מעבדת שינה בכללית

פורומים פורום CPAP ישראל מעבדת שינה בכללית

מוצגות 14 תגובות – 1 עד 14 (מתוך 14 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 98
    • תגובות 885
    • פעילות 983

לאחרונה החלה אצלי ירידה באחוז החמצן בדם בזמן השינה. החלטתי ללכת למעבדת שינה אחרי אולי 20 שנה שלא הייתי שם.

מייד כשנכנסתי, הטכנאית עמדה להביא לי מכשיר וציוד לבדיקה, בקשתי ממנה קודם לבדוק את הנתונים בכרטיס SD ממכשיר הרסמד 10 שלי ובנוסף מסרתי גרפים על ירידת החמצן ממכשיר שאני ישן אתו על האצבע כמו טבעת.

הסיפאפ מראה AHI נמוך וסביר עד 2, בלילות חריגים עובר במעט את הספרה 2. והגרפים בכל הלילות מראים על ירידה מתחת ל-90% חמצן בדם.

התברר לי שהטכנאית לא יכולה לעזור ולכן ויתרה על הבדיקה שרצתה לתת לי. יצאתי כלעומת שבאתי. גם לא יכולה להמליץ לי על ביפאפ כי זה לא בתחומה. ציפיתי לפחות שאופנה לאיזו אוטוריטה בתחום השינה, הופתעה כאשר סיפרתי לה כי קיימת מסכה בלי רצועות ובקשה שאעביר לה פרטים על המסכה.

כעת, אני ישן עם פלסטר על הפה, לאחר שלא הסתדרתי עם מסכת פנים, קובע תור לבדיקות ריאה ולבדיקה עם מצלמה אצל פרופסור גדעון בכר.

חשבתי שמרפאות השינה צברו ידע והתקדמו מאז לפני 30 שנה שהייתי בפעם הראשונה. אך התברר לי שרק הציוד התקדם, הידע ודפוס הפעולה לא השתנו. השיטה שדגלתי בה מאז ומתמיד, אם אין אני לי מי לי, עדיין תקפה.

ודאי לא חידשתי הרבה לעצמי כמו גם לרוב החברים, ובכל זאת אני לא יודע למה אני מאוכזב.

Benzi
    משתתף
    • נושאים 8
    • תגובות 95
    • פעילות 103

Avis, לצערי לא חידשתי לי כלום. הטכנאים יודעים איך לכוון את המכשירים. במעבדות השינה יודעים איך לבצע את בדיקת השינה ואולי גם איך לנתח את התוצאות. ובארגז הכלים שלהם יש כלי אחד: סיפאפ.

רבים מ"מומחי השינה" בארץ לא יודעים יותר ממה שאתה יודע.

יש לי תור להתייעצות עם רופא שינה באסותא. אומרים ששם כן יודעים משהו. כדי לקבל את התור חייבו אותי לעשות באסותא מעבדת שינה.

אחרי מעבדת השינה קיבלתי תור לרופא לעוד יותר מחודשיים. כנראה שיש אצלם לחץ כי הם מבינים בתחום. מקווה כך…

בהצלחה

Benzi
    משתתף
    • נושאים 8
    • תגובות 95
    • פעילות 103

דרך אגב, מה זה בדיקה עם מצלמה?

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 98
    • תגובות 885
    • פעילות 983

לא עברתי עדיין בדיקה עם מצלמה, כל שידוע לי, מבצעים הרדמה מקומית שמדמה מצב שינה ומחדירים מצלמה זעירא דרך דרכי הנשימה לאיתור המקומות הצרים והבעייתים. החל מהאף לפה, לשון גרון. על סמך זה יכולים לאמוד את אחוז ההצלחה לסד, ניתוחי אף, לשון גרון. מעריך שאצלי הפך להיות במספר מקומות ויהיה קשה לפתור את הבעיה רק במקום אחד. אעשה זאת בעיקר כדי לדעת היכן הבעייה הקריטית. אחת החברות בפורום עברה זאות אצל פרופסור גדעון בכר וכתבה על זה.

Benzi
    משתתף
    • נושאים 8
    • תגובות 95
    • פעילות 103

בהצלחה! נשמח לעידכון אחרי שתעשה את זה.

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 98
    • תגובות 885
    • פעילות 983

תודה,

לאחרונה אישתי עברה מטיפול בקפלן לטיפול ניסיוני בשיבא וכל הזמן מוקדש לזה. כשנדע את תוכנית הטיפולים, אראה מתי אוכל להתפנות לעצמי. בדיקת ריאות שלי מתוזמנת לנובמבר! השנה, כך שזה תהליך ארוך. ברור שאעדכן.

yor
    משתתף
    • נושאים 8
    • תגובות 63
    • פעילות 71

אבי, האם אתה לא מגזים בציפיה שלך לא לרדת מתחת ל -90%?

כמו כן, מאחר שאתה משתמש בטבעת שמודדת רווי חמצן האם יש לך מספיק נתונים – על בסיס נתוני הסיפאפ – כדי לחוות דעה על אמינות נתוני הטבעת?

תודה.

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 98
    • תגובות 885
    • פעילות 983

YOR

הסיפאפ, עושה את העבודה, מניח שהמצב היה יותר גרוע בלעדיו, אבל בשורה התחתונה אחוז החמצן הוא שחשוב וקובע. חקרתי מעט את הנושא, נהוג להתייחס לירידה שמתחת ל 90%, יש לי נקודות קצרות של ירידות עד 84% ופרק זמן ארוך יותר של ירידה מתחת 90%, נכון שהממוצע הוא מעל 90%. אני לא רוצה להתעלם מזה. יתכן שיש משהו בדבריך, אתן לאנשי מקצוע לקבוע ולומר לי אם וכמה חמור המצב. הראיתי זאות לרופאת המשפחה והיא שהחליטה לשלוח אותי לרופא ריאות לבצע בדיקות. הלוואי ויתברר שיש הרבה בדבריך. מעדיף לא להמתין שהמצב יחמיר בגיל מבוגר יותר.

יצחק
    מנהל בפורום
    • נושאים 21
    • תגובות 359
    • פעילות 380

היי אבי,

אכן המצב במעבדות השינה מאכזב. אני עוד זוכר את הפעם הראשונה שלי ב 2009 שהגעתי לרופא מעבדת השינה במכבי אחרי בדיקת השינה והא בישר לי כי אני סובל מדום נשימה בשינה ברמה קשה. שאלתי אותו כמה שאלות ובערך אחרי 3 דקות נמאס לו ממני והוא פשוט קם כדי להראות לי את הדלת לצאת.

כמה הרגשתי אבוד וחסר אונים וכמה פורום סיפאפ שהיה אז בניהולו של עמוס והידע והתשובות של אנשים בו עזרו לי מאד. זו הסיבה שעד עכשיו אני בפורום סיפאפ בכדי לנסות לסייע ולו במעט לאחרים.

מי שעזר לי בתחילת הדרך חוץ מהפורום היו כמה סוכני מכירות של רסמד ורספרוניקס שנתנו לי הרבה אינפורמציה חשובה וליוו אותי די במסירות

הלכתי אז לכל הרופאים בארץ המתמחים בתחום מכל הסוגים. לפחות ל -5 וחייב להודות שלא הוסיפו לי הרבה.

הלכתי אז גם לרופא א.א.ג. ששכחתי את שמו והוא שלח אותי לבידקה במרפאת שיניים שם בלעתי חומר מסמן ועשו לי איתו צילום רנטגן וכשהבאתי לו הצילום מדד מעברי אויר והגיע למסקנה שאצלי הלוע הוא מאד צר מלכתחילה.

בסופו של דבר גם אם תדע מה מקום החסימה המדוייק פחות או יותר זה לא יעזור לך כי רופאי א.א.ג. יכולים לסייע רק בניתוחים.

חשוב לדעתי אכן שתלך לרופא ריאות כי ייתכן ששם מקור הבעיה שלך

מאחל לך רק בריאות

הכותב אינו רופא והייעוץ אינו ייעוץ רפואי ואינו תחליף לייעוץ רפואי

Polaris
    משתתף
    • נושאים 3
    • תגובות 38
    • פעילות 41

אולי הפתרון אצלך הוא רק לשנות את לחצי המכשיר. יתכן מאוד גם שהטבעת שאתה משתמש בה פשוט לא מדוייקת. רוב הרופאים לא ממליצים על ניתוח במתב שבן סיפאפ אפקטיבי. המצס ההתחלתי שלי חמור משלך, והמליצו לי להמנע מניתוח ולהישאר עם המכשיר.

גם אני שקלתי לבצע את הבדיקה למעברי אוויר בנרדמה, אך מכיוון שהומלץ לי להמנע מניתוח, ויתרתי על הבדיקה, הגם שברור לי שהלסימה שלי נובעת ממבנה דרכי האוויר.

הניתוח לא פשוט, ולרוב לא מעלים את הבעיה. אולי רק מקל מעט על החסימה.

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 98
    • תגובות 885
    • פעילות 983

אבי, האם אתה לא מגזים בציפיה שלך לא לרדת מתחת ל -90%?

בעקבות ההערה הנ"ל ובמסגרת מאמצי לחפש תשובה לכך, נכנסתי לפורום רופאים ושאלתי:

אני בן 72, משתמש 30 שנה ב-CPAP. תוצאות AHI עד 3. בבדיקת סטורציה במהלך שינה יש ירידות בחמצן, לרוב מתחת ל-90% ונפילות קצרות עד 84%. כשאני ער תמיד מעל 90% – עד 97%. הבדיקה עם מכשיר: O2RING טבעת על האצבע, בדיקה רציפה עם דגימה כל 4 שניות. האם התוצאות סבירות או עלי לגשת לבדיקה ולאיזה רופא? תודה

קבלתי תשובה מרופא בין היתר מומחה במחלות ריאה:  אם רוב הזמן הסטורציה באיזור 90% זה בסדר. ממליץ להתייעץ עם תוצאת הבדיקה המפורטת במקום שעשית את הבדיקה.

בדקתי שנית את הגרפים והתוצאות הממוצעות וראיתי בעצם שהממוצע 90% ומעלה, אני רואה שהסתכלתי בעיקר על הירידות ולא על הממוצע. לכן צדקת, באמת הציפייה שלי הייתה מוגזמת. עכשיו אני יותר רגוע.

תודה

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 98
    • תגובות 885
    • פעילות 983

בהמשך לחקירה על הירידות בסטורציה אצלי, מצאתי כי הירידות החדות בחמצן מופיעות ברובן בזמן שינה על הצד, שמאל, זה הצד בו מכשיר המדידה נמצא באצבע. לכן בכל השבוע האחרון העברתי את המכשיר ליד ימין והשתדלתי לא לישון על הצד. התוצאות הראו שלא היו לי ירידות חדות, עד 2 ירידות ל-88% לזמן קצר מאוד ללילה. המכשיר שכוון לתת התרעה מתחת ל-88% לא התריע ולו פעם אחת.

מסקנה שלי, יתכן כי בשינה על הצד משקל גופי לחץ על הזרוע והקטין את זרימת הדם, זה גרם לירידה החדה שהייתה בסטורציה. מקווה שעליתי על הבעיה. בכל זאת, אני לא מבטל את הבדיקה במרפאת ריאות שנקבעה לי בנובמבר! (השנה)

yor
    משתתף
    • נושאים 8
    • תגובות 63
    • פעילות 71

הי אבי.

תודה על ההערה המעניינת –  אני משתמש עכשיו בסד דנטלי עם מדידה רצופה של הסטורציה (טבעת)  ופה ושם יש  ירידות ברווי החמצן. את ההתרעה אצלי כיוונתי ל-80%.

השעון והטבעת שמחוברת אליו הם ביד שמאל. אני נוטה לישון על הגב וכשאני עובר לצד, זה תמיד לשמאל.

למרות שבמצבים הנמוכים, לעיתים נדירות, הריווי הוא אפילו מתחת ל-75, הממוצע אף פעם לא ירד מתחת ל-90

אנסה לענוד את המכשיר על יד ימין ולהשוות.

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 98
    • תגובות 885
    • פעילות 983

YOR

לפי מה שכתבת, לא נראה לי שהסד עושה את העבודה אצלך. אגב, לאחר הפוסט שכתבת, בדקתי באתר החברה והתקשרתי אליהם, הם אמרו שהם בתחילה עושים בדיקה ללקוח אם סד יעשה את העבודה או לא. קבעתי פגישה כי חשבתי שאין לי מה להפסיד לשמוע אותם, לאחר מכן דחיתי ובסוף בטלתי כי אין לי זמן פנוי בתקופה הקרובה. הבטיחו לך שזה יעזור? האם התחייבת כבר על כל הסכום?

מאז הספקתי לחקור בגוגל את פעולת הסד. במקרה הטוב זה בעיקר יכול לאפשר זרימת אוויר מהפה לקנה הנשימה, כלומר לנשום דרך פה פתוח ולא דרך האף כמו עם סיפאפ. לי זה לא מתאים, אני מכיר את עצמי, איני מסוגל לנשום דרך הפה, אם מישהו יסתום לי את האף אחנק.

בהצלחה

מוצגות 14 תגובות – 1 עד 14 (מתוך 14 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.