עדכון אחרי יותר משנה, מקווה יכול לעזור לכם

פורומים פורום CPAP ישראל עדכון אחרי יותר משנה, מקווה יכול לעזור לכם

מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    HAREL
    משתתף
    • נושאים 3
    • תגובות 5
    • פעילות 8

שלום לכם, עברה יותר משנה מאז עדכון האחרון שלי, הגעתי לסוג של איזון בשינה ואולי שיפור קטן בדום שינה.

– ניסיתי בפעם השלישית CPAP עם רצועות יותר עדינות והרבה פחות מסורבל אבל אחרי כמה לילות שלא נרדמתי החזרתי גם אותו למכון.

– ביקרתי שוב רופא א.א.ג, אחרי בדיקה עם מכשיר וסי טי התברר שיש לי מחיצה עקומה בתוך האף לכן אני לרוב נושמת מהפה. הציע ניתוח אבל לא הסכמתי.

– חוות דעת שניה אצל רופא א.א.ג אחר באיכילוב הייתה שהניתוח לא יעזור, הבעיה בלוע, לשון וקנה נשימה צר! שלח אותי לקלינאי תקשורת וקבע לי תור אצל פרפס ריבי טאומן.

– שלושה מפגשים עם קלינאי תקשורת שלימד אותי כמה תרגילים, חודשים עשיתי אותם יום יום (לדעתי שיפר בקצת את הנחירות)

– פגשתי את פרפס טאומן לפני יותר מ6 חודשים, היא בדעה שאני חייבת להסתגל לCPAP אבל בינתיים כדי שאוכל להירדם אחרי יקיצות של דום שינה הציעה לי

לקחת 4 מ"ג סירקדין (מלטונין), לא להסתכל על השעון, לא לקחת תרופה אחרת במידה שמתעוררת ולא נרדמת, לשים שעון מעורר 7 שעות אחרי שנכנסת למיטה.

– כעבור שבועיים שלושה הרגשתי סוג של איזון בשעות השינה, הפסקתי לשים שעון מעורר. אני יודעת שאני מתעוררת הרבה פעמים מדום שינה אבל נרדמת בחזרה די מהר.

פה ושם עדיין ישנם לילות לבנים ללא שינה שאני נשברת ולוקחת חצי מיליגרם או 1 מ"ג מלטונין שאני קונה מחו"ל.

לפני כמה ימים הייתי בביקור חוזר (כל 6 חודשים) אצל פרפס ריבי טאומן, היא עדיין בדעה שאני חייבת CPAP בטענה שצריך לטפל בדום שינה ולא בשינה עצמה!

וביקשה שוב לנסות CPAP דרך המכון באיכילוב.

(אני מציינת שאף פעם לא לקחתי כדורי שינה, אין לי עודף משקל ודי פעילה במהלך היום והולכת קילומטרים ביום)

מקווה לטוב ובריאות לכולם

יצחק
    מנהל בפורום
    • נושאים 20
    • תגובות 315
    • פעילות 335

תודה רבה על העדכון

יש שאלה סובייקטיבית אם את מרגישה טוב חיונית ולא עייפה במהלך היום אם לא אפשר להבין אותך. אם התשובה חיובית כדאי לך מאד להשתמש ב cpap או  לנסות התקן דנטלי ייעודי

אגב זה שאת מרגישה שאת נרדמת בקלות למרות היקיצות מדום הנשימה לא עוזר. היקיצות האלה שאנחנו בדרכ לא זוכרים אותן גורמים לשינה להיות שטוחה ולא איכותית

הכותב אינו רופא והייעוץ אינו ייעוץ רפואי ואינו תחליף לייעוץ רפואי

HAREL
    משתתף
    • נושאים 3
    • תגובות 5
    • פעילות 8

תודה יצחק,

הבעיה היא שניסיתי CPAP שלוש פעמים כל פעם כמה לילות, לא יכולתי להירדם עד אור הבוקר ועד הסרת המכשיר.

התקן דנטלי הייתי אצל שני מומחים, שניהם אמרו לי לא מתאים לי, לא אוכל להסתגל בגלל רגישות ורפלוקס שיש לי בחלל הפה.

ברור לי שאני חייבת לטפל בדום שינה ולא בבעיות שינה והירדמות וזה בדיוק מה שפרפס טאומן אומרת לי בכל ביקור.

אמרה לי בכל זאת שוב לנסות CPAP

מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.