ניסיון עם מכשיר cpap מכון מור מתלבט מה לעשות

פורומים פורום CPAP ישראל ניסיון עם מכשיר cpap מכון מור מתלבט מה לעשות

מוצגות 14 תגובות – 1 עד 14 (מתוך 14 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    aviw100
    משתתף
    • נושאים 5
    • תגובות 13
    • פעילות 18

שלום

יום א לקחתי מכשיר פריזמה סמארט עם מסכת אף של לוינשטין joyceasy x. ניסיתי לישון איתו יומיים וקמתי עייף. כמה דברים שאירעו בלילה הורדתי את המסכה לזמן של שעתיים בשתי הלילות. ישנתי כשמונה שעות כל פעם. הפה שלי היה נורא יבש מה שגורם לי לחשוב שהפה שלי נפתח בעת השינה. לצערי בדקתי עם טבעת o2 ring  את רמת הסטורציה בדם ומצאתי שהיו לי 25 נפילות חמצן שהכי נמוך 80% אני יעלה את הדוח. סהכ מומצע נפילות 2.9 בשעה. אגב ללא המסכה בלילות קודמים היו לי לילות של פחות נפילות בשעה.

ההתלבטויות שלי הן :

האם להחליף מסכה למסכת פנים ואיך אני עושה את זה מול מכון מור. אני אמור להחזיר את המכשיר ביום א.

לנסות מכשיר אחר עם מסכה אחרת אני חושב על resmed?

אני אובד עצות וקמתי עייף כבר יומיים. יש לציין שאני הולך לישון עם כדור שינה זודרום כי אני לא מצליח אחרת להרדםעם המסכה.

אני מעלה דוח של שתי לילות מהמכשיר שלא ברור לי איך לקרוא אותו ואת הדוחות מהטבעת שמראות את רמות החמצן בדם. תאריכים שלפני ה29 זה בלי המכשיר cpap

aviw100
    משתתף
    • נושאים 5
    • תגובות 13
    • פעילות 18

אלו כמה דוחות מהטבעת. רק התאריך 30-8-21 זה הדוח מהלילה עם הcpap הדוחות הקודמים זה ללא cpap

aviw100
    משתתף
    • נושאים 5
    • תגובות 13
    • פעילות 18

הנה הדוחות בpdf

aviw100
    משתתף
    • נושאים 5
    • תגובות 13
    • פעילות 18

עוד דוח

מצורפים:
    mshoval
    משתתף
    • נושאים 1
    • תגובות 2
    • פעילות 3

שלום, היה לי נסיון דומה. ממליץ להשתמש במסכת אף ופה, אחרת אין שליטה על הלחץ. מכון מור מאפשרים את זה אבל תצטרך לרכוש את המסכה (100 שקל). ממליץ להשתמש במכשיר עם מתקן לחות, הוא משפר את רמת היובש בפה. אני משתמש ב Resmed.   .

CHAI
    משתתף
    • נושאים 0
    • תגובות 40
    • פעילות 40

היי

האם אתה חייב להמשיך מול מכון מור? נראה לי שאתה מתמודד לבד ללא ליווי מקצועי (טכנאי או רופא)

כאשר אני התחלתי עם CPAP לפני כ 20 שנה טכנאי הגיע עד אלי הביתה והשאיל לי פעמיים מסיכה (ללא עלות) לבדיקה.

אינני מכיר את שיטת העבודה היום כי אינני נזקק לליווי. אחת לכמה שנים אני מחליף ציוד וזהו.

ראיתי ברשת אתר שמבטיח ליווי מקצועי https://remed.co.il/ ואני מציע לך לנסות דרכם.

אין לי שום קשר איתם אבל לפחות ברמת ההבטחות הם נשמעים טוב.

מהניסיון האישי שלי אני יכול לומר שהמכשירים עצמם "מספקים את הסחורה".

הבעיה היא תמיד בסוג המסכה ובהתאמה שלה, והיכולת להסתגל (כלומר להירדם ולישון עם איזה שהוא מכשיר על הפנים).

אני למשל נרדם עם כדור שינה….

אין לי ניסיון עם מסיכת פנים. אבל ההערכה שלי היא שההסתגלות אליה עלולה להיות קשה יותר.

בעיקר משום שהיא גדולה יותר, מכסה שטח פנים גדול יותר ונוצרות אפשרויות בריחה והזזה גדולות יותר.

ניסיתי לא מעט מסיכות וכיום אני משתמש במסיכת DREAMWEAR של פיליפס.

ההפרעה שלה על הפנים היא ממש מינימלית ובריחת האוויר ממנה (אצלי לפחות) שואפת לאפס.

היא מופיעה באתר שציינתי למעלה. בעיקר חשוב הליווי לאורך זמן ואת זה הם מבטיחים. אני הייתי מנסה אותם.(שוב אין לי כל קשר לאתר הזה).

בהצלחה. אריה.

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 80
    • תגובות 696
    • פעילות 776

כל המשווקים המורשים ומוזכרים באתרי קופות החולים נותנים שרות, הם מחויבים לבוא אליך עם המכשיר ועם מסכה להחליף אותה אם לא מתאימה ולכוון את המכשיר לאחר מספר לילות, כולם עושים זאת. מור הם לא יבואנים, רק מתווכים, אם קונים מכשיר בארץ אז רק מהיבואן הרשמי, אחרת האחריות על המכשיר שווה כקליפת השום, זו דעתי.

למיטב ידיעתי, האתר שאריה מצא, זו מעבדת שינה פרטית שרוכשת את המכשירים מהיבואן, משהו דומה למור ששייכת לכללית.

כל המציע אתר זה או אחר, והוא לא התנסה בו, עושה עוול לחברו. יש להיזהר בעצות ובעיקר ממאכרים חאפרים.

micham
    משתתף
    • נושאים 0
    • תגובות 6
    • פעילות 6

כל משאכתוב כאן הוא מנסיוני האישי כמו כן אינני רופא

נשלחתי ל"מור",עשיתי בדיקת שינה ביתית ו נמצא שיש לי 57 הפסקות נשימה לשעה.הפתעה גדולה,בחיים לא חשבתי שיש לי בעיות הפסקות שינה.שלח אותי בכלל אורולוג שלא ידע למה אני קם 4 פעמים בלילה לשרותים.

הומלץ לי על CIPAP של לווינשטין (עכשיו אני יודע למה-כללית עובדת עם לוינשטין ) ו אחרי שהוספתי דומני 900 ש"ח קבלתי את המכשיר עם יחידת לחות (לפי בחירתי-בתוספת תשלום).ברור שרופאה קבעה את הלחצים.לאחר מכן היתי מגיע ל"מור" כל כמה זמן ע"מ לבדוק "מה קורה "איתי

בבדיקה התברר "שההפסקות" חלקן מרכזיות שהמכשיר שקניתי בהנחית "מור" לא מתגבר עלהם ו לאחר לילה במעבדת שינה ב "איכילוב"זכיתי ב BIPAP .ברור שהדבר נעשה בצורה מסודרת כלומר עם סיכום של איכילוב לרופאת משפחה-למרפאות חוץ של מאיר-התאמת מסכה של "לוינשטין" בדיקה איך אני מסתדר עם לחצים של המכשיר החדש ו למחרת אישור של רופא ל BIPAP כללית-הנדסה (חברת בת של כללית)נוחתת אצלי עם BIPAP

זה חלק הקל בסיפור.

מנסיוני של כמעט שלוש שנים למדתי שהבעיה היא מסכה-לפחות ככה זה אצלי.יש לי אוסף מכובד של מסכות ו עכשיו אני מנסה בצורה "מדעית" ללמוד איזו מהם הכי מתאימה לי כלומר הכי נוחה לי,הכי פחות נוזלת,הכי פחות הפסקות

כל זה אני עושה בעזרת תוכנה של לוינשטיין שמצאתי אחרי חיפוש קשה מאוד ברשת ו O2RING שקניתי מחבר

איך זה בפרקטיקה? אשן שבוע עם כל סוג של מסכה ו לאחר עיון בנתונים אקבע מה טוב לי בהנחה שתיהיה קורלציה עם מה נוח לי

כמה דברים כבר למדתי-

כנירא מסכת פנים אצלי לא בא בחשבון

לתאים מסכה זה לא ענין קל ו בטח לא פשוט-זה לוקח זמן

לדעתי לרוב הבעיה זה מסכה,למרות שלא היה לי מכשיר אחר מלבד של לוינשטין-ככה זה נירא לי

אני כבר כנירא לא מסוגל לישון בלי מכשיר למרות שאני עדיין מתמודד עם בעית מסכה

אז אל יאוש.זה לוקח זמן

בהצלחה

מיכאל

יצחק
    מנהל בפורום
    • נושאים 20
    • תגובות 291
    • פעילות 311

אני מאד מסכים למה שמיכאל כתב

האתגר העיקרי הוא לאתר את המסיכה הנוחה והמאימה לך אישית ביותר

אין כאן המלצות כי לכל אחד יש את המסיכה שהכי מתאימה ונוחה לו אישית לפי מבנה הפנים האישי ותנוחות השינה

אני משתמש ב CPAP כבר 13 שנה ואחרי 11 שנים הפסיקו לייצר את המסיכה שלי ושוב עברתי אותו תהליך חיפוש מסיכה וניסיתי כ 10 מסיכות שונות עד שמצאתי משהו שנוח לי ויושב לי טוב על הפנים

אתה חייב פשוט לבקש כמה שיותר מסיכות לנסיון וכן לנסות גם כמה מסיכות פנים מלאות בכדי להחליט

הכותב אינו רופא והייעוץ אינו ייעוץ רפואי ואינו תחליף לייעוץ רפואי

aviw100
    משתתף
    • נושאים 5
    • תגובות 13
    • פעילות 18

מעדכן שהחלפתי מכשיר לפריזמה 20A  עם 2 מסכות אחת dream wear של נחיריים  ואחת cara אפית. אעדכן המשך את ההסתגלות.

יצחק
    מנהל בפורום
    • נושאים 20
    • תגובות 291
    • פעילות 311

אני משתמש ב CARA ומאד מרוצה

aviw100
    משתתף
    • נושאים 5
    • תגובות 13
    • פעילות 18

הלילה ישנתי עם dreamwear  והתעוררתי עם כאב באף וגם בלילה הורדתי כנראה את המסכה בטעות. הלילה אנסה את cara. מה שלא ברור לי אם יש לי כמה מסכות כל מסכה צריכה להגיע עם מתאם לצינור גדול ולצינור קטן כי המסכות שלי רק עם מתאם לצינור קטן ואני שואל כי אני אמור לקבל מסכה אפית tap pap ממישהי שלא השתמשה ויכול להיות שאצטרך מתאם לצינור של המסכה היות והצינור שיש לי צינור דק ואולי המסכת אף היא חיבור גדול. הסתבכתי(:

יצחק
    מנהל בפורום
    • נושאים 20
    • תגובות 291
    • פעילות 311

אין הבדל בין חיבור למסיכה של צינור עבה או צינור דק

מסיכת נחירונים היא מסיכה שיותר קשה להתסגל אליה וכמעט תמיד בהתחלה גורמת לכאבים בנחיריים

שים לב כי ה CARA מגיעה בשני גדלים שונים. אני נסיתי בתחילה את ה S-M ולא היה לי נוח ועברתי ל M-L והיה לי נוח בהרבה

ה TAP מסיכה למתקדמים תנסה להסתגל ל CARA לדעתי

aviw100
    משתתף
    • נושאים 5
    • תגובות 13
    • פעילות 18

מעדכן שנשארתי עם dreamwear וcara הוחזרה. לא מצאתי מסכה יותר נוחה מdreamwear

מוצגות 14 תגובות – 1 עד 14 (מתוך 14 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.