לדעתי נדרשת מדידת חמצן בדם בזמן שינה

פורומים פורום CPAP ישראל לדעתי נדרשת מדידת חמצן בדם בזמן שינה

מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 71
    • תגובות 572
    • פעילות 643

הגעתי למסקנה אשר בכותרת, אחרי הלילה האחרון שישנתי וקמתי עייף. המכשיר כרגיל מכוון ללחצים 8-11.6 עם לחות דרגה 1 וטמפרטורה 27 מעלות, הראה לי כרגיל 2 פרצופים ירוקים מחייכים, אבל אני לא חייכתי. הורדתי נתונים מהמכשיר: לחץ ממוצע של 9.8 – AHI 0.5! בריחת אוויר 28L/H – בלילות אחרים בריחת אוויר מרבית  18L/H.

לעומתו מכשיר מדידת חמצן בדם, הראה בדרוג 0 עד 10, תוצאה של 4.5 עם ירידות חמצן עד 85% גרוע, כצפוי מאיכות השינה של הלילה האחרון. צרפתי צילום תוצאות. בלילות רגילים הציון בין 7 – 9.8 הלילה 4.5 הרבה מתחת לרגיל. אני חושב שאני יודע למה זה קרה, בזמן האחרון עברתי למסכת נחיריים עם רצועות, בלילה האחרון לא הקפדתי על מיקום הרצועות, הנחתי את המסכה לא טוב, ברח אויר בכמות שהספיקה לשבש את השינה הרגילה שלי. אדאג לשפר את זה הלילה. זה רק מחזק את אשר חשבתי, מכשיר בדיקת החמצן נדרש וחשוב למדידת איכות השינה. חבל שמכשיר סיפאפ לא בודק גם פונקציה זו.

מעניין מה אתם חושבים על המסקנה שלי בכותרת.

מצורפים:
    yor
    משתתף
    • נושאים 7
    • תגובות 46
    • פעילות 53

אבי – חבל שלא צרפת את  הפוסט זה לפוסט שקראנו לו "מכשיר לניטור רמת חמצן", נראה לי שריכוז חומר על נושא מסוים בפוסט אחד עדיף על פיזורו על פני כמה פוסטים.

על כל פנים, במכשיר ניטור החמצן שיש לי קיימת פונקציה היוצרת רטט בעת שרמת החמצן יורדת לרמה מסוימת (שאני יכול לקבוע). הרטט (ניתן גם לכוון את עוצמתו) גורם לי להתעורר, לשנות תנוחה וכ"ו וכך מונע או לפחות מפחית את הסכנה שבירידת רמת החמצן לערכים נמוכים יותר משקבעתי.

הנתון של רמת החמצן בדם הוא הנתון האוביקטיבי היחידי שמאפשר לעקוב אחר יעילות הסיפאפ. מסתבר שבטכנולוגיה של היום די קל לקבל את הנתון הזה ומוזר שאין אותו עדיין במכשירי הסיפאפ המודרניים.

Y_A
    משתתף
    • נושאים 1
    • תגובות 1
    • פעילות 2

יש Cpap סיני שאחת הגרסאות שלו נמכרת בשילוב מד חמצן כשעון רוטט ,  ומסתנכרן לנתוני השינה.

אפשר למצא אותו בעליאקספרס וזה אומר שהטכנולוגיה כבר קיימת. אבל לא מיושמת עדיין בחברות המוכרות ובכל זאת, מדובר באספקת אוויר כדי לישון בשקט עם מוצר אמין….

זו שאלה של זמן…

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 71
    • תגובות 572
    • פעילות 643

יש Cpap סיני שאחת הגרסאות שלו נמכרת בשילוב מד חמצן כשעון רוטט ,  ומסתנכרן לנתוני השינה.

ראיתי את זה   https://www.moyeah.cc/ibreath-bpap-plus/

הוא לא מסונכרן למכשיר – זה בנפרד, יכול להטעות. באתר היצרן ולא כתוב דבר כל סנכרון. מד החמצן שם הוא הדגם הקודם, יותר זול.

irity
    משתתף
    • נושאים 18
    • תגובות 80
    • פעילות 98

מדידת סטורציה כפי שנכתב כאן מאוד חשובה

לאיזה מכשיר יש את הפונקציה הזאת?

במכשיר שלי אם אני רוצה לצרף פונקציה למדידת סטורציה, אני צריכה להפרד מ-3000 שקל

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 71
    • תגובות 572
    • פעילות 643

לא ידוע לי על מכשיר סיפאפ שיש לו בדיקת סיטורציה מסונכרנת עם הפרמטרים של השינה. אולי בעתיד. המכשיר המדובר הוא עצמאי ומחירו כ700 ש"ח.  אין להתייחס אליו כאל מכשיר מטפל, אלא רק כמדיד כמו בדומה למד חום.

מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.