סיפאפ בשילוב מחולל חמצן

פורומים פורום CPAP ישראל סיפאפ בשילוב מחולל חמצן

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    CHANI
    משתתף
    • נושאים 1
    • תגובות 0
    • פעילות 1

שלום ,

צריכה בבקשה את עזרתכם. אובחנתי במעבדת שינה ביתית וכך כתוב :  סה"כ 4 שעות שינה + 25 דקות:

ריווי חמצן בסיסי 92%  הנבדק בילה 5% מהלילה  מתחת לריווי חמצן 90%

הפסקות נשימה : נצפו  בצפיפות של 25 בשעה  מלווין בהתעוררויות  וירידה  בסטורציה עד 78%.

מתוכם נצפו : 13 אפניאות , ן- 12 היפופינאות   דום חסימתי לילי בדרגה קשה .

אני משתמשת במכשיר ובכוונתי להחליפו בחדש.

שאלתי היא לגבי ריווי החמצן- אף אחד לא אמר לי אם עלי להתשמש בנוסף במחולל חמצן. התייעצתי היום עם חברה שמשווקת מחוללי חמצן , לאור הנתונים הם טוענים לרשלנות רפואית במיוחד נוכח העובדה שאני מתלוננת כבר למעלה משנה על דופק מהיר בשינה ותחושת זרימת דם בגוף. ועושה רושם שמעבדת השינה לא נתנה את דעתה לכך בשיחה עם הרופא שנערכה לאחריה.

האם נצפתה ירידה ניכרת בסטורציה גם אל מאובחנים אחרים והא ם מכשיר הסיפאפ כשלעצמו מספיק על מנת לפתור בעיה כזו ? אני מבינה שחברת ויינמן עוסקת גם גם במחוללי חמצן אז אשמח להתייחסות שלהם אם יוכלו.  תודה רבה והרבה בריאות

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 69
    • תגובות 516
    • פעילות 585

2 פוסטים זהים נמחקו.

איני רופא ולכן יש להתיחס לתגובתי כדעה בלבד ולא המלצה.

חמצן ניתן לאלו שיש להם בעית ספיקה בריאות. רופא ריאות צריך לבדוק ולהחליט. ודאי לא הייתי מסתמך על אלו שמוכרים מחוללי חמצן שמעוניינים למכור. עלפי הנתונים ספיקת החמצן הבסיסית היא 92% וזה לא מצביע על בעיית ספיקה ודאי לא חמורה. רק מתחת ל-90% בסיסית נחשבת כבעייה. הבעייה העיקרית היא בדום נשימה ומבין שזה רק בשינה. מכשיר סיפאפ טוב וכוון לחצים נכון אמורים לפתור את הבעיה. אני רכשתי מכשיר ניטור חמצן ודפיקות לב, טבעת ששמים על האצבע ומודדת כל ארבע שניות אחוז חמצן בדם וקצב לב. אם גם במשך היום לא רק בשינה, הטבעת תראה שיש ירידת חמצן הייתי הולך לרופא ריאות. אם הבעייה רק בזמן שינה, הייתי רוכש מכשיר סיפאפ חדיש מחברה מובילה ודואג שמקצוענים יפרקו נתונים ויכוונו לחצים כל מספר ימים, עד לקבלת תוצאות מספקות בטבעת. ככה אני מנתח את הנתונים שהוצגו. אבל מי אני, בשביל זה יש רופאים ואם אני לא נסמוך עליהם אז על מי, על המוסכניק?

בהצלחה, נשמח לעדכונים שלך כדי שגם אנחנו נלמד.

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.