קושי להשתמש ב RESMED 11

פורומים פורום CPAP ישראל קושי להשתמש ב RESMED 11

מוצגות 9 תגובות – 1 עד 9 (מתוך 9 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    ArieShilan
    משתתף
    • נושאים 1
    • תגובות 4
    • פעילות 5

שלום

התחלתי להשתמש במכונה לפני שבועיים אך לא מצליח להשתמש בה יותר משעה בלילה.

עברתי ניתוח להקלת נשימה מהאף לפני שנה.

התחלתי עם מסיכת אף ועברתי למסיכת פנים- אך לא נוח לי ואף קשה לי לנשום ובפרט להוציא אויר ואני מסיר את המכונה. אפילו בלחץ נמוך של 4.

נמדדו לי 24 הפסקות נשימה במכשיר איתמר לפני חודשיים ואני נוחר חזק.

יש לפורום הנכבד עצה או שלוותר על המכשיר?

תודה רבה

אריה לוס אנגלס

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 91
    • תגובות 823
    • פעילות 914

אריה ברוך הבא,

יש לך את המכשיר הכי מתקדם שיש בשוק, אין סיבה שלא תרגיש נוח בו. מקווה שרכשת את הדגם האוטומטי ולא הלחץ הקבוע. לדעתי, כל מה שנדרש זה רק כיוון והתמדה. אין לי ספק שתתרגל כמומיליונים אחרים. התופעהשאת מתאר מראה שצריך לכוון ERP  עד שיהיה נוח לך, צפה בוידאו הבא וכוון בהתאם

https://youtu.be/9x-7xkqnqeI

אגב, מסכת פנים מיועדת לאלו שישנים עם פה פתוח, אין צורך בה, מסורבלת ללא צורך. מניסיוני, ככל שהמסכה קטנה יותר, יותר ניוח להתרגל אליה. יש גם מסכת נחיריים וגם מסכה שנדבקת בשם Bleep. תמצאאת הכי נוחה לך.

ראה תוצאות שינה באפליקציה- MyAir

בהצלחה

davidc
    משתתף
    • נושאים 3
    • תגובות 5
    • פעילות 8

אפשר לשאול מהיכן קנית? משווקים בארץ? ומה ההבדל בין ה11 לבין ה10

ArieShilan
    משתתף
    • נושאים 1
    • תגובות 4
    • פעילות 5

שלום,

אני גר בלוס אנגלס.

אשתי התלוננה על נחירות.

פניתי לרופא בביטוח הבריאות KAISER ושלחו לי מכשיר לבדיקת מספר הפרעות שינה. מכשיר ITAMAR חד פעמי שמיוצר בישראל- כל הכבוד לדר' גיורא ירון שהשקיע בחברה.

כמדומני נמצאו 24 הפסקות נשימה ואז שלחו לי מכשיר 11 לאחר המתנה של 6 שבועות.

איני יודע מה ההבדל למכשיר 10.

מכשיר 11 שקט- אך אני עדיין לומד להסתגל אליו. לא פשוט-לא טבעי ולא קל לי. אחרי כמה שעות שינה מסיר אותו וישן בלעדיו.

אשתי מאד שמחה כי אין יותר נחירות וכנראה גם משפר את בריאותי שמניעת הפסקות נשימה מסוכנות.

אני מקווה שעניתי ואשמח לעזור

יצחק
    מנהל בפורום
    • נושאים 21
    • תגובות 340
    • פעילות 361

אריה שלום,

זה לא כל כך עקרוני איזה מכשיר יש לך (בעיקרון יש לך את המכשיר הכי טוב ומתקדם בשוק) אבל תהליך ההסתגלות בכל מקרה לוקח מספר שבועות

אנא קרא את הפוסט שלי "עידוד למצטרף החדש"

כאמור שינה עםן מכשיר CPAP ובעיקר מסיכה על הפנים אינה טבעית ותריך להתרגל אליה

בתהליך הראושני מורידים את המסיכה מהפנים במהלך החילה ולא ישנים איתו לילה רצוף. לאט לאט מאריכים את משך השימוש

החשוב זה כח הרצון לא להתייאש לשכנע את עצמך כי כך אתה דואג לבריאותך ולאט לאט להתרגל

אחרי שכבר מתרגלים זה הופך למאד טבעי ומאד קל.

בשלב הראשוני הכי חשוב זה לאתר את המסיכה הנוחה לך ביותר אישיץ זה קריטי לתהליך

כמו כן חשוב לכוונן את המכשיר באופן שמתאים לך. כולל מנגנון הפחתת לחץ בנשיפה – ERP

כדאי למצוא מישהו שילווה אותך בתהליך ישאיל מסיכות שונות ויכוונן המכשיר ויקרא נתונים וילמד אותך לעשות זאת גם לבד

נשמח כי תשוב לעדכן על ההתפתחויות

הכותב אינו רופא והייעוץ אינו ייעוץ רפואי ואינו תחליף לייעוץ רפואי

ArieShilan
    משתתף
    • נושאים 1
    • תגובות 4
    • פעילות 5

יצחק שלום רב ותודה רבה על התמיכה

ב2 הלילות האחרונית ישנתי קצת מעל 4 שעות עם מסיכת אף ברמת לחות 7. לאחר שינוי בעוד כמה פרמטרים.

אני מאמין לך שיקח זמן להתרגל.

הצנור בבוקר דיי רטוב וכנראה זה עוזר לתת לחות לאף שלי שנוטה להיסתם.

איני מרגיש הבדל ברעננות בבקרים או במהלך היום. אני דיי מרגיש טוב….., אבל אולי כשאשן מעל 7 שעות עם המכונה אקום סופרמן 🙂

כמות הפסקות הנשימה שהמכשיר מודד הינה אפסית במהלך 4 השעות האילו.

תודה רבה מקרב לב על עזרתך,

אריה

יצחק
    מנהל בפורום
    • נושאים 21
    • תגובות 340
    • פעילות 361

תודה על העדכון אריה

בהחלט שיפור רציני לישון 4 שעות עם המכשיר זה פנטסתי לשלב זה

אתה בדרך הנכונה!!!

אני בטוח שעוד כמה לילות תגיע לשנת לילה מלאה ואז תרגיש גם יותר רענן

הכותב אינו רופא והייעוץ אינו ייעוץ רפואי ואינו תחליף לייעוץ רפואי

ArieShilan
    משתתף
    • נושאים 1
    • תגובות 4
    • פעילות 5

שלום לחברי הפורום.

תחילה תודה על עיצותיכם זה ממש עוזר.

סוגיה נוספת שאשמח לעצתכם.

אני כבר ישן לעיתים 6 שעות עם המכשיר אך מקיץ אחרי 3 שעות ושב לישון עוד 3 שעות.

מה הסיבה לדעתכם שאני מתעורר אחרי כמה שעות?

אגב אחרי 6 שעות אני מסיר את מסיכת האף כי דיי מציקה ורטובה רמת לחות 4. ללא לחות האף שלי נסתם וקשה לי לנשום.

אשמח לתגובתכם אנשים יקרים וטובים

אריה

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 91
    • תגובות 823
    • פעילות 914

אריה,

אם רמת הלחות יותר מדי גבוה ולא נוח, תוריד לדרגה שנוחה לך ועדיין שעוזרת לאף.

קשה לדעת מה הסיבה שאתה מתעורר, ודאי גם לאחרים זה קורה. אצלי כאשר השלפוחית מציקה. רק אתה יכול לדעת מה מפריע לך וצריך לדעת כיצד לתקן זאת. יש פרמטרים שניתן לראות במכשיר בתצוגת התוצאות השינה בלילה, דליפה מהמסכה, בריחת אוויר מהפה, לחות גבוה, לחץ חזק של רצועה ואחרת רפויה, כיוון סוג המסכה במכשיר (NASAL, NASAL PILOW וכולי') כיוון RAMP ERP, האם אתה משתמש ונעזר באפליקציה MYAIR ? מה הציונים?

לי יש טבעת שבודקת את רמת החמצן ודופק הלב ברצף בכל מהלך השינה, יש לילות שרמת לא יורדת מתחת ל-90 ויש לילות שיש בהם ירידות קצרות של 86% – 88%. אבל  הממוצע אף פעם לא ירד מתחת ל-93%, בכל אופן לא זכור לי.

כדאי לאמץ את הפתגם, אם אני לי מי לי. אנחנו יכולים לתת הרבה עצות, אבל אתה צריך ליישם מה שמתאים לך ועוזר. התחלה תמיד קשה, עד שלומדים, מכירים ומתרגלים.

בהצלחה,

מוצגות 9 תגובות – 1 עד 9 (מתוך 9 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.