מכשיר cpap עם מומלץ עם תוספת חמצן ללילה

פורומים פורום CPAP ישראל מכשיר cpap עם מומלץ עם תוספת חמצן ללילה

מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #4487
  avis64
  משתתף
  • נושאים 1
  • תגובות 2
  • פעילות 3

  שלום רב,

  בבדיקת שינה ביתית שערכתי במכון לרפואת שינה נמצא כי יש לי 207 הפסקות שינה מלאות וריווי החמצן ירד ל 73% ולפיכך, הומלץ על ידי רופא הריאות על טיפול במכשיר cpap עם תוספת של חמצן בלילה. השאלה היא האם יש בין שלושת הספקים של קופ״ח מכבי מכשיר מותאם/משולב עם הספקת חמצן ללילה או שצריך לרכוש בניפרד מחולל חמצן או בלון חמצן עם מתאם כלשהו שייתחבר למכשיר ה- cpap

  אם יש מכשיר משולב שיתאים לדרישות שפורטו לעיל האם יש איזה מכשיר מומלץ מבין שלושת הספקים של מכבי המפורטים בקישור שלהלן:

  https://www.maccabi4u.co.il/15196-he/Maccabi.aspx

  בתודה למשיבים

  אבי

  #4488
  Avis
  מנהל בפורום
  • נושאים 98
  • תגובות 885
  • פעילות 983

  אבי, ברוך הבא

  למיטב ידיעתי המכשירים המסופקים על ידי הקופה אינם כוללים מכשיר עם חמצן, יתכן שכן מופיעים בקטגוריה אחרת בקופות. אני מפנה אותך לבלוג באנגלית אשר מצאתי ומפרט יותר בענין, חסר בו פרוט טכני אבל עדיין מרחיב את ההבנה. https://www.cpap.com/blog/complete-guide-using-cpap-oxygen/

  לנוחות הקוראים תרגמתי לעברית את הקטעים החשובים: אין לראות בזה המלצה או מידע רפואי שיש לפעול לפיו. איני רופא רק בא לעזור ולשתף במידע שמצאתי בגוגל.

  המדריך המלא לשימוש ב-CPAP עם חמצן
  מיליוני גברים ונשים סובלים מדום נשימה בשינה, וזה אומר שהם עשויים להיות בסיכון גבוה יותר לבעיות רפואיות חמורות, כמו התקפי לב, שבץ מוחי, השמנת יתר, דיכאון ואפילו תאונות שנגרמות משינה מועטה מדי. מכונות CPAP יכולות להציע פתרון מצוין לרבות מהבעיות הללו, ומספקות זרם אוויר קבוע שעוזר לשמור על דרכי הנשימה פתוחות וללא חסימות במהלך השינה.
  אבל לפעמים, CPAP לבדו לא יכול להיות מספיק כדי לטפל במצב רפואי בסיסי או כדי למנוע מצב קיים להחמיר. לעתים קרובות, חולים אלה נהנים מתוספת של חמצן המועבר דרך מכשיר ה-CPAP שלהם.
  מעניין לציין שחולי דום נשימה בשינה רבים – אפילו אלה שהשתמשו ב-CPAP – מופתעים לגלות ש-CPAP אינו זהה לטיפול בחמצן. מכיוון שגם טיפול ב-CPAP וגם חמצן משלים מספקים אוויר טיפולי דרך מסכות, קל לראות איך הבלבול הזה קורה.
  אבל אם הרופא שלך הציע להשתמש ב-CPAP עם חמצן, אם יש לך מצב רפואי בסיסי כמו מחלת לב או ריאות, או אם אתה חושב שחמצן עשוי להועיל לתוצאות ה-CPAP שלך, חשוב לדעת מה מייחד את מכונות ה-CPAP מחמצן, כדי שתוכל ודא שאתה מקבל את הטיפול הטוב ביותר עבור הצרכים שלך.
  האם CPAP נחשב חמצן?
  לא. מכונות CPAP משתמשות בזרם אוויר מתמשך – אותה תערובת של חמצן, חנקן ואלמנטים אחרים באוויר שאנו נושמים בדרך כלל – כדי לשמור על דרכי הנשימה פתוחות בזמן שאתה ישן. במהלך טיפול CPAP, מסכה מיוחדת מעבירה את זרם האוויר ישירות לדרכי הנשימה שלך כדי לסייע במניעת קריסת הרקמות הרכות בחלק האחורי של הגרון.
  תקופות קריסה לסירוגין אלו הן שמפריעות לנשימה הרגילה, ומייצרות את ההפרעות בנשימה שהן סימן ההיכר של דום נשימה בשינה.
  בעוד ש-CPAP מספק אוויר "רגיל", טיפול בחמצן מתמקד רק באספקת חמצן טהור. מטופלים עם סוגים מסוימים של בעיות בריאות, כולל דום נשימה בשינה, הפרעות נשימה אחרות ומחלות לב, נהנים לעתים קרובות מתוספת חמצן כדי לספק לתאים ולאיברים את האוויר המועשר הדרושים להם כדי לשפר את אופן פעולתם.
  כמו CPAP, החמצן מועבר דרך מסכה. ניתן לאחסן חמצן במיכל בלחץ או, בתדירות גבוהה יותר, ניתן לקחת אותו ישירות מהאוויר שמסביב באמצעות רכז. הרכז משתמש במסננים כדי להסיר אלמנטים וזיהומים אחרים מהאוויר, כך שרק חמצן טהור מועבר.
  מה ההבדל בין CPAP לחמצן?
  בנוסף ל"סוג" האוויר שכל טיפול מספק, ניתן להשתמש בטיפול ב-CPAP ובחמצן כדי לטפל בסוגים שונים של הפרעות ומחלות.
  CPAP
  CPAP, או לחץ דרכי אוויר חיובי מתמשך, הוא טיפול שפותח במיוחד לטיפול בדום נשימה בשינה (נקרא לפעמים דום נשימה חסימתי בשינה או OSA). CPAP פועל על ידי מתן זרם עדין ומתמשך או "כוח" או אוויר לדרכי הנשימה שלך בזמן שאתה ישן. כאשר האוויר בלחץ העדין הזה עובר דרך דרכי הנשימה שלך, זה עוזר לשמור על דרכי הנשימה פתוחות – במיוחד את נתיב הנשימה בחלק האחורי של הגרון.
  אצל אנשים עם דום נשימה בשינה, הרקמות הרכות הללו "נרגעות יתר על המידה" במהלך השינה, צונחות לתוך דרכי הנשימה וחוסמות זמנית נשימה רגילה. זרימת האוויר מספקת בדיוק מספיק לחץ כדי לעזור לשמור על הרקמות הרכות "במקומן", כך שדרכי הנשימה יישארו פתוחים ותוכלו לנשום כרגיל.
  חַמצָן
  טיפול בחמצן מספק רק חמצן טהור, והוא משמש בדרך כלל לטיפול בחולים שיש להם מצבים רפואיים ספציפיים הגורמים לרמות חמצן נמוכות בדם, כולל אנשים עם:
  • אי ספיקת לב
  • אמפיזמה
  • סרטן ריאות או מחלות ריאה אחרות
  • מחלת ריאות חסימתית כרונית (COPD)
  • מצבים אחרים (כמו דום נשימה בשינה) הגורמים לרמות נמוכות של חמצן במחזור במהלך השינה
  התאים והאיברים שלך תלויים ברמת חמצן מסוימת כדי לתפקד. חמצן משלים יכול לספק חמצן נוסף כאשר הנשימה שלך נפגעת על ידי מחלה או מצב רפואי כמו דום נשימה בשינה.
  האם אתה יכול להשתמש בחמצן עם CPAP?
  כן. חולים רבים נהנים מהוספת חמצן ל-CPAP. הרופא שלך יוכל לקבוע אם CPAP עם חמצן יכול להיות מועיל עבורך בהתבסס על ההיסטוריה הרפואית שלך וגורמים אחרים.
  כיצד לחבר חמצן למכונת CPAP
  אם אתה משתמש במכשיר CPAP, הוספת חמצן לטיפול ב-CPAP היא תהליך פשוט יחסית. גם זרם האוויר של ה-CPAP וגם החמצן נכנסים דרך אותה מסכה. בהתאם למערכת אספקת החמצן שברשותך, ייתכן שיהיה עליך להשתמש במתאם (עם או בלי שסתום חד-כיווני נוסף) כדי לחבר את קו אספקת החמצן עם הצינור המשמש את מכשיר ה-CPAP שלך, או למסכה שלך עשוי להיות מתאם מיוחד מובנה בעיצוב שלו.
  הקפד לקרוא ולעקוב אחר ההנחיות המסופקות עם יחידת אספקת החמצן שלך, או התקשר ל-CPAP.com בטלפון 1-800-356-5221 ובקש מחבר בצוות שלנו לסיוע.
  ישנם אמצעי זהירות אחרים שעליך לבצע בעת שימוש בחמצן עם CPAP. לדוגמה, אתה לא צריך לעשן סביב מכשיר אספקת חמצן, ואתה צריך גם לשמור המכשיר שלך הרחק מחום. רוב היחידות גם מורה לך לא לכבות את מכשיר ה-CPAP בזמן השימוש בחמצן. ברוב המקרים:
  • אין להפעיל את יחידת החמצן עד שיחידת ה-CPAP כבר פועלת; ו,
  • עליך לכבות את יחידת החמצן לפני שאתה מכבה את מכשיר ה-CPAP.
  מערכת החמצן שלך תספק לך הוראות ספציפיות עבור היחידה שלך.
  ליחידת ה-CPAP שלי יש מכשיר אדים. האם אני עדיין יכול להשתמש בחמצן?
  כן, יחידות CPAP עם מכשירי אדים מובנים כדי להרטיב את האוויר עדיין יכולות להשתמש בחמצן משלים. יחידת החמצן תחובר באותו אופן, תוך שימוש בהנחיות שסופקו על ידי יצרן מכשיר החמצן שלך.
  האם אני יכול להשתמש במכונת BiPAP עם חמצן?
  כן, אתה יכול להשתמש במכונת BiPAP עם חמצן. כמו בעת שימוש בחמצן עם CPAP, החמצן ייכנס דרך אותה מסכה שבה אתה משתמש לטיפול ב-BiPAP. ייתכן שתזדקק למתאם נפרד כדי לחבר את הצינורות של שני המכשירים, או למסכה שלך עשוי להיות מתאם מובנה. יחידת החמצן שלך תספק לך הוראות מלאות לחיבור החמצן למכשיר BiPAP שלך.
  האם אתה יכול להשתמש בחמצן לטיפול בדום נשימה בשינה?
  כמה מחקרים הראו שחמצן לבדו יכול להועיל לחולים עם דום נשימה בשינה, בעוד שחולים אחרים עשויים שלא להזדקק לחמצן נוסף כדי להפיק את היתרונות מ-CPAP. כטיפול עצמאי, מתן חמצן בדרך כלל אינו מספיק כדי לשמור על דרכי הנשימה בחלק האחורי של הגרון פתוחים. משמעות הדבר היא שלמרות שחמצן זורם דרך מסכה או צינורית, עדיין תחוו הפרעות נשימה – וחלק ניכר מהחמצן לא יישאף.
  CPAP משתמש בזרם אוויר חזק יותר (אך עדיין עדין) ש"מפעיל" את השרירים בחלק האחורי של הגרון להישאר "מתוחים" יותר, ומונע מהרקמות הרכות ליפול לתוך הגרון ו"לנתק" אוויר.
  היתרונות של הוספת חמצן ל-CPAP
  כאשר דרכי הנשימה "קורסים" במהלך אירוע דום נשימה בשינה, אינך מסוגל לנשום אוויר כפי שאתה עושה בדרך כלל בעת ערות. זה אומר שהאיברים שלך – במיוחד הלב והמוח שלך – ורקמות אחרות לא מקבלים את הרמות הממוצעות של חמצן שהם צריכים כדי להישאר בריאים ולעבוד כמו שהם צריכים.
  לאורך זמן, הפסקות הנשימה ורמות נמוכות יותר של חמצן הקשורות לדום נשימה בשינה יכולים לתרום לבעיות רפואיות חמורות, כולל מחלות לב ואירועים קרדיווסקולריים כמו התקפי לב. כאשר אתה משתמש ב-CPAP עם חמצן, אתה קוצר שני יתרונות עיקריים:
  • מכשיר ה-CPAP ומערכת הלידה עוזרים לשמור על דרכי הנשימה פתוחות לנשימה רגילה בזמן השינה, והם גם מאפשרים לך לנשום יותר מהחמצן המשלים.
  • החמצן המשלים מספק לגוף את החמצן הנוסף שהוא צריך כדי לתפקד כרגיל.
  לא כל מי שיש לו דום נשימה בשינה יזדקק לתוספת חמצן. הרופא שלך יוכל לקבוע אם הוספת חמצן ל-CPAP הגיונית עבורך ועבור הצרכים הרפואיים שלך.

  בהצלחה, ושתף אותנו כדי שגם אנחנו נלמד.

   

   

  #4489
  avis64
  משתתף
  • נושאים 1
  • תגובות 2
  • פעילות 3

  תודה רבה על המענה והתיאור המפורט.

  על כל פנים, קצת חקרתי את הנושא ומצאתי שבסך הכל צריך מתאם שמתחבר אל מכשיר ה- cpap וממנו יוצא מתאם לצינור החמצן. זה יכול להיות בחיבור לבלון חמצן או למחולל חמצן.

  יש סרטון שממחיש את העניין להלן:

  אני מבין שחיבור המתאם הוא אוניברסלי ויכול להתאים לכל מכשירי מכשירי הסיפאפ

  והשאלה המתבקשת היא, איזה מכשיר אתה ממליץ לרכוש מבין שלושת הספקים של מכבי המפורטים בקישור שלהלן:
  https://www.maccabi4u.co.il/15196-he/Maccabi.aspx
  בתודה ובהערכה רבה
  אבי

  #4490
  Avis
  מנהל בפורום
  • נושאים 98
  • תגובות 885
  • פעילות 983

  יפה, תבדוק אם הקופה שלך משתתפת במחולל חמצן או אספקת חמצן. נראה לי כי כדאי לך לרכוש טבעת שמודדת באופן רציף את רמת חמצן ודופק במהלך השינה. מכשיר יעיל ולא יקר שיכול למדוד את תוצאת הטיפול, כי מכשיר הסיפאפ אין בו נתון על חמצן. גם בפורום יש הרבה תוכן על מדי סטורציה.

  כל המכשירים של משווקי הקופה עושים את העבודה. מציע לך לקרוא בפורום אילו מכשירים מובילים בשוק. לי יש  Resmed 10. תבדוק את ההצעות ותשווה בין המכשירים ותחליט. מן הסתם עבור מכשירים חדישים שיכולים להתחבר לאפליקציה תדרש לשלם מכיסך.

  בהצלחה

  #4491
  avis64
  משתתף
  • נושאים 1
  • תגובות 2
  • פעילות 3

  תודה רבה על המענה והיחס האישי שלך

  בריאות איתנה

מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.