הסתגלות למכשיר CPAP

פורומים פורום CPAP ישראל הסתגלות למכשיר CPAP

מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    CP781
    משתתף
    • נושאים 1
    • תגובות 6
    • פעילות 7

ניסיתי מכשיר CPAP כשבוע ולא הצלחתי להרדם איתו. הבנתי שאני עם מעל ה-50% שאינם מסתגלים.

בהתחלה הרגשתי שאני נושם לתוך שקית ותחושת חנק בנשיפה. התגובה הטבעית היא לנשום יותר מהר וזה בדיוק מה שאסור לעשות כי אז שואפים את מה שנשפנו.

דרגת הלחץ של המכשיר PRISMA SMART הייתה מינימלית 4CM מים. יש לי דום נשימה בדרגה קלה ואני מחפש מכשיר שאפשר לכוון את הלחץ לפחות בהתחלה לרמה נמוכה יותר.

1. איזה דגמים מסוגלים לספק לחץ של פחות מ-4CM מים ומהו הלחץ המינימלי בכל דגם כזה?

2. האם יש מכשירי BPAP שמסוגלים לספק לחצים נמוכים (פחות מ-4CM מים) בנשיפה?

3. לאיזה מסכות אף יש חורי איוורור גדולים יותר?

4. האם המסכה שקיבלתי והצינור יתאימו למכשירים של יצרנים אחרים?

5. האם בכל מכשיר ניתן לכוון לבד את רמת הלחץ הקבועה או שצריך ללכת לטכנאי?

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 61
    • תגובות 478
    • פעילות 539

ראה תשובות מודגשות

ניסיתי מכשיר CPAP כשבוע ולא הצלחתי להרדם איתו. הבנתי שאני עם מעל ה-50% שאינם מסתגלים. אל תנחם את עצמך בסטיסטקה לא בדוקה, הרבה מתיאשים בהתחלה ואחר כך חוזרים ומתחרתים על הזמן ללא שינה שהפסידו, גם אני עברתי את זה.  

בהתחלה הרגשתי שאני נושם לתוך שקית ותחושת חנק בנשיפה. התגובה הטבעית היא לנשום יותר מהר וזה בדיוק מה שאסור לעשות כי אז שואפים את מה שנשפנו. קיימת אפשרות לכוון דרגת הקלה בנשיפה ובשאיפה בכל המכשירים שהכרתי – מניח שגם בשלך, פנה לטכנאי שסיפק את המכשיר שיעזור לך בכוון

דרגת הלחץ של המכשיר PRISMA SMART הייתה מינימלית 4CM מים. יש לי דום נשימה בדרגה קלה ואני מחפש מכשיר שאפשר לכוון את הלחץ לפחות בהתחלה לרמה נמוכה יותר. לכל משתמש חדש מכוונים בהתחלה חלון של לחץ מינימלי 4 + לחץ גבוהה יותר שנקבע בדרך כלל לפי הוראות מעבדת השינה, עם כוון זה ישנים לילה או 2 ואז הטכנאי קורא תוצאות וקובע לחצים להמשך הטיפול. אני לא יודע באיזה שלב אתה, יתכן בהתחלה, בכל אופן תתיעץ עם הטכנאי של החברה שספקה את המכשיר.

1. איזה דגמים מסוגלים לספק לחץ של פחות מ-4CM מים ומהו הלחץ המינימלי בכל דגם כזה? לא ידוע לי אם קיים

בהצלחה

2. האם יש מכשירי BPAP שמסוגלים לספק לחצים נמוכים (פחות מ-4CM מים) בנשיפה? ראה תשובה למעלה

3. לאיזה מסכות אף יש חורי איוורור גדולים יותר? למיטב הבנתי כל המסכות עם חורים החורים מותאמים שלא תהיה דליפת יתר לא לפגוע ביעילות הטיפול עם המכשיר.

4. האם המסכה שקיבלתי והצינור יתאימו למכשירים של יצרנים אחרים? כל המסכות מותאמות לכל המכשירים, לא ידוע לי אחרת. לאחרונה יצא מכשיר קטן במיוחד אשר בו המסכות הן יעודיות למכשיר זה, אבל גם על זה יצאו חיבורים המאפשרים חיבור כל מסכה.  

5. האם בכל מכשיר ניתן לכוון לבד את רמת הלחץ הקבועה או שצריך ללכת לטכנאי?

ע"פ הנחיות רפואיות רק אדם מוסמך רשאי לעשות זאת, אבל אני מכיר אנשים שיודעים (או לפחות חושבים שיודעים) ומכירים את המכשיר שלהם ומכוונים לעצמם. מודה שאני אחד מהם.

CP781
    משתתף
    • נושאים 1
    • תגובות 6
    • פעילות 7

תודה על התשובות המפורטות!

עכשיו אני קצת מבולבל כי קראתי שכדי למנוע הרגשת חנק כדאי דווקא להעלות את הלחץ ל-6cm כדי שהדו תחמוצת הפחמן תתפנה. אבל אני מנחש שהבעיה העיקרית היא הצורך לנשוף נגד הלחץ.

נראה לי שהכי פשוט לנסות את הטווח הנמוך של הלחצים 3-6cm כל לילה לחץ אחר (יש לי דום נשימה קל) יחד עם פולס אוקס על האצבע לבדיקת יעילות של כל לחץ.

קראתי שממליצים למי שלא הסתגל ל-CPAP לנסות BPAP. האם זה נכון והאם למישהו יש נסיון עם זה?

כמה זמן בערך לוקח לשלוח מכשיר מ-cpap.com?

גם מסיכה עם חורי ניקוז יותר גדולים יכולה לעזור לי  – האם מישהו מכיר דגם כזה?

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 61
    • תגובות 478
    • פעילות 539

תבדוק עם מעבדת השינה אם באמת יש לך דום שינה קל ואם הם ממליצים לך לנסות התקנת סד ע"י רופא מומחה, המחיר של סד טוב הוא כמכשיר סיפאפ ואם לא יעזור הכסף הלך, זה הימור ואף אחד לא יבטיח לך שסד יפתור את כל הבעיה, יתכן שתחזור למשבצת הראשונה.

לפי השאלות שלך, עדיף וממליץ שלא תחשוב על רכישה בחו"ל, אלא אם יש לך מישהו שיתן לך ליווי, אבל אז הוא היה עונה לך ולא הייתה שאלות כאלו. לאחר המכשיר הראשון אם אתה שולט בנושא תרכוש בחו"ל אולי עד אז יבוא כבר משיח. אתה מבולבל כמו כל אחד בתחילת הדרך, לוקח זמן לצאת מהבלבול, אתה מנסה לקצר הליכים כשעדיין לא התנסיתה. לאחר המכשיר הראשון יבוא כבר המשיח.

בכל אופן, לא קיימת מסכה עם חורים גדולים, הסברתי לך, יצרני המסכות לא מגדילים חורים יותר מהנדרש לאוורור כי הגדלת חורים תגרום לדליפה ופגיעה בטיפול. יש הרבה דברים כתובים ועצות, זה לא אומר שהכל מתאים לך.

מכשיר מארה"ב לוקח כשבועיים להגיע, בקש משלוח ב-USPS כל חברה אחרת אתה עלול להדרש לאישור ממשררד הבריאות, טופס בקשה צריך לכלול פרטי משלוח ולכן מוגש כשיש פרטי משלוח.

יצחק
    מנהל בפורום
    • נושאים 20
    • תגובות 210
    • פעילות 230

שלום לך וברוך הבא לפורום

ראשיתץ אני ממליץ שתקרא את הפוסט הנעוץ שלי "עידוד למשתמש החדש" יש שם הרבה אינפורמציה חשובה

מכשיר BPAP נועד לסובלים מבעיות קשות יותר מדום נשימה רגיל והוא ממש מכשיר הנשמה ולא נראה לי שהוא הפיתרון עבורך לפי מה שאתה מתאר כדום נשימה קל.

אני גם לא ממליץ לך "לשחק" סתם עם הלחצים בלי להבין.

את הלחץ אמורים לקבוע במעבדת השינה או על ידי רופא.

בעיקרון מכשיר המכוון לטווח לחצים רחב. למשל 4-15 אמור להתאים לחץ האוויר אוטומטית לחסימה לאורך כל הלילה. יש גם מנגנון של הפחתת לחץ בנשיפה שאמור לסייע בנשיפה קלה.

מה שאתה מתאר יכול להיות גם כחלק טבעי מתהליך ההסתגלות ולא הייתי ממהר להסיק מסקנות שאתה מה 50% שלא מסתגלים.

גם לנו היה קשה מאד בשבועות הראשונים

הכותב אינו רופא והייעוץ אינו ייעוץ רפואי ואינו תחליף לייעוץ רפואי

מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.