עד כמה חשוב להוריד AHI מתחת ל-5?

פורומים פורום CPAP ישראל עד כמה חשוב להוריד AHI מתחת ל-5?

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    TAL
    משתתף
    • נושאים 1
    • תגובות 3
    • פעילות 4

שלום,

כיום, לאחר אבחנה של OSA בדרגה קשה (AHI=33), קביעת צורך במכשיר מעשיר לחות, והתנסות בשני מכשירים, עולה השאלה הבאה:

הנתונים:

• במכשיר Prisma Smart התוצאה : AHI=4.
    • במכשיר S9 של Resmed התוצאה: AHI=2.5 וייתכן שירד עוד בעזרת מסכה בגודל קטן יותר. אבל: עם יובש בפה, גם לאחר שינויי לחץ, לחות וטמפרטורה.

הבנתי שעד 5 הפסקות נשימה בממוצע נחשב למצב נורמלי ללא הפרעה. לכן נשאלת השאלה, עד כמה חשובה ההורדה של AHI מתחת ל- 5?

בתודה מראש למשיבים

יצחק
    מנהל בפורום
    • נושאים 19
    • תגובות 118
    • פעילות 137

שלום טל וברוך הבא

בדר"כ AHI של פחות מ- 5 הוא נורמלי. אני רואה שבשני המכשירים ה AHI שלך מתחת ל- 5 ולכן שניהם עושים את העבודה

בהנחה שמצאת את המסיכה הנוחה לך ביותר. וזהו שלב קריטי אני מציע לך לבחור את המכשיר בהתאם לקריטריונים הבאים:

1. נוחות השימוש. עם איזה מכשיר אתה מרגיש שישנת יותר טוב? וזאת לאחר 7 לילות לפחות עם כל מכשיר ועם אותה מסיכה

2. איזה מכשיר מציע אפשרויות מתקדמות שיותר חשובות לך אישית. כמו נתוני שינה על המסך, קישור נוח למחשב, מעשיר לחות נוח יותר וכו' וכו'

3. איזה חברה נותנת לך שירות יותר טוב?

4. השוואת תקופת האחריות של כל מכשיר?

5. ולבסוף שאלת המחיר

הכותב אינו רופא והייעוץ אינו ייעוץ רפואי ואינו תחליף לייעוץ רפואי

cleanetica
    משתתף
    • נושאים 2
    • תגובות 21
    • פעילות 23

היי טל,

השאיפה בטיפול במכשיר היא להוריד את רמת ה AHI נמוך ככל שניתן וכן שתחושת הטיפול תהיה נוחה וטובה למשתמש.

מדברייך אני מבין שהשתמשת בצינור בקרת אקלים, שים לב שברירת המחדל שלו היא לקבוע לחות באופן אוטומטי ולא לפי תחושתך העבר אותו למצב ידני הגבר את רמת הלחות ותראה אם עדיין אתה חש תחושת יובש.

אופציה נוספת היא להחליף את הצינור המקורי שהוא דק יותר לצינור בקוטר סטנדרטי גם כאן יש לשים לב להגדרות הצינור במכשיר.

שבת שלום

ido avgar
    cleanetica-Resmed marketing
    M-0524394864
    O-0768895800
    Email-CPAP.SALES2@CLEANETICA.CO.IL
    Web- cleanetica.co.il

TAL
    משתתף
    • נושאים 1
    • תגובות 3
    • פעילות 4