הבדל בין בדיקות

פורומים פורום CPAP ישראל הבדל בין בדיקות

מוצגות 11 תגובות – 1 עד 11 (מתוך 11 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    Raco
    משתתף
    • נושאים 4
    • תגובות 9
    • פעילות 13

היי

עשיתי בדיקה של מכון מור ויצא לי כמות די גבוהה של הפסקות שינה (קרוב מאוד לדרגת חומרה קשה). לאחר מכן עשיתי בדיקה ביתית של אחד מבתי החולים ויצא לי שאיני סובל מדום נשימה.

האם הבדיקות האלה בכלל אמינות? איך יכול להיות שיוצא פער כזה בין שתי בדיקות?

yor
    משתתף
    • נושאים 8
    • תגובות 63
    • פעילות 71

יכולות להיות הרבה סיבות לפערים בין הבדיקות. תמצא הרבה מידע כאן בפורום.

באופן עקרוני אני חושב (מנסיון פרטי, אני לא איש מקצוע !) שאחד המדדים החשובים הוא רמת רווי החמצן (כאשר רמת החמצן בדם נמוכה אנחנו מתעוררים) ולכן חשוב המעקב הרצוף אחרי המדד הזה. מידע אמין על המדד הזה לא תקבל מבדיקת שינה אחת.

ממליץ לך לעקוב כאן אחרי הנושא הזה על היבטיו השונים וזה אולי יכוון אותך ללמוד על איכות השינה שלך ועל האמצעים השונים לטיפול.

Raco
    משתתף
    • נושאים 4
    • תגובות 9
    • פעילות 13

אתה יכול לכוון אותי לטופיק הרלוונטי? בזמנו קראתי שהבדיקה של מכון מור אמורה להיות עם קרוב ל-100 אחוז אמינות.

בנוגע לרמת חמצן, הכוונה לריווי חמצן? אם כן אז בשתי הבדיקות מעל 90%.

אז איך בעצם אני יודע אם יש לי או אין לי דום נשימה?
    המכשיר cpap מזעזע. אני לא יודע איך אנשים ישנים עם הדבר הזה.

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 82
    • תגובות 737
    • פעילות 819

בפורום הזה קיימת אפשרות להקליד מילת חיפוש ולקבל את כל המקומות שהמילה מוזכרת,

האם שאלת בבית החולים את השאלה הזו, האם התוצאות של מור היו ידועים לבית החולים?

יצחק
    מנהל בפורום
    • נושאים 20
    • תגובות 315
    • פעילות 335

בעיקרון לא הגיוני פער כזה בין בדיקות, בבדיקה אחת עם רמת חומרה קשה ובשנייה אין בעיה

אחת מהבדיקות שגויה, או שלא ישנת בכלל באחת הבדיקות, או שלא התקינו לך את הציוד טוב

בוא נגיד כזה דבר, אם אתה סובל מעודף משקל, נוחר הרבה בלילה וסובל מעייפות סיכוי סביר מאד שאתה סובל מדום נשימה בשינה

ממליץ לך להתייעץ עם רופא המשפחה שלך או רופא המעבדה אולי אפילו לבצע בדיקה שלישית

בהחלט סיפור  מוזר

הכותב אינו רופא והייעוץ אינו ייעוץ רפואי ואינו תחליף לייעוץ רפואי

TAL
    משתתף
    • נושאים 1
    • תגובות 10
    • פעילות 11

למיטב הבנתי, הבדיקה האמינה ביותר היא לא בדיקה ביתית כלשהי, אלא בדיקה בבית חולים, הכוללת דגימה מדוייקת ועשירה יותר של נתוני השינה. בדיקה זו מתבצעת בלילה שלם של שינה במעבדת השינה של בית החולים, כולל חיבור למכשירי הניטור שלהם, הפקת סרטון השינה הכולל צילום (תדירות התהפכויות, תזוזות, תנועות רגליים) והקלטות (עוצמת נחירות), תצפיות של הצוות במהלך הלילה, ולבסוף ניתוח כל הממצאים על ידי רופא שינה של מעבדת השינה.

אינני יודעת אם בתקופה הקורונה עדיין מתבצעות בדיקות כאלה, אבל במיוחד במקרה של פער בין בדיקות מומלץ מאד לברר.

הרבה בריאות!

יצחק
    מנהל בפורום
    • נושאים 20
    • תגובות 315
    • פעילות 335

בדיקה במעבדה עצמה נותנת יותר ערוצי מידע מאשר בדיקה ביתית (בעיקר גלי מוח)

אבל גם בדיקה ביתית אמינה ונותנת תמונת מצב. אני אישית עשיתי כ 7 בדיקות במהלך השנים  וכולן ביתיות

בכולן התוצאות היו דומות

זה לא מצדיק את ההבדלים

הכותב אינו רופא והייעוץ אינו ייעוץ רפואי ואינו תחליף לייעוץ רפואי

TAL
    משתתף
    • נושאים 1
    • תגובות 10
    • פעילות 11

אצלי היה הבדל כזה בין בדיקות, בין אין בכלל OSA (במעבדת שינה בבית חולים) לבין OSA בדרגת חומרה קשה (במכשיר ביתי), בדומה להבדל שמתואר למעלה.  ההבדל אצלי היה בין שתי בדיקות שבוצעו בהפרש של כמה שנים וכ-5 קילו, ומספר רופאים חיוו דיעה שהבדל כזה לא סביר, גם מעבר לפערי השנים והמשקל. הופניתי לבדיקה נוספת במעבדת שינה של בית חולים אחר, ובה נמצאה דרגת חומרה בינונית.

Raco
    משתתף
    • נושאים 4
    • תגובות 9
    • פעילות 13

בפורום הזה קיימת אפשרות להקליד מילת חיפוש ולקבל את כל המקומות שהמילה מוזכרת, האם שאלת בבית החולים את השאלה הזו, האם התוצאות של מור היו ידועים לבית החולים?

כן וכן.

בית החולים אמר שהתוצאות שלו הן המדויקות וזהו. לא נתנו הסבר להפרשים

Raco
    משתתף
    • נושאים 4
    • תגובות 9
    • פעילות 13

אני אמור לעשות בדיקה נוספת בבית חולים (למרות שהם רצו בהתחלה שאעשה אותה בבית והייתי צריך להתעקש על זה).

נמתין לראות את התוצאות בתקווה שתצאנה שליליות.

יצא לי לנסות את המכשיר CPAP וזה פשוט סיוט. אני לא הצלחתי לישון איתו וגם במעט שכן הצלחתי, הייתי קם עם כאבי גרון נוראיים ולכן הייתי מוריד אותו אחרי זמן קצר.

aviw100
    משתתף
    • נושאים 5
    • תגובות 13
    • פעילות 18

אני רוצה לציין שבדיוק אצלי אותו דבר. בבית החולים דום נשימה קל בבית דום נשימה חמור בבדיקה ביתית של מכון מור. גם אני תוהה מה התוצאות הנכונות. לפני שנתיים עשיתי בבית חולים יצא דום נשימה עם ממוצע 8 הפסקות נשימה ורווית חמצן הכי נמוכה 87 . לפני מספר שבועות עשיתי בדיקה ביתית של מכון מור ויצא 32 הפסקות שעה בממוצע ורווי חמצן 82. יש לציין שירדתי במשקל מלפני שנתיים למעלה מ20 קילו. אני בן 46 ובזמן הבדיקה בבית החולים הייתי בן 44.

מוצגות 11 תגובות – 1 עד 11 (מתוך 11 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.