חשיבות מעקב יומי אחר נתוני שינה – נשתף אחד את השני בארועים,

פורומים פורום CPAP ישראל חשיבות מעקב יומי אחר נתוני שינה – נשתף אחד את השני בארועים,

מוצגות 9 תגובות – 1 עד 9 (מתוך 9 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 98
    • תגובות 885
    • פעילות 983

הקדמה – כל יום האפליקציה המקושרת למכשיר Airmini Resmed שלי מציגה נתוני השינה של אותו לילה ומסכמת את זה בציון עד 100. במקביל אני מקבל דוח יומי מפורט במייל מהענן  (cloud) של החברה.

לפני ימים אחדים שטפתי את הצינורות והמסכה של מכשיר. למחרת קבלתי באפליקציה ציון 86, הרבה יותר נמוך מהרגיל (95-100). מכיון שידעתי כי באותו לילה ישנתי טוב, לא התיחסתי לזה. תוצאה דומה הייתה בשני הלילות לאחר מכן. הדוחות במייל הראו שיש לי דליפה אויר. גם לזה לא התיחסתי כי ידעתי שהמסכה שלי יושבת בצורה מושלמת על האף ויציבה לחלוטין (זו מסכה ללא רצועות). לילה לאחר מכן הקפדתי לשים את המסכה ולבדוק היטב שאין דליפה אפילו הקטנה ביותר, אטומה לחלוטין. בכל זאת למחרת הדוח הראה דליפה מעל המותר. האמת שהרגשתי מתוסכל, אף פעם לא קרה לי כזה דבר. נזכרתי שלפני זמן קצר כתבתי לאחד המשתתפים מה לעשות כאשר חשש שיש לו דליפה.

מייד עשיתי בדיקת דליפה לצינורות ומצאתי דליפה בחיבור בין 2 צינורות. כמובן שהדקתי את החיבור והבעיה נפתרה.

אבהיר כי אני בצעתי אילתור במכשיר וחיברתי צינור נוסף כדי שאוכל לחבר כל מסכה שארצה בלי להיות תלוי המסכה האינטגרלית של המכשיר. (המכשיר הזה מגיע עם חיבור מסכה מיוחד במינו בשונה לסטנדרט של שאר המכשירים)

מצאתי חשיבות לכתוב על כך כדי שנלמד אחד מהשני, לכן אבקש מכל אחד מהמשתתפים לשתף אותנו בארועים שאפשר ללמוד ממנו.

irity
    משתתף
    • נושאים 18
    • תגובות 80
    • פעילות 98

כמו בכל לילה חיברתי את כל הגישעפט למקום. מתיש… בבוקר אני שוטפת את המסיכה שאני מפרקת לגורמים ואת הפילטר כמעט בכל יום, ו0אז בערב יש לי המון עבודת חיבורים. כמו כן החלטתי לשים את המכשיר הענק שלי בתוך מגירה ייעודית ואמש כשהוצאתי את המכשיר מהמגירה וחיברתי אליו את המסיכה עם הצנור הנוסף, אני שומעת רעש קטן שלא היה שם קודם. נלחצתי, המסיכה על הפנים ואני מחוברת למכשיר. ניתקתי מסיכה, מנסה שוב. עדיין הרעש מופיע. ואז נזכרתי שתוך כדי איחסון המכשיר במגירה, נשמע איזה קליק מהמכשיר. נזכרתי במיקום הרעש, זה היה בחיבור תא הלחות אל המכשיר. לחצתי לחיצה קטנה והמכשיר הגיב ב-קליק. התחברתי מסיכה למכשיר ו….אין רעש. יש!

אני גאה בעצמי על תושיתי.

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 98
    • תגובות 885
    • פעילות 983

עירית, הגזמת, מגבון לח פעם ביום. רחיצה פעם בשבוע, פילטר ומים כל שבועיים, בתנאי שמשתמשים במים סטריליים

מעניין כל מה עושים המשתתפים האחרים

irity
    משתתף
    • נושאים 18
    • תגובות 80
    • פעילות 98

הי אבי

אני לא משתמשת במעשיר לחות כלל. מה שאני מנקה ועכשיו קל מאוד בקיץ כי אין בעיית ייבוש, זה את את המסיכה על חלקיה ובעיקר את מה שנקרא "כרית"  שצמודה לאף. כמו כן יש לי צינור באורך כ-15 ס"מ שמחבר בין המסיכה לצינור המכשיר, שגם אותו אני מנקה כל יום. פילטר – פעם עד פעמיים בשבוע.

נתוני שינה (אצלי המכשיר לא נותן ציונים, חחח )

ברוב מכריע של הלילות אין לי apneas אלא רק hypopneas

הפסקות לשעה – פחות מחמש. לעיתים רחוקות קצת מעל חמש. מלחיץ ואין לי מושג למה זה קורה.

תיכף אצפה בפריקה של הלילה ואם יהיה משהו מעניין, אשתף

irity
    משתתף
    • נושאים 18
    • תגובות 80
    • פעילות 98

המכשיר שלי לא יודע לתת ציונים חחח…

משך שינה – חמש וחצי שעות, התעוררות עם המסיכה על הפנים

הפסקות לשעה – 2.4

אפס הפסקות מלאות מכל הסוגים

דליפה – 2 ליטר לדקה [כמה נחשב תקין?]

זמן ממוצע של אפניאה – 0 [לפעמים יוצא לי מעל 10 שניות. כמה נחשב תקין?]

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 98
    • תגובות 885
    • פעילות 983

מצורף דוח יומי מלפני יומיים שקבלתי במייל מהענן, הדליפה הגדולה מסומנת בעגול.

בקשר לדליפה תקינה, קראי מה כתוב בדוח, מתחת ל- LEAK INDEX. אני לא יודע אם זה זהה לכל מכשירים, מניח שזה גם תלוי בסוג המסכה.

כל השאר נראה תקין אצלך, אם היה איש טכני מ-RESMED בפורום הוא היה עונה על זה.

• התגובה הזו עודכנה לפני לפני 3 years, 2 חודשים ע"י Avis.
    Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 98
    • תגובות 885
    • פעילות 983

לשם השוואה מצורף דוח לאחר תקון הדליפה

irity
    משתתף
    • נושאים 18
    • תגובות 80
    • פעילות 98

לילה מצוין עבר על כוחותינו

לאחר הידוק רצועות המסיכה, ישנתי 6 שעות ו-19 דקות שזה נדיר אצלי, עם לחץ נורמלי ויציב לאורך כל הלילה שלא העיר אותי, ועם ממוצע של 0 דליפות לשעה!

מצורפים:
    יצחק
    מנהל בפורום
    • נושאים 21
    • תגובות 359
    • פעילות 380

אהבתי את הכינוי "גישעפט" שלך עירית.

חייב להגיד שאני לא קורא נתונים מפורטים מהמכשיר כבר שנים.

המכשיר שלי די מיושן כבר S-9 אפשר לחבר את ה SD קארד שלו למחשב אבל אני לא עושה זאת.

אני מסתכל מידי פעם בצג ורואה שמדד ה AHI נמוך מ 5 והדליפה סבירה ודי לי בכך.

כמו כן מידי פעם אני בודק בצד המנכשיר את ממוצע הלחץ שלי.

עם הורדת המשקל שביצעתי (22 קילו פחות) ירד הלחץ הממוצע שלי מ- 13 ל- 9 מה שמראה כמה חשיבות יש למשקל על החסימה.

הכותב אינו רופא והייעוץ אינו ייעוץ רפואי ואינו תחליף לייעוץ רפואי

מוצגות 9 תגובות – 1 עד 9 (מתוך 9 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.