מכשיר לניטור רמת חמצן

פורומים פורום CPAP ישראל מכשיר לניטור רמת חמצן

מוצגות 10 תגובות – 31 עד 40 (מתוך 40 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 79
    • תגובות 660
    • פעילות 739

הבהרה , הורדתי דוח excel וראיתי שצפיפות דגימה במכשיר O2Ring היא בכל 4 שניות, לכל הדעות צפיפות דגימה טובה מאוד

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 79
    • תגובות 660
    • פעילות 739

הגעתי למסקנה שנדרש מכשיר לניטור רמת החמצן בנוסף למכשיר הסיפאפ, אחרי הלילה האחרון שישנתי וקמתי עייף. המכשיר כרגיל מכוון ללחצים 8-11.6 עם לחות דרגה 1 וטמפרטורה 27 מעלות, הראה לי כרגיל 2 פרצופים ירוקים מחייכים, אבל אני לא חייכתי. הורדתי נתונים מהמכשיר: לחץ ממוצע של 9.8 – AHI 0.5! בריחת אוויר 28L/H – בלילות אחרים בריחת אוויר מרבית  18L/H.

לעומתו מכשיר מדידת חמצן בדם, הראה בדרוג 0 עד 10, תוצאה של 4.5 עם ירידות חמצן עד 85% גרוע, כצפוי מאיכות השינה של הלילה האחרון. צרפתי צילום תוצאות. בלילות רגילים הציון בין 7 – 9.8 הלילה 4.5 הרבה מתחת לרגיל. אני חושב שאני יודע למה זה קרה, בזמן האחרון עברתי למסכת נחיריים עם רצועות, בלילה האחרון לא הקפדתי על מיקום הרצועות, הנחתי את המסכה לא טוב, ברח אויר בכמות שהספיקה לשבש את השינה הרגילה שלי. אדאג לשפר את זה הלילה. זה רק מחזק את אשר חשבתי, מכשיר בדיקת החמצן נדרש וחשוב למדידת איכות השינה. חבל שמכשיר סיפאפ לא בודק גם פונקציה זו.

מעניין מה אתם חושבים על המסקנה שלי.

מצורפים:
    yor
    משתתף
    • נושאים 7
    • תגובות 54
    • פעילות 61

במכשיר ניטור החמצן שיש לי קיימת פונקציה היוצרת רטט בעת שרמת החמצן יורדת לרמה מסוימת (שאני יכול לקבוע). הרטט (ניתן גם לכוון את עוצמתו) גורם לי להתעורר, לשנות תנוחה וכ"ו וכך מונע או לפחות מפחית את הסכנה שבירידת רמת החמצן לערכים נמוכים יותר משקבעתי.

הנתון של רמת החמצן בדם הוא הנתון האוביקטיבי היחידי שמאפשר לעקוב אחר יעילות הסיפאפ. מסתבר שבטכנולוגיה של היום די קל לקבל את הנתון הזה ומוזר שאין אותו עדיין במכשירי הסיפאפ המודרניים.

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 79
    • תגובות 660
    • פעילות 739

בנוסף לתאור שלך יש אפשרות להוריד למחשב ולשמור בפרוט רב כל דוח להדפיס ולשלוח במייל לרופא למשל,

נכון, הוספת פונקציה זו, צריך להיות האתגר הבא של יצרני המכשירים.

mosheh007
    משתתף
    • נושאים 0
    • תגובות 4
    • פעילות 4

טכנית, לפיליפס כן יש סנסור חמצן שמתחבר לDreamstation

אבל לא ראיתי בשום מקום שזה נמכר, ורק המודול שמתחבר בתוך ה-Dreamstation מאוד יקר – https://www.cpapusa.com/dreamstation-link-module-oximetry.html

אני קיבלתי את ה-o2ring לפני יומיים

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 79
    • תגובות 660
    • פעילות 739

משה יפה מאוד, תודה למדתי משהו. אומנם של פליפס פחות פרקטי מ O2ring שהוא אלחוטי BT. אבל לעומת זה בפיליפס זה מסונכרן עם תוצאות הסיפאפ. שזה יתרון גדול לדעתי.

אם כך, זה רק ענין של זמן עד שיצא מכשיר סיפאפ מסונכרן BT. על פניו נראה שטכנולוגית החומרה והתוכנה קיימים.

ASGAL
    משתתף
    • נושאים 1
    • תגובות 3
    • פעילות 4

שלום

בבדיקת השינה שבה המליצו לי על  CPAP  התגלו התוצאות (שכמובן לא הייתי מודע אליהן לפני כן) :
    משך הבדיקה: 6 שעות 57 דקות. אובחנו 101 הפסקות נשימה מלאות.ו­ 38 הפסקות נשימה חלקיות  .צפיפות הפסקות נשימה 20 אירועים לשעה. נרשמו 100 ירידות ברמת ריווי החמצן בדם מרמה בסיסית של %94 עד למינימום  של % 80 .ריווי החמצן היה מתחת ל­ %90 במשך % 3 מזמן השינה. במשך % 1 מהלילה נשמעה נחירה.

לאור מה שקראת בפורום יש לי כמה החלטות , בבקשה – תתנו הערות :
    1- לקחת מה שאני מקבל מהקופה עם השתתפות עצמית נמוכה  (למשל BMC)
    2- לקנות מכשיר oximeter  שנוח ללבישה ורצוי ללא כבל , אלא בשימוש ב  bluetooth  להתחבר ליחידה המרכזית
    ההנחה שלי שהסנכרון בין שני המכשירים לא כל כך חשוב (אפשר תמיד להסתנכרן בערך לפי הזמן בדוחות) – כיוון שמטרת השימוש ב  oximeter היא :
    -לזהות מצב של ירידת סטורציה
    -לגרום לרעידות באצבע שינסו להעיר אותי ולשנות תנוחה
    -להסתכל מידי בוקר על תוצאות הסטורציה ואם ישנה ירידה משמעותית – לבדוק את הדו"ח מה  cpap  ולראות מה אפשר לשפר (למשל במיקום המסיכה , שימוש במגביר לחות וכו')
    יש לכם הערות למסקנות שלי ?
    האם יש לכם המלצה ברורה לרכוש את ה o2ring לעומת מכשירים אחרים בעלי  bluetooth ,  ואם  אתם חושבים שה o2ring  עדיף – מאיזה מקור כדאי לקנות ( כרגע ב amazon הוא לא זמין )
    תודה

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 79
    • תגובות 660
    • פעילות 739

ברוך הבא למשפחה,

נראה שעשית טוב שעורי בית. המכשיר BMC הסיני הוזכר בפורום אבל לא צויין יעילות המכשיר. תמיד תוכל לרכוש מכשיר אחר אם לא מרוצה מהמכשיר של הקופה. זה תלוי בכיס.

בזמנו כשרכשתי את O2Ring הוא היה בין המכשירים הטובים, אבל תמיד כדאי לבדוק בגוגל אם יצא משהו חדש יותר. עד היום רכשתי 3 יחידות, אחד לקרוב משפחה, השני לבני שעד היום לא פתח את האריזה. אני מרוצה מהמכשיר למרות שהתוצאות טובות רק בחלק מהלילות. אגב, למכשיר זה אין אישור FDA. רכשתי ישירות מאתר היצרן  https://getwellue.com/   זה כלל משלוח DHL מהיר. באליאקספרס המחיר יותר נמוך אבל זמן המשלוח ארוך יותר.

בהצלחה

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 79
    • תגובות 660
    • פעילות 739

לאחרונה עודכנה האפליקציה של o2ring – רמת הגוונים שונתה בגרפים. הנקודות החורגות ברורות יותר ומודגשות. שינוי גוונים זה נדרש כיוון שלפני העדכון גוון הכתום הופיע גם מעל 90 אחוז וכעת לא, שזה יותר נכון. גם בקצב לב הודגשו הנקודות שמתחת ל"מותר"  לדעתי זה תיקון חשוב

יצחק
    מנהל בפורום
    • נושאים 20
    • תגובות 270
    • פעילות 290

שלום בבדיקת השינה שבה המליצו לי על CPAP התגלו התוצאות (שכמובן לא הייתי מודע אליהן לפני כן) : משך הבדיקה: 6 שעות 57 דקות. אובחנו 101 הפסקות נשימה מלאות.ו­ 38 הפסקות נשימה חלקיות .צפיפות הפסקות נשימה 20 אירועים לשעה. נרשמו 100 ירידות ברמת ריווי החמצן בדם מרמה בסיסית של %94 עד למינימום של % 80 .ריווי החמצן היה מתחת ל­ %90 במשך % 3 מזמן השינה. במשך % 1 מהלילה נשמעה נחירה. לאור מה שקראת בפורום יש לי כמה החלטות , בבקשה – תתנו הערות : 1- לקחת מה שאני מקבל מהקופה עם השתתפות עצמית נמוכה (למשל BMC) 2- לקנות מכשיר oximeter שנוח ללבישה ורצוי ללא כבל , אלא בשימוש ב bluetooth להתחבר ליחידה המרכזית ההנחה שלי שהסנכרון בין שני המכשירים לא כל כך חשוב (אפשר תמיד להסתנכרן בערך לפי הזמן בדוחות) – כיוון שמטרת השימוש ב oximeter היא : -לזהות מצב של ירידת סטורציה -לגרום לרעידות באצבע שינסו להעיר אותי ולשנות תנוחה -להסתכל מידי בוקר על תוצאות הסטורציה ואם ישנה ירידה משמעותית – לבדוק את הדו"ח מה cpap ולראות מה אפשר לשפר (למשל במיקום המסיכה , שימוש במגביר לחות וכו') יש לכם הערות למסקנות שלי ? האם יש לכם המלצה ברורה לרכוש את ה o2ring לעומת מכשירים אחרים בעלי bluetooth , ואם אתם חושבים שה o2ring עדיף – מאיזה מקור כדאי לקנות ( כרגע ב amazon הוא לא זמין ) תודה

שלום לך וברוך הבא

חבל שאתה לא פותח פוסט חדש אלא מגיב לפוסט קודם

לא ברורה לי דרך ההחלטה שלך אתה מתתלבט בין לקנות מכשיר CPAP מתוצרת BMC לבין רכישת מכשיר לבדיקת סטורציה

ראשית בעיקרון מכשיר CPAP שעושה את העבודה אמור למנוע לחלוטין את תופעת ירידת החמצן בדם. אני אישית משתמש ב CPAP מעל 12 שנה ומעולם לא רכשתי מכשיר סטורציה. זה לא חובה חובה לבדוק את יעילות המכשיר.

גם מכשיר איכותי פחות "יעשה את העבודה" ההבדלים הם בעיקר בנוחות השימוש, באיכות הצג, ברעש, בחיבוריות לאינטרנט וכו'.

הפיתרון שלך למשהו שיעיר אותך אם הסטורציה תרד לא יעזור. זה בדיוק מה שקורה בהפסקות נשימה בשינה המוח שלך מעיר אותך כי הוא מרגיש שרמת החמצן ירדה. בגלל זה נשארים עייפים כי יש המון הפסקות שינה

הכותב אינו רופא והייעוץ אינו ייעוץ רפואי ואינו תחליף לייעוץ רפואי

מוצגות 10 תגובות – 31 עד 40 (מתוך 40 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.