הזמנה של ביפאפ מחו"ל

פורומים פורום CPAP ישראל הזמנה של ביפאפ מחו"ל

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 22 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    yarinaz
    משתתף
    • נושאים 1
    • תגובות 6
    • פעילות 7

שלום לכולם,

אני סובל מ-UARS מזה כמה שנים, אני בשנות ה-20 לחיי, ובין כל הטיפולים שאני מנסה כרגע עלתה האופציה למכשיר ביפאפ שנחשב יחסית יותר נוח להסתגלות ויותר יעיל בטיפול ב-UARS מאשר CPAP רגיל,

רציתי לשאול לאלה מכם שהתנסו בהזמנת CPAP מארה"ב, האם ניתן להזמין את המכשיר ולשלוח אותו לכתובת של בן משפחה בארה"ב שיביא את המכשיר איתו כשהוא מגיע לארץ? מה עושים בעניין המרשם שדרוש בשביל להזמין BPAP\CPAP מארה"ב? ראיתי שיש פה פוסט על זה שצריך להחתים רופא אא"ג בארץ, אך האם בוודאות המרשם הזה קביל שם כשאזמין את המכשיר? והאם לדעתכם יהיה אפשר להזמין ולשלוח לבן משפחה שם בלי שיעשו בעיות?

גילוי נאות, עלות ביפאפ עם מעשיר לחות של Philips Respironics עולה כ-1100 דולר חדש, לעומת זאת בארץ לא מצאתי אפילו ספק אחד שמוכר וגם אם אמצא מאמין שפערי המחיר יהיו מוגזמים כנראה.

תודה רבה ובריאות לכולם !

• הדיון הזה עודכן לפני 3 שבועות, 3 ימים ע״יyarinaz.
    Benzi
    משתתף
    • נושאים 4
    • תגובות 34
    • פעילות 38

שלום,

אני לא מבין בביפאפ, אבל לגבי מרשם: שלחתי מכתב מרופא שכותב שאני זקוק למכונת סיפאפ (ביקשתי את המכתב כדי להראות לחברות תעופה כדי שיתנו לי להכניס את המכשיר לקבינה בלי שזה ייחשב כמטען יד), זה הספיק לcpap.com . אין בעיה לשלוח לכתובת בארצות הברית. רק לשים לב שאולי תצטרכו לשלם sales tax (שלא משלמים כששולחים את המכשיר ישירות לארץ). אבל ברור שזה עדיין פחות מהמיסים שתשלמו על ייבוא לכאן.

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 75
    • תגובות 606
    • פעילות 681

שלום,

אם לוחצים על חיפוש ורושמים "מרשם למכשיר" תמצאו דיון ובו מרשם מוכן באנגלית.

אני מכיר אחד שסבא של סבא שלו היה ד"ר לכן חתם בשמו, עד היום הוא משתמש במכשיר שרכש.

בהצלחה

yarinaz
    משתתף
    • נושאים 1
    • תגובות 6
    • פעילות 7

תודה לכם על התשובות,

אכן מה שאמרתם נכון, בכל מקרה התקשרתי לוודא מול אחת החברות שבאתר שלהם ראיתי מכשיר שבו אני מעוניין (שם החברה CPAPMan),

הם שולחים טופס מיוחד שיש להחתים עליו את הרופא, ברגע שיש חתימה ניתן להזמין את המכשיר, לא אכפת להם שהרופא שחתם הוא מישראל או שהמרשם הוא מרשם ישראלי זה עדיין תופס, וכן גם ניתן לשלוח בתוך ארה"ב עם המרשם למרות שהוא חתום על ידי רופא ישראלי.

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 75
    • תגובות 606
    • פעילות 681

Yarinaz,

אשמח אם תרחיב בנושא UARS, כמובן רק אם תרצה לשתף אותנו,

עשיתי גוגל על UARS ניסיתי להבין במה מדובר. להבנתי זו חסימה הדורשת לחץ גבוהה יותר מהרגיל ב Cpap.

כתבת שאתה סובל מזה מספר שנים, איך טופלת עד היום, מכשיר סיפאפ?

אני מבולבל בהבדל בין Cpap ל Bipap – להבנתי B רגיל מתאים ללחצים גבוהים יותר, מעל 15, נכון? קראתי שיש גם B שמסוגל לטפל בשני לחצים בו זמנית, לחץ אוויר אחד בדומה ל C והשני בחמצן כתוספת לאוויר. מעניין מי או היכן המליצו לך, ואיזה B אתה רוכש – רגיל או 2 לחצים?

בריאות

yarinaz
    משתתף
    • נושאים 1
    • תגובות 6
    • פעילות 7

היי, בעיקרון UARS זה כאשר יש AHI <5 אבל RDI מוגבר בדרך כלל גדול מ15, זאת אומרת מאמץ נשימתי גדול בשינה מה שגורם בדרך כלל להתעוררויות חוזרות ונשנות, בעיקרון לבעיה הזאת אין כל כך טיפול ברפואה הציבורית לכן לא קיבלתי סיפאפ, בהתחלה אובחנתי עם דום נשימה קל 13 הפסקות נשימה, עברתי ניתוח מחיצות באף ולאחר מכן נבדקתי שוב עם UARS, לאחר בדיקה שלישית קיבלתי שוב תוצאה של דום נשימה קל על גבול הבינוני עם 14 הפסקות נשימה, כעת אני עושה בדיקה רביעית שתקבע חד משמעית האם אני זקוק לסיפאפ או לא.

שאלתי על מכשיר ביפאפ כי שמעתי על אנשים שהטיפול בביפאפ עזר להם מאוד ושקל יותר להתרגל לביפאפ מאשר לסיפאפ בגלל הלחץ הנמוך בזמן הנשיפה, לא קיבלתי המלצה מאף רופא על זה בארץ ואני מניח שזה גם יהיה קשה לקבל אם כי בארה"ב זה טיפול נפוץ יחסית והרופאים בדרך כלל מאשרים ביפאפ גם לדום נשימה בשינה למי שאינו מצליח להסתגל לסיפאפ או שסובל מCentral Apnea's כתוצאה מהסיפאפ.

אם בבדיקה הקרובה אקבל אבחנה של דום נשימה שוב כנראה שאתחיל עם סיפאפ כי אני ישן גרוע כבר יותר מדי זמן ואני חייב לטפל בבעיה.
    כנראה שאקנה סיפאפ של Philips Respironics כי יש לו את ה C-Flex ככה שיותר קל לנשוף החוצה (זאת הסיבה בגללה רציתי ביפאפ, שסיכויי ההסתגלות יהיו גבוהים יותר), ראיתי שהמחירים בארץ ממש יקרים לכן אני אשקול הזמנה של המכשיר מחו"ל, פערי המחירים מגיעים לפי 2.5 ואפילו כמעט פי 3 שזה הזוי לחלוטין מבחינתי.

yarinaz
    משתתף
    • נושאים 1
    • תגובות 6
    • פעילות 7

אם כבר אני כותב על סיפאפ של Philips Respironics, האם ידוע לך על האפשרות לקבל החזר מהקופה אם אני מזמין את המכשיר בחו"ל? פשוט ההבדל במחיר הוא ענק ב 500 דולר (לא כולל משלוח) ניתן לרכוש גם מסיכת Dreamwear גם מעשיר לחות וגם את המכשיר עצמו לעומת בארץ שמבקשים רק על המכשיר כ4 אלף ש"ח, לכן אם ניתן לקבל החזר מהקופה אני עוד יותר אשמח גם יקל עלי במחיר (אני חייל משוחרר וסטודנט כרגע) וגם ארוויח יותר אבזור.

• התגובה הזו עודכנה לפני לפני 2 שבועות, 6 ימים ע"י yarinaz.
    Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 75
    • תגובות 606
    • פעילות 681

תודה על ההסבר. התרשמתי מאוד מזה שאתה מטפל בעצמך ולא מזניח את הבעיה.

בכל הקופות כדי לקבל מכשיר או החזר מטופל נדרש הפניה של א.א.ג. למעבדת שינה ושם לאחר בדיקה נותנים אישור למכשיר, כדאי לדרוש שיציינו כולל מכשיר לחות.

גובה ההחזר או ההשתתפות העצמית תלוי בקופה. הרבה דיונים בפורום בנושא הזכויות והתנאים של כל קופה. כדאי גם להתעדכן באתר הקופה. במכבי למשל אתה מוגבל במשווקים שבהסכם. בכללית גובה החזר מוגבל, אבל ללא הגבלה מהיכן נרכש.

ע"פ התאור שלך, לא נראה לי שתהיה לך בעיה לקבל אישור למכשיר לאחר בדיקת המעבדה. מומלץ בכל צעד וצעד לקרוא ולהתייעץ בחברי הפורום. ולבסוף כמעט לכל מכשירי הסיפאפ יש מנגנון לנוחות נשיפה, כל יצרן נותן לזה שם אחר.

ממליץ מאוד להתייעץ במעבדת השינה אם אתה צריך B או C.

בהצלחה

yarinaz
    משתתף
    • נושאים 1
    • תגובות 6
    • פעילות 7

תודה רבה על התשובה, כאשר מתקבלת ההפניה מה-א.א.ג למעבדת השינה יש צורך לישון במקום פיזית? כי כבר ניסיתי לצערי לישון במעבדת שינה עם כל המכשירים עלי והמשימה לא צלחה, ככה שזה כנראה יהיה להעביר שם לילה לבן.

תודה שוב !

Benzi
    משתתף
    • נושאים 4
    • תגובות 34
    • פעילות 38

עשיתי מעבדת שינה במשגב לדך ובאסותא

בשניהם היתה אופציה לעשות את הבדיקה בבית

אתה בא בערב, מקבל את המכשיר, היוך לישון איתו בבית. למחרת מחזיר אותו. כעבור מספר שבועות מקבלים את תוצאות הבדיקה

לא נזקקתי לאישור מיוחד כדי לעשות את הבדיקה. הספיקה הפניה מרופא המשפחה. כנראה שלכל קופה הביורורקטיה שלה

בהצלחה!

yarinaz
    משתתף
    • נושאים 1
    • תגובות 6
    • פעילות 7

חשבתי שמדובר על בדיקה להתאמת מכשיר סיפאפ, כי בדיקות שינה כבר יש לי כמה ברזומה (WatchPAT) אז אני יודע איך הן מתבצעות, אלה עם ה-EEG במעבדה עצמה ובדיקת HSAT (Home Sleep Apnea Test) כמו הWatchPAT ניתן לעשות בבית.

בכל אופן לאחר הבדיקת שינה אני מקבל המלצה לסיפאפ, ואז כבר ניתן לרכוש? אין שלב בדרך של כיול המכשיר ? ואם כן האם השלב הזה יכול להיעשות בבית זאת הייתה הכוונה, תודה על העזרה לכולכם !

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 75
    • תגובות 606
    • פעילות 681

בדרך כלל המעבדה מקשרת אותך עם משווקים שהם עובדים איתם. תפקיד המשווק להגיע אליך ולספק בהשאלה סט מלא ולבצע כיול ע"פ הנדרש. לצערי יש כאלו שמקבלים פרטי משווק חאפר שמנצל את תמימות החדשים, כדי למנוע ניצול חדשים יש בעמוד הראשון של הפורום פרטי משווקים אמינים שמקושרים לקופות ומחוייבים לאמנת שרות.

yarinaz
    משתתף
    • נושאים 1
    • תגובות 6
    • פעילות 7

היי אני מקפיץ שוב, כדי לשאול לגבי אישור אמ"ר, אם בסוף אני מחליט להזמין מחו"ל BiPAP כדי להגביר את הסיכוי שלי להסתגל למכשיר, יכול להיות שאצטרך להוציא אישור אמ"ר? אם אדווח שזה סיפאפ יכולה להיות בעיה? המכשיר מבחינה חיצונית נראה אותו הדבר לגמרי כמו הסיפאפ.

https://www.respshop.com/cpap-machines/bipap-vpap-bilevel/respironics-dreamstation-auto-bipap-with-humidifier-p-992.html

• התגובה הזו עודכנה לפני לפני 2 שבועות, 5 ימים ע"י yarinaz.
    Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 75
    • תגובות 606
    • פעילות 681

רכשתי כבר 3 מכשירים ועד היום לא התבקשתי ולא שמעתי שמישהו נדרש לאישור כלשהו בארץ בזמן יבוא מכשיר סיפאפ לישראל. אין הבדל בין 2 המכשירים בסיווג והגדרת הרשויות.

על פי הקישור והמפרט, אכן מכשיר יפה וטוב, ההבדל בתפקוד בינו לבין ה-S10 הוא בלחץ מרבי בפיליפס עד 25 לעומת 20 ברסמד. כל השאר התפקודים נראים זהים. רמת הרעש לא צויינה אבל מניח ששניהם שקטים. ההבדל העיקרי במבנה הוא הספק בפיליפס אינטגרלי כלומר בתוך המכשיר בעוד שברסמד הוא חיצוני. אני מוצא בזה חיסרון. כי במשך הזמן, אם כבר משהו מתקלקל בשני המכשירים זה הספק, וברסמד ניתן לרכוש ספק בקלות בעוד שבפיליפס נדרש טיפול במעבדה. בארץ אין כזו. אני כותב את זה על סמך מה שעברתי בניסיוני רב השנים. בעבר הרחוק רכשתי פיליפס (רספרוניק) במדטכניקה והספק התקלקל לאחר מספר שנים, נאלצתי להביא לתיקון ולבסוף החלפתי מכשיר. גם ברסמד זה קרה לי לפני כמה ימים, הספק נדפק לאחר יותר מ-6 שנות שימוש. הזמנתי אורגינל חדש במחיר סביר וזול, אמור לקבלו בקרוב. בינתיים משתמש במכשיר AIRMINI. אילולא היה לי מכשיר חילופי זה היה לא נעים.

• התגובה הזו עודכנה לפני לפני 2 שבועות, 4 ימים ע"י Avis.
    Benzi
    משתתף
    • נושאים 4
    • תגובות 34
    • פעילות 38

Avis, מאיזה ספק/ספקים קנית?

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 22 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.