שאלות בנושא בדיקות שינה ואבחון בעיה

פורומים פורום CPAP ישראל שאלות בנושא בדיקות שינה ואבחון בעיה

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    harel585
    משתתף
    • נושאים 1
    • תגובות 0
    • פעילות 1

שלום,
    בתקופה האחרונה אני חווה שנת לילה לא רציפה לפחות עם התתעוררות אחת או 2 בלילה (לפעמים עם דופק מהיר וקשיי נשימה)
    ישן עם פה פתוח ונושם דרך הפה לא נוחר
    יש אבחנה מרופא אף אוזן גרון לסטיה של מחיצה בחלק קדמי מימין ובחלק אחורי משמאל, היפרטרופיה של קונכיות תחתונות ללא גודש רירית או נזלת
    עשיתי בדיקת שינה ביתית לפני כשנתיים שלא מצאה ראיות לדום נשימה בשינה (הפרעות נשימה בצפיפות של 2 לשעה ו5 ירידות בריווי החמצן ל92%)
    כרגע אני מנסה להשיג אפשרות לבדיקה נוספת
    בנוסף אני מנסה לישון עם פלסטר נגד נחירות ולנקות את האף בתרסיס מי מלח במטרה לנשום יותר טוב מהאף בלילה ישן גבוה ועל הצד
    ועוד דברים כמו לאכול הרבה לפני השינה (4 שעות) ולשתות חליטות מרגיעות לפני השינה (קמומיל)
    מה שלא ממש עוזר

יש לי כמה שאלות:
    1. האם הבדיקות הביתיות אמינות באבחון דום נשימה בשינה?
    2.  האם במקרה שלי האם ניתוח אף יוכל לעזור למצב? (מהניסיון של אנשים שעברו דבר דומה)
    3. האם כדאי לרכוש/להשכיר cpap בינתיים עד ובמידה ואקבל אבחנה של דום נשימה בשינה?
    4. אילו עוד דרכים/רופאים יכולים לעזור בבעיה?

אשמח גם לשמוע על אנשים שעברו תהליך דומה והמלצות שלהם להתנהלות המצב

תודה

Talbavi
    משתתף
    • נושאים 0
    • תגובות 19
    • פעילות 19

חג שמח.

במידה ואתה סובל מבעייית ערמונית מוגדלת ונוטל תרופות המבוססת על טמסולין. תבדוק כאן באתר, פרסמתי פוסט עם חוויות דומות לשלך.

אבי

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 64
    • תגובות 504
    • פעילות 568

1. האם הבדיקות הביתיות אמינות באבחון דום נשימה בשינה? 2.  האם במקרה שלי האם ניתוח אף יוכל לעזור למצב? (מהניסיון של אנשים שעברו דבר דומה) 3. האם כדאי לרכוש/להשכיר cpap בינתיים עד ובמידה ואקבל אבחנה של דום נשימה בשינה? 4. אילו עוד דרכים/רופאים יכולים לעזור בבעיה?

התאור שלך לבעיה נראה די דומה לבעיות של אחרים לפחות בתחילת דרכם. אנסה לענות על כל שאלה אבל דע שקשה לאבחן מרחוק.

1. האם הבדיקות הביתיות אמינות באבחון דום נשימה בשינה? כיום מקובל לבצע את רוב הבדיקות בבית, אם זה דרך מעבדת שינה, היא נחשבת אמינה.
    2.  האם במקרה שלי האם ניתוח אף יוכל לעזור למצב? (מהניסיון של אנשים שעברו דבר דומה) – אם האף הוא הסיבה שאתה נושם מהפה, אז כן יעזור, קח בחשבון שיש כאלו הישנים עם פה פתוח גם ללא בעיות באף אלא מסיבות אחרות. אני מאלו שעברו ניתוח מחיצת האף וזרימת האוויר דרך האף נפתרה לגמרי, למרות זאת סובל מדום נשימה בגלל בעיה במקום אחר. 
    3. האם כדאי לרכוש/להשכיר cpap בינתיים עד ובמידה ואקבל אבחנה של דום נשימה בשינה? אתה יכול להשאיל מיד שרה, רק הכיס ואתה יודע אם כדאי או לא. רק דע שאתה חייב מסכת פנים שתכסה גם את הפה.
    4. אילו עוד דרכים/רופאים יכולים לעזור בבעיה? לדעתי כדאי שרופא המתמחה בשינה יאבחן וע"פ התוצאות ידע מי עוד יכול לעזור.

בהצלחה

יצחק
    מנהל בפורום
    • נושאים 20
    • תגובות 218
    • פעילות 238

שלום הראל וברוך הבא

בדיקה שינה ביתית היא אכן הפופולרית היום ביותר ואמורה להיות אמינה

עם זאת שים לב כי היא בוחנת פחות פרמטרים מבדיקה במעבדת שינה. בבדיקה במעבדה בודקים בנוסף גם פרמטרים חשובים כמו גלי מוח.

אני בהחלט ממליץ לך לבקש בדיקה נוספםת במעבדת שינה. בבית לוינשטיין למשל עושים בדיקה במעבדה למיטב ידיעתי

בנוסף בעיות שינה לא נובעות רק מהפסקות נשימה בשינה אלא יכולות להיות תופעות רבות נוספות

רופא המשפחה שלך אמור להפנות אותך לבדיקות נוספות בכדי לשלול גורמים נוספים

תתעקש לערוך את כל הבדיקות

הכותב אינו רופא והייעוץ אינו ייעוץ רפואי ואינו תחליף לייעוץ רפואי

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.