למדתי משהו ממקצוען אמיתי

פורומים פורום CPAP ישראל למדתי משהו ממקצוען אמיתי

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 75
    • תגובות 606
    • פעילות 681

כל בוקר אני מסתכל על הציון או הפרצופים הירוקים במכשיר והבנתי שהכל בסדר, מדי פעם גם בודק AHI ונרגע שהוא נמוך.

היום החלטתי להוריד מכרטיס הזיכרון תוצאות שינה מפורטים כולל גרפים וסיכומים למחשב בעזרת התוכנה גירסה 6.1 של RESMED. על פניו נראה בסדר. ראיתי מעט דליפה, כיון שהמסכה יושבת עלי פיקס ללא דליפה, מצאתי לנכון לברר אם הדליפה באה מהמכשיר S10 הישן (מעל 6 שנים).

כיוון שרכשתי את המכשיר בארה"ב, חשבתי ללכת לקלנטיקה לראות אם יסכימו לבדוק אותו בתשלום. לפני שאלך, יצרתי קשר עם עידו ושלחתי לו את קובץ התוצאות וביקשתיו לעיין ולראות אם המכשיר דולף. תגובת עידו לא אחרה לבוא, לפי התוצאות המכשיר לא דולף, אכן יש מעט דליפה, "כי אתה ישן עם פה פתוח". כתבתי לו שאכן בימים האחרונים לא שמתי פלסטר על הפה כפי שנהגתי לעשות בחודשים האחרונים, "כיצד אתה רואה שאני ישן עם פה פתוח?" לפי צורת הדליפה בגרף. המשכתי ושאלתי אם כדאי לעבור למסכת פנים, עידו ענה "רק אם הפלסטר לא נוח לך ולא מסתדר לך בשינה" – כמובן  שהודיתי לו על העזרה.

הבנתי שגם אחרי 30 שנה כמשתמש, עדיין אני לא יודע אפילו את מה שעידו שכח.

תודה לעידו.

Channa
    משתתף
    • נושאים 2
    • תגובות 4
    • פעילות 6

עשישנים עם סי פאפ ופה פתוח מרגישים תחושה מוזרה בפה לא ? מעיין קור?

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 75
    • תגובות 606
    • פעילות 681

נכון, עם פה ולשון יבשים. אצלי זה התחיל לא מזמן בדיוק אחרי ירידה במשקל 10 ק"ג. בינתיים פלסטר על הפה עוזר אבל מאלץ אותי לעבור למסכת AirFit P10 במקום מסכת נחיריים ללא הרצועות שהשתמשתי בה הרבה שנים Tap pap שלא מאפשרת לי לשים פלסטר. מדי פעם חוזר אליה כדי לנוח מהרצועות המציקות.

הסיוט שלי זה שאאלץ לעבור למסכת פנים, אני לא יודע אם היא תעזור בהפסקת היובש בפה. רק משתמשי מסכת פנים יכולים להגיד אם עוזרת.

יצחק
    מנהל בפורום
    • נושאים 20
    • תגובות 249
    • פעילות 269

תודה אבי וגם לעידו

אכן לישנים באופן קבוע בפה פתוח נחוצה מסיכת פנים מלאה שהיא באמת קשה להתסגלות ומציקה יותר אם כי גם לה אפשר להסתגל

פלסתר על הפה פותר לפעמים הבעיה של הנשימה מהפה. זה עדיף על מסיכת פנים

הכותב אינו רופא והייעוץ אינו ייעוץ רפואי ואינו תחליף לייעוץ רפואי

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.