סד לילה

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    hayayb@gmail.com
    משתתף
    • נושאים 1
    • תגובות 0
    • פעילות 1

שלום       לא ברור לי מההתכתבויות בנושא האם סד לילה יכול להיות יחד עם c.pap   או שזה במקום c.pap?

רותי סבט
    משתתף
    • נושאים 5
    • תגובות 95
    • פעילות 100

סד לילה לא מחליף סיפאפ ולהיפך.

עם זאת, יש מסיכת נחירונים שיכולה לשמש גם כסד.

://www.1800cpap.com/tap-pap-nasal-pillow-cpap-mask-with-stability-mouthpiece

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 71
    • תגובות 572
    • פעילות 643

סד  מקדם את הלסת התחתונה על פני הלסת העליונה. בפעולה זו משחרר חסימות הנובעות מהלשון והגרון. זה תהליך מתמשך בצעדים קטנים שדורש הסתגלות ולפעמים כאבים בלסת, כיון שהרוב הבעיה שלהם נובעת מצניחת חך הסד לא מתאים. להבנתי, במוקדם או מאוחר בעיית החך תופיע לכולם עם הגיל.

סד טוב עולה כמו מכשיר סיפאפ ולא מוכר על ידי הקופות, ולכן לפני שנכנסים להרפתקה, כדאי לבצע בדיקה שמעריכה את הסיכוי שסד יפתור את הבעיה. לפני 20 שנה עשיתי סד שעלה כמה אלפי שקלים, לא הייתה בדיקה כזו והסד נזרק לפח. לעומת זאת, כמו שרותי כתבה, סיפאפ מתאים לרוב החסימות המוכרות. מניסיוני, מי שהלחץ המרבי שלו הוא עד 6 יש סיכוי כלשהו שסד יעזור אבל כאמור כדאי לעשות בדיקה לפני שזורקים את הכסף. אני מכיר כאלו שהסד עזר להם והם לא רבים. לדעתי, ההגינות מחייבת שקליניקה המציעה סד תסביר זאת ללקוח. לא שמעתי על זה שהם עושים זאת, תקנו אותי אם אני טועה.

יצחק
    מנהל בפורום
    • נושאים 20
    • תגובות 239
    • פעילות 259

תבחינו קודם כל בין סד למניעת חריקות שיניים (ברוקסיזם) שלא קשור בכלל למניעת הפסקות נשימה בשינה

זה סד שמתלבש רק על השיניים העליונות או התחתונות ואפשר לישון איתו עם CPAP. אני עושה כך.

בנוסף יש סד מיוחד למניעת הפסקות נשימה בשינה. זהו סד המורכב מחלק עליון ותחתון ומטרתו אכן להזיז את הלסת התחתונה קדימה ובכך להקל על מעבר האוויר.

עם סד מהסוג השני לא ישנים ביחד עם CPAP. יש לי גם סד כזה עבורי הוטא בהחלט יעיל ואני מתשמש בו בטיולים מחוץ לבית במקום להסחב עם ה CPAP

הכותב אינו רופא והייעוץ אינו ייעוץ רפואי ואינו תחליף לייעוץ רפואי

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.