מכשירי שמיעה

פורומים פורום CPAP ישראל מכשירי שמיעה

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 18 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    irity
    משתתף
    • נושאים 12
    • תגובות 74
    • פעילות 86

אמא שלי זקוקה למכשירי שמיעה והיא ניסתה מכשיר נטען של סימנס אך לא התחברה אליו, התייאשה, ועתה היא לא משתמשת במכשירים כלל. באוזן אחת יש לה ירידה רצינית בשמיעה ובאוזן השניה היא שומעת די טוב.

אחרי חפירה באינטרנט הבנתי שהמחירים של החברות שמוכרות בארץ את המכשירים הם פשוט מטורפים. (כמובן הכל תוצרת סין למרות שהם טוענים אחרת, לכל חברה יש את המכשירים שהיא מייבאת) אחרי השתתפות סל הבריאות (שזה סביב ה-4000 ש"ח לכל אוזן) הם לא מתביישים לקחת מחירים של 10000 שקל וצפונה, וזאת רק על ההשתתפות העצמית. אמא שלי רוצה לנסות שוב ומכיוון שהיא די לואו טק, ומצד שני היא לא רוצה להיות תלוייה במשווק כל הזמן בכל פעם שצריך לסדר את הווליום, הצעתי לה שתיקח מכשיר לא נטען אלא עם בטריה (שעולה פחות) ועם אפשרות לסדר את הווליום עצמאית עם כפתור ייעודי כלשהו, לפי דרישות הסביבה שהיא נמצאת בה, ובעיקר ללא תלות של ריצות חוזרות ונשנות למשווק.

מי שמבין, מה דעתכם על מכשירים אלו? המלצות? התנהלות? (קניה בארץ או בחו"ל)

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 43
    • תגובות 275
    • פעילות 318

הי עירית,

יש חשיבות, האם זה מכשיר ראשון? בתשובתי אתיחס לזה כמשיר ראשון. נגעת בנקודה כואבת, לדעתי גם כאן הסוכנים מנצלים את המצב. כאן רק להם יש את התוכנה לכוון ואינך יכול לעשות את זה לבד. עברתי את שלב הלימוד על בשרי, ואני עדיין לומד.

ע"פ החוק, מעל גיל 65 אתה זכאי למכשיר חינם. מכשיר בסיסי. את המכשיר הראשון קבלתי מחברה שעבדה בהסכם עם קופת החולים. למזלי קבלתי מכשיר קטן פשוט באיכות סבירה מחברה שהיום לא עובדת יותר עם קופ"ח. 2 מכשירים יכולים להראות זהים אבל הבפנוכו חשוב. יש פיסית דרגות שונות של טיפול בגלי הקול, דרגה אחת ודרגה 4 יכולים להיות באותה אריזה. ככל שיש יותר דרגות עבוד קול המכשיר טוב יותר. המכשיר הבסיסי הוא עם דרגה 1. במכשיר שקבלתי המשתמש יכול לבחור מצב סביבה שתוכנת מראש, על ידי לחיצה, מצב נהיגה, תאטרון, מסעדה וכד' ויש כמובן ווליום.

הכוון הראשוני של המכשיר נעשה ע"פ תוצאות בדיקת השמיעה שקבלת מקלינאית התקשורת. תאמת מכשיר שמיעה דורש מספר סיבובי בקור רב אצל טכנאי טוב, עד שמתחילים להגיע לתוצאות בכוון המכשיר, כאן אין אפשרות לנתח תוצאות כמו בסיפאפ, אתה צריך לדעת להסביר לטכנאי את הבעיה במילים, הטכנאי לא יצליח להגיע לתוצאות בלי עזרתך, רעש של רוח בזמן הליכה, הד, שמיעה לא ברורה בסביבתה רועש, פידבק, שומע חזק בגבוהים, שומע חלש כשמדברים איתי וכד'. אם לא הסברת ברור הטכנאי לא יכול לתקן, התעסקות כל מספר ימים, ניקוי החלפת סוללות כל 10 ימים תלי במכשיר וזמן שימוש.

לכן את המכשיר הראשון לרכוש בארץ כדי ללמוד ולהכיר במה זה כרוך. מהקופה מקבלים רשימת סניפים קרובים שאליהם ניתן לגשת ולקבל מכשיר חינם, מתחילים מהסניף הקרוב ביותר רואים מה שיש לו להציע, לא להתפתות לקחת מכשיר משודרג בתוספת מחיר, אלא לבקש את הביסיסי, אתה רשאי לנסות את המכשיר לתקופה של 3 בועות בערך, כל פעם להגיע לסניף ולבקש לכוון ע"פ הבעיה שמפריעה לך, לאחר סיום תקופת הבדיקה, לומר שלא החלטתם אם זה מתאים לך ורוצים לחשוב. לגשת לסניף אחר מעט יותר רחוק ולעשות את אותו הסיבוב כמו בראשון, כל הלאה עד לסניף האחרון. בתהליך זה אתה מקבל מושג איזה מכשיר מתאים יותר מבחינת שמיעה ואסטתית, איכות השרות ומהירות קבלת תור והמתנה. רק בסוף להחליט. זה בדיוק מה שעשיתי. למזלי ברחובות 4 החברות שהופיעו ברשימה היו קרובות אלי במרחק הליכה ורק מהאחרונה קבלתי מכשיר שהתאים לי. קטן, נסתר ואיכות סבירה. חשוב שנותן השרות יהיה במרחק סביר ונוח ככל האפשר. אנשים מבוגרים לא תמיד יש להם את הידע לטפל במכשיר וצריכים לקבל שרות, ניקוי או בעיות באםון תדיר.

במכשיר השני אני כבר הייתי יותר מנוסה וידעתי בדיוק מה אני רוצה, לכן הזמנתי אותו מחו"ל וחסכתי מעל 1000$ בהשוואה לארץ לאחר הנחת הקופה! לזה צריך פרק נפרד.

אבי שדה - איני רופא ולא עוסק במכירת מכשירים או ציוד סיפאפ.
    משתמש סיפאפ ותיק, משתמש במכשיר: AirMini™ AutoSet™ Travel CPAP - ResMed
    מסכה: TAP® PAP Nasal Pillow Mask with Mouthpiece and Headgear
    054-9989515 avi-sadeh@rfar.com

irity
    משתתף
    • נושאים 12
    • תגובות 74
    • פעילות 86

נראה לך שאמא שלי בת ה-80 פלוס תעמוד בכל ההתנהלות הזאת? גם ככה יש לה התנגדות מובנית למכשיר… לא יודעת מה יהיה איתה

האם הבנתי נכון? – אין מכשיר שאותו אפשר לכוון לבד?

רותי סבט
    משתתף
    • נושאים 2
    • תגובות 48
    • פעילות 50

שמעתי על מישהי שקנתה מכשירי שמיעה מחו"ל וכיוונו לה אותם בעזרת אפליקציה .

במכשירי השמיעה שלי יש אוזניות עדינות שאינן ספציפיות ויכולות להתאים לכל אוזן. לי הן הרבה יותר נוחות מהאוזניות העשויות לפי מידה. מאחר ויש לי שני מכשירים, אני יכולה לכוון אותם (עוצמה וגם תנאים שונים) עי"י אפליקציה בסלולרי. זה מאד נוח.

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 43
    • תגובות 275
    • פעילות 318

נכון, מסכים איתך. זה קשה.

הייתה לי אותה בעיה גם עם אימי ז"ל בגיל 90. ליוויתי אותה בסבלנות לקליניקה, דאגתי לה לקבל מכשיר זעיר באותם תנאים שלי. כשראתה כי לא רואים את המכשיר שעלי, הסכימה לשתף פעולה. כל פעם שהגעתי אליה טיפלתי לה במכשיר, לאחר מכן הייתה לה מטפלת שלימדתי אותה לעשות זאת.

נסי, היא רק תרויח מזה.

הכוון שאני מדבר עליו זה רק טכנאי יכול לבצע, לא מדובר בכיוונים בסיסיים שיש באפליקציה או במכשיר.

את המכשיר שיש לי כיום הזמנתי מארהב באינטרנט לפני פחות משנתיים, הכי חדיש שהיה בזמנו, עם בסיס לטעינת ישירה של אוזניות. ללא התעסקות עם סוללות, מגיע עם מכשיר בלוטות מיוחד שהטכנאי בארהב שולט על הכיוון כשאני ליד המחשב בארץ. הוא הגיע כבר מכוון בהתאם לתוצאות בדיקת שמיעה ששלחתי מהארץ. כשהגיע יצרתי קשר עם הטכנאי שתכנת לי אותו בהתאם לדרישות ושינויים שבקשתי הכל מרחוק ודרך המחשב.  Phonak R90 כולל ערכת שמיעה ישירות מהטלויזיה והטלפון הנייד, לא מתאים לאנשים מבוגרים ללא רקע טכני.

צריך לקחת בחשבון שנציג Phonak בארץ לא מוכן לגעת בו כי לא רכשתי ממנו. לי זה לא מפריעה כאשר נקרעה לי אוזניה מחוסר זהירות, רכשתי אוזניה באיביי בסכום קטן והחלפת בעצמי. כשהייתי בפאפוס, קבעתי עם טכנאי מקומי, שכוון לי את האוזניה ללא חיוב. את המכשיר הבא ארכוש ממנו בגלל השרות.

• התגובה הזו עודכנה לפני לפני 6 חודשים, 3 שבועות ע"י Avis.

Talbavi
    משתתף
    • נושאים 0
    • תגובות 11
    • פעילות 11

מהניסיון שלי המשווקים בארץ עושקים את הלקוחות  למרות זאת בגלל שאני מעל 65 קיבלתי מכשיר איכותי בסיבסוד של המדינה ומכבי זהב, כך שההוצאה היתה יחסית מצומצמת, לגביי כיוון לכל אחד יש תדרים אחרים שהוא חלש בהם וכמעט תמיד יש הבדל בין האוזניים לכן יש צורך בכיוון ספציפי. בכל זאת נראה לי שהמכשירים מגבירים את כל הצלילים ולא בדיוק את מה שאנו זקוקים לו, ולמה אני אומר זאת מפני שלי יש בעיה בשמיעה והבנה של דיבור ובעיה זו לא נפתרה כך שאין לי אמון במכשירים, ואני אומר זאת  על סמך שיחות עם משתמשים אחרים שיש להם אותה בעיה שלא נפתרה מה שמכשיר משמש עבור הוא הגברה של הקול בטלוויזיה, אחרת אני יוצר מטרד לאשתי ואחרים בסביבה שלי. מה שאני אומר כאן שאני יכול להסתדר גם ללא מכשירים.

אם למישהו יש ניסיון מוצלח יותר אשמח לשמוע על כך

תודה

אבי ט

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 43
    • תגובות 275
    • פעילות 318

אבי

כמו שאמרתי לך בטלפון את הבעיה יש להפנות לקלינאית התקשורת שבצעה לך את הבדיקה ואל הטכנאי שכוון לך את המכשיר חשוב לשמוע מה הם אומרים.

אגב, האם הבעיה קיימת כאשר אתה מאזין לטלוויזיה? האם יש לך BT ונעזר בו לשמיעת טלויזיה?
    אני יכול להעיד על עצמי שאת הטלויזיה שומע ומבין מצויין  HiFi עם BT. גם בתיאטרון זה די ברור ללא BT יחד עם זה גם לי יש תופעה דומה עם אנשים. אני מסביר זאת לעצמי כי כנראה האנשים לא תמיד מדברים ברור. אני לא מקצועי בנושא וגם אני צריך להעזר בבעלי מקצוע להבין תופעה זו.

להלן סרט שנותן מושג על המבחר,      https://youtu.be/EQ7nR3Ab9uU

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 43
    • תגובות 275
    • פעילות 318

בנושא מכשירי שמיעה, אני מתלבטת אם לרכוש בחו"ל כי עדיין לא מגיע לי מכשירים חדשים ומכשיר אחד מאלה שקניתי לפני שנה אבד. המכשירים מבוטחים אבל לא ממש נותנים מענה לשמיעה שלי. אני מניחה שעל מכשיר מחו"ל לא נותנים החזר.

רותי,

בהמשך לצ'אט בינינו, מכשיר שמיעה מחזיק מעמד 3 עד 5 שנים, בכללית מאפשרים רכישה כל 3 שנים אם אני לא טועה. בתשובה לשאלתך יש מספר גורמים שאותם יש לקחת בחשבון:

1. תלוי במחיר המכשיר! ברכישה מחו"ל ניתן לחסוך כ-50% מעלות המכשיר. לכן אם זוג מכשירים עולה בארץ עד 8000 ש"ח ואני לא איש טכני לא הייתי טורח לרכוש בחול, כיוון שלכוון מרחוק באמצעות הרשת והמחשב נדרש לרכוש מכשיר מיוחד לבצוע הכוון מרחוק, מחירו כ-100$-150$. אבל לעומת זה אם המכשיר יקר החסכון מפתה וכדאי לעשות מאמץ לרכוש מחו"ל. רוב המכשירים מהחברות המובילות באים עם אפשרויות מעבר למספר תוכניות (כלומר מצב נסיעה, קונצרט, מסעדה TV וכדומה) וכוון עוצמת שמע. כמוכן באותו מבנה (מארז) ניתן לשים ממספר דרגות פענוח (1 עד 4 דרגות אם אני לא טועה) כל דרגה מעלה את איכות המכשיר והמחיר כמובן. בהתאם לתוצאות בדיקת השמיעה האודיולוג יכול להמליץ על מספר הדרגות המינימלי הרצוי, המכסימלי יקבע הכיס שלך.

2. יש יתרון למשתמש ותיק על פני חדש, את יודעת מה את רוצה וההנחיות שלך לאודיולוג שמכוון יקבעו את מספר הפגישות ביניכם. יש להניח שמספר הפגישות יהיה קטן וקצר ולא תצטרכי שרות בהמשך. הסוכנים בארץ לא מוכנים לתת שרות למכשיר שלא נרכש אצלהם אפילו אם יש לך אחריות עולמית מיצרן המכשיר. אומנם ניתן לפנות לעצמאיים שיכולים לתת שרות תמורת תשלום מתאים (אני קורא להם חאפרים) אך המחירים שלהם יכולים להיות לא הגיוניים.

3. מומלץ תמיד לעשות ולהגיע עם בדיקת שמיעה חדשה אם עברה שנה מאז הבדיקה האחרונה. מעבר לזה קשה לייעץ לך מה לעשות ואת היא שתצטרכי לקבל את ההחלטה הקשה. אני רק יכול לספר לך מה אני עשיתי לאחרונה.

בגיל 65 קבלתי זוג מכשירים (OTICON) מהקופה חינם, עליהם התאמנתי ולמדתי. כ-3 שנים אחרי, המכשיר שאחריו כבר ידעתי שאני לא מסתפק בפשוט וידעתי מה אני רוצה. המכשיר אחריו שהיה לי עד לפני חודשיים בערך, היו זוג מכשירי OTICON שנטענים ( B90R לא צריך להחליף סוללות) באיכות הטובה ביותר (מספר דרגות מכסימלי) והחדיש ביותר שהיה בזמן הרכישה בשוק. יחד איתם רכשתי, מכשיר לכוון מרחוק בו השתמשתי פעם אחת בתחילה, לכוון מרחוק מארה"ב לארץ. בנוסף מכשיר שנתלה בצוואר השולט על האוזניות ומקשר לטלפון הנייד או למכשיר הטלוויזיה, מכשיר BT המחבר בין השמע בטלוויזיה לשלט על הצוואר. לפני כחודשיים המכשיר השמאלי הפסיק לעבוד. בארץ לא הסכימו לתת שרות גם תמורת תשלום. לכן שלחתי אותם לסוכן בקפריסין שבדק ואמר כי לא ניתן לתיקון ועבור שמאלי חדש הוא דרש מחיר כמו זוג חדש! נראה לי שהסוכנים כולם עושים יד אחת. מי אמר שהחיים משעממים, ההרפתקה לא הסתיימה. בינתיים יצא החודש שעבר מכשיר חדיש של חברת PHONAK השוויצרית, חברה מובילה, המכשיר נטען ועם יכולת חיבור ישיר ל-BT ללא אביזרים נוספים.

תוך כדי חיפוש באינטרנט ואיביי מצאתי שיש אודיולוג בלארנקה (עם סניף בלימסול), הוא הציע לי את המכשיר של PHONAK -Audeo Marvel 90RT במחיר 2350 אירו עבור זוג כולל בדיקה, מייד שלמתי לו, הזמין אתם וברגע שהיו אצלו קבעתי איתו וטסתי אליו. מייד אסף אותי מהמלון לקליניקה שלו, בצע בדיקה וכוון לי את המכשיר כפי שהיה נוח לי. הסביר לי כיצד לשלוט על המכשיר עם האפליקציה, המכשיר מגיע כבר עם 6 תוכניות שמזהות ועוברות אוטומטית למצב שאתה נמצא בו. למחרת חזרתי לארץ.

נדרש לי יותר מחודש להתרגל אליהם, להבין איך זה עובד ולנצל את כל הפונקציות הרצויות לי. בפועל רק היום אני נהנה מהם. אם חלילה תהיה לי בעיה, אוכל לשלוח לו אותם לבדיקה או תיקון וכמובן תמיד אוכל לקפוץ לשם.

לאלו שתוהים אם היה כדאי לי כל זה אומר, שהמחיר כולל טיסה ומלון עלו לי חצי מהמחיר בארץ. מחיר המכשיר בארץ הוא כ-24 אלף ש"ח, לא הייתי עושה זאת אם היו עולים בארץ 15 אךף ש"ח. אגב אם צחי יסכים ואקבל רשות מהאודיולוג, אפרסם את פרטין בפורום. בינתיים מי שרוצה יכול לכתוב לי במייל.

אין לראות במקרה שלי כהמלצה לעשות כמוני. כל אחד יעשה את שקול הדעת ויראה מה הכי מתאים לו.

Talbavi
    משתתף
    • נושאים 0
    • תגובות 11
    • פעילות 11

שלום

אני עכשיו בהתכתבות מול ספק בלונדון , לגבי מכשירי שמיעה סיגניה סימנס סטליטו קונטקט NX5 מהמכשירים המתקדמים בעולם , הספק מתאים את ההתאמה הראשונית של המכשיר לפי בדיקת השמיעה לאחר מכן המכשיר מתאים את עצמו בהתאם לסביבה שבה נמצאים  . קראתי עליו באינטרנט מכשיר מעולה במחיר מצוין 1590 פאונד משלוח חינם לארץ.https://www.ebay.co.uk/itm/Pair-new-Signia-Siemens-Styletto-Connect-rechargeable-hearing-aids-charger/264218207522?_trkparms=aid%3D111001%26algo%3DREC.SEED%26ao%3D1%26asc%3D20160811114145%26meid%3Df95b4b1a6083444198cb17e65214f92f%26pid%3D100667%26rk%3D3%26rkt%3D8%26sd%3D153696706687%26itm%3D264218207522%26pmt%3D0%26noa%3D1%26pg%3D2334524&_trksid=p2334524.c100667.m2042 .

לגביי השתתפות מכבי זהב .הם מסרבים לאפשר רכישה עצמית והחזר השתתפות .שלחתי בקשה למכבי סורבתי. שלחתי למשרד הבריאות נעניתי שהם רשאים לאפשר אבל הם לא יכולים לכפות עליהם. אני שוקל להגיש תביעה משפטית.

ראה סעיף 7 חוזר משרד הבריאות 11/2017 file:///C:/Users/USER/Desktop/%D7%A8%D7%A4%D7%95%D7%90%D7%AA%20%D7%94%D7%A4%D7%94/mr11_2017%20%D7%97%D7%95%D7%96%D7%A8%20%D7%9E%D7%A2%D7%95%D7%93%D7%9B%D7%9F.pdf

אבי טלבי

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 43
    • תגובות 275
    • פעילות 318

אבי,

בהמשך לבקשתך הטלפונית ובאישור צחי, מצ"ב פרטי האודיולוג בלרנקה.

מצורפים:

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 43
    • תגובות 275
    • פעילות 318
    אבי בהמשך לשיחתנו קבלתי את אינפורמציה הבאה שתעניין אותך
    Hello Avi,
    As far as remote assistance of the marvel I will let you know as soon as it is available. At the moment it is available in the USA and UK. It will take a bit of time but will be made available for Cyprus. On this subject matter there is another model of hearing aids that seems to be a big success that remote assistance is available and works really well. I am talking about the Resound Quattro 61 hearing aids. They are small rechargeable hearing aids (as a matter of fact resound claims they last for up 30 hours). From my experience so far the Phonak marvel and the Resound quattro are the ones that people tend to want the most.
    regards,
    George Panayiotou, AuD, CCC-A, FAAA
    Audiologist

רותי סבט
    משתתף
    • נושאים 2
    • תגובות 48
    • פעילות 50

אבי טלבי, איך אתה מסתתדר עם המכשירים שקנית?

Talbavi
    משתתף
    • נושאים 0
    • תגובות 11
    • פעילות 11

היי האוזניות שרכשתי הם Fhonak m90r זהות לאוזניות שאבי(שהוא אחד ממיסדי הפורום) רכש. ואכן רכשתי אותם אצל אותו אודיולוג למרות שהיגעתי אליו בכוחות עצמי. עשיתי זאת בגלל הזמינות שהיא יחסית קרובה והעלות הנמוכה של המכשירים והטיסה, לאודיולוג.(פחות ב35  אחוז מסכום ההשתתפות שנדרשתי לשלם בארץ לאותם מכשירים)

לגבי השאלה איך אני מסתדר התשובה היא בשלב זה בסדר אני כרגע רק 3 שבועות עם המכשירים. נמצא כרגע בחו"ל בהזדמנות קרובה אני אנסה לשנות משהו קטן בכיוון. בקיצור שבע רצון מהקניה.

דרך אגב הגשתי תביעה נגד קופ"ח מכבי להחזר ההשתתפות. נקבע דיון לתחילת חודש מאי.

Talbavi
    משתתף
    • נושאים 0
    • תגובות 11
    • פעילות 11

רציתי לחדד שהאודיולוג הוא בקפריסין בעיר לרנקה. טסתי לשם ללילה אחד. קיבלתי ממנו טיפול VIP.

רותי סבט
    משתתף
    • נושאים 2
    • תגובות 48
    • פעילות 50

תודה

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 18 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.