חדשה – ומתארת חוויה שונה. אשמח לתגובות.

פורומים פורום CPAP ישראל חדשה – ומתארת חוויה שונה. אשמח לתגובות.

מוצגות 10 תגובות – 1 עד 10 (מתוך 10 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    nurit
    משתתף
    • נושאים 1
    • תגובות 2
    • פעילות 3

אני חדשה, והרבה שונה מכל מה שמוצג כאן. אשמח לשמוע את החוויה שלכם, והערות על הנאמר לי

שלום.

לחוצה ומבולבלת. מקווה שהגעתי למקום הנכון. עדיין לפני התאמת מכשיר

מתארת מה שעבר עלי עד עכשיו – כי לא מוצאת שום דמיון למה שאתם מתארים כאן.

1. בדיקת שינה – באמצעות חיישנים בבית (שעון, חיישן ללב, ומד סטורציה)

2. הרופא "שוחח" איתי טלפונית בלבד, זרק עלי כמויות של מידע לא ברור. (זה הנוהל בכללית=מכון מור – כך נאמר לי). למזלי – קראתי חלק ממנו אח"כ בנחת בסיכום שכתב לרופאת המשפחה. [הזוי בעיני שנותן לי להחליט החלטות משמעותיות תוך שיחה כזו, ולא יהיה איתי בקשר שוב]

3. אמר לי שיש לי רמה בינונית של הפסקות שינה, מושפעות מתנוחה, מושפעות מעודף משקל. למסקנה – צריכה מכשיר CPAP.

4. לפי מה שנאמר לי:

א. אם ארד במשקל, יתכן ותוך שנה לא אזדקק למכשיר (האמנם?? נראה פה שמכשיר זה לנצח מרגע שמתחילים)

ב. אמר לי שהמחקרים בעולם ממליצים על שינה עם המכשיר למשך 4 שעות בלילה 5 ימים בשבוע (האמנם?? נראה פה שכולם ישנים איתו כל הזמן)

ג. הנוהל הוא שיש התאמת מכשיר ע"י טכנאי (קרא לזה "הבנות". "הבנות יצרו איתך קשר". עיצבן אותי!!) (שוב. האמנם?? טכנאי מתאים מכשיר? עכשיו נראה שיש מגוון גדול.

ד. אמר שיש אנשים רבים שלא מסתדרים עם מכשיר, וזהו. (האמנם?? אז מה עושים? מתים?)

4. ה"בנות" צלצלה אלי וקבעה לי תור. תשובות לשאלותי היו:

א. מדוע דווקא מכשיר, כשנראה שיש באינטרנט מגוון דברים קטנים יותר?  – כי הם יעילים רק לנחירות, ולא לדום נשימה (נחירונים, ורצועות להחזקת הלסת)

ב. כיצד מתנהלת ההתאמה? – מגיעים ולוקחים מכשיר, ויש שבוע הסתגלות.

ג. אם החלטתי אחרי השבוע שאני רוצה מכשיר – אז משלמים עליו השתתפות עצמית של 950 ש"ח בערך, אחרי ההחזרים – וזאת כי מכשיר שלהם זול יותר מכל מכון פרטי בחוץ.

מה נכון? מה שטויות? מה לעשות הלאה?

תודה רבה!!

שמחתי לגלות קרן אור של אופציה לשותפות ואכפתיות בנושא….

Channa
    משתתף
    • נושאים 3
    • תגובות 7
    • פעילות 10
    1. היי ברוכה הבאה אחרי ההלם הראשוני תתרגלי.. אבל האמת ששימחת אותי בחלק מהתשובות שניתנו לך מהרופא. נותן תקווה לשינוי אפשרי. כי עושה רושם  שתחום זה לא מתקדם בקצב הטכנולוגי המהיר וגם לא הרופאים שעוסקים בו.  לא ברור לי עניין ה 4 שעות 5 ימים בשבוע ? או ששמים כל לילה או שלא שמים מכשיר או ששמים חלקית. קצת מוזר.  אני משתמשת לפעמים כל הלילה ולפעמים מעיפה אחרי משהו כמו 4 שעות  כי מפריע לי… אי אפשר לומר שזה לכל החיים כי עוד ייתכנו שינויים וטיפולים חדשים להמצאות ומי יודע מה עוד עד שנהיה קשישיםםםםם
    Channa
    משתתף
    • נושאים 3
    • תגובות 7
    • פעילות 10

. את צריכה לנסות  לישון עם זה ולראות איך את מרגישה. אחרי שבוע יוצא פלט ממוחשב עם הנתונים ומראה אם זה יעיל.  יש מגוון של מכשירים לא כולם ניתנים לרכישה  דרך הקופות.תעייני בפורום ותראי מלא תשובות … בהצלחה ובריאות טובה !!!

יצחק
    מנהל בפורום
    • נושאים 20
    • תגובות 291
    • פעילות 311

שלום נורית וברוכה הבאה

גם אני הייתי מבולבל מאד לפני 12 שנה שרופא מעבדה הודיע לי שאני סובל מדום נשימה ברמה קשה ואחרי  5 דקות פשוט זרק אותי מהדר.

הטיפול בנושא בארץ רחוק מלהיות טוב ולכן שמחתי  שמצאתי בעבר פורום שעוסק בנושא ומסייע ולכן גם הסכמתי בהמשך לנהל אותו

חשוב מאד שתקראי את הפוסט הנעוץ עידוד למשתמש החדש

אני אישית משתמש במקביל בסיפאפ ובסד המיועד להפסקות נשימה שהוכן לי במיוחד על ידי רופא שיניים מתמחה בתחום.

אלו שני האמצעים היחידים המוכחים מחקרית לטיפול בהפסקות נשימה בשינה כאשר רק הסיפאפ פותר את הבעיה ב 100% לסובלים ברמת בינונית או קשה.

אצלי הסד פותר ב 90% שכן אני סובל מרמה קשה אבל זה בהחלט מספיק לי בנסיעות לחו"ל.

גם הורדת משקל יכולה לסייע או בפיתרון מלא או

הקלה שכן השמנה גורמת גם היא להחמרת החסימה.שוב התשובה אם הרזיה תביא לפיתרון מלא תלויה בסוג וחומרת החסימה בלוע ורמת עודף המשקל

הרבה אנשים מוצאים שהרזיה לטווח ארוך  קשה יותר אף משימוש בסיפאפ.

אני משתמש בסיפאפ כל הלילה ואף בשינה אחהצ. ישן איתו מצויין. מה שכתבת לגבי שעות שינה איתו זה המינימום.

מכיוון שהטיפול הרפואי בנושא לוקה בחסר יועצי ואנשי המכירות של החברות המשווקות יכולים להשלים את התהליך ללוות אותך, להציע מסיכות שונות לבחירה,. לסייע בקריאת נתונים ועצות שונות, למשל איך לשים את הצינור מסביב למיטה ואיך לכוון את המכשיר ועוד.

כך שאין ברירה אלא לנקוט יוזמה ולפנות לכמה חברות לבקש מכשיר ומסיכות לנסיון ולבקש ליווי. אנשי המכירות רוצים למכור ובדרכ נותנים שירות טוב.

שיהיה לך בהצלחה ותמשיכי לעדכן

הכותב אינו רופא והייעוץ אינו ייעוץ רפואי ואינו תחליף לייעוץ רפואי

nurit
    משתתף
    • נושאים 1
    • תגובות 2
    • פעילות 3

תודה חנה. תודה יצחק.

כמובן שקראתי בפורום את "עידוד למשתמש חדש".

המסקנה העיקרית ממנו (מקווה שהבנתי נכון):

1. קודם כל – כדאי להתאים מסיכה, ורק אח"כ לעבור להתאמת מכשיר.

2. ממה שהבנתי, מההמלצות – כדאי לנסות ליותר מאשר שבוע כל מכשיר. ולא להיצמד דווקא למכשיר שמציעים לי בקופה (כללית, במקרה שלי) אלא לפעול מול הספקים.

שאלה אחרת שאני לא רואה אליה התייחסות. ידוע לי שביד שרה – למשל – יש שירות השאלה של מכשיר cpap.

למה כולם מעדיפים לקנות?  1000 ש"ח זה לא כ"כ מעט…

אלמוני
    • נושאים 4
    • תגובות 23
    • פעילות 27

הבעיה שביד שרה עד כמה שלפחות ידוע לי- מוצע ציוד פחות חדיש ויותר מסורבל. למשל, כשרציתי להשאיל מהם מד סטורציה קיבלתי מכשיר מהדור הישן, גדול ומסורבל כשהיום יש צמידים וטבעות שעושים את אותה עבודה

yor
    משתתף
    • נושאים 8
    • תגובות 61
    • פעילות 69

שימי לב שלמכון מור וקופת חולים כללית יש כנראה הסכם שותפות בענין.

חשוב לבדוק ספקים שונים (ראי בפורום).

ממליץ לא להתפס ללחץ ובהלה. ישנת עד עכשיו עם הבעיה, עוד פרק זמן סביר, אפילו חודשיים שלושה לברור עמוק מה מתאים לך  לא ישנו הרבה לבעיה אך יהיו משמעותיים מאוד להמשך הדרך.

מאחורי כל ההמלצות יש עולם שלם של אינטרסים כלכליים ואחרים שרוצים לסגור עסקאות ואת כפרסונה בודדת לא בהכרח בראש הרשימה…

הנסיון המצטבר כאן בפורום הוא רב ערך, כדאי שתעברי ביסודיות.

בהצלחה.

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 80
    • תגובות 696
    • פעילות 776

1. קודם כל – כדאי להתאים מסיכה, ורק אח"כ לעבור להתאמת מכשיר.

אין קדימות, יותר נכון יש חשיבות למסכה. לא פחות חשובה מהמכשיר. מכשיר טוב עם מסכה לא מתאימה לא יעשו את העבודה. מניסיון, לוקח זמן עד שמגיעים למסכה המתאימה והנוחה, כל שנה משפרים, צריך לזכור כי מסכה ניתן להחליף כל שנה, מכשיר רק כל 5 שנים.

בהצלחה

nurit
    משתתף
    • נושאים 1
    • תגובות 2
    • פעילות 3

תודה לדרורי, יור ואביס.

החכמתי. (וזאת בניגוד לטכנאית שטענה שכל המכשירים ועושים אותה עבודה וזה ממש לא משנה) ממש תודה לכולם על האכפתיות והסיוע!

בכל מקרה – שמחה לבשר לכם שהשד אינו נורא כ"כ.

ישנתי עם המכשיר, היה בסדר. קמתי בלילה כמה פעמים – יותר מהמתח מהשאלה אם זה זז או לא – אבל שורה תחתונה – הכל טוב.

המסיכה שנעוצה במצח זה הדבר הכי פחות נוח בכל הסיפור – וגם זה לא נורא, וחשבתי שאם יהיה לי אומץ, אשבור שם איזה חלק ואעשה התאמה עצמית. נראה – אולי כשאצבור קצת יותר פז"מ.

תודה לבינתיים. עזרתם הרבה.

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 80
    • תגובות 696
    • פעילות 776

שמחים לדעת, זה ייקח עוד קצת זמן ולבסוף מתרגלים, קיראי הרבה על העצות בקשר לסוגי המסכות, יש עולם ומלואו ורק את יכולה לדעת מה מתאים לך ויכול לעזור לשינה טובה ובלי דליפות.

מוצגות 10 תגובות – 1 עד 10 (מתוך 10 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.