רכישת מכשיר CPAP

פורומים פורום CPAP ישראל רכישת מכשיר CPAP

מוצגות 12 תגובות – 1 עד 12 (מתוך 12 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    Raco
    משתתף
    • נושאים 1
    • תגובות 3
    • פעילות 4

היי חברה

קראתי קצת בפורום ויש לי כמה שאלות:

1. ניסיתי להבין מהאתר של כללית מה ההחזרים שאני אמור לקבל אם יש לי כללית מושלם ולא הצלחתי להבין.

2. ראיתי לינק לרכישה מחו"ל והמחירים שם הרבה יותר זולים. מה הסיבה שאנשים רוכשים בארץ?

3. רשמו שהמכשירים של קופת חולים לא הכי חדשים שיש בשוק. הציעו לי לרכוש ממכון מור. האם המכשיר שלהם נחשב לחדש?

4. מהם הדגמים שנחשבים לחדשים בשוק?

5. ראיתי דיון בנוגע למכשירים שמפסיקים לפעול כאשר מורידים את המסכה. בתקופת ניסיון שלי היה לי מאוד קשה להרכיב את המסכה חזרה מכיוון שברגע שהורדתי אותה לחץ האוויר עלה בצורה ניכרת. אשמח להמלצות למכשיר שנכבה ברגע שאני מוריד את המסכה וחוזר לפעול כשאני שם אותה.

6. הבנתי מכללית שאני חייב לרכוש את המכשיר בשנה שעשיתי בדיקה וראיתי כאן המלצות להתנסות במכשירים השונים במשך שבועיים. מכיוון שהזמן קצר עד לסוף השנה, מה אתם מציעים לעשות?

תודה מראש על עזרתכם

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 69
    • תגובות 516
    • פעילות 585

1. ניסיתי להבין מהאתר של כללית מה ההחזרים שאני אמור לקבל אם יש לי כללית מושלם ולא הצלחתי להבין.

1/ מציע לברר באתר הכללית והסניף שלך, כדאי להתעדכן במצב נכון להיום. לפי הידוע הכללית מאפשרת לך לרכוש איזה מכשיר שאתה רוצה (גם מחו"ל), תביא חשבונית קבלה ותקבל החזר עד לתקרה שהם קבעו. לכן הקביעה שהכללית נותנת מכשיר לא חדיש היא לא נכונה כי אתה בוחר את המכשיר.

2. ראיתי לינק לרכישה מחו"ל והמחירים שם הרבה יותר זולים. מה הסיבה שאנשים רוכשים בארץ?

2/ נכון הרכישה בחו"ל היא יותר זולה, רק לקחת בחשבון את כי אין לך ליווי צמוד ואחריות של המשווק בארץ שזה שווה ערך כספי בעיקר למשתמשים חדשים. בנוסף, על מחיר המכשיר בחו"ל יש להוסיף מע"מ והוצאות משלוח. דבר נוסף יחודי למכשיר RESMED 10S הנרכשים מארה"ב, המודם שלהם מותאם לארה"ב ולא לארץ. לדעתי רק מכשיר מאירופה המודם מותאם לארץ. לא כולם מודעים לזה. תפעיל שקול דעת ותשווה מחירים כולל הכל.

3. רשמו שהמכשירים של קופת חולים לא הכי חדשים שיש בשוק. הציעו לי לרכוש ממכון מור. האם המכשיר שלהם נחשב לחדש?

3/אנו לא יודעים מה מוכרים מור, לא ידוע לי שמור משווקים מכשירים, יתכן שיש להם הסכם עם משווקים מורשים. המכשירים שמכבי מספקת הם לא חדישים. אנחנו תמיד מזהירים ממשווקים חאפרים ברשת ואוסרים על השתתפותם בפורום. אם רוכשים בארץ, כדאי לרכוש רק ממשווק מורשה שמיבא את המכשירים.

4. מהם הדגמים שנחשבים לחדשים בשוק?

4/ כלל אצבע לזיהוי מכשיר חדיש הוא אם יש לו אפליקציה בטלפון הנייד ונותנת נתונים לתוצאות השינה. ככה אני מחליט מה לרכוש כי לי זה חשוב.

5. ראיתי דיון בנוגע למכשירים שמפסיקים לפעול כאשר מורידים את המסכה. בתקופת ניסיון שלי היה לי מאוד קשה להרכיב את המסכה חזרה מכיוון שברגע שהורדתי אותה לחץ האוויר עלה בצורה ניכרת. אשמח להמלצות למכשיר שנכבה ברגע שאני מוריד את המסכה וחוזר לפעול כשאני שם אותה.

5/ למיטב ידיעתי, כל מכשיר חדיש ובטח אם יש לו אפליקציה, אוטומטית עובד כששמים את המסכה ומסיק כשמסירים. החברות הותיקות שאני מכיר ויש להם מעבדות מחקר, מוניטין וניסיון רב שנים הן Resmed – Löwenstein Medical להם יש משווקים בארץ וכן Philips Respironics שלהם אין משווק מורשה בארץ. יש כאלו שמיבאים אותם כמו שכל אחד יכול ליבא. לנוחיות המשתתפים פרטי משווקים המוכרים על ידי הקופות והתחייבו לפורום על מתן שרות, מופעים בעמוד הראשון של הפורום.

6. הבנתי מכללית שאני חייב לרכוש את המכשיר בשנה שעשיתי בדיקה וראיתי כאן המלצות להתנסות במכשירים השונים במשך שבועיים. מכיוון שהזמן קצר עד לסוף השנה, מה אתם מציעים לעשות?

6/ לכן דבר ראשון, בדוק טוב טוב עם הסניף הכללית, כי לא הגיוני שאדם אשר קיבל אישור בדצמבר זה בטל אחרי חודש, כלומר בינואר.

חשוב לבדוק היטב לפני כל רכישה, כי זו באישה שתישן איתה לפחות עד המכשיר הבא. בהצלחה,

Raco
    משתתף
    • נושאים 1
    • תגובות 3
    • פעילות 4

היי אבי

תודה רבה על המענה

1. האם לא הבנתי נכון את הכתוב בפורום? המכשיר שקופ"ח עצמה מספקת הוא לא נחשב לדגם ישן?

3. מכון מור הציעו לי לרכוש מכשיר. אני אבדוק איתם איזה דגם.

5. אז לצערי המכשיר שאני קיבלתי לא מפסיק לעבוד כשמסירים את המסכה. אפילו הפוך, הוא מגביר משמעותית את האוויר שיוצא.

6. קיבלתי את האישור לפני כמה חודשים.

עוד משהו ששכחתי – המסכה שסופקה לי מאוד לא נוחה. אני ישן על הצד ולא יכול לשים את הפנים בצורה נוחה על הכרית. הצעות מה לעשות?

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 69
    • תגובות 516
    • פעילות 585

הכל תלוי בקופה שאתה נמצא בה. אם אתה בכללית אתה לא מקבל מהם מכשיר בכלל, אתה מחליט וקונה איזה מכשיר שאתה רוצה ומקבל החזר עד סכום מסוים לפי התנאים שלהם. קרא היטב את אשר כתבתי קודם וברר בסניף הקופה את זכיויותיך בהתאם למשלים שיש לך.

בקשר למסכה, תקרא את הרשומה "עידוד למצטרף החדש" שמופיעה בראש עמוד הכניסה.

ms
    משתתף
    • נושאים 1
    • תגובות 6
    • פעילות 7

RACO, אשמח שתעדכן לגבי מכון מור והמכשירים שהם מציעים וההחזרים של הכללית. בתודה מראש..

Tamar
    משתתף
    • נושאים 0
    • תגובות 1
    • פעילות 1

שלום ,

לגבי הבדיקת שינה היא תקפה לשנה . יש חברות שנותנות לך בדיקת שינה בחינם אם אתה רוכש אצלם סיפאפ .

בכללית יש החזר של 75% מגובה החשבונית  ז"א החזר של כ 4,350 שח החזר שכולל את ההחזר של הכללית והמושלם יחד .

אתה יכול לרכוש מכל חברה וכל מכשיר שתבחר ותקבל החזר . או לגשת למכון מור ולקבל את מכשיר . המכשיר היחידי שמשווק מכון מור הוא PRISMA SMART (מיובא ע"י Löwenstein Medical).  המכשיר גדול שוקל כ-  1.400 ק"ג  וניתן עם מסיכה פשוטה .   פחות מומלץ לקנות דרך מכון מור עדיף לפנות לחברות פרטיות ולרכוש באופן פרטי עם קבלת החזר מהכללית . מכשיר שאתה תבחר לאחר שתתנסה.

אין ספק שצריך לקנות מחברה יבואנית וזאת עליך לברר מול החברה איתה אתה בקשר  . חפש באינטרנט לפני שאתה קונה .

הכי חשוב שתקנה מכשיר קל משקל עם מסיכה נוחה .

אל תתפתה לקנות מכשיר קטן עם סוללות כי המדחס של מכשיר כזה הוא קטן ולכן קצת מרעיש .

ms
    משתתף
    • נושאים 1
    • תגובות 6
    • פעילות 7

תודה תמר על המענה, אך איך הגעת לזה שהשתתפות של קופת חולים כללית היא בסדר גודל של 4300 ש"ח ? לפי מה שקראתי, בסל הבריאות הממלכתי ההשתתפות העצמית שלנו היא 70% (קרי הקופה מסבסדת 30%), ובמושלם אתה מקבל אומנם עד 75% מערך המכשיר, אבל עם תקרה כספית של עד ל 1948 ש"ח. אשמח שתאירי את עיניי.

Raco
    משתתף
    • נושאים 1
    • תגובות 3
    • פעילות 4

אני בפלאפון כרגע אז אגיב ל-ms ולשאר אגיב כשאהיה מול המחשב.

שוחחתי היום כשעתיים על הכללית וגם עם מרפאת האם. פשוט שכונה, אף אחד לא יודע להגיד מה בדיוק ההחזרים.

בנוגע לכללית רגיל – אמרו לי 50 אחוז מעלות המכשיר ולא יותר מהתעריף כשהם לא יודעים להגיג מה התעריף. היא סתם שמה במחשב שני סכומים ואמרה שלדעתה המקסימום הוא 2363 שח.

כללית מושלם – 75 אחוז ממה שנותר לשלם ועד 1975 שח.

מכון מור אכן משווקים את פריזמה סמארט במחיר של מעט מעל 900 שח.

אני לא בטוח עד כמה המכשיר גדול (לא היה לי מול מה להשוות)

ms
    משתתף
    • נושאים 1
    • תגובות 6
    • פעילות 7

תודה לך RACO

קראתי פה אתמול קצת פוסטים, ובפוסט שפרסם פה מנהל מרפאות שינה במכון מור/כללית, איתן קורץ, הוא אכן מאשר את דבריך לגבי ההחזרים הכספיים, כאשר בביטוח הממלכתי מקבלים 50 אחוז ממחיר המכשיר עד לתקרה של  2300 ש"ח, ובביטוח המושלם  75 אחוז ממחיר המכשיר עד לתקרה של 1948 ש"ח – כך שסה"כ כל ההחזרים קרוב ל 4300 ש"ח (צרפתי את המייל)

תמשיך לעדכן.

yor
    משתתף
    • נושאים 7
    • תגובות 42
    • פעילות 49

שים לב שהפסקת פעולת המכשיר בעת הורדת המסכה תלוי גם בסוג המסכה !!

למשל במסכת נחירונים המכשיר לא יפסיק את פעולתו כי הוא עדיין "מרגיש" התנגדות.

לכן חשוב לבדוק את הפונקציה הזו מול כל מסכה שתבחר.

Raco
    משתתף
    • נושאים 1
    • תגובות 3
    • פעילות 4

תודה לכולם על התגובות

"לגבי הבדיקת שינה היא תקפה לשנה . יש חברות שנותנות לך בדיקת שינה בחינם אם אתה רוכש אצלם סיפאפ ."

לפי מה שאמרו לי זה חייב להיות בשנה של הבדיקה. בדקתי עכשיו באתר של כללית ורשום:

1. להגיש חשבונית מס, קבלה מקורית והמלצה ממעבדת שינה יחד עם המלצת מומחה א.א.ג או ריאות של שירותי בריאות כללית, רלוונטית לשנת הרכישה.

ל-MS – תודה רבה. לי אמרו 75% ממה שנותר ולא 75% מההוצאה. אני לא יודע מי צודק כאן.

דיברתי עם ויינשטיין. יש להם רק שני מכשירים. אחד זה הפריזמה סמארט שכבר התנסיתי עם מכון מור ויש להם עוד מכשיר אחד, אז המבחר שם לא גדול.

נ.ב.

האם המכשיר שיפר לכם מהותית את איכות השינה והעייפות? האם אתם מצליחים לקיים אורח חיים רגיל עם הדום נשימה? (עבודה וכו')

• התגובה הזו עודכנה לפני לפני 1 ימים, 8 שעות ע"י Raco.
    ms
    משתתף
    • נושאים 1
    • תגובות 6
    • פעילות 7
    1. תודה רבה.
    2. בקיצור, יש לך חודש לסגור את כל הקצוות ולהחליט האם לשדרג, אחרת תצטרך את כל הבירוקרטיה הזו שוב 😡
מוצגות 12 תגובות – 1 עד 12 (מתוך 12 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.