עייפות מוגברת עם הסיפאפ

פורומים פורום CPAP ישראל עייפות מוגברת עם הסיפאפ

מוצגות 9 תגובות – 1 עד 9 (מתוך 9 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    Bsyossi
    משתתף
    • נושאים 1
    • תגובות 2
    • פעילות 3

שלום

בתקופה האחרונה הרגשתי עייפות וניגשתי לרופא שהפנה אותי למכון מור. קיבלתי ערכה לבדיקת שינה ואובחנתי עם הפסקות נשימה בממצוצע של 17.6 הפסקות  לשעה. קיבלתי את הסיפאפ לניסיון של שבוע.

הצלחתי לישון עם הספאפ כמעט כל הלילה.  הבעיה היא שהעייפות  התגברה  מאוד עד רמה שלא יכולתי לתפקד. ניסיתי להמשיך עוד יומיים עם הסיפאפ ועדיין המצב לא השתנה. במשך היום לא תפקדתי .חזרתי לטכנאי והוא אומר שהכל בסדר. . הפסקתי להשתמש במכשיר ואני שוב מרגיש עייף מאוד מאוד.. מה עשיתי לא בסדר? האם מישהו מכיר את התופעה?  Help

רותי סבט
    משתתף
    • נושאים 7
    • תגובות 111
    • פעילות 118

אולי המסיכה לא מתאימה.

Bsyossi
    משתתף
    • נושאים 1
    • תגובות 2
    • פעילות 3

קיהלתי את הסיפאפ עם מסיכה על האף ותמיכה במצח. לפי הטכנאי והכרטיס שהוא בדק נראה שהכל תקין.

Bsyossi
    משתתף
    • נושאים 1
    • תגובות 2
    • פעילות 3

קיבלתי את הסיפאפ עם מסיכה על האף ותמיכה במצח. לפי הטכנאי והכרטיס שהוא בדק נראה שהכל תקין.

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 80
    • תגובות 696
    • פעילות 776

לדעתי אתה צריך יותר זמן להתנסות. האפשרויות שעומדות לפניך, להחליף מכשיר לחברה אחרת, להוסיף לחות וצינור חימום, אם המכשיר מכוון כראוי ואין דליפת אוויר זה מועיל לרוב המטופלים. אני דוגל באם אני לי מי לי, רק אתה תמצא את הפתרון על ידי ניסוי ותהייה. קרא דיונים בפורום, למד מחוכמת ההמונים ואל תתייאש.

בהצלחה, אנחנו פה

Benzi
    משתתף
    • נושאים 5
    • תגובות 63
    • פעילות 68

מה מראה הדו"ח מהמכשיר? כמה הפסקות נשימה לשעה?

Benzi
    משתתף
    • נושאים 5
    • תגובות 63
    • פעילות 68

והאם אפשר להבין מהדו"ח של המכשיר האם ההפסקות הן מסוג חסימתיות (OA) או מרכזיות (CA)?

Channa
    משתתף
    • נושאים 3
    • תגובות 7
    • פעילות 10
    1. אולי העייפות לא נובעת מהפסקות הנשימה אלא מבעיה אחרת ? אם כל הבדיקות הנוספות נשללו  ניתן  להניח שזה מהפסקות הנשימה. גם לי קרה ונראה לי שבגלל תזוזה של המסיכה בשינה בלי שמרגישים.
    יצחק
    מנהל בפורום
    • נושאים 20
    • תגובות 291
    • פעילות 311

שלום לך וברוך הבא

ראשית תהליך ההסתגלות לסיפאפ אורך לפחות שבועיים שלושה ואין לצפות לשיפור במצב העייפות אחרי ימים בודדים.

הגוף צריך להסתגל ולהתרגל גם לשינה עם המכשיר כדי לישון שינה עמוקה וטובה.

קשה לי להאמין שיש בעיה במכשיר ייתכן והמסיכה לא נוחה לך או שיש דליפת אויר. אם כך שווה לנסות מסיכה נוספת.

בכל מקרה תמשיך בטיפול לפחות שבועיים נוספים ואל תתייאש ורק אז תוכל להסיק מסקנות על העייפות

הכותב אינו רופא והייעוץ אינו ייעוץ רפואי ואינו תחליף לייעוץ רפואי

מוצגות 9 תגובות – 1 עד 9 (מתוך 9 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.