חדש פה.. איזה מכשיר לקנות?

פורומים פורום CPAP ישראל חדש פה.. איזה מכשיר לקנות?

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 30 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    sunlight
    משתתף
    • נושאים 1
    • תגובות 9
    • פעילות 10

היי

אני בקופ"ח מכבי, עשיתי את הבדיקות. הבנתי שיש 3 סוגי מכשירים שאני צריך לבחור אחד מהם.

קיבלתי מכשיר XT של APEX לניסיון של שבוע, עם מסיכת אף.

המסיכה היתה טובה, הרגישה טיפה גדולה על הפנים,

ההרגשה המוזרה שמישהו דוחף לך אוויר לתוך האף, וכשאתה פותח את הפה זה כאילו בלון שיוצא ממנו אוויר… קצת מוזר, אבל אפשר לחיות עם זה.

המכשיר גם היה טוב, הוא לא היה שקט כמו הפריזמה אבל בסדר.

כמובן לא היו הפסקות נשימה, אין בריחות אוויר וכו…

אחרי שבוע קיבלתי את ה PRISMA SMART של ווינמן. עם מסכת נחירונים.

המכשיר יותר שקט מאשר הקודם, אבל גם פה סה"כ היה טוב.

במסכת נחירונים הרגשתי בבוקר שהאף שלי התרחב, אבל הבנתי שיש בזה כמה גדלים, יכול להיות שקיבלתי גודל לא מתאים.

כמובן לא היו הפסקות נשימה, אין בריחות אוויר וכו…

הבנתי מקריאה בפורום שהפריזמה היא המומלצת מבין השלושה.

לפני כל השאלות, קראתי פה על מכשירים עם לחות וכו… מבחינתי כל עוד זה עושה את העבודה אני לא אך ואשקיע 3000 שקל למכשיר.

אלא אם כן תגידו לי שיש מכשיר ב1000 שקל שהוא עולם אחר מהשלושה שמביאים לי במכבי.

1.האם המסכת נחירונים של ווינמן טובה? והאם מקבלים כמה גדלים בנחירונים? כי קראתי פה שאולי הנחירונים של רזמד יותר טובים?

2.האם שני המסכות שהזכרתי עושות את אותה עבודה? או שאם אני מרגיש טוב עם שניהם אז עדיף לי את הנחירונים? בגלל שיש פחות סיכוי לבריחות אוויר.

3.בקשר למכשירים… קצת מוזר לי שדוחפים לי אוויר בקצב קבוע, כי יש קצת התנגדות כשאני מוציא אוויר.

יש מכשירים שזה לא ככה?

4.באופן כללי… מה אתם הייתם עושים?

אני קצת מבולבל. כי שבועיים עם מכשירים בסיסיים, הביאו לי רק קנה מידה לבעיה אחת, אבל לא פתחו לי את העולם של המכשירים.

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 48
    • תגובות 361
    • פעילות 409

ברוך הבא,

ראשית מומלץ לקרוא את הפוסטים עם רקע כהה ונעוצים בראש דף הכניסה.

לשאלותיך בנושא המסכה, בחירת מסכה מתאימה לך, זה הדבר הכי חשוב ורק אתה יכול לדעת מה נוח לך ומתאים לפנים שלך, תוכל לקבל הרבה עצות למסכות אבל רק אתה תחליט על סמך שינה של מספר ימים והשוואה נוחות ויעילות. כהנחיה כללית, מסכה ששטח המגע שלה בפנים קטן בריחת האוויר ממנה הוא הכי מעט וניתן לשליטה.

להבנתי, המכשירים שהקופה מאפשרת לך הן מהדרג השני או השלישי, לעומת מכשירים חדישים עם אפליקציות שליטה ודוחות בטלפון, לאלו תידרש להוסיף מכיסך. למד את הנושא טוב עם כל המשווקים, פרטיהם מופיעים בנעוצים, ראה מה הם מציעים לך ותחליט בהתאם לכיס, לחות לרוב זה דבר אך דאג שזה יגיע עם צינור מחומם! יש גם מכשירים קטנים שנוחים לנסיעה לחו"ל.  חשוב שהמכשיר יהיה עם לחצים אוטומטים בניגוד ללחץ קבוע. למכשירים החדישים יש יתרון בנוחות, הפעלה והפסקה אוטומטית, אפשריות כוון ואלגוריתם לאבחון ושליטה יעילים, בעיקר אצל חברות ותיקות כגון RESMED ו-PHILIPS.

שתף אותנו בכדי שנוכל גם אנו ללמוד,

בהצלחה,

אבי שדה - איני רופא ולא עוסק במכירת מכשירים או ציוד סיפאפ.
    משתמש סיפאפ ותיק, משתמש במכשיר: AirMini™ AutoSet™ Travel CPAP - ResMed
    מסכה: TAP® PAP Nasal Pillow Mask with Mouthpiece
    054-9989515 avi-sadeh@rfar.com

sunlight
    משתתף
    • נושאים 1
    • תגובות 9
    • פעילות 10

היי תודה.

הפריזמה סמארט לא מגיע עם לחצים משתנים? אלא רק עם לחץ קבוע?

דבר שני, צינור מחומם זה שדרוג ל? ללחות? או שאפשר גם להשתמש איתו ברגיל? ז"א שהאוויר שאני מקבל הוא לא קר אלא מחומם?

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 48
    • תגובות 361
    • פעילות 409

הפריזמה אוטומטי בלחצים אבל לא מפעיל את המכשיר אוטומטית ברגע ששמים את המסכה ומפסיק את המכשיר בזמן ההסרה, כמו שיש במכשירים חדישים.

במכשירים חדישים הלחות היא אינטגרלית ומגיע עם צינור מחומם לשמור על החום בזרימה. לא תמיד המשווק מיידע את הלקוח ומספק לו צינור רגיל ללא חימום.

טכנאי טוב אמור לכוון לך את המכשיר שהשאיפה והנשיפה יהיו נוחים לך ולחצים נוחים בתחילת השינה, במכשיר חדיש גם המשתמש יכול לעשות זאת.

יצחק
    מנהל בפורום
    • נושאים 19
    • תגובות 171
    • פעילות 190

שלום לך SUNLIGHT וברו הבא לפורום שלנו

ראשית אני כבר מתפעל ממך שעברת את הלילות הראשונים על המכשירים וישנת איתם. זה בכלל לא טריוויאלי ומעיד כי אתה בדרך הנכונה להסתגלות

כמבוטח מכבי בעצמי יש דילמה לא קטנה במכבי. מכבי עשתה מכרז בו זכו 3 מפיצים שהציעו מחירים נמוכים במיוחד לאספקת מכשירים ומסיכות למבוטחי מכבי.

מטבע הדברים לא מדובר במכשירים הטובים והמשוכללים בשוק.

מצד שני זה לא אומר שהם לא עושים את העבודה ויכולים לפתור את בעיית הפסקות הנשימה בשינה. הם כן יכולים

אני למשל התרגלתי כבר שנים רבות למכישרים אחרים בתקופה שמכבי עוד סיפקה אותם ולא יכול להסתפק במכשירים אלה אבל אתה כמשתמש חדש בהחלט יכול.

עוד דבר – מעשיר לחות זהו אביזר נוסף שהוא לא חובה. יש כאלה שלא יכולים בלעדיו ויש כאלה כמוני שלא צריכים אותו בכלל. אם טוב לך בלעדיו (וצריך אותו בעיקר בחורף) אז בוודאי שאתה לא צריך לרכוש אותו.

לגבי מסיכה כמו שנאמר לכל אחד יש את המסיכה"שלו" אני אישית משתמש במסיכה סופר בסיסית וזולה אבל לי היא הכי נוחה. כל אחד איתר לו מסיכה כזו או אחרת שמתאימה לו הכי. אין כאן אמת אחת. אלא חשוב שתתנסה במספר מסיכות. גם לגבי סוג המסיכה אני למשל לא הסתגלתי לנחירונים כי סבלתי מכאבים בנחיריים. אחרים מאד אוהבים את הנחירונים. הנקודה היא שבשימוש בנחירונים בדרכ צריך מעשיר לחות.

לגבי המכשירים של מכבי. נתת את התשובה בעצמך איזה מהם כדאי.

בהצלחה ותמשיך לעדכן ולשאול

הכותב אינו רופא והייעוץ אינו ייעוץ רפואי ואינו תחליף לייעוץ רפואי

sunlight
    משתתף
    • נושאים 1
    • תגובות 9
    • פעילות 10

טוב, אז כרגע אני במצב שבו אני דיי סגור על המכשיר הבסיסי. של הפריזמה סמארט בגלל יחס עלות/תועלת.

בקשר למסיכה כנראה אני אקח נחירונים, אולי יאפשרו לקחת 2. בכל מקרה מגיעה לי מסיכה חדשה כל שנה. (למשך 4 שנים)

אני לא מכיר מספיק מסיכות כדי להבין באמת מה מתאים לי.

ראיתי שמישהו המליץ על נחירונים של Dream Wear אבל שוב… אני לא אקנה 4 מסיכות שונות להתנסות.

לכן אולי עדיף ללכת על הפשוט מה שהביאו לי בהתחלה, לסחוב עם זה שנה, ואז לראות אם כדאי להשקיע יותר.

אגב, יש פה בפורום סוכן של ווינמן?

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 48
    • תגובות 361
    • פעילות 409

שים לב לשם של המסכה שאתה מקבל ולאריזה, יש כאלו שנותנים מסכה תוצרת סין שהיא פחות איכותית!

sunlight
    משתתף
    • נושאים 1
    • תגובות 9
    • פעילות 10

איך אני מבדיל בין האריזות?

הסתכלתי באתר של ווינמן, יש שם נחירונים של רסמד ושל OPUS

שמעתי פה בפורום מישהו שאומר שרסמד יותר טובים,

אתה מתכוון שהם יכולים להביא לי רסמד מסין? או שיש דגמים אחרים מסין?

יצחק
    מנהל בפורום
    • נושאים 19
    • תגובות 171
    • פעילות 190

הכוונה היא למסיכות לא ממותגות מסין

לא RESMED או OPUS ששניהם מותגים מצויינים של מסיכות

הכותב אינו רופא והייעוץ אינו ייעוץ רפואי ואינו תחליף לייעוץ רפואי

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 48
    • תגובות 361
    • פעילות 409

מסיכה מחברה טובה ומכובדת לא חשוב היכן מיוצרת, כי הם מכתיבים את החומר תוך פקוח. על כל מסכה חייב להיות רשום שם החברה.

יש משווקים שמייבאים גם מסכות לא יקרות מחברה סינית בשם BMC. המשווק יכול וצריך להגיד לך אם החברה היא סינית.

מניסיון אני יודע כי לסינים יש גם הרבה מוצרים מצוינים, אך לדעתי בתחום המסכות סוג החומר שבא במגע עם הפנים לא מהנוחים ביותר כמו של חברות מובילות בתחום.

רוב המתחילים לא יודעים ולא מבחינים בהבדל.

sunlight
    משתתף
    • נושאים 1
    • תגובות 9
    • פעילות 10

אז ככה…

קיבלתי הצעה והייתי רוצה להתייעץ אתכם מה לקחת. והאם שווה לשדרג. (קופ"ח מכבי)

עלות 345-470. (תוספת על מעשיר לחות)

בקשר למכשיר- בחבילה מגיע פריזמה סמארט. הנציג אמר שבתוספת של 2000 שקלים אפשר לשדרג ל20A .

לדעתי לא שווה לשדרג כי זה יקר לי מידי. ודיי הסתדרתי עם המכשיר הרגיל.

בקשר למסיכה- יש לי 2 התלבטוית.

אחת, האם לקחת נחירונים או מסיכת אף.

הוא אמר שהרבה אנשים אחרי 4 שבועות יש להם לחץ באף מהנחירונים והוא המליץ על מסיכת אף.

גם לכם היו קשיי הסתגלות?

היה לי קצת לחץ בנחירונים, אבל השלכתי את זה שאולי לא לקחתי מידה מתאימה, והוא אמר שהנחירונים מגיעים עם 3 מידות, S/M/L

ככה שאולי לא יהיה לי את הבעיה עם מידה קטנה יותר?

פה הוא ניסה להגיד שה BMC היא מסיכה חדשה וכו… אמרתי לו שאני לא רוצה.

אז הוא הציע את הOPUS F&P במקום ללא עלות. או את הRESMED בתוספת של 400 שקל משהו כזה.

מאסותא הביאו לי את הרסמד, ולא התנסתי עם הOPUS… אז אני לא יודע האם יש הבדלים גדולים.

בקשר לצינור-הוא אמר שזה צינור פשוט. לא מחומם ולא עם כיסוי. תוספת של 800 שקל לצינור מחומם. ותוספת של 150 שקל לכיסוי צינור.

אני לא חושב שאני אשדרג. זה עוד הוצאה שאני לא חושב שתהיה משמעותית.

מה שכן… השדרוג של מעשיר לחות הוא ב80 שקל. את זה שווה לשדרג?

אממ… זהו בגדול

אולי לקחת את הסמארט עם צינור רגיל עם נחירונים של רסמד ועם מעשיר לחות? זה יעלה בערך 900 שקל פלוס?

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 48
    • תגובות 361
    • פעילות 409

לרוב המתחילים קל יותר עם אפית.

לנחירונים צריך זמן להתרגל, לאחר שהתרגלו לישון עם המכשיר הם פנויים להתרגל לנחירונים. המשווק יודע זאת לכן מציע אפית.

בקש לראות את המסכות לפני הרכישה ובצע השוואה, עליך להחליט בעצמך איזו מסיכה מתאימה לך, רק אתה מכיר ויודע מה מתאים ונוח לפנים שלך. כאמור עדיף לא סינית בגלל חומר הגלם שהוא פחות נוח.

מכשיר לחות יעיל יותר עם חימום וצינור חימום. כיסוי לצינור ניתן לרכוש בהמשך, יותר זול באיביי וכדומה. למי שזקוק ללחות כדאי להשקיע בסט חימום.

https://www.ebay.com/itm/73-2in-Reversable-CPAP-Tube-Cover-Hose-Wrap-Tubing-Cover-Zipper-Hose-Hook-L-kz/254515176342?hash=item3b42496396:g:OCgAAOSwSKBeN5pM

בהצלחה

IK
    משתתף
    • נושאים 0
    • תגובות 8
    • פעילות 8

בניגוד לוותיקים כאן אני אתן לך את הפרספקטיבה של משתמש חדש יחסית, קצת יותר מחצי שנה.

אני חושב שהאינטואיציות שלך נכונות – קח מכשיר עם מינימום שדרוגים, במיוחד אם יש לך הסתגלות טובה, ועם הזמן תוכל להוסיף דברים בקנייה מחו"ל שהיא הרבה יותר זולה ממחירי השדרוג בארץ. יש כל פעם מבצעים באתרים (יש הפניות פה בפורום למספר אתרים מומלצים)

אני התחלתי עם APEX ומעשיר לחות ומסכת אף של BMC והם עושים את העבודה מצויין. אחר כך הוספתי מכשיר מיניאטורי לנסיעות לחו"ל – את ה- HMD Z2 Auto, וגם הוספתי מסכות ונחירונים של RESMED (במסכת נחירונים בה המגע הוא לתוך האף כדאי באמת להקפיד על החומרים).

בהצלחה

איציק

sunlight
    משתתף
    • נושאים 1
    • תגובות 9
    • פעילות 10

תודה,

בעקבות התוספת שהייתי צריך לשלם על המסכות של RESMED שאיתם התנסיתי…

דיברתי עם קלינטיקה, ומסתבר שיש להם גם סוג של הסכם עם מכבי.

הדיל הזה עולה 1300 שקל,  לקחת S9 ללא מעשיר לחות.

צינור פשוט

ומסיכת אף/נחירונים

היתרונות-מכשיר קצת יותר מתקדם מהפריזמה.

אני מקבל 2 מסיכות, עם אחת התנסיתי,. ע"ח שנה הבאה.(במכבי מגיע לך ציוד קצה עד 1700 שקל בערך כל שנה)

Swift™ FX בטוח התנסיתי

Mirage™ FX- לדעתי התנסיתי עם ה Swift™ FX Nano

ככה שלא תהיה לי את ההתלבטות לגבי האם אני אצליח לשרוד מעל חודש עם  נחירונים או שעדיף להשאר עם מסיכת אף שנה.

יש אפשרות לקרוא מידע מהמכשיר, ולא חייבים להוציא את הכרטיס ולחבר למחשב. שזה חשוב לי לפחות בתור התחלה כדי לדעת איפה אני עומד.

החסרונות- המחיר, אבל זה מכשיר יותר טוב. (אני חושב) לכן זה אולי שווה את ההשקעה.

קראתי באיזשהו אתר שהפסיקו לייצר את הS9 אבל לא מצאתי לזה הוכחות.

ממה שהבנתי את המכשיר לא מחליפים כל שנה. לכן עוד כמה מאות שקלים תוספת שווה לי.

קצת מבאס שעל הS10 היא אמרה שצריך להוסיף 4100 שקל :0 אבל אני לא חייב אותו בשלב זה.

כמו שאמרתי, אני רוצה בתור התחלה להשאר פשוט וחסכוני. לדעת שהכל עובד בסדר, כל שאר הפינוקים בטח שלא יקרו השנה.

עוד משהו שקצת חשבתי עליו…

הS9 הוא מכשיר ישן, יצאו לו עדכונים במהלך השנים? או שאני מקבל את הגירסה של 2010?

מה אתם אומרים?

שווה ללכת על הS9 בתנאים האלה?

• התגובה הזו עודכנה לפני לפני 1 חודשים, 1 שבועות ע"י sunlight.
    רותי סבט
    משתתף
    • נושאים 2
    • תגובות 67
    • פעילות 69

S10 מוצע ב CPAP.com ב883 דולר  לא כולל משלוח ומיסים. איירמיני כולל מסיכה מוצע שם ב700 דולר כנ"ל. המחיר שקלינטיקה מבקשת די מוגזם. אם אינך צריך לחות אין הבדל גדול בין S9 ל S10.

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 30 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.