שאלות על התנסות בסיפאפ בימי קורונה

פורומים פורום CPAP ישראל שאלות על התנסות בסיפאפ בימי קורונה

מוצגות 11 תגובות – 1 עד 11 (מתוך 11 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    ok
    משתתף
    • נושאים 1
    • תגובות 2
    • פעילות 3

שלום,

אני חדש פה,
    ואחרי שעשיתי בדיקת שינה, והתנסות במכשיר פריזמה סמארט ומסיכת אף,
    שלא הצלחתי לישון איתם לילה שלם.
    אני מחפש מכשיר CPAP ומסכה שיותר יתאימו.

רציתי לשאול בבקשה – מכיוון שאנחנו בימי קורונה,
    אני לא מצליח להבין איך אפשר להתנסות עכשיו במכשיר CPAP משומש?
    הרי מדובר במכשיר שנושמים איתו, שזה הדרך שנדבקים בקורונה,
    אז איך אפשר להשתמש במכשיר משומש עבור ההתנסות?
    אודה למי שיוכל להאיר את עיניי…

ושאלה נוספת,
    כשאני קובע עם סוכן להתאמת מסיכה,
    האם אני בודק כמה מסיכות במהלך ההתאמה?
    או מתחיל עם מסיכה אחת את ההתנסות, ואז אם לא עוזר עובר לאחרת?
    (האם אני משלם על כל המסכות שאני מנסה?)

איך בעצם הסוכן יודע להתאים לי מסיכה?
    מה הוא למד לשם כך?
    מה נותן המפגש לעומת ביצוע התאמה באמצעות תמונות או וידיאו?

תודה מראש על העזרה!
    עודד

• הדיון הזה עודכן לפני 4 חודשים ע״יok.
    Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 69
    • תגובות 516
    • פעילות 585

עודד ברוך הבא

איני יכול להשיב בשמם של משווקי הסיפאפ אבל למיטב ידיעתי לפחות אלו שעובדים עם הקופות חולים ומופיעים בפורום זה, מבצעים תהליך חיטוי ועיקור לציוד לפני שמעבירים מאיש לאיש. כך נהגו עוד הרבה לפני שהמציאו את הקורונה. אתה צודק תמיד כדאי להיות זהיר, לכן אני תמיד מציע לא להתעסק עם חאפרים. אגב, הרבה מהשאלות שלך כדאי היה לשאול ישירות את המשווקים.

לשאלותיך, משווק טוב עוזר להתאים מסכה על פי צרכי הלקוח. כל אחד מהם מחזיק לניסויים מגוון סוגי מסכות מצומצם. המכשירים והמסכות שהקופות נותנות הן בסיסיים ולא נחשבים לפרימיום, קיימים חדישים יותר בתוספת תשלום. המסכות והמכשיר לא חייבים להיות של אותו יצרן. אם המסכה לא נוחה לך, בקש אחרת לרוב הטכנאי יכול להציע ע"פ המבחר שעומד לרשותו. כאמור מסכות יקרות ומיוחדות דורשים להוסיף מהכיס. לא ידוע לי על משווק אשר משאיר יותר ממסכה אחת כל פעם. אבל כן יחליף לך אותה לאחר לאחר הניסוי. הסוכן הוא טכנאי שעבר הכשרה ויש לו ניסיון, אמור לכוון לך את המכשיר ע"פ הוראות הרופא והניסוי שתעשה במכשיר שלו. מסכה צריכה להתאים לאופי השינה שלך, למבנה הפנים ולהיות נוחה. בעיקר מסכה ראשונה חשוב לנסות על הפנים. רק לאחר שאתה צובר ניסיון ויודע בדיוק את הצרכים שלך, מה מפריע, מה לוחץ, היכן דולף וכולי, ניתן לרכוש דרך תמונות או אינטרנט, כדאי תמיד לקבל חוות דעת של משתמשים כי כל הזמן יוצאות מסכות חדשות. בנוסף, חיפוש וקריאת דיונים רלוונטים בפורום, תעזור ותרחיב את הידע וההבנה. חלק מהדברים תלוי בתנאי קופ"ח שלך.

בהצלחה ואל תשכח לשתף אותנו כדי שגם אנחנו נלמד.

יצחק
    מנהל בפורום
    • נושאים 20
    • תגובות 226
    • פעילות 246

שלום עודד וברוך הבא לפורום שלנו

אני ממליץ לך לקרוא את הפוסט שכתבתי "עידוד למשתמש החדש" המופע בנעוצים בראש הפורום וכמו כן גם לעיין ביתר הנעוצים.

לגבי הנושאים שהעלת:

לא לישון לילה שלם עם המכשיר בהתחלה זה טבעי וברור. לא מסתגלים ביום אחד. יש תהליך הסתגלות הווא לוקח זמן.

לא הייתי פוסל כל כך בקלות את הפריזמה סמארט לא חושב שדווקא בו טמונה בעיית אי ההסתגלות. החשיבות הראשונית היא לאתר את המסיכה הנוחה והטובה לך ביותר אינדבידואלית וכדי לעשות זאת יש לנסות כמה שיותר מסיכות אין ברירה. אתה לא אמור לשלם על ניסוי מסיכה לחברות היבואניות יש מלאי מסיכות שהם מקבלות בדיוק לצורך זה והם אמורים להשאיל לך בחינם. אם חברה אחת לא מוכנה תנסה חברה אחרת ואל תרפה.

לגבי חיטוי המכשיר צריך לשאול את הסוכן. אני כמעט בטוח שהם מקפידים על כך אבל צריך לברר.

מסיכות תבקש ואל תרפה זו זכותך לנסות כמה מסיכות יש המון סוגים וחשוב לנסות לפחות 5 מסיכות שונות ואפילו יותר.

לראות מסיכה בוידאו זה ממש לא עוזר כי זה לא אומר כלום על איך תרגיש איתה, האם תהיה לך דליפת אויר, האם יהיו לכך כאבים במהלך הלילה. רק ניסוי אמיתי ייתן לך את התשובה.

מאחל לך הצלחה ואתה מוזמן לחזור ולהתייעץ איתנו

הכותב אינו רופא והייעוץ אינו ייעוץ רפואי ואינו תחליף לייעוץ רפואי

ok
    משתתף
    • נושאים 1
    • תגובות 2
    • פעילות 3

תודה רבה לכם על התשובות המפורטות!

אכן שאלתי לגבי העברת המכשירים מאדם לאדם, וקיבלתי תשובה שמחטאים לפי הנחיות משרד הבריאות.
    מכיוון שבכל זאת לא תמיד מי שאומר שמקפיד, באמת מקפיד, היה חשוב לי לשאול גם פה…

אני אחדד את השאלה שלי לגבי המסיכה ברשותכם:
    מהניסיון שלכם, האם מספיקות ה-5 או 10 או 15 דקות של בדיקה של מסיכה עם הטכנאי,
    בכדי לדעת האם המסיכה מתאימה, או שעד שלא ישנתי איתה כמה לילות לא אדע?
    אני שואל גם כדי לדעת כמה חשוב להיפגש עם הטכנאי, או שישלחו לי מכשיר ומסיכה בדואר…

תודה שוב על העזרה!

yor
    משתתף
    • נושאים 7
    • תגובות 42
    • פעילות 49

הנסיון האמיתי הוא שינה של כמה לילות, לדעתי לפחות 4-5 עם אותה מסכה. רק השוואה עם מסכות אחרות גם באותה שיטה (פנים, אף, נחיריים…) תיתן לך תמונה אמינה על ההרגשה והנוחות. עד שלא תתנסה עם כמה לא תוכל להשוות.

שים לב לא להכנע בקלות לנטיה של הספקים "לדחוף" לך משהו, לסיים מהר ולעבור ללקוח הבא.

יצחק
    מנהל בפורום
    • נושאים 20
    • תגובות 226
    • פעילות 246

אני לא חושב שצריך 4-5 ימים עם מסיכה בכדי לפסול אותה

אם היא לא נוחה כבר במהלך הלילה הראשון היא כנראה לא בשבילך.

ההפך הוא נכון אם המסיכה די נוחה לך בלילה הראשון כדאי לנסות אותה לעוד כמה לילות כדי להיות בטוח

ok
    משתתף
    • נושאים 1
    • תגובות 2
    • פעילות 3

תודה רבה לכם על התשובות!

אז המסקנה שלי מכל זה היא שהמסכה היא הכי חשובה להסתגלות,
    ובעצם הסיכוי שהמכשיר עצמו לא יהיה טוב להסתגלות, הוא קטן.

וזה אומר מבחינתי (מבחינת קורונה) שזה לא מופרך ישר לרכוש מכשיר חדש (על הכוונת שלי: ResMed AirSense 10 AutoSet)
    במקום להשאיל מכשיר משומש לשבוע התנסות, כי הסיכוי שהמכשיר יהיה בעייתי מבחינת הסתגלות קטן עד זניח.

ושמה שחשוב זה לנסות את המסכה במשך מספר ימים בעצמי, ולהחליף מסכה עד שאמצא אחת נוחה,
    ובעצם ההתאמה הפיזית שחשובה לסוכנים משום מה, הרבה פחות חשובה, כי גם אם יתאימו לי מסיכה,
    עד שלא אנסה אותה מספר ימים, לא אדע האם לרכוש אותה.

הבנתי נכון?

yor
    משתתף
    • נושאים 7
    • תגובות 42
    • פעילות 49

אפשר לקבל מכשיר סיפאפ בהשאלה מיד שרה.

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 69
    • תגובות 516
    • פעילות 585

צבור את כל בעיות שתרגיש בלילות הראשונים ואחרי מספר ימים שהטכנאי יטפל בהם ויבדוק אם יש צורך לכוון פרמטרים ולחצים מחדש. ישנם כיוונים שונים שמשפרים את הנוחיות בשינה, כגון עוצמת לחות וטמפרטורת הצינור חימום, קלות שאיפה ונשיפה, קצב עלית הלחצים במהלך השינה, התאמת לחצים ועוד,

ההנחה שאתה מקבל ערכה מושלמת שכוללת לחות וצינור חימום.

בהצלחה,

יצחק
    מנהל בפורום
    • נושאים 20
    • תגובות 226
    • פעילות 246

תודה רבה לכם על התשובות! אז המסקנה שלי מכל זה היא שהמסכה היא הכי חשובה להסתגלות, ובעצם הסיכוי שהמכשיר עצמו לא יהיה טוב להסתגלות, הוא קטן. וזה אומר מבחינתי (מבחינת קורונה) שזה לא מופרך ישר לרכוש מכשיר חדש (על הכוונת שלי: ResMed AirSense 10 AutoSet) במקום להשאיל מכשיר משומש לשבוע התנסות, כי הסיכוי שהמכשיר יהיה בעייתי מבחינת הסתגלות קטן עד זניח. ושמה שחשוב זה לנסות את המסכה במשך מספר ימים בעצמי, ולהחליף מסכה עד שאמצא אחת נוחה, ובעצם ההתאמה הפיזית שחשובה לסוכנים משום מה, הרבה פחות חשובה, כי גם אם יתאימו לי מסיכה, עד שלא אנסה אותה מספר ימים, לא אדע האם לרכוש אותה. הבנתי נכון?

מה שאתה כותב נכון ב 100%

נשמח על עדכונים

בהצלחה

ms
    משתתף
    • נושאים 1
    • תגובות 6
    • פעילות 7

שלום עודד, האם תוכל לשתף בתובנותיך עד כה ומאז שכתבת פוסט זה ?האם קנית ResMed AirSense 10 Auto Se ויש לך המלצות  לגביו או נשארת בסמארט פריזמה ? תודה..

מוצגות 11 תגובות – 1 עד 11 (מתוך 11 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.