סד לילה

מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    YoavCohen
    משתתף
    • נושאים 1
    • תגובות 0
    • פעילות 1

שלום חברים!
    ראשית תודה רבה לכולכם על הפורום החשוב!

אני סובל משום נשימה בינוני. ניסיתי סיפאפ ולא הצלחתי להתרגל.

ד"ר אורי אלקן המליץ לי על סד לילה ואמר שע"פ הנתונים שלי יש סיכוי טוב שזה יעבוד.

הוא המליץ על שתי אפשרויות:

א. בהדסה עין כרם – מישהו עשה שם? מכיר?

ב. בכללית סמייל. הוא אמר שזה זול ויחסית פשוט ולכן כדאי לעשות שם סד ראשון, לפני שמוציאים הרבה כסף לראות שאפשר לישון עם זה.

הלכתי לשם ואיזה רופא אקראי אמר לי שאין לו מושג מה זה דום נשימה בשינה אבל הם עושים 3 סוגי סדים (קשיח, חצי קשיח, רך) והציע לי לעשות.

מישהו פה עשה בכללית סמייל? זה מה שהרופא האקראי מר או שסתם נפלתי על מישהו לא מקצועי?

אשמח לעצתכם כי אני רוצה להתקדם עם זה

yor
    משתתף
    • נושאים 8
    • תגובות 61
    • פעילות 69

אני מציע שתעשה חיפוש בפרום תחת מילת המפתח סד.

כשדיברתי לפני כחודשיים עם כללית סמייל על סד לילה לאף אחד לא היה מושג על מה אני שואל.

ראה התיחסות אחרונה לנושא לפני כמה ימים ב: האם מישהו מכיר את המתקן הזה… ויש עוד דיונים קודמים.

יצחק
    מנהל בפורום
    • נושאים 20
    • תגובות 291
    • פעילות 311

שלום יואב וברוך הבא

אני אישית משתמש במקביל במכשיר סיפאפ ובסד דנטלי. כאשר בארץ אני משתמש בסיפאפ ובסד  אני משתמש בנסיעות (עכשיו למשל אני כבר 10 ימים בפולין ומשתמש רק בסד).

מכשיר סיפאפ פתר לי את הפסקות הנשימה ב 100% והסד ב 90%. עשיתי בדיקות שינה עם שניהם

הסד המיועד לסובלים מנחירות ודום נשימה מורכב משני חלקים עליון ותחתון ומטרתו להזיז את הלסת התחתונה קצת קדימה וכך למנוע קריסה וחסימה של הלוע והחיך.

אני ממליץ על סד קשיח. סד רך עלול לגרום לבעיות והוא מתבלה מהר.

את הסד יש לעשות אצל רופא מומחה המתמחה ספציפית בתחום. אני אישית עשיתי אצל ד"ר ירון חביב שהוא מצויין אבל יש כמובן רופאים נוספים.

בהצלחה

הכותב אינו רופא והייעוץ אינו ייעוץ רפואי ואינו תחליף לייעוץ רפואי

יצחק
    מנהל בפורום
    • נושאים 20
    • תגובות 291
    • פעילות 311

שלום יואב וברוך הבא

אני אישית משתמש במקביל במכשיר סיפאפ ובסד דנטלי. כאשר בארץ אני משתמש בסיפאפ ובסד  אני משתמש בנסיעות (עכשיו למשל אני כבר 10 ימים בפולין ומשתמש רק בסד).

מכשיר סיפאפ פתר לי את הפסקות הנשימה ב 100% והסד ב 90%. עשיתי בדיקות שינה עם שניהם

הסד המיועד לסובלים מנחירות ודום נשימה מורכב משני חלקים עליון ותחתון ומטרתו להזיז את הלסת התחתונה קצת קדימה וכך למנוע קריסה וחסימה של הלוע והחיך.

אני ממליץ על סד קשיח. סד רך עלול לגרום לבעיות והוא מתבלה מהר.

את הסד יש לעשות אצל רופא מומחה המתמחה ספציפית בתחום. אני אישית עשיתי אצל ד"ר ירון חביב שהוא מצויין אבל יש כמובן רופאים נוספים.

בהצלחה

הכותב אינו רופא והייעוץ אינו ייעוץ רפואי ואינו תחליף לייעוץ רפואי

yarinaz
    משתתף
    • נושאים 1
    • תגובות 7
    • פעילות 8

ד"ר אורי אלקן אחד הרופאים הטובים שפגשתי בארץ שמתעסק בבעיות נשימה בשינה, לי באופן אישי הייתה חוויה טובה איתו.
    מבדיקה עצמאית שאני עשיתי הכי משתלם לנסות קודם כל סד לילה מסוג Boil and bite ולראות האם יש הטבה כלשהי (אני ניסיתי ולא היה לי נוח ולכן הפסקתי להשתמש) הסיבה היא שבדרך כלל סד דנטלי מותאם אישית הוא משמעותית יקר יותר (כמה אלפים לעומת כמה מאות שעולה B&B).
    בכללית סמייל לא עושים סד דנטלי למטרה של דום נשימה בשינה וזה גם לא מכוסה על ידם בשום צורה (כך נאמר לי בכל אופן) והם מפנים אותך למחלקה לאורתודונטיה/פה ולסת באוניברסיטת תל-אביב.

מקבוצת פייסבוק בינלאומית ראיתי הרבה המלצות על סד דנטלי של חברת Somnodent ולפי מה שראיתי יש רק רופא אחד בארץ שמתעסק איתם (לא יצא לי ליצור איתו קשר) לרופא קוראים ד"ר דני מאור אולי שווה לך לנסות ליצור איתו קשר ולברר דרכו

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 80
    • תגובות 696
    • פעילות 776

חברת Somnodent

זה שם הסד או סידרת סדים שם החברה הוא SomnoMed,

ראיתי באינטרנט, יש להם מגוון רחב מאוד של סדים לכל מטרה. העיקרון זהה בכל הסדים שבשימוש לדום שינה, לקדם את הלסת העליונה ביחס לתחתונה. כל הרופא שמוזכר בכל הדיון הזה הוא טוב כמו כל מומלץ אחר.

נכון, כדאי לנסות אחד זול לפני שנכנסים להוצאה גדולה שלא בטוח אם יחליף את מכשיר ה CPAP. הלוואי והיה מי שיגיד לי את זה לפני יותר מעשרים שנה כאשר עשיתי סד שעלה לי אז 5000 ש"ח, מלווה בכאב בלסת גם בגלל הכסף שנזרק לפח כי לי זה לא עזר. להבנתי, סד לא יחליף CPAP לאלו שהלחץ שלהם יותר מ- 6-7

בהצלחה

מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.