כל כמה זמן מחטאים?

פורומים פורום CPAP ישראל כל כמה זמן מחטאים?

מוצגות 12 תגובות – 1 עד 12 (מתוך 12 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    Nice_Guy
    משתתף
    • נושאים 6
    • תגובות 95
    • פעילות 101

היי,

כל כמה זמן מחטאים את הציוד עם מחטא האוזון?

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 64
    • תגובות 504
    • פעילות 568

האם הכוונה לנורה הכחולה?

קיימת אזהרה של RESMED כי הם מבטלים את האחריות לנזק שידרם מחיוטי זה. כנראה יש חשש לפגיעה בחלקים. אני חושב שפרסמתי את המכתב שלהם בפורום.

לי יש מכשיר חיטוי עם מנורה כחולה לחיטוי, השתמשתי בה כמה פעמים למסכה, התחלתי להריח ריח לא נעים בשימוש לכן הפסקתי. משתמש בהשרייה ושטיפה ידנית במיי סבון.

Nice_Guy
    משתתף
    • נושאים 6
    • תגובות 95
    • פעילות 101

לא, לא נורה כחולה, מכשיר שמחברים אליו את הצינור לכיוון הcpap, או את הצינור לכיוון המסיכה והוא מייצר אוזון שמחטא את הצנרת והציוד קצה.

עובד על סוללה נטענת, נראה טוב, הבנתי שאפשר לחטא איתו כל דבר אם שמים אותו עם היעד לחיטוי בתוך קופסא אטומה.

לפי מה שקראתי הוא מאוד יעיל והורג את כל הבקטריות.

המכשיר הוא rescomf xd100 עולה 250 שקל בארץ. קניתי אותו, רק לא כתוב כל כמה זמן משתמשים בו.

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 64
    • תגובות 504
    • פעילות 568

פליקס,

חפש את הפוסט " הגבלת אחריות ע"י RESMED " שם מצורף מכתב בנושא – ניקוי באוזון, O3 שהוא גז כחול בהיר.

מכתב הגבלת אחריות לא מבדיל בין טכנולוגיות יצור האוזון, בשדה חשמלי או UV. בשני המקרים הוא תוקף אטמים ואחרים במכשיר. בנוסף הוא פוגע ברקמות ריריות ונשימה בעלי חיים. אגב, אדם "שאפילו אינו בן אדם" גם הוא בעל חיים.

Nice_Guy
    משתתף
    • נושאים 6
    • תגובות 95
    • פעילות 101

היי אבי,

לא הבנתי את המשפט האחרון, מה הקשר? ובאיזה הקשר?

נתחיל מזה, שכל הציוד שלי של פיליפס, לא רסמד 🙂

נמשיך בזה שככה מחטאים את כל הציודים בבתי חולים.

לא ראיתי שום גז כחול יוצא מהמכשיר, חוץ מריח לא הכי נעים, תראה סירטונים ביוטיוב, המון מכשירים כאלה משתמשים בהם לחיטוי, הם לא פוגעים (אני מקווה).

והדבר האחרון, רכשתי אותו כדי לחטא את הצינור והמסיכה פעם בשבוע, ולא מחבר אותו למכשיר ה CPAP, לכן לא יגרם שום נזק למכשיר.

זה נוח, קומפקטי, וכשמחטאים את המסיכה, סוגרים את המסיכה בשקית אטומה והגז לא מתפזר בחדר.

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 64
    • תגובות 504
    • פעילות 568

המשפט האחרון היתה בדיחה בסגנון הגששים – אולי לא מוצלחת

השאר זה הסבר "מדעי" מה אתה עושה זה כבר שיקול שלך, ניסיתי לעזור.

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 64
    • תגובות 504
    • פעילות 568

בעקבות הפוסטים הנ"ל, בדקתי ומצאתי כי הרבה מאוד משווקי סיפאפ גדולים מוכרים מכשירי חיטוי בעזרת אוויר מזרים אוזון. לכן החלטתי לרכוש אחד לבדיקה, עלה לי כ 20 דולר כולל משלוח, הגיע השבוע. בחרתי מכשיר אשר מתאים גם למכשיר שלי AirMini, קטן, נטען ונייד. יש לו טיימר אשר קובע את זמן החיטוי.

היום חיברתי לסיפאפ ולאחר מכן לצינור עם המסכה. כאשר הלכתי לשנ"צ התברר לי שיש ריח לא נעים מהמסכה והאויר הזורם, נתתי לזה לזרום מספר דקות אבל עדיין נשאר הריח, כיוון שהייתי עייף ואיני יכול להירדם בלי מכשיר, שמתי את המסכה על הפנים ונרדמתי. לאחר זמן קצר התעוררתי עם כאב ראש. אני מודע לזה שהייתי צריך לאחר החיטוי לשטוף עם סבון את הצינור והמסכה, אבל לא יכולתי להמתין עד שיתייבשו.

הגעתי למסקנות הבאות, אין הבדל בין מכשיר החיטוי הזה לבין זה עם הנורה הכחולה שהיה לי כבר קודם. הריח הוא אותו ריח. אם אני צריך ממילא לרחוץ לאחר החיטוי, מעדיף ישר לרחוץ ואם אני רוצה לחטה, אוסיף טבלית חיטוי שקוטלת 99% החיידקים בזמן השרייה. בצורה זו אני לפחות לא עלול לגרום נזק למכשיר הסיפאפ שלי. איני ממליץ או לא ממליץ על חיטוי בצורה זו, כל אחד יחליט בעצמו מה לעשות. עכשיו נוסף לי עוד מכשיר לאוסף שלי.

הבהרה, מכשיר החיטוי פועל נגד חיידקים, לא וירוסים וודאי לא קורונה.

Nice_Guy
    משתתף
    • נושאים 6
    • תגובות 95
    • פעילות 101

אכן יש ריח לא נעים בזמן הפעולה,

במכשיר שלי הפעולה לוקחת 35 דקות, כאשר 5 דקות אחרונות הוא מזרים אויר נקי ללא אוזון.

כאשר מתחילה הפעולה של ה CPAP יש ריח לא נעים בקטנה למשך עוד דקה או שתיים.

לא שוטף עם סבון ומים. לדעתי עובד נהדר.

לפי מה שהוסבר לי, בתי החולים מחטאים את הציודים שלהם עם מכשיר שעובד באותה השיטה.

דבר נוסף שאפשר לעשות, יש סירטונים ביוטיוב, מכניסים את המכשיר למיכל אטום ושמים בו כל דבר שרוצים לחטא

כמו פלאפון או כל דבר שבא לך לחטא מפעילים ואחרי 35 דקות הכל מחוטא.

לא יודע מה אמור להרוס את המכשיר, אני מבסוט.

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 64
    • תגובות 504
    • פעילות 568

בהמשך לפוסט על המכשיר, מצ"ב דף הוראות של המכשיר, להפנות את תשומת הלב לכתוב שמסגרתי באדום:

יש לרוקן את מיכל המים במכשיר הסיפאפ, אם עדיין נשאר ריח במיכל לפרקו ולאווררו. אין להפעיל את המכשיר יותר מהזמן שהוא מוקצב, הפעלת יתר תגרום לחמצון המכשיר.

Nice_Guy
    משתתף
    • נושאים 6
    • תגובות 95
    • פעילות 101

אז אני לא מחבר בכלל את המכשיר ל CPAP, אני מנתק את הצינור מה CPAP מחבר למכשיר ומריץ.

לפעמים בקצה של המסיכה אני שם שקית אטומה שהיא תהיה בתוף האוזון יותר. לא מכניס שום דבר

לתוך ה CPAP.

שאלתי בהתחלה את הצינור והמסיכה, לא מחטא שום דבר נוסף…

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 64
    • תגובות 504
    • פעילות 568

פליקס אתה צודק,  לא הייתי צריך לחבר למכשיר סיפאפ,  עשיתי זאת רק בשביל הניסוי,  לא חשבתי שהמכשיר הזה יעשה ריח וטעיתי. ברור גם שהחיטוי לא מוריד שומנים ועוד דברים שהסבון מנקה. לכן המלצה שלי גם לשטוף אחרי החיטוי.

Nice_Guy
    משתתף
    • נושאים 6
    • תגובות 95
    • פעילות 101

נכון אבי,

המכשיר לא מוריד שומנים ובאמת כדאי לשטוף עם מים וסבון פעם בתקופה,

אבל לא בגלל עניין הריח ולא כל פעם, מה שחשוב שלא יהיו בקטריות, חיידקים וכו'

אני פעם בשבוע מפעיל את המכשיר, וחוזר לשגרה.

האמת, לא היו לי בעיות לפני, בלי המכשיר והייתי שוטף את הצינור והמסיכה אולי פעם בחצי שנה,

אבל אם יש אופציה, שמחטאת את הציוד, בעלות יחסית לא גבוהה, אז למה לא ?

מוצגות 12 תגובות – 1 עד 12 (מתוך 12 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.