למה, לכול הרוחות, צריך מסכה?

פורומים פורום CPAP ישראל למה, לכול הרוחות, צריך מסכה?

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    yosi
    משתתף
    • נושאים 1
    • תגובות 1
    • פעילות 2

חדש, בן 74. הבדיקה ותוצאות 259 הפסקות שינה ב 6 שעות ו 150 ירידות חמצן הדהימו והפתיעו אותי. מציעים לי מסכת CPAP. אני בסה"כ סיפרתי לרופא לפני חודשיים שאני מתעייף מאוד אחרי פעילות גופנית (רכיבת אופניים או הליכה מהירה) עד שהולך לישון.
    ב"זריזות" של קופ"ח קיבלתי בדיקה רק בשבוע שעבר (כאמור אחרי חודשיים). בינתיים העייפות נעלמה! אני ישן בממוצע כ 6 שעות, עם הרבה הפרעות בשינה אבל קם, נרגע ונרדם בקלות.
    במצב זה, למה אני צריך מסכה? מתים מההפסקות הקטנות הללו? השינה נהיית יותר רגועה? זה לא רק פרנסה לחברות המספקות?
    צר לי, איש ספקן שמנסה להבין

יצחק
    מנהל בפורום
    • נושאים 21
    • תגובות 359
    • פעילות 380

שלום יוסי וברוך הבא

הפסקות נשימה בשינה היא תופעה פיסיולוגית המשפיעה על איכות החיים ואף יש לה השפעות בריאותיות ארוכות טווח

מזלך שהגעת לגיל 74 ולא אובחנת קודם לכן אני אובחנתי בגיל 40.

בכל אופן יש כאן שתי שאלות מרכזיות לחשוב עליהן:

האם אתה מרגיש עייף וששנתך לא איכותית מספיק? (קם בלילה, קם עם כאב ראש, עייף במהלך היום?)

גם אם אתה משיב בשלילה לכל אלה הפסקות נשימה בשינה ברמת חומרה גבוהה יכולות להזיק לבריאות כי ירידת החמצן במהלך השינה בלילה אינה בריאה לגוף והסובלים מהפסקות נשימה אינם מגיעים בדר"כ לשנת REM איכותית (השלב העמוק ביותר בשינה)

כדאי שתתייץ עם רופא מומחה בשאלות אלה.

בכל אופן אם אתה מחליט על טיפול אז אין ספק ש CPAP הוא המכשיר הטוב ביותר לפיתרון הבעייה וכן, אפשר להסתגל איליו אם רוצים ונחושים.

הכותב אינו רופא והייעוץ אינו ייעוץ רפואי ואינו תחליף לייעוץ רפואי

yosi
    משתתף
    • נושאים 1
    • תגובות 1
    • פעילות 2

תודה יצחק.

לאחר לילה בדיקת שינה קיבלתי המלצה חמה ממומחה קופ"ח כללית ל CPAP "לאחר התאמת לחצים".

במערכת קופ"ח נתקלתי בטכנאי אפטי שלא ראה צורך לקדם אותי עם הבעיות שתיארתי. החזרתי את המכשיר ונשארתי ללא עזרה.

לאן מתקדמים?

לפנות לחברה פרטית? נניח קלנטיקה, שבמקרה סניף שלהם לידי?

יוסי

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 98
    • תגובות 885
    • פעילות 983

בכללית אתה יכול לרכוש מכשיר ולקבל החזר עד התקרה בהתאם למושלם שיש לך. בהחלט כדאי לך לפנות לאחת החברות המובילות ולהתנסות איתם. הם אמורים לכוון לך לחצים ולתת לך שרות מלא.

בהצלחה

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.