מחירי מכשירים בארץ (מופרכים)

פורומים פורום CPAP ישראל מחירי מכשירים בארץ (מופרכים)

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 28 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    Nahran
    משתתף
    • נושאים 1
    • תגובות 4
    • פעילות 5

שלום לכולם!
    אני משתמש חדש כאן בפורום ואני שמח שיש קהילה בנושא שאני בטוח שעוזרת להרבה אנשים לקבל החלטות ובכלל פלטפורמה לשיתוף מידע ביננו.

המטרה העיקרית של הפוסט הזה קודם לעלות מודעות לעניין ובשאיפה לחולל שינוי במגמה החמדנית הזו.

אני עומד בפני קנייה של מכשיר חדש וכבר תקופה מבצע סקר שוק ומתלבט מה לעשות בדיוק. ומהסקר שוק עולה תמונה עגומה (לטעמי) של מחירים לגמרי מופרכים של המכשירים בארץ ביחס למחירם בחו"ל. מדובר על יחס של יותר מפי 2 מהעלות בחו"ל. לפי מה שראיתי זה קורה עם מספר ספקים וכל מיני מכשירים, לפחות מהבולטים.

אבל דווק היתי רוצה "לשבח" במיוחד את קלינטיקה שלפי איך שזה נראה ייבואנית בלעדית של resmed. מכשירים איכותיים, מבוקשים, ואם נוסיף לזה שיש השתתפות של קופ"ח ועובדה שלא כולם בודקים באינטרנט ומודעים לגזירת קופון המטורפת הזו, וחשש טבעי של אנשים מלקנות מכישירים רפואיים מחו"ל, ועובדה שזה כאב ראש לא קטן לקבל החזרים מקופ"ח לאחר קנייה מחו"ל (בדקתי את הנושא) ועוד כל מיני נדבחים שאנשים מוותרים והספקים המקומיים יכולים לתפוס אותנו באתם יודעים לבד במה.

אז נציגי קלינטיקה מוכרים את הסיפור של "מה אכפת לך, קופ"ח מחזירה לך את הרוב?" אז כן אכפת לי, כי זה אומר שעל מכשיר שעולה בקלינטיקה ~5500 ואפשר להזמין מחו"ל ~2500 אני עדיין אצטרך להוסיף סביבות ~1200 מעל הקו"פח, כשתכלס אם הם היו טיפה פחות חמדנים ויותר הוגנים זה מתקרב ל-0. מעבר לזה לכל בר דעת ברור שבסוף קופ"ח מפסידות על זה המון כסף. ואם מישהו ישאל "מה אכפת לך מהם?" אז כן אכפת לי. זה כסף שלנו – משלמי מס בריאות שיכול היה להיות מנותב לדברים אחרים. כאילו אין לכם בושה?

מה גם, אני תופס איך קופ"ח (להערכתי) מפסידות כל כך הרבה כסף ואף אחד לא מתעורר? הרי זה אינטרס שלהן בראש ובראשונה לעשות שינוי בנידון. אני בטוח שיש מה לעשות עם זה עם קצת שכל ופתיחת תחרות וכו'.

מה דעתכם? האם יש למישהו מידע בנושא? האם מישהו ניסה להזיז משהו בכיוון?

אני שוקל ממש לעלות עם זה לגורמים רלוונטיים אבל האמת אין לי מושג למי.

Dagan
    משתתף
    • נושאים 8
    • תגובות 22
    • פעילות 30

חבל שלא עשית חיפוש בפורום יש מלא דיונים על זה חבל לפתוח עוד פוסט

רותי סבט
    משתתף
    • נושאים 5
    • תגובות 82
    • פעילות 87

כללית וכללית מושלם מחזירות כ4000 ש"ח על מכשיר , החזירו לגם על קניה מחו"ל רק אז המשלוח ולעתים המסים על חשבוני.

yor
    משתתף
    • נושאים 7
    • תגובות 36
    • פעילות 43

אני בהחלט מצטרף לפוסט של הפותח ומבקש לעודד אותו.

אין לי ספק שיש כאן ניצול ציני של מי שנידרש לסיפאפ. לדעתי החברות עשו חישוב לאחור…

דהיינו – שלב א. – כמה כסף אפשר לגבות מצרכן שנקבע שצריך סיפאפ ?… בערך 1000-1500 ש"ח. סכום כואב, אבל למען הבריאות בתוספת הלחץ של הבעל או האישה…

שלב ב – בכמה כסף משתתפת הקופה?

שלב ג – התוצאה – אפשר לגבות על המכשיר 5500-6000 ש"ח.   בלי קשר למחיר הריאלי. ובל נשכח שגם המחיר בחו"ל לצרכן פרטי, (שהוא ודאי גבוה יחסית למחיר לספק שקונה הרבה מכשירים) לא משאיר את המוכר ללא רווח הגון.

די ברור גם שאין בקופות החולים מישהו שמעיז לאתגר את הנושא – מעניין למה.

בתוך כל ה"חבילה" הזו אני מתרשם גם שמעבדות השינה ידם קלה על ההדק.  על סמך בדיקה אחת נקבעת הוצאה כבדה, ושימוש במכשיר לא נוח בשעה שלא נעשתה בעצם, לטעמי, בדיקה מדעית עמוקה.

ומנסיוני האישי – מאז שיש באפשרותי לעקוב אחרי רמות החמצן בדם במהלך השינה באופן רציף אני לומד על הקשר ההדוק (לפחות אצלי) שבין מנח השינה (על הגב, הצד, הבטן) לבין רמות החמצן בדם. בלילות כשאני מצליח להמנע או להפחית משמעותית את משך השינה על הגב מצב רווי החמצן שלי (כמובן ללא סיפאפ) הוא מצוין.

עלי לציין ששינוי תנוחת השינה כרוך באי- נוחות מסויימת אך אי אפשר בכלל להשוות את זה לסירבול ולאי הנוחות שהיתה לי בהתנסות עם סיפאפ.

CHAI
    משתתף
    • נושאים 0
    • תגובות 25
    • פעילות 25

שלום לכולם

אין ספק שיש כאן איזה שהוא "דיל" או תיאום מחירים. דיברנו על זה בפורום בתחילת אפריל. להלן מה שכתבתי אז.

אתה בהחלט צודק. גם אני לא הבנתי מדוע מסכה שעולה בשוק הפתוח בין 100 ל 150 דולר המשווקים כאן דורשים כ 1000 שקל.

ושוב כמו שאמרת לא כל כך חשוב מאיזה חברה. כולם פחות או יותר באותו מחיר.

התשובה דיי ברורה – זה הסכום שקופות החולים מחזירות למטופל. ולכן המשווקים מבקשים את המקסימום.

זה נכון גם למסכות וגם למכשירים.

מכשיר מהדגמים החדשים עולה ברשת ללקוח הסופי בסביבות 500 עד 800 דולר. (לפעמים זה אפילו כולל מסכה)

בהנחה שהמשווקים בארץ מקבלים את המכשיר כמו הסיטונאים בחו"ל ואין סיבה שלא,

הרי שבארץ צריך המחיר להיות אולי קצת יותר נניח 1000 דולר. כלומר 4000 שקל. (הכל במספרים עגולים)

מדוע הם מבקשים 6000? כי הם יכולים!

אולי התשובה היא להקים גוף שיתחרה וייבא בעצמו.

אריה

SILVIA
    משתתף
    • נושאים 11
    • תגובות 84
    • פעילות 95

אתם שוכחים דבר אחד

מס

יבוא

זה עלויות מטורפות ובסוף לא בטוח נישאר רווח כדאי להחזיק חברה בארץ

אני רואה מסמכי יבוא ויודעת על סכומים שמשלמים חברות

מה כן.

אפשר להעלות משהו למשרד הבריאות ולמכס לירידת מס

CHAI
    משתתף
    • נושאים 0
    • תגובות 25
    • פעילות 25

אני בספק אם יש מס משום שאלה מכשירים רפואיים.

גם אם יש מס, הפער הוא עדיין אדיר.

והתייחסתי בתשובה הקודמת שלי למחיר קמעונאי בחו"ל!

ברור שחברה יכולה לקבל מחיר נמוך יותר ישירות מהיצרן.

אריה

Nahran
    משתתף
    • נושאים 1
    • תגובות 4
    • פעילות 5

מצטער אם הנושא כבר הועלה, בהחלט אעבור על עליהם. וגם אם כן, לא נורא שיחזור על עצמו – רק יעלה עוד יותר את המודעות.

וכן ברור שיש מסים וייבוא, אבל עדיין כפי שנאמר זה לא בסקלות המנופחות האלה. עובדה שגם כאשר לקוח פרטי קונה ומשלם את כל ההוצאות הנ"ל, עדיין משתלם לו ויש בפורום הזה כמה דוגמאות לכך. מה גם, שוב כפי שצויין, המשווקים מביאים את זה בסיטונאות.

ראיתי שיש פה נציג של קלינטיקה מעניין מה יש לו לומר על הדברים. או שהוא מגיב רק לצרכי שיווק ופרסום ומתעלם כאשר זה מנוגד לאינטרסים שלו?

אפרופו קלינטיקה. אם אני קורא את התמונה נכון, ואני די בטוח שכן, ועם הניפוח מחירים האדיר הזה היתי מצפה לקבל שירות מעולה מהם. ולצערי זה רחוק מהמציאות מהאינטקרציות שהיו לי בעבר איתם. מה שעוד יותר מעצבן אותי. רק ש"לזכותם" ייאמר שזה תבנית מוכרת וחוזרת על עצמה במדינה הזו בהרבה מאוד אינטרקציות של שירות – בעיקר בפאן של שירות גרוע (חסר סבלנות, מתנשא וכו) וגם בפאן של ניפוח מחירים.

אני בכל זאת חוזר לנקודה העיקרית שלי – האם מישהו ניסה להרים כפפה לגבי זה שיכול לכוון? אני בעיקר היתי רוצה להציף את העניין למשרד הבריאות\קופ"ח או לא יודע. זה גם האינטרס שלהם אחרי הכל. די עם המאפיית מחירים הזו.

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 61
    • תגובות 478
    • פעילות 539

אני חושב שקרוב ל-15 שנה לא רכשתי מכשיר בארץ. לפחות 3 המכשירים האחרונים שלי נרכשו מחו"ל, ודאי לא אצדיק את המחירים שגובים עבור מכשירי סיפאפ ומסכות בארץ, אבל משתמש חדש שנאלץ לרכוש בפעם הראשונה חייב ליווי התחלתי, את השרות ההתחלתי אינו מקבל במכשיר נרכש מחו"ל, וגם אין אחריות מקומית למכשיר. ליווי זה יש להכניס למשוואת העלויות, בשבילי ערך השרות נמוך, אצל מתחיל הערך עולה עד 1000 ש"ח אם מקבלים מספר בקורים כולל תוכנה ועזרה בהפעלתה, גם את האחריות שנתנת למכשיר בארץ. בנוסף יש מע"מ + עלות משלוח + עלויות שחרור, אין מיסי יבוא כלשהם. הרוכש מחו"ל אינו מקבל החזר מהקופה עבור הסעיפים האחרונים (לפחות בכללית).

עדיין המחירם גבוהים כי המשווק מחזיק מעבדת תיקונים ואנשי שרות מקצועיים בפריסה ארצית. בארץ אין שיווק מסודר באתר כמו המשווקים שאנו רוכשים מהם בחו"ל. אלו חלק מהסיבות למחירים הגבוהים בארץ. אין זה אומר שאני חייב לשלם את זה ולכן רכשתי מחו"ל, אילו לא יכולתי להסתדר ולתפעל את המכשיר בעצמי הייתי רוכש בארץ. לאחרונה הבנתי כי משווקים מסויימים אצלם המחירים זולים יותר, מביאים לך את המכשיר מבלי לתת שרות והתאמה, את זה אתה אמור לקבל בקופה. בעיני ההפרש עדיין לא מוצדק לותר על השרות. ברור שכל אחד רואה את זה אחרת.

שרות – כמו כל דבר, יש שיבואו בטענות לשרות וזכותם לפנות לנותן שרות מתחרה יותר טוב או לבוא בטענות לבעלים. נציגי המשווקים בפורום לפי מיטב שיפוטי הם מקצועיים ועונים על שאלות במקצועיות שמוסיפה לידע וההבנה בפורום. כשכירים אני לא מוצא שתפקידם להגיב על מחירים כי הם לא מעורבים בזה. לכן אין לערב אותם. מטבע הדברים קל להשמיע טענות אבל לא מקובל לתת מחמאות. בפעמים המועטות שפניתי אליהם, נעניתי בתגובה עניינית ומהירה. נא לא להגרר להשמצות לאנשים אלו וודאי לא להזכיר שמות של חברות כדי לא להגרר ללשון הרע. את הטענות שלנו, יש להפנות לגורמי הבריאות שעושים הסכמים עם המשווקים, ודאי משתדלים להוציא פחות מכיסם וחסכון זה ברוב המקרים מכוסה עלידינו ומכיסינו.

נשמח אם מישהו יוכל לעזור ויקח את המושכות לטפל בנושא המחירים מול הרשויות וקופות החולים.

פורום זה מבוסס על התנדבות ללא אינטרסים מסחריים וכל דבר שישפר את מצבנו יבורך.

Nahran
    משתתף
    • נושאים 1
    • תגובות 4
    • פעילות 5

אני חושב שקרוב ל-15 שנה לא רכשתי מכשיר בארץ. ….

ראשית תודה על התגובה העניינית המפורטת. מסכים עם כל מה שציינת.

וכן כנראה הפתרון, עבורי לפחות – לקנות בחו"ל. רק שקופ"ח מקשות על העניין עם כל מיני דרישות של אחריות מקומית וכו'. אז אני מרגיש טיפה לכוד בין לבין, וזה מה שמסתכל אותי.

יצחק
    מנהל בפורום
    • נושאים 20
    • תגובות 210
    • פעילות 230

NAHRAN הנואש שהעלת חשוב אבל באמת נטחן לעיפה גם בפורום זה וגם בפורום אחר

המחירים של ציוד CPAP יקרים וגם בעיניי לא הגיוניים וסבירים מסכים איתך

להטפל דווקא לקלניטיקה זה לא הוגן. אני לא חושב שהם יוצאי דופן בתמחור דווקא

המצב בקופות החולים גם לא זהה. מכבי עובדת בשיטה אחרת שיש לה יתרונות וחסרונות היא עושה כל כמה שנים מכרז בין ספקי ה CPAP ומשיגה כנראה מחירים טובים ואז מאפשרת ללקוחותיה במכבי זהב לרכשו מכשיר + 4 מסיכות, אחת ל- 3 שנים בכ -500 ש"ח. עד כאן נשמע טוב הבעיה שבמכרזים האלה זוכים ספקים המציעים מכשיר שאינו המכשיר המודרני והמוביל בשוק דווקא.

מסכים עם אבי רכישת מכשיר ראשונה כדאי לעשות בארץ ממשווק מורשה בכדי לקבל, שירות, ייעוץ ואחריות

את הרכישות הבאות ניתן לעשות בחו"ל או באינטרנט ולדרוש החזר מהקופה.

הכותב אינו רופא והייעוץ אינו ייעוץ רפואי ואינו תחליף לייעוץ רפואי

SILVIA
    משתתף
    • נושאים 11
    • תגובות 84
    • פעילות 95

לאבי ויצחק היותר ותיקים בשימוש

כידוע אני כבר שנה עם מכשיר CPAP ובאמת השיקול הראשון שלי היה בארץ בגלל הדברים שצויינו

אבל נניח שעוד 4 5 או 6 שנים אני צריכה לרכוש מכשיר שני וביגלל המחיר אעדיף רכישה בחול

מאיפה אני ידעת לתקן מכשיר במקרה של תקלה?

עדיין אנו תלויים בספקים בארץ

סילביה

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 61
    • תגובות 478
    • פעילות 539

סילביה,

מניסיוני, מעל 20 שנה לא התקלקל לי מכשיר של חברה טובה. לפני זה נשרף לי ספק ורכשתי חדש ב-100 ש"ח, אם אני זוכר נכון.

אבל זה נכון מה שאת כותבת, אפשר לשלם תמורת התיקון במעבדת המשווק אם זה כדאי או לקנות חדש מחו"ל בחצי מחיר שנשאר לך מרכישה קודמת.

Nahran
    משתתף
    • נושאים 1
    • תגובות 4
    • פעילות 5

יצחק, אם כבר אפשר להכליל את הטענה מעבר למשווקי ציוד CPAP. אם כי נראה שלא משנה לאיזה נישה שתפנה בארץ, שהתחרות בה מאוד מודללת או לא קיימת כלל, המחיר יהיה מנופח ברמות.

דוגמא נגדית – שקיימת תחרות ואתה לא לכוד כקונה בידיו של המוכר, כגון מוצרי אלקטרוניקה, המחירים קרובים למחירי חו"ל. עובדה.

ואת זה בסופו של דבר קובעים אנשים שמנצלים סיטואציות. וכן זה לא בסדר בעיניי.

SILVIA
    משתתף
    • נושאים 11
    • תגובות 84
    • פעילות 95

שבת שלום

אני רוצה להביא לתשומת לב כולם מה קורה

מי שיחליט בעצם יהיה קופות החולים על תוכנית ותמורה מול הספקים

אחד הדוגמאות הנוספות זה רכישת מכשירי שמיעה

אני 40 שנה מרכיבה אותם

ותמיד היה לי קשה להשיג עקב המחירים המוקפאים

מכשיר לפני רכישה עלותו כ. 20000 ש"ח או יותר

כל שנה הקופה משיגה הסדרים חדשים

הבאתי פוסט לא מזמן על הסדרים החדשים

היום ב99 ש"ח מכשיר שעלותו 20000 אפשר לרכוש דרך הקופות השונות

לאחר הפוסט המשכתי לבדוק

לכל הקופות אותם מחירים

נגמר רכישת מכשירי שמיעה באלפי שקלים

מישהו כבר הרים את הכפפה

כנירא צריכים להתאחד להגיע לאותם הסדרים כמו עם מכשירי שמיעה ולהגיע בקבוצות לכל קופה לכתוב למנהלי הקופות אותו סגנון מכתב במאסות

לשלוח כל יום פקסים בצורה מסיבית שהנייר יעלה למישהו בעיניים.

אני פעילה חברתית

מישהו כאן מסכים?

סילביה

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 28 סה״כ)
  • הדיון ' מחירי מכשירים בארץ (מופרכים)' סגור לתגובות חדשות.