הזמנה של ביפאפ מחו"ל

פורומים פורום CPAP ישראל הזמנה של ביפאפ מחו"ל

מוצגות 7 תגובות – 16 עד 22 (מתוך 22 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 75
    • תגובות 606
    • פעילות 681

בנצי,

המכשירים נרכשו בזמנו מ-CPAP.COM אז עדיין מכרו לארץ, כיום הם מחזיקים חברת בת שמוכרת לארץ 1800CPAP.COM, אחרי כן LOFTA, וכיום http://www.thecpapshop.com

Polaris
    משתתף
    • נושאים 1
    • תגובות 16
    • פעילות 17

אני רכשתי לפני שנה מכשיר BiPAP של Philips Respironics. אבל לא מדובר בדגם רגיל, אלא בדגם AutoASV.
    המכשיר מאוד יקר. כ 2800$ בארה"ב, אבל מצאתי אותו באיביי בשליש מחיר (לפני מיסים ומשלוח באמצעות שירות כתובת בארה"ב).

רכשתי את המכשיר לאחר שהיה לי CPAP Auto של Respironics למשך שנתיים וחצי. לקח לי זמן, אבל התרגלתי בסוף ל CPAP.

יש הבדל בנשימה בין CPAP ל BiPAP, אבל אני לא בטוח שפער המחיר משתלם למשתמש הממוצע, מה גם שיש רופרים שטוענים שעבור דום נשימה בשינה, CPAP עדיף (אתייחס לזה בהמשך).

הסיבה שאהי רכשתי את ה BiPAP AutoASV היא שהייתי עדיין מאוד עייף למחרת למרות ה CiPAP, בהיותי מי שסובל מדום נשימה בשינה בחומרה קשה (60 הפסקות בשעה, סטורציה מינימלית של 79%).

אני יכול לומר שה BiPAP AutoASV הוריד לי את אירועי הדום נשימה מממוצע 12 לשעה שהיה לי ב CPAP עם הגדרת לחץ מקסימלית 10 (שזה הלחץ המקסימלי שיכולתי לעמוד בו בלי לקבל כאבי בטן למחרת כתוצאה מכניסת אוויר למערכת העיכול במקום לריאות). עם ה BiPAP AitoASV מס' החסימות ירד לממוצע של 5.

כדי לקבל אישור ל CPAP אתה חייב סטורציה של פחות 80% במינימום, למיטב ידיעתי. בדיקה ביתית רינה אמינה (לי בבדיקה ביתית אמרו שיש לי דום נדימה קל, ולאחר בדיקת מעבדת שינה לילית בבית חולים, מצאו שהיא חמורה ורק אז אישרו CPAP).

ל BiPAP אתה חייב אישור מיוחד מראש שקשה מאוד םהשיג. דרוש אישור רופא ריאות או אף אוזן גרון שאומר ש BiPAP יועיל לך יותר מ CPAP. זו טענה קצת בעייתית למי שלא ניסה אפילו םהסתגל ל CPAP. דאג לקבל את האישור מראש.

לכן הדרך הנכטנה לפעול היא לוודא מראש שיאשרו לך החזר BiPAP על בסיס תקרת האישור ל CPAP, וזאת לאור ההמלצה שתשיג מראש מרופא שיסכים להמליץ לך טיפול עם BiPAP.

לגבי מעשיר בלחות- הוא לא מאושר ע"י הקוםה אם הוא נקנה בנפרד, אבל ב Respironics הוא כבר כלול בערכה ולכן פשוט אל תתייחס לזה. לארץ מביאים כנראה מכשירים ומפרקים את המעשיר ומוכרים בנפרד.

לסיכום, היתרון הגדול שחוויתי עם ה BiPAP הוא בעיקר בהורדת מס' אירועי הדום נשימה בלחצים נמוכים יותר. הוא יותר נוח קצת לנשימה בפליטת אוויר. היתרון הגדול של הדגם שלי בהשוואה ל BiPAP רגיל, הוא שהוא לומד את הנשימות שלי ומכניס לחץ אוייר חזק יותר אם אני לא מושך אוויר בעצמי לפי קצה הנשימה שהמכשיר עוקב אחריו כל הזמן. במידה של הפסקת חשמל או הפסקת השימה ארוכה, הוא גם משמיע צפצוף התראה.

• התגובה הזו עודכנה לפני לפני 2 שבועות, 4 ימים ע"י Polaris.
    • התגובה הזו עודכנה לפני לפני 2 שבועות, 4 ימים ע"י Polaris.
    יצחק
    מנהל בפורום
    • נושאים 20
    • תגובות 249
    • פעילות 269

היי, בעיקרון UARS זה כאשר יש AHI <5 אבל RDI מוגבר בדרך כלל גדול מ15, זאת אומרת מאמץ נשימתי גדול בשינה מה שגורם בדרך כלל להתעוררויות חוזרות ונשנות, בעיקרון לבעיה הזאת אין כל כך טיפול ברפואה הציבורית לכן לא קיבלתי סיפאפ, בהתחלה אובחנתי עם דום נשימה קל 13 הפסקות נשימה, עברתי ניתוח מחיצות באף ולאחר מכן נבדקתי שוב עם UARS, לאחר בדיקה שלישית קיבלתי שוב תוצאה של דום נשימה קל על גבול הבינוני עם 14 הפסקות נשימה, כעת אני עושה בדיקה רביעית שתקבע חד משמעית האם אני זקוק לסיפאפ או לא. שאלתי על מכשיר ביפאפ כי שמעתי על אנשים שהטיפול בביפאפ עזר להם מאוד ושקל יותר להתרגל לביפאפ מאשר לסיפאפ בגלל הלחץ הנמוך בזמן הנשיפה, לא קיבלתי המלצה מאף רופא על זה בארץ ואני מניח שזה גם יהיה קשה לקבל אם כי בארה"ב זה טיפול נפוץ יחסית והרופאים בדרך כלל מאשרים ביפאפ גם לדום נשימה בשינה למי שאינו מצליח להסתגל לסיפאפ או שסובל מCentral Apnea's כתוצאה מהסיפאפ. אם בבדיקה הקרובה אקבל אבחנה של דום נשימה שוב כנראה שאתחיל עם סיפאפ כי אני ישן גרוע כבר יותר מדי זמן ואני חייב לטפל בבעיה. כנראה שאקנה סיפאפ של Philips Respironics כי יש לו את ה C-Flex ככה שיותר קל לנשוף החוצה (זאת הסיבה בגללה רציתי ביפאפ, שסיכויי ההסתגלות יהיו גבוהים יותר), ראיתי שהמחירים בארץ ממש יקרים לכן אני אשקול הזמנה של המכשיר מחו"ל, פערי המחירים מגיעים לפי 2.5 ואפילו כמעט פי 3 שזה הזוי לחלוטין מבחינתי.

שלום לך חלק ממה שכתבת לא מדוייק אז אנסה לעזור
    מכשיר ביפאפ  פועל בצורה דומה למכשיר הסיפאפ, באמצעות הזרמת אוויר בלחץ חיובי דרך מסיכה לדרכי הנשימה של המטופל. ההבדל העיקרי בין שני סוגי המכשירים הוא שמכשיר ביפאפ מייצר שתי רמות של לחץ חיובי: לחץ חיובי גבוה בשלב השאיפה (יכול להגיע ללחצים הרבה יותר גבוהים מסיפאפ למשל לחץ 35 בעוד סיפאפ מגיע רק ל 20) ולחץ חיובי נמוך באופן משמעותי בשלב הנשיפה.מכשיר זה מיועד עבור חולים במחלות ריאה חסימתיות דוגמת COPD, ותפקידו הוא לדחוף לחץ אוויר גבוה יותר לריאה, לגרום לאיוורור גדול יותר ולהוצאת נוזלים החוצה מן הריאה. לשימוש במכשיר כזה צריך אישור מיוחד מרופא מומחה.

בכמעט בכל מכשירי הסיפאפ שיש היום בשוק יש מנגנון הפחתת לחץ בנשיפה (לא רק בפיליפס כמו שאתה כותב) כך שיש לך לא מעט אפשרויות בחירה

מכשיר בחו"ל הרבה יותר זול מאשר בארץ בזה אין ספק אבל בקנייה ראשונה הייתי ממליץ לקבל שירות ואחריות מספק בארץ

• התגובה הזו עודכנה לפני לפני 2 שבועות, 4 ימים ע"י יצחק.

הכותב אינו רופא והייעוץ אינו ייעוץ רפואי ואינו תחליף לייעוץ רפואי

Polaris
    משתתף
    • נושאים 1
    • תגובות 16
    • פעילות 17

ההבדל העיקרי במבנה הוא הספק בפיליפס אינטגרלי כלומר בתוך המכשיר בעוד שברסמד הוא חיצוני. אני מוצא בזה חיסרון.

לא נכון.

הספק במכשירי Philips Respironics הוא חיצוני. הוא פנימי רק בדגם הנסיעות DteamStaion Go.

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 75
    • תגובות 606
    • פעילות 681

Yarinaz

עכשיו שאני מתחיל להבין מה BPAP (B) עושה התחלתי להתלהב ממנו. חשבתי אולי זה יעזור לי בבריחת האוויר מהפה. נכנסתי למפרט של המכשיר אותו ציינת. ניסית להבין מה אקבל. עד שהגעתי לפענוח תוצאות מהמכשיר. כאן לא מצאתי אינפורמציה. שאלתי את המשווק אשר הפנה אותי ל Dreammapper. הורדתי אותה לטבלת כדי לדעת אם ניתן לראות תוצאות אבל נתקעתי ללא אינפורמציה. ברור לי שלא ארכוש מכשיר שאיני יכול להוריד ממנו נתוני שינה כפי שאני עושה כיום עם Resmed 10 ותוכנת Rescan.

האם בדקת את נושא התוכנה להורדת נתונים לפני שאתה רוכש? אשמח לקבל וללמוד כל אינפורמציה בנדון.

למרות שמחיר מכשיר זה מפתה,  אנסה במקביל ללמוד ולהכיר B של חברות אחרות.

פענוח התוצאות שווה בעיני תוספת  מחיר.

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 75
    • תגובות 606
    • פעילות 681

המשכתי לברר על BPAP ולמדתי דברים חדשים והתייעצתי עם טכנאי בתחום, משתף אתכם במה שאני הבנתי:

1. VBPAP מיועד למקרים חריגים, בעיקר לאלו שקשה לנשום, אלו עם בעיות ריאה, וחמצן נמוך בדם.

2. בקופות לא מאשרים BPAP אלא אם הרופא  ציין זאת במפורש ורוב בקופות מפנים אותך למשווק שיש להם הסכם בעיקר בתנאי חכירה.

3. אני חושש שאם אתרגל למכשיר B יהיה לי קשה לחזור אחורה, לכן בשלב ראשון הזמנתי תור במאי לבדיקה במעבדת שינה, מור, להערכת מצב ואמות נתונים. בשלב הבא אתייעץ גם עם פרופסור גדעון בכר. לכן לא אעשה שום צעד פזיז ללא בסוס מדעי.

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 75
    • תגובות 606
    • פעילות 681

הספק במכשירי Philips Respironics הוא חיצוני. הוא פנימי רק בדגם הנסיעות DteamStaion Go.

אתה בטח יודע, אני הסתמכתי על מה שהיה זכור לי בשני מכשירי פיליפס הראשונים שהיו לי, בסוף שנות ה-80 אני חושב. (RESPERONICS שנרכשה על ידי פיליפס))

בכל מקרה, מניסיוני במכשירים שהיו לי, אף אחד לא התקלקל המנגנון התפעולי, רק "נשרפו" ספקי הכוח. בכולם זה היה לאחר 5 שנות עבודה רציפה. במכשירים שהיה ספק חיצוני, החלפתי ספק כוח והמשכתי לעבוד. לכן אני רואה בזה יתרון. המקרה האחרון לפני שבועות מספר, ללא כל התראה מוקדמת , הלך הספק ב- RESMED 10 (לאחר 6 שנות שימוש) רכשתי ספק והכל בסדר.

מוצגות 7 תגובות – 16 עד 22 (מתוך 22 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.