תרגום שנבחר.

יצחק
    מנהל בפורום
    • נושאים 21
    • תגובות 359
    • פעילות 380

ברוךל הבא יניב

ידידי אבי נתן לך ייעוץ נהדר

אוסיך ואומר בשביל לקבל השתתפות מקופתצ החולים ברכישת CPAP אתה חייב אכן להמצא כסובל מהפסקות נשימה בשינה ממעבדת שיהנ שופנית אליה על ידי הקופה

המעבדות בדר"כ עושות בדיקת שינה ביתית (לא עם CPAP) עלחיך לבקש בדיקה כזו. שאחרת הקופה אכן לא תשתתף ברכישה.

ספקים רציניים ומוכרים של מכשירים מאפשרים כמה מסיכות לנסיון. יש סוגים רבים של מסיכות ובתחילת השימוש עלינו לנסות כמה וכמה בכדי לאתר את זו הנוחה לכל אחד באופן אינדבידואלי.

אין דבר כזה מסיכה הכי טובה אלא יש מסיכה הכי טובה לך.

למשל ידידי אבי משוכנע שמסיכת נחירונים הכי נוחהואני לא הצלחתי להסתגל אליה לאחר מספר נסיונות, אלא למסיכה אפית (שמכסה את כל האף).

לאחר 10 שנות שימוש הפסיקו לייצר את המסיכה אליה התרגלתי ונאלצתי לעבור שוב נסיון ב10 מסיכות שונות עד שאיתרתי את זו הנוחה לי ביותר.

בקיצור אתה חייב לנסות ולהתנסות במספר מסיכות.

לגבי מכשירים המכשירים של המשווקים המורשים עושים את העבסודה יש משוכללים יותר או פחות אבל זה לא מאד עקרוני.

מוזמן להמשיך לשאול ולספר על נסיונותיך ונשמח לעזור

הכותב אינו רופא והייעוץ אינו ייעוץ רפואי ואינו תחליף לייעוץ רפואי

yaniv5
    משתתף
    • נושאים 5
    • תגובות 5
    • פעילות 10

תודה על ההכונה

בעניין הסרטון אין לי אפשרות לצפות בוידאו – תודה בכל אופן

לגבי קופת חולים, אבקש שוב פגישה עם אאג, אבל כשנתנו לי מעבדת שינה עם מכשיר שונה מסיפאפ לא מצאו תוצאות של דום נשימה, וכשנבדקתי עם סיפאפ כן מצאו

אבל למעשה מאז שהתחלתי לישון עם סיפאפ אני הרבה יותר ערני בצורה ניכרת, אני ואשתי מתקשים להאמין שזה אמיתי, כך שודאי הסיפאפ עוזר, אלא שיכול להיות שהבעיה היא לא דום נשימה, אלא זרימת אויר חלשה דרך האף וכדו' (כמו שאני באמת מרגיש שקשה לי לנשום מהאף והסיפאפ פוטר ממילא גם את זה)

סוף דבר עד שאזכה להכרה מצד קופת חולים (בתקוה וכך יהיה) חשוב לי להשיג מסכה טובה עבורי, ואין לי מושג איך להקדם – היום אני הולך לקבל סיפאפ מיד שרה, עם מסכה אפית (יש להם רק שתי אופציות),

אבל הייתי רוצה לבדוק גם נחירונים ושאר אפשרויות, האם יש חברות שמספקות שירות כזה של התאמת מסיכה באופן פרטי גם אם אני לא שוכר מהם מכשיר? והיינו על דעת שבסוף אקנה מה שיהיה מוצלח בעיני?

(אגב בדף של החברה ממנה שכרתי כתוב מפורשות על חשיבות התאמת המסכה באופן פרטני ואישי ושזה חלק מהשירות שלהם, שאותו למעשה לא קיבלתי – סתם כך לידע כללי)

המון תודה לכל המסייעים – אין מילים

מוצגות 10 תגובות – 1 עד 10 (מתוך 10 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.