לא מסתדרת עם המסכות של קופת החולים

פורומים פורום CPAP ישראל לא מסתדרת עם המסכות של קופת החולים

מוצגות 13 תגובות – 1 עד 13 (מתוך 13 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    sharonar
    משתתף
    • נושאים 1
    • תגובות 4
    • פעילות 5

הי. קיבלתי לפני יומיים מכשיר CPCP להתנסות מקופת חולים מכבי עם שלוש מסכות – מלאה, אף ונחירונים. בלילה הראשון ניסיתי את מסכת האף, איתה עם אומרים להתחיל. המסכה עצמה לא הציקה לי אבל הרצועות לא מתאימות לי, מקפלות לי את האוזנים ומציקות ברמה כזו שהתעוררתי המון פעמים במהלך הלילה (כמובן ששיחקתי עם אורך הרצועות והוולקרו, לא הצלחתי לשפר את המצב). התעוררתי גם כי הצינור התברבר בכל פעם שהזזתי את הראש על הכר. בקיצור, לקח לי שעות להרדם, ישנתי נורא ואיום ובקושי תפקדתי ביום שאחרי. הלילה ניסיתי את הנחירונים, כי יש להם רצועה יחידה שלא נוגעת באוזניים. קיבלתי נחירונים במידה S ולמרות שלקח לי "רק" שעה להרדם והתעוררתי פחות פעמים, עדין התעוררתי בגלל הצינור כמה פעמים וכמה פעמים בגלל כאבים באף מתחת למסכה. מתישהו בבוקר התעוררתי והייתי חייבת להוריד את המסכה, האף שלי הרגיש כאילו קיבלתי אגרוף והוא נפוח ופצוע כולו, למרות שלא רואים כלום כלפי חוץ. הורדתי ונרדמתי לעוד שעה ככה, אבל במהלך היום הרגשתי קצת יותר עירנית מבחודשים האחרונים, כך שנראה שהמכשיר כן עוזר לי. הלילה השלישי מתקרב, ובחיי שאין לי מושג מה לעשות. לחזור למסכה הראשונה? לקחת לילה מנוחה? לשרוד כמה שעות שאוכל עם הנחירונים ואז להוריד אותם? הטכנאים של מעבדת השינה לא חוזרים אליי מהבוקר.

אני מניחה שכשאחזיר את המכשיר שקיבלתי להתנסות ואקנה מכשיר קבוע אני אחפש מסכה שמתאימה לי בדיוק (ראיתי שיש מסכות אף עם רצועות בכל מיני עיצובים בכל מיני אתרים). אבל איך להמשיך את הניסוי, אין לי מושג. הצילו! תודה 🙂

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 80
    • תגובות 696
    • פעילות 776

ברוכה הבאה למועדון, את לא הראשונה ולא האחרונה שעוברים את זה ובסופו של דבר מוצאים פתרון, לוקח זמן להתרגל, לאחד חודש לשני יותר. מבטיח שתמצאי בסוף את הפתרון בעצמך. על פי מה שכתבת את נראית לי בעניינים. כל התאורים שלך ידועים.

את בעיית הצינור פותרים בקלות. יש קליפס שמצמיד את הצינור לבגד וזה פותר את הבעייה של תזוזת המסכה. נדרשים מספר ניסיונות למצוא את המיקום והגובה להצמדה. חפשי בפורום ותביני במה מדובר.

במסכת נחירונים צריך לנסות מספר גדלים, אולי S לא מתאים, לנסות M. הכאב נובע מגרוי, שפשוף ולחץ הרצועות. ניתן להקל זאת ע"י מריחת וזלין או דומה לו. קיבוע הצינור יקטין את השפשוף באף.

למתחילים ממליצים על האפית כי בנחירונים הרגישות באף לרוב מפריעה ודורשת הסתגלות. בעיני אם מתרגלים לנחיריים יש לה יתרון, שטח המגע עם הפנים מינימלי ולכן הדליפות קטנות יותר.

יש הרבה עצות, אבל רק את תמצאי את הפתרון המתאים לך, ניסוי אחרי ניסוי תוך שיפר מתמיד לבעייה שמציקה.

לאחר שתתחילי להתרגל, תוכלי להמשיך ולשפר, קימות אין ספור מסכות בשוק תוכלי לבחור את זו שתראה לך נוחה.

בהצלחה

CHAI
    משתתף
    • נושאים 0
    • תגובות 40
    • פעילות 40

שלום שרון

ברוכה הבאה. אכן תהליך ההסתגלות למסכה הוא ארוך והוא היותר בעייתי.

כפי שאמרת רצועות לוחצות שפשוף בנחיריים לחץ על גשר האף וכו'.

יש מי שזה פחות מפריע להם ויש מי שיותר.

לכן עצתי לך לנסות כמה שיותר סוגי מסכות עד שתמצאי את המתאימה לך.

אני יכול להמליץ על מסכת אף בשם

Philips Respironics DreamWear Nasal CPAP Mask with Headgear

באתר הזה היא נמכרת בפחות מ 100 דולר (לא כולל הובלה)  https://www.directhomemedical.com/respironics-dreamwear-nasal-cpap-mask.html

את יכולה להשיג אותה גם בארץ במחירים של 1000 עד 1500 שקל.

אני עצמי משתמש במסכה זו אחרי הרבה מסכות אחרות ומצאתי שהיא היותר טובה עבורי.

בקיצור – לא לוותר, לדרוש מהסוכנים לנסות עוד מסכות עד שתגיעי למסכה המתאימה לך.

אריה

יצחק
    מנהל בפורום
    • נושאים 20
    • תגובות 291
    • פעילות 311

שלום שרון וברוכה הבא.

תהליך ההסתגלות הוא מאתגר לא אשלה אותך בזאת.

אני גם ממליץ להתחיל עם מסיכה אפית טובה. מסיכת נחירונים נראית מפתה כי היא מינימליסטית אבל היא עלולה לגרום לכאבים בנחיריים.

מסיכה אפית טובה שיושבת טוב עושה את העבודה. עדיין צריך להסתגל.

אני עברתי לאחרונה למסיכה חדשה לאחר שהמסיכה בה השתמשתי מעל 10 שניפ הפסיקה להיות מיוצרת.

עברתי תהליך לא קל בו ניסיתי כ 10 מסיכות שונות. פשוט התקשר ליבויאנים וביקשתי מסיכות לנסיון.

המסיכה שבחרתי לבסוף היא של לוונשטיין – ויינמן שעובדים עם מכבי. מסיכה בשם Cara.

היא מאד נוחה לדעתי האישית.

לגבי הצינור הפיתרון שחי פשוט. מעבירים את הצינור כך שיגיע תמיד מלמעלה בכך שמעבירים אותו מאחורי גב המיטה (חשוב שלמיטה יהיה גב)

כך הצינור רלא מפריע ולא מסתבך.

בהצלחה ונשמח שתמשיכי לעדכן

הכותב אינו רופא והייעוץ אינו ייעוץ רפואי ואינו תחליף לייעוץ רפואי

sharonar
    משתתף
    • נושאים 1
    • תגובות 4
    • פעילות 5

תודה לכולם! הלילה ישנתי בלי מסכה, כדי לתת לאף לנוח קצת. נראה לי שהלילה אחזור לאפית, אבדוק אם יש דרך לשפצר את הרצועה ככה שלא תיגע לי באוזנים. בסוף (אחרי עשר) גם חזרו אליי בווטאספ של טכנאי השינה מהמעבדה באסותא. ניסו לעזור לי וגם קבעו לי תור להחלפת מסכות ביום ראשון, בתקווה שנמצא משהו נוח יותר.

בנוגע לפיליפס DreamWear, היא נראית מצוין ועל פניו יכולה לפתור את הבעיה. השאלה היא איך יודעים איזו מידה להזמין. האם ספקים מקומיים מאפשרים למדוד מסכות ולנסות אותן לפני הרכישה? אם כן, אבדוק אותה בארץ ואקנה בחול לחילופין, אקנה את הראשונה בארץ ואת הבאות בזול יותר בחול. אני מניחה שמכבי מחזירים על זה, לפחות במידה מסויימת. יש לי גם ביטוח פרטי שעשוי לעזור.

אגב, המסכה האפית שמציקה לי היא Cara.

בנוגע למכשיר עצמו, מאחר וכל התלונות שלי הן על המסכה אני מניחה שהוא בסדר. הבעיה היחידה שלו, כרגע, היא שהוא תופס המון מקום על שידת הלילה שלי והספרים נאלצו לעוף משם. יש מכשירים קטנים יותר, או שאם הוא לא מציק לי עדיף להתרגל אליו וזהו? הוא מלבן שחור של לוונשטיין.

sharonar
    משתתף
    • נושאים 1
    • תגובות 4
    • פעילות 5

אולי בעצם כן יש לי תלונה למכשיר, כי כל מה שהוא מציג זה כמה שעות ישנתי (כביכול, אלה שעות שהייתי עם המסכה לא שעות שינה אמיתיות) ואם המסכה אטומה או לא. הייתי שמחה למכשיר שמציג כמה באמת ישנתי עם נשימה תקינה, בהנחה שקיים כזה.

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 80
    • תגובות 696
    • פעילות 776

מכשיר REMED מראה בנוסף לסך שעות שינה, AHI כלומר כמה חסימות היו בלילה והיכן, זו אינדקציה על טיב השינה (לא שעות שינה), לחץ אויר מכסימלי ועוד כמה דברים,

לא מכיר סיפאפ שמחובר למוח ורושם מצב שינה. צריך לסמוך על איך שמרגישים, לוקח זמן עד שמתרגלים וישנים ממש טוב. אצלי למשל, ברגע שאני שם את המסכה זה עובד כמו כדור שינה, לפעמים אני שוכח לרגע לשים מסכה ואז אני לא נרדם, מרגיש שמשהו חסר לי.

יצחק
    מנהל בפורום
    • נושאים 20
    • תגובות 291
    • פעילות 311

תודה לכולם! הלילה ישנתי בלי מסכה, כדי לתת לאף לנוח קצת. נראה לי שהלילה אחזור לאפית, אבדוק אם יש דרך לשפצר את הרצועה ככה שלא תיגע לי באוזנים. בסוף (אחרי עשר) גם חזרו אליי בווטאספ של טכנאי השינה מהמעבדה באסותא. ניסו לעזור לי וגם קבעו לי תור להחלפת מסכות ביום ראשון, בתקווה שנמצא משהו נוח יותר. בנוגע לפיליפס DreamWear, היא נראית מצוין ועל פניו יכולה לפתור את הבעיה. השאלה היא איך יודעים איזו מידה להזמין. האם ספקים מקומיים מאפשרים למדוד מסכות ולנסות אותן לפני הרכישה? אם כן, אבדוק אותה בארץ ואקנה בחול לחילופין, אקנה את הראשונה בארץ ואת הבאות בזול יותר בחול. אני מניחה שמכבי מחזירים על זה, לפחות במידה מסויימת. יש לי גם ביטוח פרטי שעשוי לעזור. אגב, המסכה האפית שמציקה לי היא Cara. בנוגע למכשיר עצמו, מאחר וכל התלונות שלי הן על המסכה אני מניחה שהוא בסדר. הבעיה היחידה שלו, כרגע, היא שהוא תופס המון מקום על שידת הלילה שלי והספרים נאלצו לעוף משם. יש מכשירים קטנים יותר, או שאם הוא לא מציק לי עדיף להתרגל אליו וזהו? הוא מלבן שחור של לוונשטיין.

הרצועות של המסיכה CARA לא אמורות להפריע באוזניים. הרצועה בכלל לא ליד האוזן.כנראה שאת מרכיבה את המסיכה לא נכון.

כמובן שלא בטוח שהמסיכה היא הכי טובה לך זה דבר מאד אינדבידואלי וכל אחד מוצא מסיכה אחרת נוחה יותר

בכל אופן לא בטוח שה DREAMWEAR תהיה לך יותר טובה ואל תמהרי לרכוש

תבקשי עוד מסיכות לנסיון ותבקשי מהסוכן שמביא לך מסיכות שיעזור לך להרכיב את המסיכה על הפנים בצורה נכונה אל תנסי לבד

זה שהמכשיר גדול לא אמור להפריע לך (אולי רק אם תקחי אותו לחו"ל).

• התגובה הזו עודכנה לפני לפני 1 חודשים, 3 שבועות ע"י יצחק.

הכותב אינו רופא והייעוץ אינו ייעוץ רפואי ואינו תחליף לייעוץ רפואי

CHAI
    משתתף
    • נושאים 0
    • תגובות 40
    • פעילות 40

היי שרון

בנוגע לפיליפס DreamWear, היא נראית מצוין ועל פניו יכולה לפתור את הבעיה. השאלה היא איך יודעים איזו מידה להזמין. האם ספקים מקומיים מאפשרים למדוד מסכות ולנסות אותן לפני הרכישה? אם כן, אבדוק אותה בארץ ואקנה בחול לחילופין, אקנה את הראשונה בארץ ואת הבאות בזול יותר בחול. אני מניחה שמכבי מחזירים על זה, לפחות במידה מסויימת. יש לי גם ביטוח פרטי שעשוי לעזור.

יש שלושה גדלים של המסכה (הצינור שמקיף את הפנים) ויש 4 גדלים של כרית האף.

המסכה מגיעה עם סט של 4 גדלים של כרית האף ואת יכולה לבחור.

לגבי הגודל של הצינור שמקיף את הראש והפנים בדרך כלל המדיום ההמתאים. אותו ניתן להתאים אצל הסוכן והוא פחות חשוב.

החלק הקובע הוא כרית האף וכאמור את מקבלת את כל הגדלים ויכולה להתאים ולשנות בתקופת השימוש.

דרך אגב, ניתן בשלבים מאוחרים יותר לרכוש בחו"ל רק את כרית האף להחלפה וזה ממש פרוטות ביחס לעלות המסכה בכלל בארץ.

אריה

sharonar
    משתתף
    • נושאים 1
    • תגובות 4
    • פעילות 5

תודה שוב! אסותא החליפו לי מסכה, העלו את לחץ האויר והאריכו לי את הטסט לעוד עשרה ימים. אני מתרגלת לאט לאט ומתכוונת לקנות את המסכה של פיליפס, עליה המליצו לי כאן.

בקשר למכשיר – הטענה היחידה שלי לגביו היא שהוא לא מציג נתונים מפורטים על איכות השינה והנשימה, אלא רק שעות ברוטו עם המסכה עליי מה שלא באמת אומר כלום.

ישהבדל בין המכשירים שאמור לעצור אותי מלרכוש מכשיר אחר, בהנחה שקיים כזה שמציג נתונים מפורטים  או שעדיף להשאר עם הדגם הנוכחי אם הוא לא מציק לי?

בהתנסות היה לי resmed airsense 10

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 80
    • תגובות 696
    • פעילות 776

לא ברורה לי השאלה על המכשיר, בין אלו מכשירים את מתלבטת?

resmed airsense 10 נחשב למכשיר טוב עם דוח מפורט בתצוגה בנוסף לדוחות במחשב, כדאי להתקשר לעידו בקלנטיקה שיתנו הסבר מפורט ועזרה

sharonar
    משתתף
    • נושאים 1
    • תגובות 4
    • פעילות 5

אני רואה בתצוגה רק כמה שעות ברוטו הייתי עם המסכה עליי – כך שבלילה בו לא נרדמתי איתה שעתיים ואז הורדתי, הוא רשם שהייתי איתה שעתיים – וסמיילי שמראה אם האטימה היתה מלאה. איך מציגים יותר נתונים? יש אפליקציה או אתר? כי במכשיר עצמו לא מצאתי דרך להציג עוד נתונים

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 80
    • תגובות 696
    • פעילות 776

למה את לא נעזרת במי שמכר לך את המכשיר?

את יכולה לעזרה ביוטיוב ולחפש לפי שם המכשיר הנה מספר קישורים לדוגמא

https://youtu.be/40GV_gUpIjU

https://youtu.be/wah8lkw9iOw

מוצגות 13 תגובות – 1 עד 13 (מתוך 13 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.