צעדים ראשונים

פורומים פורום CPAP ישראל צעדים ראשונים

מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    dubart
    משתתף
    • נושאים 1
    • תגובות 2
    • פעילות 3

שלום לכל חברי הפורום. שמי דובי, ואני פציאנט חדש בתחום ה- CPAP. ברגע שמצאתי את הפורום הזה, הבנתי שיש מקום שאולי אצליך לקבל בו תשובות לסוגיות שנכון לרגע זה אין לי כך כך עם מי להתייעץ, כי רוב הגורמים הם בעלי אינטרס כזה או אחר. אז ברשותכם, רקע וכמה שאלות:

ניסיתי לפני 4 שנים מכשיר CPAP. לא הצלחתי להתרגל, אבל כעת הבנתי שכבר אין ברירה.

ניסיתי לאחרונה מכשיר של RESMED S9, עם מסיכה תואמת, מהנציג שלהם שמשאיל בסניף קופ"ח, במשך שבוע. בלילה האחרון הצלחתי באמת לישון, אם כי אני קם 4-5 פעמים בלילה. החזרתי את המכשיר בתום השבוע, כי כך סוכם, ולקחתי מכשיר כזה בהשאלה ארוכה יותר מיד שרה, כדי לראות אם אני מצליח להתרגל. ארגנתי גם מסיכה, אבל נראה שהמסיכה לא ממש מתאימה ואינני מצליח לישון עם המכשיר. את המכשיר מיד שרה כיוונתי בעצמי, ללא סיוע מגורם מקצועי. מכאן נובעות כמה שאלות:

האם יכול להיות שהגדרתי לא נכון את המכשיר – לחצים, EPR…

האם יש מקום ממנו אפשר לקנות מסיכה של resmed, בארץ, שלא תעלה כ"כ הרבה כסף? המסיכה שנראה שהתאימה לי היא resmed mirage fx standard, הנציג של resmed רוצה עליה 650 ש"ח (אם לא קונים ממנו מכשיר), מה שנראה לי יקר מאוד

האם, למרות שקופ"ח משתתפת בשיעור כזה או אחר (אני מאוחדת), שווה לבדוק רכישה של מכשיר וערכה יד שניה?

האם קל יותר להתרגל לטכנולוגיה אצל יצרנים מסוימים וקשה יותר אצל יצרנים אחרים?

מה זה זמן הגיוני שצריך לתת לעצמך כדי להתרגל? שבועות? חודשים?

האם יש קשר בין שימוש במכשיר לבין הרבה פעמים לקום בלילה? הרבה פעמים לקום ולתת שתן?

אשמח לשמוע כל דבר חוכמה, נסיון, דעה שיש למי מכם ביחס לשאלות הללו. הרבה תודה ושבת שלום.

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 61
    • תגובות 482
    • פעילות 543

דובי ברוך הבא

אתה לא הראשון שמגיע למסקנה כי CPAP הוא הפתרון האולטימטיבי ומגיע לזה באיחור, חבל על הזמן שהמוח לא קיבל חמצן, אבל מוטב עכשיו מעולם לא. אשתדל לענות שאלה שאלה כמיטב הבנתי,

ש-האם יכול להיות שהגדרתי לא נכון את המכשיר – לחצים, EPR –

ת – בהחלט, העזר בנציג קלינטיקה או ביוטיוב להבין מה כל פונקציה במכשיר עושה, לא תתחרט על כך שתלמד ותבין את זה, ואז ראה אם הפונקציה הזו מפריעה לך בשינה, אם כן נסה לשנות את הכיוון ולילה אחרי זה תראה אם יש שיפור. וכך הלאה. אם הלחץ המכסימלי שהיה בזמן השינה היה קרוב ללחץ שהגבלת את המכשיר – יתכן שצריך להרחיב את התחום העליון, אני נוהג להוסיף יחידה שלמה ללחץ העליון – כלומר אם הלחץ המרבי בזמן שינה הוא 9 – הלחץ העליון שאני מכוון את המכשיר הוא 10. לאחרונה נדרש לי יותר משבוע להגיע לכוון ששיפר את נתון ה-AHI אצלי.

ש. האם יש מקום ממנו אפשר לקנות מסיכה של resmed, בארץ, שלא תעלה כ"כ הרבה כסף? המסיכה שנראה שהתאימה לי היא resmed mirage fx standard, הנציג של resmed רוצה עליה 650 ש"ח (אם לא קונים ממנו מכשיר), מה שנראה לי יקר מאוד –

ת – נסה להגיע להסכם עם נציג החברה כי אם בעתיד תרכוש ממנו מכשיר CPAP המסכה שאתה תרכוש עכשיו תהיה במקום המסכה שמגיע לך מהקופה. מסכה נוחה היא גורם לא פחות חשובה ואולי יותר ממכשיר טוב.

ש. האם, למרות שקופ"ח משתתפת בשיעור כזה או אחר (אני מאוחדת), שווה לבדוק רכישה של מכשיר וערכה יד שניה?

ת – לבדוק תמיד זה טוב, בתנאי שאתה יודע מה אתה רוכש ואין לך בעיה עם מכשיר שמישהו אחר השתמש בו. מכשיר של חברה טובה מחזיק הרבה מעבר לחמש שנים. מסכה יש לה בלאי.

ש.  האם קל יותר להתרגל לטכנולוגיה אצל יצרנים מסוימים וקשה יותר אצל יצרנים אחרים?

ת – אני תמיד משווה את זה למכונית, אני יכול  להסתפק בסוזוקי משומשת אבל אהנה יותר ממרצדס חדשה. תלוי כמה השינה חשובה לך. מכשיר חדיש מחברה מובילה מתחבר לאפליקציה עם דיווח על מצב השינה.

ש. מה זה זמן הגיוני שצריך לתת לעצמך כדי להתרגל? שבועות? חודשים?

ת – אין היגיון, זה אישי, לא בצעתי סקר, לרוב חודש מספיק לאחר 3 חודשים. זה מאוד תלוי אם המשתמש יודע לאתר מה הבעיה שמפריעה ויודע מה לעשות לשפרה. יש הרבה אפשרויות, העברת הצינור מלמעלה או מלמטה, הידוק הצינור לבגד שלא ימשך בזמן השינה, כרית מתאימה, לחות או לא לחות. אבל הכל מתחיל בבחירת המסכה.

ש. האם יש קשר בין שימוש במכשיר לבין הרבה פעמים לקום בלילה? הרבה פעמים לקום ולתת שתן? –

ת – ברור שאם קמים לשירותים זו בעיה שונה ולא תלויה במכשיר, השינה הרצופה חשובה מאוד. אך אם קמים בגלל דליפת אוויר מהמסכה, זו בעיה, וצריך לפתור אותה.

לסיכום, ככל שתקרא יותר דיונים מתאימים בפורום תבין יותר, כולנו כל יום לומדים.

בהצלחה,

dubart
    משתתף
    • נושאים 1
    • תגובות 2
    • פעילות 3

אבי,

ניכר שאתה מתמצא בתחום. אני רוצה להבין למה התכוונת לגבי העסקה עם הנציג. נניח מכשיר RESMED שעולה 1750 ש"ח לאחר השתתפות מאוחדת, וכולל מסיכה. איזה סוג הסדר אתה מציע להציג לנציג של החברה? תודה.

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 61
    • תגובות 482
    • פעילות 543

יחד עם המכשיר שאתה רוכש מגיעה לך מסכה. אולי יסכימו – כיוון שכבר רכשת מסכה בסכום X – תשלם 1750 ש"ח פחות X

Talbavi
    משתתף
    • נושאים 0
    • תגובות 18
    • פעילות 18

שלום

אין ספק שאם אתה מתעורר וקם מספר פעמים בלילה יש הפרעה משמעותית לתהליך השינה.

אני מניח שאתה סובל מערמונית מוגדלת אם כן תפנה לאורולוג יש כדורים שעוזרים לצמצם את התופעה ועד כמעט למנוע אותה.

בריאות טובה

אבי טלבי

מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.