כדורי שינה יחד עם cpap

פורומים פורום CPAP ישראל כדורי שינה יחד עם cpap

• לנושא זה 15 תגובות, 6 משתתפים, ועודכן על ידי לפני 4 ימים Polaris
מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 16 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    Benzi
    משתתף
    • נושאים 4
    • תגובות 27
    • פעילות 31

לפני מספר חודשים רופא מומחה לשינה רשם לי כדור שינה אחרי שלמרות הcpap חלה הידרדרות באיכות השינה שלי (ודרך אגב הופיעו אצלי הפסקות נשימה מרכזיות, לא חסימתיות).

לאחרונה השינה שוב לא איכותית ומתברר לי שדרוש מינון יותר גבוה, ועכשיו רופאת המשפחה אומרת לי שכדאי להפסיק עם הקלונקס ולעבור לכדור אחר.

גם הכדור הראשון וגם השני לא מ מומלצים למי שיש לא הפסקות נשימה.

אז עכשיו אני לא לוקח שום כדור והשינה שלי על הפנים. אין לי יותר מדי אימון ברופאים.

מישהו עבר חוויה דומה?

תודה

רותי סבט
    משתתף
    • נושאים 5
    • תגובות 95
    • פעילות 100

למשתמשי סיפאפ ,סטילנוקס או אמביאן פחות משפיעים לרעה מבנזודיאזפינים אחרים. אני משתמשת בסטילנוקס חצי כדור + קלמנרבין אחד. לסטילנוקס יש גרסה גנרית , זודורם שלא הסתדרתי איתה.

בקש מהרופא לנסות מלטונין (יש גירסת  מירשם – סירקדין). אם תצליח, זה עדיף על כדורי שינה אחרים.

כמובן אפשר לנסות כדורים ללא מרשם, סליפאייד, טונייט ועוד.

Benzi
    משתתף
    • נושאים 4
    • תגובות 27
    • פעילות 31

תודה רותי.

הכדור שהפסקתי עכשיו הוא קלונקס. רופאת המשפחה המליצה להחליף אותו בבונדורמין. אני מבין עכשיו ששניהם לא טובים למי שיש לו הפסקות נשימה. רופאת המשפחה אומרת לי עכשיו "נכון, הם לא מומלצים לשימוש במקרים כאלה בדרך כלל, אבל במקרים יוצאי דופן כן."

אלה מהסוג ה"טוב" או ה"לא טוב"?

רותי סבט
    משתתף
    • נושאים 5
    • תגובות 95
    • פעילות 100

אני מכירה סטילנוקס. שהוא מומלץ כי הוא לא שייך לבנזודיאזפינים. קלונקס לא מכירה. ושוב, בסטילנוקס, בקש את המקור, לא את הגרסה הגנרית. אם תוכל להתרגל לסירקדין, עוד יותר טוב. לי לא עזר.

Benzi
    משתתף
    • נושאים 4
    • תגובות 27
    • פעילות 31

קראתי על סטילנוקס שעלולות להיות תופעות לוואי לא סימפטיות ושזה מיועד רק לשימוש לזמן קצר. אבל יש כל כך הרבה קישקושים שקשה לדעת מה אמת. מה לגבי הכדור הזה? יש איזה כדור שאפשר לקחת באופן קבוע?

יצחק
    מנהל בפורום
    • נושאים 20
    • תגובות 239
    • פעילות 259

חברים, אסור לנו להמליץ על תרופות בפורום הזה

רק רופא יכול להתאים תרופות למטופל

הכותב אינו רופא והייעוץ אינו ייעוץ רפואי ואינו תחליף לייעוץ רפואי

Benzi
    משתתף
    • נושאים 4
    • תגובות 27
    • פעילות 31

תודה יצחק, ברור שאף אחד לא יקח תרופה בגלל המלצה של מישהו אחר. הכוונה שאדע מה לשאול את הרופא. לצערי אני רואה שתחום בעיות השינה מאוד לא מפותח בארץ. גם ה"מומחים" הם לא תמיד מומחים באמת, בסך הכל אולי יודעים קצת יותר מרופא משפחה. בקושי יש בארץ רופאים שאפילו אומרים על עצמם שמבינים בבעיות שינה.  במקרה שלי הרופא לא היה מוכן לענות על שאלות שלי, הוא הרגיש נעלב שאני מעז לשאול על הסיבות לתוכנית הטיפול.

אז כל פירור מידע שאני מקבל ממשתמשים אחרים שווה זהב. למדתי הרבה יותר מפורומים מאשר מרופאים. אך שוב, כמובן שאני לא אשנה טיפול תרופתי בגלל המלצה של מישהו בפורום בלי להתייעץ עם רופא.

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 71
    • תגובות 572
    • פעילות 643

בנצי, כל מילה בסלע.

אני מתמודד 25-30 שנה עם זה, עוד כשהייתה לי בלורית אני חושב, פעם אחרונה שהייתי במעבדת שינה זה היה לפני 15 שנה בערך, הבאתי להם את כרטיס הזיכרון להוריד נתונים כדי לקבל מסמך רשמי עבור משרד התחבורה או הבריאות, לך תזכור. זה היה אחרי שרופאת משפחה חדשה הופיע ושמעה ממני שאני משתמש בסיפאפ. "הלשינה" עלי למשרד הבריאות וקבלתי התראה מהם לספק להם מסמך שאני משתמש בסיפאפ, אחרת יפסלו לי את רישיון הנהיגה. לא הסתפקו בנתונים אשר הורדתי מהמכשיר בעצמי. אגב אחרי 3 חודשים רופאת המשפחה התחלפה.

מכל התקופה הזו למדתי שאם אין אני לי מי לי. אני מאמץ את המונח "ניסוי וטעייה" וללמוד אחד מהשני למצוא פתרונות וליישם רק מה שמתאים אישית.

Benzi
    משתתף
    • נושאים 4
    • תגובות 27
    • פעילות 31

היי Avis, סיפורך מזעזע.

דרך אגב, אני מחפש "רופא שינה" שגם יודע משהו וגם מקשיב. גיליתי שמישהו יכול לנהל מחלקה ועדיין לא להיות כזה. זה מסוג השאלות שאפשר לשאול בפורום?

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 71
    • תגובות 572
    • פעילות 643

ברור ולגיטימי לשאול, שמעתי שיש ישראלי מומחה באוסטרליה מולדת הסיפאפ.

אפילו נשמח שיענה על שאלות החברים.

Benzi
    משתתף
    • נושאים 4
    • תגובות 27
    • פעילות 31

אוקיי, אז אני מתחיל thread חדש כדי שכולם יראו

רותי סבט
    משתתף
    • נושאים 5
    • תגובות 95
    • פעילות 100

לכל תרופה יש תופעות לוואי. צריך לבחור מה פחות מזיק לך. תנסה. הכדור הומלץ לי ע"י רופאת ריאות בשם ד"ר לונה בבאר שבע. היא המומחית שם לבעיות שינה. אגב,  גם את מחצית הכדור אני חוצה ולוקחת רבע. את הרבע השני אני לוקחת אם מתעוררת לפני 3.00 בבוקר. לפעמים ישינה רק עם רבע + קלמנרבין. את הקלמנרבין הוסיף לי ניירולוג שביקרתי אצלו.

drori78
    משתתף
    • נושאים 2
    • תגובות 16
    • פעילות 18

שלום רותי,

ממה שקראתי, סירקדין (מלטונין) מתחיל להשפיע רק לאחר 30-40 יום. האם נטלת סירקדין משך זמן זה ועדיין לא עזר לך?

רותי סבט
    משתתף
    • נושאים 5
    • תגובות 95
    • פעילות 100

כן, לא לכל אחד זה עוזר. אפילו ניסיתי מלטונין שקניתי בiherb וגם לא עזר.

Benzi
    משתתף
    • נושאים 4
    • תגובות 27
    • פעילות 31

רופא שהתייעצתי איתו בשבוע שעבר המליץ לי לנסות מלטונין 5 מ"ג. הוא אמר שהסירקדין שהקופה נותנת זה 2 מ"ג ואמר שאזמין את ה-5 מ"ג מחו"ל מ-iherb. הוא מאמין שזה יכול לעזור.

כשזה יגיע אעדכן. דרור, תודה על הידיעה שלוקח זמן עד שזה משפיע.

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 16 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.