כרית

מוצגות 12 תגובות – 1 עד 12 (מתוך 12 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    Malka
    משתתף
    • נושאים 1
    • תגובות 5
    • פעילות 6

היי לכולם, אני משתמשת חדשה יחסית, כחודשיים. לא הצלחתי לישון אפילו לא לילה אחד רצוף. לא נוח לי, המסכה נדחסת לכרית והרבה פעמים יש דליפות (אני ישנה על הבטן או הצד).אני שוקלת לקנות כרית מיוחדת. יש למישהו ניסיון איתה? המלצה?

תודה רבה

משה
    משתתף
    • נושאים 1
    • תגובות 13
    • פעילות 14

שלום מלכה,

אני משתמש ותיק, מעל 13 שנים. אפשר לומר שה CPAP שינה לי את איכות החיים לטובה. אפילו מחזיק מכשיר קטן לנסיעות…

לשאלתך,

1. עדיף להתרגל לישון על הצד, (על הגב רק תינוקות ישנים…).

2. אני משתמש בכרית טמפור של הולנדיה. כרית בצורת גל. התרגלתי לישון על החלק הגבוה של הגל. יתרון הטמפור זה ההתאמה שהכרית עושה ללחץ שלנו עליה, ללא התנגדות שלה.

3. נושא הדליפות קורה מידי פעם לכולם. בסה"כ לומדים לבחור תנוחת שינה נוחה ומתאימה, מותחים את הרצועות לפי הנוחות והכי חשוב מעבירים את הצינור כך שלא יסבול… מזווית תנוחת הראש והשינה, הכי טוב מעל לראש.

4. הטיפ החשוב ביותר הוא : סבלנות, בהמשך תגלי איך איכות השינה משתפרת ותתמכרי כמוני…

Malka
    משתתף
    • נושאים 1
    • תגובות 5
    • פעילות 6

תודה רבה משה 🤗

אני באמת לא ישנה על הגב…

תודה רבה על התשובה המפורטת ועל ההמלצה על הכרית

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 71
    • תגובות 572
    • פעילות 643

מלכה שלום,

אני לא מכיר מסכה שנוח איתה לישון על הבטן. לכן מומלץ לישון על הצד. כרית זה משהו אישי מאוד, ממש כמו מסכה. כל אחד נוחה לו כרית אחרת. ישנן כריות יעודיות עם צורה מיוחדת, יש לה בכל צד, ימין ושמאל, רווח מיוחד שמאפשר מקום למסכה. אני לא מצאתי אחת שמתאימה לגובה שמתאים לי. אבל אחרים כן מצאו ומסתדרים איתה. אני מצאתי כרית שונה, בצורת גליל בגובה שנוח לי ומאפשרת לי לישון על הגב ובעיקר על הצד.

עלפי דבריך, אצלך המסכה זזה מהפנים בזמן השינה. יש דבר אחד בסיסי שלא כולם מודעים אליו או מקפידים עליו, זה מהדק אשר מצמיד את הצינור לבגד ומפחית את משיכת המסכה בזמן תנועה. אצלי זה עוזר. אצלי בנוסף, יש מסכה צמודה לפנים באמצעות השיניים העליונות, ללא רצועות, כך שהיא נעה יחד עם הפנים ואין בריחת אוויר כלל.

יתכן שיהיה לך נוח יותר, להעביר את הצינור שיבוא מעל הראש ולא מלמטה. לא כל המסכות מתאימות להעביר צינור מלמעלה ויתכן שיהיה צורך להחליף לצינור מלמעלה. עצות יש הרבה, אבל רק את יודעת מה מפריע לך ובאיזה צורה לפתור את הבעיה.

בהצלחה

Malka
    משתתף
    • נושאים 1
    • תגובות 5
    • פעילות 6

תודה רבה 🙏🏻

Benzi
    משתתף
    • נושאים 4
    • תגובות 27
    • פעילות 31

יש לי אותה בעיה עם הכרית. אז קניתי כרית contour מיוחדת ל cpap, שעשויה ממספר שכבות. הרעיון שאפשר לשים כמה שכבות שצריך כדי שיהיה נוח.

לא יכולתי לישון עם זה.

עכשיו קניתי כרית שמלאה בקליפות כוסמת שאמורה להתאים את עצמה לצורת השכיבה. בינתיים אני עובר תקופת הסתגלות לכרית.

יש לציין שלשתי הכריות יש ביקורות מצויינות. פשוט לכל אדם מתאים משהו אחר. כמו עם מסיכות. בהצלחה!

Benzi
    משתתף
    • נושאים 4
    • תגובות 27
    • פעילות 31

דרך אגב, המסיכה שיש לי resmed p30i מאוד נוחה לשכיבה על הבטן.  אני יכול לישון רק על הצד….

Malka
    משתתף
    • נושאים 1
    • תגובות 5
    • פעילות 6

תודה בנצי,

קניתי לי את הקונטור, אני מנסה להתרגל אליה. והמסיכה שציינת נראית מאוד נוחה. תודה רבה 🙂

יצחק
    מנהל בפורום
    • נושאים 20
    • תגובות 239
    • פעילות 259

שלום מלכה

אני דווקא משתמש במסיכה אפית וישן רוב הלילה על הבטן

איןם לי דליפות משתמש בכרית נוצורת רגילה אבל איכותית

ניסיתי פעם את המסיכה עם השקע שמיועדת ל CPAP אבל אני אוהב כרית נוצות והיא לא כזו ולכן לא אהבתי את המגע שלה

מסיכה שמתאימה לך היטב ניתנת לשימוש עם הכרית הנוחה לך ובכל תנוחת שינה (ואנו משנים תנוחות רבות בלילה)

אם את לא מצליחה הייתי שוקל החלפת מסיכה

הכותב אינו רופא והייעוץ אינו ייעוץ רפואי ואינו תחליף לייעוץ רפואי

Malka
    משתתף
    • נושאים 1
    • תגובות 5
    • פעילות 6

תודה רבה יצחק 🙂

Polaris
    משתתף
    • נושאים 1
    • תגובות 10
    • פעילות 11

לי יש גם כרית טמפור של הולנדיה, וגם כרית דומה (וזולה הרבה יותר) שהזמנתי מאמזון, וזו כרית רכה ונוחה בצורה בלתי רגילה. לי היא יותר נוחה מהטמפור:

בנוסף, אני משתמש במסכה של ResMed מדגם AirFit F30i.

יש לך פרופיל מאוד שטוח והזנה של אוויר לחיבור מעל הראש שיורד בשתי צינוריות סיליקון למסכה.

אם אפשר, כדאח מאוד למדוד בארץ הן את גודל קשת הצינורית והן את המסכה.

לי יש כרית מסכה במידה M וקשת במידה סטנדרט.

לטעמי את תצטרכי כרית מסכה וקשת במידה S שמתאימה יותר לנשים. יש כאן בחור מ eBay שמוכר מידה S ב 80$ כולל משלוח לישראל. הבעיה היא שבערכה שלו הקשת היא במידה Standard ולא Small.

נסי לברר איתו אם יש לו ערכה עם קשת במידה Small וכרית Small.

אני הזמנתי ממנו בעבר את שלי, שהיא יקרה יותר בגלל שמידה M הסטנדרטית היא נדרשת יותר. שלי עלתה אצלו 110$.

https://www.ebay.com/itm/ResMed-AirFit-F30i-Full-Face-CPAP-Mask-Small-with-Standard-Frame-/324433120502?_trksid=p2349624.m46890.l49292

Malka
    משתתף
    • נושאים 1
    • תגובות 5
    • פעילות 6

תודה רבה 🙂

מוצגות 12 תגובות – 1 עד 12 (מתוך 12 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.