מה ההבדל בין הלחצים?

פורומים פורום CPAP ישראל מה ההבדל בין הלחצים?

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    ניצן מינץ
    משתתף
    • נושאים 6
    • תגובות 1
    • פעילות 7

היי. מישהו יכול להסביר לי מזה זה משנה הלחץ, כאילו מה הלחץ בעצם עושה מזרים יותר אוויר? או מזרים אותו אוויר רק במהירות יותר גבוהה? נגיד אם אני מרגיש שלא יוצא מספיק אוויר שווה לי להעלות את הלחץ?

Benzi
    משתתף
    • נושאים 8
    • תגובות 95
    • פעילות 103

שלום ניצן

בעולם מושלם הייתי מציע לפנות לרופא השינה. הבעיה שבארץ (לפחות לפי הנסיון שלי) רוב רופאי השינה יפנו אותך ממילא לטכנאי (בעצם איש המכירות) שמכר לך את המכשיר. הוא גם יותר נגיש מהרופא, אז במידה ולא תצליח לקבל עזרה מהרופא בזמן סביר תפנה לטכנאי.

בהצלחה!

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 98
    • תגובות 888
    • פעילות 986

ניצן שלום,

היי. מישהו יכול להסביר לי מזה זה משנה הלחץ, כאילו מה הלחץ בעצם עושה מזרים יותר אוויר? או מזרים אותו אוויר רק במהירות יותר גבוהה? נגיד אם אני מרגיש שלא יוצא מספיק אוויר שווה לי להעלות את הלחץ?

מטרת הלחץ זה להחדיר כמות גדולה של אוויר בזמן קצר יותר, זה חשוב כיוון שלנו משתמשי הסיפאפ יש הפסקות נשימה כתוצאה מחסימה. חשוב מאוד להתגבר על ה"סתימות" ולקבל אוויר ברצף ללא הפסקה.

עד לא מזמן הלחץ אצלי היה מכוון שיתחיל ב-5, התחלתי להרגיש ש"חסר" לי אויר בתחילת השינה, העליתי בהדרגה עד 8 ומצאתי שיותר נוח לי. את הלחץ המכסימלי אני מכוון 0.5 עד ספרה 1 מעל הלחץ הכי גבוה שנרשם במכשיר מהלך של שבוע שינה. איני רופא או טכנאי סיפאפ אבל לאחר עשרות שנים למדתי להכיר את המכשיר ומה מתאים לי.

צודק בנצי שמפנה אותך לטכנאי כי לא רצוי שהמשתמש ישנה בעצמו. רוב המשתמשים לא יודעים איך לעשות זאת ויש אפשרות שיזיקו לעצמם.

בהצלחה

יצחק
    מנהל בפורום
    • נושאים 21
    • תגובות 362
    • פעילות 383

אכן למשתמשים חדשים לא כדאי "לשחק" עם ההגדרות במכשיר (הן גם בדר"כ נעולות)

את עלולה לשנות הגדרות במכשיר בלי להבין

בעיקרון מכשיר אוטומטי מתאים את לחץ האויר (עוצמה האוירשהמכשיר מפיק) באופן שממספיק בדיוק למוע את החסימה בדרכי הנשימה העליונות ובכך למנוע את הפסקת הנשימה עוד לפני שהיא מתרחשת.

ניתן לכוון לחץ מינימום ולחץ מקסימום ועוד דברים נוספים כמו הפחתת לחץ בנשיפהף ראמפ וכו'

כאמור כדאי לך לעשות זאת עם טכנאי ולאחר קריאת נתונים מהמכשיר

הכותב אינו רופא והייעוץ אינו ייעוץ רפואי ואינו תחליף לייעוץ רפואי

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.