חוסר מוטיבציה לישון עם המכשיר

פורומים פורום CPAP ישראל חוסר מוטיבציה לישון עם המכשיר

הדיון הזה מכיל 8 תגובות, ויש לו 6 משתתפים, והוא עודכן לאחרונה ע״י  יצחק לפני 2 שבועות, 1 יום.

מוצגות 9 תגובות – 1 עד 9 (מתוך 9 סה״כ)
  • מאת
    תגובות

irity
    משתתף
    • נושאים 11
    • תגובות 68
    • פעילות 79

מזה כחודש וחצי לקחתי הפסקה מהמכשיר. אני ישנה טוב, משלימה בצהריים כי אני קמה מאוד מוקדם בבוקר. האמת? לא בא לי כל ההתעסקות עם המכשיר והניקויים והאיחסונים. די… נמאססס לי. ההליכה לישון אינה ספונטנית, ואני חווה פרוצדורות שלמות שאין לי כבר כוח אליהן. 

המכשיר מעצבן אותי, בן הזוג שלי מתעצבן בגללי, וככה כל לילה אנחנו הולכים לישון עצבנים. 

מה עושים? אני מודעת לכך שאני צריכה לישון עם המכשיר, אבל כאמור לא בא לי…

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 32
    • תגובות 210
    • פעילות 242

מצטער לשמוע זאת מלוחמת כמוך.

מעניין ששמעתי מעוד חבר שיש לו אותו סוג מכשיר שיש לו בעיות שינה, הוא חשב שזו בעיה באף אך התברר לו שזה לא האף. אם זו לא בעיית כיוון מכשיר אז יתכן שהאלגוריתם של המכשיר לא יעיל. אחרי הכל זה מכשיר מסורבל ולא של חברה מוכרת או מובילה, אם אני לא טועה מיוצר בשיתוף פעולה הודי.

בנוסף, בלי קשר למכשיר, נראה לי שאת מתעסקת יותר מדי עם פרוצדורות ובמכשיר! המכשיר אצלי פרוס ומוכן לכל רגע שאני נכנס למיטה, לוקח את המסכה על הפנים וישן, זה הכל! מתעורר, תולה את המסכה על המיטה ושלום על ישראל (מעדיף שלומית על ישראל), בזה נגמרת כל ההתעסקות! בסוף השבוע, אם אני נזכר ויש לי זמן, אני מבצע ניקוי בסיסי, כלומר, שם בקערית מים את הסד מוסיף כדור שמיועד לשיניים תותבות, שולף את האפונים מהמסכה שם אותם בכוס עם מים וסבון נוזלי טוב. זה הכל! פעם בכמה חודשים אני מוסיף את גוף המסכה והצינור לניקוי במים וסבון. אצלי זו מסכה מינימלית עם סד ובלי רצועות.

כדאי מאוד לפשט את הפרוצדורה ככל שאת יכולה, אם המסכה שלך מסובכת לניקוי, נסי מסכות מינימליות, רק את יודעת איך לפתור את הבעיה כדי להגיע למצב, לשים מסכה ולהוריד אותה, זה הכל. לא לעשות מזה פרויקט שלם, הגיע הזמן לסיים את טירונות הCPAP.

בהצלחה,

אבי שדה
    AirMini™ AutoSet™ Travel CPAP ResMed
    TAP® PAP Nasal Pillow Mask with Mouthpiece and Headgear
    054-9989515
    avi-sadeh@rfar.com

SILVIA
    משתתף
    • נושאים 4
    • תגובות 17
    • פעילות 21

אירית שלום

מצטרפת לאמור מאבי

אני חודש ימים בשימוש

עם ניקוי הצינור התחילו האכזבות

אך חייבת לזכור השלכות במידה ותנטשי טיפול.

מאחלת לך חופשה קצרה משימוש התחזקות וחזרה לשימוש שוטף.

סילביה

Yana Mediquip
    משתתף
    • נושאים 1
    • תגובות 28
    • פעילות 29

שלום עירית,

אני מאוד מסכימה עם אבי, את צריכה לפשט את ההתעסקות עם המכשיר.

תעמידי אותו על השידה או כיסא ליד המיטה שלך, עם המסכה לידו. בהיכנסך למיטה את רק לובשת את המסכה. בבוקר מורידה, מנגבת עם מגבון את הסיליקון ומניחה ליד המכשיר. ניקוי יותר יסודי אפשר לעשות אחת לחודש.

אמרת שהמכשיר מעצבן אותך, האם זה המכשיר עצמו או חוסר הנוחות של המסכה? אם זו המסכה, אולי אפשר למצוא משהו יותר נוח.

מקווה שתמשיכי להשתמש.

בהצלחה

יאנה שכטר "מדיקוויפ" - נציגת מכירות
    נייד 0545999533
    שירות לקוחות 048201277
    Email- yana@mediquip.co.il

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 32
    • תגובות 210
    • פעילות 242

תודה יאנה,

עירית היא חיפאית, לא מושלמת, אומנם לא לקוחה שלכם אבל תראי איך את יכולה לעזור לה,

אבי שדה
    AirMini™ AutoSet™ Travel CPAP ResMed
    TAP® PAP Nasal Pillow Mask with Mouthpiece and Headgear
    054-9989515
    avi-sadeh@rfar.com

יצחק
    מנהל בפורום
    • נושאים 16
    • תגובות 92
    • פעילות 108

היי אירית,

מצטער לשמוע. אני אחרי שהתרגלתי כבר ממש מחכה לשים את המסיכה על הפנים ולישון טוב

ממש מרגיש שמשב האויר מהמסיכה מרגיע ונעים לי

לא מבין למה באמת יש לך כל כך הרבה פרוצדורות?. אני רוחץ את המסיכה פעם בחודש וזהו!

לא מתעסק בכלל במכשיר או במסיכה כל החודש.

בכל אופן אם את לא מסתגלת. תנסי גם סד דנטלי

הכותב אינו רופא והייעוץ אינו ייעוץ רפואי ואינו תחליף לייעוץ רפואי

irity
    משתתף
    • נושאים 11
    • תגובות 68
    • פעילות 79

תודה לכולם על התמיכה…

1. המכשיר שלי אכן נראה כמו טרקטור

2. המסיכה בסדר אבל אני מפרקת אותה כל בוקר לרצועות הראש ולחלקי הסיליקון ולעוד צינור מחבר קטן. מנקה כמעט כל יום, לא יכולה אחרת

3. ההליכה לישון היא סיוט קטן. אם אכלתי סמוך להליכה לישון, אני לא אצליח לנשום טוב דרך האף עם המסיכה. כל ערב החל מ-8 בערב

ועד ההליכה לישון ב-12-1:00 אני צריכה לצום. קורה למישהו?

4. איחסון – במשך היום בקופסאות. קופסא למכשיר וקופסה למסיכה, או שאני דוחפת את המסיכה למגירה. המכשיר לא נכנס לשום מגירה ויש לו שנאי שגם אותו אני צריכה לפרק אחרת הוא לא ייכנס לקופסה. המכשיר שלי הוא פשוט בומבילה. ורכשתי אותו רק לפני כשנה וחצי…

4. מאז שאני משתמשת בסיפאפ, הלכה לי הספונטניות בחיים

רותי סבט
    משתתף
    • נושאים 1
    • תגובות 24
    • פעילות 25

כללית – אכילה לפני שינה מפריעה לי לישון בדרך כלל, בלי קשר לסיפאפ . אולי כדאי לך לרכוש מכשיר קטן. האם מכשיר חיטוי כמו שאבי הזכיר יעזור לך לנקות פחות? אצלי ובודאי אצל רבים – הסיפאפ כל הזמן על מדף והמסיכה על המיטה. את הקופסאות זרקתי מזמן. בהצלחה!

יצחק
    מנהל בפורום
    • נושאים 16
    • תגובות 92
    • פעילות 108

אכן חשוב לשמור על נקיון המסיכה והמכשיר אבל לא בצורה אובססיבית

אין צורך לאחסן המכשיר והמסיכה בקופסאות. אפשר להשאיר על השידה לצד המיטה

מספיק לנקות המסיכה יסודית אחת לחודש ומידי יום רק את הסיליקון במגבון וללא פירוק המסיכה.

אכילה של משהו כבד לפני השינה אכן מפריעה לשינה ללא קשר לשימוש ב CPAP

אפשר לאכול משהו קל שעתיים לפני השינה כמו יוגורט

העניין של ספונטניות הוא הרגל. מבחינתי ה CPAP הוא חלק מהרגלי השינה שלי ולא פוגע בספונטניות.

הכותב אינו רופא והייעוץ אינו ייעוץ רפואי ואינו תחליף לייעוץ רפואי

מוצגות 9 תגובות – 1 עד 9 (מתוך 9 סה״כ)

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.