עידוד למצטרף החדש

פורומים פורום CPAP ישראל עידוד למצטרף החדש

מוצגות 15 תגובות – 16 עד 30 (מתוך 30 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    yor
    משתתף
    • נושאים 7
    • תגובות 37
    • פעילות 44

אני מבקש להתיחס למשפט בפוסט הקודם – נאמר לי שהוא פועל אוטומטית עם הרכבת המסכה לפנים ואכן כך,אבל הפסקה אוטומטית לא פועלת בגלל שיש לי מסיכת נחירונים….? .

גם אני כרגע בשלב בדיקה והתנסות של מכשירים. תשובה כזו נאמרה לי גם לגבי מכשיר רסמד S10 שאכן כבה אוטומטית בהסרת מסכה אך לא במסכת נחירונים.

במכשיר של פיליפס – רספירוניקס – למרות שנאמר לי שיש פונקציה של כיבוי עצמי המשווק לא ידע להפעיל אותה וגם לא הצלחתי לאתר אותה בעצמי. אולי מישהו יכול לעזור?

אני חושב שהפונקציה הזו מאוד חשובה מפני שאם המכשיר לא כבה באופן אוטומטי בהסרת המסכה (למשל לצורך הליכה לשרותים) יש רעש די חזק שמפריע לבן / בת הזוג. אמנם תמיד קיימת האפשרות של כיבוי בלחיצת כפתור אך זו פעולה נוספת שתורמת להתעוררות… הרי כשחוזרים רוצים שוב להרכיב את המסכה ולכן חשיבות הנוחות של ביצוע הפעולה הזו חשובה לדעתי מאוד.

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 61
    • תגובות 482
    • פעילות 543

בקשר למכשירי RESMED זה בהחלט לא נכון – יש לי מסכת נחירונים השתמשתי בה ב-S9 גם ב-S10 וגם ב AIRMINI ובכולן לא הייתה בעייה לא בהרכבה ולא בהסרה, הכל עבד כמו שעון שוויצרי.

לעומת זאת נתקלתי בבעיה זו אצל חברי שהשתמש בפריזמה, המכשיר לא מפסיק לאחר הסרה, יש לי הרגשה שזה בגלל מסכת הנחירונים הסינית שהשתמש בה תוצרת BMC. השוותי את החומר שבא במגע עם הנחיר בין BMC ולמסכה טובה לא תוצרת סין ומרגישים בהבדל בין החומרים – החומר של BMC גס ונוקשה לעומת מסכת RESMED שהחומר בה הוא עדין, רך ונוח לנחיר.

אני מתאר לעצמי כי זה לא קורה לכם במסכות נחירונים כלשהיא לא תוצרת סין – BMC – תבדקו, יתכן שאני טועה.

yor
    משתתף
    • נושאים 7
    • תגובות 37
    • פעילות 44

לדעתי זה לא בגלל מסכת נחירונים "סינית". את זו שאצלי שקיבלתי לנסיון יש לי מהמשווקים. הבעיה גם לטענת המשווקים קשורה לכך שהמכשיר (בעת הסרת מסכת הנחירונים) ממשיך להרגיש התנגדות ולכן לא כבה זה נכון לפחות בנחירונים בגודל קטן ובינוני.

כאמור – בפיליפס – לא הגעתי למצב שהמכשיר כבה גם כשלא מחוברת מסכה אלא הצינור לבדו פולט אויר.

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 61
    • תגובות 482
    • פעילות 543

אני יכול להעיד רק על כל Resmed שהיו ויש לי.
    בעוד כחודש חברי עם מכשיר הפריזמה יקבל מסכת נחיריים מארה"ב. אבדוק איתו ואוכל לדעת אם זו הסיבה.

מה שבטוח הוא שקיימת בעית רגישות בפריזמה ואולי אחרים אבל לא קיימת ב-Resmed.

yrnkrn
    משתתף
    • נושאים 2
    • תגובות 28
    • פעילות 30

אי-הפסקה אוטומטית עם מסכת נחירונים זאת בעיה ידועה של מכשירי ויינמן (לוונשטיין). מניסיון אישי גם הסומנובלנס וגם הפריזמה סמארט מתחילים אבל לא מפסיקים אוטומטית עם מסכת אופוס 360 מתוצרת פישר-פייקל ונחירונים LARGE.

• התגובה הזו עודכנה לפני לפני 1 year, 2 חודשים ע"י yrnkrn.
    יצחק
    מנהל בפורום
    • נושאים 20
    • תגובות 213
    • פעילות 233

למה אתם משתמשים בפוסט הזה להודעות האלה?

זה לא המקום הנכון

הכותב אינו רופא והייעוץ אינו ייעוץ רפואי ואינו תחליף לייעוץ רפואי

Shlomi
    משתתף
    • נושאים 2
    • תגובות 1
    • פעילות 3

הי אבי,

מי התאים לך את הסד הדנטלי?

תודה,

שלומי

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 61
    • תגובות 482
    • פעילות 543

שלומי,

מה שיש לי היום, זה לא סד דנטלי. זה סד שמגיע כחלק ממסכת סיפאפ שנתמכת בשיניים העליונות של הפה, ללא רצועות. בתחילת הדרך לפני 20 שנה בערך, התאימו לי סד ברחוב הברזל בת"א לא זוכר שמות. שילמתי הרבה כסף עבורו יותר ממכשיר הכי יקר שהיה אז והוא לא עזר לי, סבלתי מכאבים ולא השתמשתי בו.

simchafr
    משתתף
    • נושאים 0
    • תגובות 1
    • פעילות 1

שלום לכם מחבר חדש בפורום הזה אבל משתמש וותיק של כ15 שנים. גילוי נאות שאני השתתפתי בעבר בפורום אחר של משתמשי סיפאפ שעדיין קיים. בעקבות שיחה עם חבר שסיפר לי באקראי על שברשותו מכשיר סיפאפ כבר כמה שנים והוא לא משתמש בו לחלוטין (S8 ומסיכת נחירונים Masks-Mirage-Swift-II_) ומתווסף לעוד אחרים שאני מכיר עם אותה בעייה. החלטתי שאנסה לעזור לאותם חסרי יכולת הסתגלות למכשיר, ומנסיוני, השתתפות בפורום כזה עוזרת ולכן כצעד ראשון אנסה לשכנע אותם להכנס לפורום.

ואם אני כבר פה אז שאלה למומחים. אני משתמש מתחילת דרכי במסיכה סוויפט FX (נחירונים L) ומאוד מרוצה אבל ממשיך לשאול את עצמי האם עם התפתחות הטכנולוגיה אין משהו מתקדם ונוח יותר. ראיתי פה את השיחות על המסיכה ללא רצועות שלא מתאימה לי. ראיתי שמישהו הזכיר את  Dreamwear Nasal Mask – Philips שדומה קצת ואולי נראה יותר נוח בגלל שהצינור נכנס מאזור הגולגולת ולא מאזור האף כמו ה סוויפט FX. נראה לי שאקח אותו לניסיון. מה דעתכם?

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 61
    • תגובות 482
    • פעילות 543

ברוך הבא

מוכר, שנים רבות כתבנו בפורום ההוא כשהיה עצמאי עד שצינזרו פוסטים, מתברר שנרכש על ידי בעל אינטרסים מסחריים בסיפאפ.

לשאלתך, ב-FX הרצועה מגומי לא היתה נוח לי, לעומת זאת בגירסה חדשה יותר, מסכת P10 הרצועה נוחה לי יותר, ברור שזה עניין אישי, השתמשתי בה מאחורי ראש המיטה בלי כל בעיה.

https://youtu.be/DbZzmbEuxnU

בהצלחה ועדכן אותנו.

Talbavi
    משתתף
    • נושאים 0
    • תגובות 18
    • פעילות 18

שלום לכולם

אני רוצה לעדכן אותכם, שבמשך שנה אני משתמש במכשיר סיפאפ, הלחצים שלי היו תמיד נמוכים אבל עדיין הפריעו לי בנשימה, דרך אגב גם לא בזמן השינה, אלה לאורך שעות היום. במסגרת חקירה ותהייה על הסיבות לקושי בנשימה, היגעתי למסקנה שהסיבה היא כדורים שאני נוטל לטיפול בערמונית מוגדלת, המבוססים על טמסולין. לאחר שקראתי את דף המידע של התרופה ותופעות הלוואי, היגעתי למסקנה שזה מהתרופות. בתהליך התהייה רופא אף אוזן גרון שלח אותי לצילום שלא מצא סיבה רפואית לקושי בנשימה, לאחר ש האורולוג נתן לי אפשרות לנסות את כל התרופות המוכרות עבור הבעיה, הבעייה של קושי בנשימה לא נפתרה, בהתייעצות עם הבת שלי שהיא רוקחת ועם הרופא שלי, ביקשתי מרשם לתרופה סויאליס 5 מג שאמורה לתת פיתרון לבעיית ערמונית מוגדלת (בניגוד למינון של 10 ו 20 מג שמיועד לבעיות זקפה. התרופה לא בסל הבריאות אני משלם השתתפות חודשית של 142 ש"ח ) ואכן לאחר מספר ימים חשתי הקלה עצומה בנשימה. לאחר מעקב של חודשיים פניתי לרופא שלי ביקשתי הפניה לרופא שינה. הבהרתי את השתלשלות עם התרופות, וביקשתי בדיקת שינה. לפני שהיתה הפגישה עם הרופא רופאה מהמרפאה דיברה איתי וניסתה להסביר לי שהבעיה שלי היא בגלל מבנה הלוע. התעקשתי להמשיך לבדיקת שינה היות וחשתי את השינוי הגדול באיכות הנשימה והשינה. ואכן בבדיקת השינה נמצא שהנשימה והשינה תקינים ואני לא זקוק יותר לישון עם מכשיר סיפאפ.

אני מקווה שהניסיון שלי יוכל לעזור לכל מי משתמש בתרופות לערמונית מוגדלת.

Gus
    משתתף
    • נושאים 0
    • תגובות 1
    • פעילות 1

הי

המון מידע יש כאן בפורום וזה כיף מצד שני אני מאוד מבולבל.

קיבלתי מהרופאה הפניה לcpap כאשר אמרה לי לבדוק מול שלושה ספקים ולבחור מה הכי נוח  גם אמרה לי שבגלל מבנה האף שלי ממליצה על מסכת נחירון או dream wear לי.

חוץ מלהתקשר ולתאם עם שלושת הספקים אין לי מושג מה אני אמור לבדוק ? מה כדאי ? איך אני אמור להרגיש ?

חבר קופת חולים מאוחדת

כל הכוונה שאקבל מחברי הפורום מבורכת

תודה ושבת שלום

drori78
    משתתף
    • נושאים 1
    • תגובות 11
    • פעילות 12

שלום,

לפני שהחלפת את התרופה מה היו ערכי ה AHI שלך?

Talbavi
    משתתף
    • נושאים 0
    • תגובות 18
    • פעילות 18

למיטב זיכרוני היו לי 38 הפסקות נשימה בשעה. במידה ואתה משתמש בתרופות שהזכרתי ממליץ לך לנסות ע"י הפסקה שלהם או מעבר לסיאליס הכל כמובן לאחר פניה לרופא שלך.

יצחק
    מנהל בפורום
    • נושאים 20
    • תגובות 213
    • פעילות 233

חברים מבקש לא לפתוח שאלות כאן

זה פוסט אינפורמטיבי

לכל שאלה פיתחו בבקשה נושא חדש

מבקש לא להגיב כאן!!!

הכותב אינו רופא והייעוץ אינו ייעוץ רפואי ואינו תחליף לייעוץ רפואי

מוצגות 15 תגובות – 16 עד 30 (מתוך 30 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.