מכשיר טוב ואמין נגד נחירות

פורומים פורום CPAP ישראל מכשיר טוב ואמין נגד נחירות

מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    guy.avraham
    משתתף
    • נושאים 2
    • תגובות 1
    • פעילות 3

שלום

אובחנתי כבעל דום נשימה בשינה – 26 הפסקות בשעה. קיבלתי מווינמן מסיכה לתקופת ניסיון ואחרי לילה אחד הבנתי שאין סיכוי שאני יכול להתרגל לזה.

הקטע שבתקופה האחרונה אני ישן יותר טוב (מתפקד סבבה במהלך היום), אבל הנחירות החזקות עדיין שם.

לווינמן יש התקן נגד נחירות שנקרא Oniris. מישהו התנסה? ואם לא, האם יש משהו אחר שמומלץ?

תודה מראש 🙏

yor
    משתתף
    • נושאים 8
    • תגובות 63
    • פעילות 71

חשוב להבין את סיבת הנחירות שהם בדרך כלל סימפטום לבעיה עמוקה יותר.

אלטרנטיבה למכשיר סיפאפ יכול להיות סד דנטלי.

אני ממליץ שתתעמק מעט בחומר הרב שיש כאן בפורום ובמקומות נוספים.

guy.avraham
    משתתף
    • נושאים 2
    • תגובות 1
    • פעילות 3

מה הכוונה 'סימפטום לבעיה עמוקה יותר'? הנחירות הן מן הסתם תסמין של דום נשימה בשינה ממנו אני סובל. שים לב שציינתי שעל אף הדום נשימה אני מתפקד בסדר במהלך היום, ולכן ביקשתי המלצה להתקן שמונע ספציפית נחירות. וגם ציינתי את שם ההתקן שהסוכן של ויינמן הציע לי.

לגבי ההתקן הדנטלי, הסוכן של ויינמן אמר שזה מתאים למי שסובל מדום נשימה של עד 15 הפסקות בשעה

yor
    משתתף
    • נושאים 8
    • תגובות 63
    • פעילות 71

העובדה שאתה מתפקד בסדר במהלך היום אינה מעידה שאין לך דום נשימה ברמה זו אחרת ואכן הנחירות הן כנראה סימן לכך.

כלומר, אם תמצא מכשיר שמפסיק את הנחירות מבלי לטפל בדום הנשימה לא עשית בעצם דבר משמעותי.

אני מבקש להדגיש שאני לא מומחה, (אולי עם קצת יותר נסיון וותק משלך אך ודאי טירון יחסית למפעילי הפורום…), אבל זה הכל.

גם אני סובל מנחירות (יותר מדויק מהמרפקים של זוגתי שתחיה…) ומרגיש בסדר גמור במשך היום.

אני מתנסה עכשיו בסד דנטלי ועוקב בעזרת ניטור רמת חמצן. פרטים רבים בנושא תמצא כאן בפורום.

כמובן שאין להתפלא על כך שסוכן שמעונין למכור לך סיפאפ לא יתמוך באפשרות להסתדר בלעדיו.

רותי סבט
    משתתף
    • נושאים 7
    • תגובות 117
    • פעילות 124

אתה יכול לנסות מסיכה אחרת.

יצחק
    מנהל בפורום
    • נושאים 20
    • תגובות 315
    • פעילות 335

שלום לך גיא וברוך הבא

לפי מה שאתה מתאר אתה סובל מהפסקות שנימה בשינה ברמה בינונית ולא קלה (לא נתת תוצאות מלאות ואני לא רופא מומחה בתחום כך שזו רק דעה לא מקצוית לפי מספר הפסקות הנשימה).

CPAP הוא הפיתרון המובהק והיעיל ביותר לטיפול בתופעה. נכון שצריך להסתגל אבל להגיד שאין סיכוי שתסתגל זה ממש לא וודאי. אנחנו כולנו הסתגלנו וגם אני התחלתי את הטיפול בגיל צעיר יחסית (40) צריך כח רצון והחלטה.

טיפול נגד נחירות לא יפתור את דום הנשימה. מה שבאמת אפשר להשתמש בו והוא נותן פיתרון (לא תמיד מלא) הוא סד דנטלי מותאם אישית על ידי רופא שיניים מתמחה בתחום של הפרעות שינה.

שים לב כי גם לסד הזה צריך להסתגל

אני מאחל לך בהצלחה וטפל בעצמך, הבריאות היא הדבר החשוב לנו ביותר

הכותב אינו רופא והייעוץ אינו ייעוץ רפואי ואינו תחליף לייעוץ רפואי

מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.