החמרה של וירוסים בדרכי הנשימה עקב שימוש ב-cpap

פורומים פורום CPAP ישראל החמרה של וירוסים בדרכי הנשימה עקב שימוש ב-cpap

מוצגות 8 תגובות – 1 עד 8 (מתוך 8 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    cpeb
    משתתף
    • נושאים 1
    • תגובות 1
    • פעילות 2

שלום,

אני משתמש במכשיר cpap (יחד עם מעשיר לחות) כבר מעל ל-5 שנים, סה"כ מרוצה מאוד.

בשנתיים האחרונות (סדר גודל, אולי קצת לפני או אחרי) התחלתי להרגיש ששימוש ב-cpap בזמן מחלה (צינון/שפעת וכו') גורם ל"התפשטות" המחלה שמתבטא לעיתים בדלקות אוזניים או, בחריפות רבה יותר, בדרכי הנשימה. בשנה האחרונה סבלתי כבר פעמיים מברונכיטיס (מאוד חריג עבורי, לא זוכר בכלל אם היה לי ברונכיטיס אי פעם לפני כן), ובשתי הפעמים המחלה לא "התחילה" כברונכיטיס אלא מסתם וירוס סטנדרטי שאחרי כמה ימים, בעזרתו האדיבה של ה-cpap (להשערתי), נדד לאיזור דרכי הנשימה.

מספר רופאים שניסיתי להתייעץ איתם בנושא אמרו שזה יכול להיות הגורם (לחץ האוויר מפזר את החיידקים מהאף לאוזניים ולדרכי הנשימה), אבל היה ניכר שאין להם יותר מידי היכרות עם הנושא. גם ברשת לא הצלחתי ממש למצוא מידע רלוונטי.

לישון בזמן מחלה בלי ה-cpap זאת לא ממש אופציה בשבילי.

האם מישהו נתקל בדברים דומים? עם אילו אנשי מקצוע לדעתכם שווה להתייעץ?

תודה.

Yana Mediquip
    משתתף
    • נושאים 2
    • תגובות 35
    • פעילות 37

שלום

שימוש בסיפאפ עלול לפעמים להחמיר תחלואה, אבל בעיקר בגלל תחזוקה לא נכונה של הציוד המתכלה. אנחנו נושמים ומפזרים חיידקים לתוך המסכה והצינור ולמי שיש מעשיר לחות, זאת יכולה להיות "מדגרה" של חיידקים, לכן הניקיון של הציוד חשוב מאוד.

ראשית, במעשיר הלחות יש להשתמש במים מזוקקים מבית מרקחת או במים רתוחים. יש להחליף את המים לפחות פעם בשבוע ולשטוף היטב את המיכל עם סבון כלים. אותו הדבר גם לגבי המסכה והצינור. יש לנגב את המסכה כל בוקר עם מגבון לח ופעם בשבוע להשרות גם את המסכה וגם את הצינור במים עם סבון כלים ואז לשטוף היטב ולנגב. אם אתה מרגיש שזה לא מספיק, אז לעיתים קרובות יותר. בנוסף, פעם בשנה יש לך זכאות להחלפת הציוד המתכלה ואני מציעה לעשות זאת.

במידה ושום דבר לא עוזר, רצוי להתייעץ אם רופא א. א. ג.

נ. ב. כתבת שבזמן מחלה אתה ממשיך להשתמש בסיפאפ. זה לא מומלץ כשמדובר בצינון, משום שאז לחץ האוויר דוחף את הנזלת פנימה וזה עלול לגרום לסינוסיטיס. אם בכל זאת החלטת להשתמש בזמן מחלה, יש לשטוף את הציוד המתכלה כל יום עם מים וסבון כלים.

הרבה בריאות.

יאנה שכטר "מדיקוויפ" - נציגת מכירות
    נייד 0545999533
    שירות לקוחות 048201277
    Email- yana@mediquip.co.il

SILVIA
    משתתף
    • נושאים 6
    • תגובות 43
    • פעילות 49

יאנה שלום

אני קליאנטית של סנוסיטיס כרונית

מהכתוב

כל פעם שיהיה לי סינוסיטיס לא להשתמש בסיפאפ?

זה  לא אמור להקל אלי?

תודה על המענה

סילביה

Yana Mediquip
    משתתף
    • נושאים 2
    • תגובות 35
    • פעילות 37

שלום סילביה,

הכוונה שלי לאנשים שאין להם סינוסיטיס, כאשר יש צינון חזק הנזלת נדחפת פנימה ועלולה לגרום להתפתחות של סינוסיטיס. ברגע שכבר יש סינוסיטיס, את צריכה להתייעץ עם הרופא שלך. אני חושבת שכל עוד את לא מצוננת, הסיפאפ יכול באמת לעזור, אבל בזמן צינון הוא יכול להחמיר את המצב.

בכל מקרה, תתיעצי עם הרופא שלך.

יאנה שכטר "מדיקוויפ" - נציגת מכירות
    נייד 0545999533
    שירות לקוחות 048201277
    Email- yana@mediquip.co.il

SILVIA
    משתתף
    • נושאים 6
    • תגובות 43
    • פעילות 49

תודה רבה

רותי סבט
    משתתף
    • נושאים 2
    • תגובות 48
    • פעילות 50

אני ממשיכה להשתמש בסיפאפ גם בזמן הצטננות כי אחרת איני יכולה לישון. מנקה עם מגבוני אלכוהול ומשתמשת במכשיר חיטוי., פרט להשריה פעם בשבוע במים וסבון.

יצחק
    מנהל בפורום
    • נושאים 19
    • תגובות 118
    • פעילות 137

הבעיה של שימוש ב CPAP בזמן שמצוננים/חולים בשפעת ידועה

קשה מאד עד בלתי אפשרי, להתמש ב CPAP כאשר האף נוזל או סתום.

בנוסף, אכן נכתב ושמעתי לא פעם ששימוש ב CPAP בזמן מחלה כאמור עלול לגרום להחמרתה.

זו בעיה ידועה לצערי ואין לה הרבה פתרונות. הקלה אפשרית היא שימוש במעשיר לחות מחמם שיכול להקל על הצינון, וחיטוי המכשיר באופן יסודי כפי שנכתב מעלי.

אני אישית משתמש בסד דנטלי כאשר אני חולה

הכותב אינו רופא והייעוץ אינו ייעוץ רפואי ואינו תחליף לייעוץ רפואי

cpeb
    משתתף
    • נושאים 1
    • תגובות 1
    • פעילות 2

תודה רבה לכולכם על התשובות!

אומנם אני נוהג להחליף מסכות פעם בשנה אבל בכל הנוגע לתחזוקה וניקוי המסכות/צינור/מיכל מים אני אכן לוקה בחסר. מעתה אקפיד על תחזוקה נכונה ואחזיק אצבעות שזה יישפר את המצב!

מוצגות 8 תגובות – 1 עד 8 (מתוך 8 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.